Jump to content

Recommended Posts

Acum 1 minut, Claudiuu a spus:

Cum adică nu mai sunt in 2015 sa dau mute? Daca incalci regulamentul înseamnă că eu nu am voie sa te sancționez deoarece nu mai suntem în anul 2015? Sancțiunea rămâne din cauza comportamentului pe care l-ai avut în repetate rânduri pe acel chat.

Din pacate nu mai este acel chat 😛  Imi pot exprima parerea liber, oriunde, la orice ora, asa ca daca vreau sa te injur, te pot injura in orice topic exista pe forumul asta :))) Dar a trecut timpul, nu port pica, stii deja ca sunt o fire mai exploziva 😘 Te pup! 🤙

Link to comment
Share on other sites

La 09.03.2021 la 21:01, CodeBlack a spus:

Ce se mai aude de server?

Sper ca nu sunt vesti proaste avand in vedere ca serverul e off

Nu, nu exista vesti proaste. 

Va fii reactivat hostul. Mici intarzieri doar dpdv al timpului. 

 

  • Burn 1
Link to comment
Share on other sites

Acum 32 minute, IceMan a spus:

Salutare 🙂

Ce mai e nou?

Nimic nou. Server-ul a ramas la fel de full si de bun ca atunci cand erai tu. Playerii sunt aceeasi, dar si unii noi, abia ai loc pe server totusi, ceea ce este bine. Nu mai sunt vanatori ca pe timpuri, oamenii s-au mai maturizat, reclamatii se fac foarte foarte rar, factiunile sunt pline, toate au fel si fel de activitati care te tin in priza. Banii din donatii se duc catre intretinerea serverului, catre scripter, catre promovare, catre plata adminilor si a helperilor. Liderii inca nu primesc bani, dar vor urma si ei. Sunt destui bani oricum. Server-ul este pe primul loc in Romania din toate punctele de vedere, ceea ce ne bucura si ne face mandri ca facem parte din aceasta comunitate. 

Glumeam. 🙃 Nimic nu mai este la fel, dar era si normal la un moment dat. SA:MP-ul a progresat dpdv al scriptului, al mappingului si asa mai departe, dar, din pacate, de cand ai plecat tu, nu am mai nimerit un scripter bun care sa le faca pe toate si care sa aiba si ambitie. Platiti au fost, destui, poate nu la nivelul altor servere, dar era un inceput. Totul s-a schimbat, totul a progresat, inclusiv noi, odata cu anii. Nu mai suntem asa infocati ca la inceput, cand eram copii, este si normal asta.. dar totusi, e cam singurul server din Romania (sau viitor server, ca acum nu exista nimic, e doar un beta oprit) in care nucleul de baza este acelasi de ani si ani de zile. Nu mai exista acea bucurie de a juca samp la modul clasic. Acum totul se bazeaza pe avere virtuala, pe functii, pe copii de 14 ani smecheri de le crapa monitoarele.

 

Sanatate, Mihai.

Edited by filtzeR
  • Like 6
  • Upvote 1
  • Love 1
  • LinkMania 1
  • Confused 1
  • Sad 3
Link to comment
Share on other sites

Acum 11 ore, filtzeR a spus:

Nimic nou. Server-ul a ramas la fel de full si de bun ca atunci cand erai tu. Playerii sunt aceeasi, dar si unii noi, abia ai loc pe server totusi, ceea ce este bine. Nu mai sunt vanatori ca pe timpuri, oamenii s-au mai maturizat, reclamatii se fac foarte foarte rar, factiunile sunt pline, toate au fel si fel de activitati care te tin in priza. Banii din donatii se duc catre intretinerea serverului, catre scripter, catre promovare, catre plata adminilor si a helperilor. Liderii inca nu primesc bani, dar vor urma si ei. Sunt destui bani oricum. Server-ul este pe primul loc in Romania din toate punctele de vedere, ceea ce ne bucura si ne face mandri ca facem parte din aceasta comunitate. 

Glumeam. 🙃 Nimic nu mai este la fel, dar era si normal la un moment dat. SA:MP-ul a progresat dpdv al scriptului, al mappingului si asa mai departe, dar, din pacate, de cand ai plecat tu, nu am mai nimerit un scripter bun care sa le faca pe toate si care sa aiba si ambitie. Platiti au fost, destui, poate nu la nivelul altor servere, dar era un inceput. Totul s-a schimbat, totul a progresat, inclusiv noi, odata cu anii. Nu mai suntem asa infocati ca la inceput, cand eram copii, este si normal asta.. dar totusi, e cam singurul server din Romania (sau viitor server, ca acum nu exista nimic, e doar un beta oprit) in care nucleul de baza este acelasi de ani si ani de zile. Nu mai exista acea bucurie de a juca samp la modul clasic. Acum totul se bazeaza pe avere virtuala, pe functii, pe copii de 14 ani smecheri de le crapa monitoarele.

 

Sanatate, Mihai.

Intotdeaua problema a venit din partea conducerii ( eterna conducere din 2015 pana anul trecut ) care avea un interes egal cu zero si nimic mai mult.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Acum 4 ore, filtzeR a spus:

Ce parere diferita legata de samp-ul vechi vs samp-ul actual am avut la cafenea? Acolo am vorbit strict de forum. Incurci borcanele. 😉

Argumentul era mult mai dezvoltat.. totul pleaca de la comunitate si forum. Personal trebuie sa ai o baza, o casa incepi sa o costruiesti de la fundament. 

Serverele de sa:mp au murit impreuna cu aceasta comunitate, cu cat mai putine servere si argumente, cu atat mai putin interes din partea utilizatorilor a intra. Nu te poti baza pe faptul ca aceasta comunitate exista de X ani daca nu are activitate.. Mai apare un server de mu, mai unul de sa:mp, mai unul de gta5 si jucatorii de unde ii culegi? 

Daca nu as cunoaste comunitatea si as avea de ales intre aceasta si una care are multe categorii de jocuri cat si de sectiunii, cu un numar mare de utilizatorii si de activitate, stai sigur ca nu as intra. Acest gand l-ai avea si tu.

Link to comment
Share on other sites

În momemtul de față se lucrează la serverul, Denis scriptează pe gamemode, însă am întâmpinat o problemă la compania ce ne oferă host-ul și așteptăm soluționarea ei. 

Voi reveni cu detalii, imediat ce le voi primi și eu.

  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Acum 18 ore, freezeR a spus:

În momemtul de față se lucrează la serverul, Denis scriptează pe gamemode, însă am întâmpinat o problemă la compania ce ne oferă host-ul și așteptăm soluționarea ei. 

Voi reveni cu detalii, imediat ce le voi primi și eu.

Chiar mă intrebam ce anume s a întâmplat, ca as fi vrut sa va fac o mini promovare 😁🔥

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...