Jump to content

Recommended Posts

Ar trebui facut un plan mai complex, iar voluntarii din staff cu mai multa experienta sau dornici macar sa invete. 

Nu stiu daca nu gasiti voluntari pe care chiar sa-i intereseze, dar sincer cu persoanele actuale nu miscati un pai. No hate, dar ca sa construiesti un imperiu trebuie sa fie implicare mai mare. Daca ai sub nume Moderator, nu inseamna ca ti-ai atins scopul si nu mai faci nimic. 

Imi aduc aminte ca cand eram in staff erau 4 grupuri pe Whatsapp in care ajungeau cate 100 de mesaje pe ora, nu stiu cum sunteti organizati dar eu vad implicare 0 din partea tuturor, sa nu mai zic ca sunt total contra anumitor persoane actuale. Eu mereu am zis ce nu mi-a convenit asa ca, mai bine o critica constructiva decat una negativa. 😉 

Edited by Frank
  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Acum 6 ore, Frank a spus:

Ar trebui facut un plan mai complex, iar voluntarii din staff cu mai multa experienta sau dornici macar sa invete. 

Nu stiu daca nu gasiti voluntari pe care chiar sa-i intereseze, dar sincer cu persoanele actuale nu miscati un pai. No hate, dar ca sa construiesti un imperiu trebuie sa fie implicare mai mare. Daca ai sub nume Moderator, nu inseamna ca ti-ai atins scopul si nu mai faci nimic. 

Imi aduc aminte ca cand eram in staff erau 4 grupuri pe Whatsapp in care ajungeau cate 100 de mesaje pe ora, nu stiu cum sunteti organizati dar eu vad implicare 0 din partea tuturor, sa nu mai zic ca sunt total contra anumitor persoane actuale. Eu mereu am zis ce nu mi-a convenit asa ca, mai bine o critica constructiva decat una negativa. 😉 

Eu nu inteleg cum inca mai credeti ca linkmania o sa mai fie vreodata la fel, dar ma rog poate sunt eu nebun. 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Acum 9 minute, DONETSK a spus:

Eu nu inteleg cum inca mai credeti ca linkmania o sa mai fie vreodata la fel, dar ma rog poate sunt eu nebun. 

Dacă am face o mobilizare generală toată “brigada veche” pentru 2-3 luni cred ca ar ieși o distracție ca pe vremuri 😈😎

  • LinkMania 2
Link to comment
Share on other sites

Acum 12 ore, Rothschild a spus:

Dacă am face o mobilizare generală toată “brigada veche” pentru 2-3 luni cred ca ar ieși o distracție ca pe vremuri 😈😎

cu siguranta ajungem la un succes  de lunga durata   si mereu a fost o experienta placuta pentru toata lumea si pentru mine personal!

Edited by Andu.
Link to comment
Share on other sites

Acum 28 minute, Rothschild a spus:

Dacă am face o mobilizare generală toată “brigada veche” pentru 2-3 luni cred ca ar ieși o distracție ca pe vremuri 😈😎

Asta ar fii cea mai buna idee, sa nu ne bazam doar pe staff ul linkmania, jucatorii de pe linkmania trebuie sa se implice si ei.

Eu imi doresc sa aduc acest server macar la un nivel de minim 50 online si chiar imi dau interesul.

Link to comment
Share on other sites

Acum 37 minute, Rothschild a spus:

Dacă am face o mobilizare generală toată “brigada veche” pentru 2-3 luni cred ca ar ieși o distracție ca pe vremuri 😈😎

Dar trebuie implicare din partea persoanelor capabile, care stiu sa ghideze Linkmania, serverul asta niciodata nu o sa mearga inainte fara persoanele lui. O conducere noua niciodata nu o sa faca nimic. E ca si cum ai lua un copil si i-ai da o alta mama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Acum 9 ore, Frank a spus:

Dar trebuie implicare din partea persoanelor capabile, care stiu sa ghideze Linkmania, serverul asta niciodata nu o sa mearga inainte fara persoanele lui. O conducere noua niciodata nu o sa faca nimic. E ca si cum ai lua un copil si i-ai da o alta mama.

Asta e problema la majoritatea de pe linkmania, toti va ganditi la trecut.Ce a fost, a fost, acum urmeaza ceva nou si cum am mai spus, eu chiar imi dau tot interesul sa fac acest server, care sa aiba jucatori si sa fie placut jucatorilor.

Vreau mai multa implicare din partea jucatorilor dar si a staff ului linkmania, daca ne imobilizam macar 10% din comunitate tot reusim sa facem ceva frumos, dar observ ca mai bine spuneti ceva negativ legat de server(ca nu merge, ca nu va mai merge), de ce sa gandim asa?

Eu zic mai bine sa dati un sfat constructiv pentru server si sa va imiplicati cat puteti si cat va permite timpul dacat sa va exprimati niste frustrari din trecut.

Nu stiu ce administratori a avut serverul in trecut dar eu nu sunt ca acele persoane, sa dau inapoi pentru niste motive proaste, toti din trecut(cum va place), doar s au folosit de numele linkmania ca sa isi deschida dupa o comunitate de sa:mp, asta ca tot laudati unele persoane din trecut..

Multumesc 😁

Link to comment
Share on other sites

Acum 2 ore, Babur a spus:

Asta e problema la majoritatea de pe linkmania, toti va ganditi la trecut.Ce a fost, a fost, acum urmeaza ceva nou si cum am mai spus, eu chiar imi dau tot interesul sa fac acest server, care sa aiba jucatori si sa fie placut jucatorilor.

Vreau mai multa implicare din partea jucatorilor dar si a staff ului linkmania, daca ne imobilizam macar 10% din comunitate tot reusim sa facem ceva frumos, dar observ ca mai bine spuneti ceva negativ legat de server(ca nu merge, ca nu va mai merge), de ce sa gandim asa?

Eu zic mai bine sa dati un sfat constructiv pentru server si sa va imiplicati cat puteti si cat va permite timpul dacat sa va exprimati niste frustrari din trecut.

Nu stiu ce administratori a avut serverul in trecut dar eu nu sunt ca acele persoane, sa dau inapoi pentru niste motive proaste, toti din trecut(cum va place), doar s au folosit de numele linkmania ca sa isi deschida dupa o comunitate de sa:mp, asta ca tot laudati unele persoane din trecut..

Multumesc 😁

Babur, 

Cand eu am inceput sa ma joc pe linkmania in 2012 aveam 13 ani, 90% din jucatorii de atunci aveau 20 de ani+. Suntem in 2022, eu acum am 23 iti dai seama ce varste au ceilalti? Chiar daca ai reusii imposibilul de a aduce jucatori si a forma ceva, jucatorii vechi nu ar accepta niciodata comportamentul jucatorilor noi de samp. Eu personal nu as intra pe samp sa vad pe chat-ul factiunii "re cotei" sa apas TAB sa vad nickname "adi.PUTEREA" si "catalin.SEXSALBATIC"

Nu stiu in ce circumstante ai ajuns aici, nu stiu cine esti si nici nu prea ma intereseaza, dar cand am vazut pe freechat "Mane daca se dau functii la deschidere intru si eu" pur si simplu m-a scarbit, stiind cate ore am stat online si cate aplicatii am facut sa primesc Lider la un pisat de factiune.

Iti urez multa bafta, si nu pune la suflet nimic din ce am spus, mereu am fost mai rautacios. 
Zi faina 😉

  • Like 1
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

La 09.05.2022 la 23:13, Frank a spus:

Dar trebuie implicare din partea persoanelor capabile, care stiu sa ghideze Linkmania, serverul asta niciodata nu o sa mearga inainte fara persoanele lui. O conducere noua niciodata nu o sa faca nimic. E ca si cum ai lua un copil si i-ai da o alta mama.

Aici sunt de acord cu tine 

La 10.05.2022 la 8:27, Babur a spus:

Asta e problema la majoritatea de pe linkmania, toti va ganditi la trecut.Ce a fost, a fost, acum urmeaza ceva nou si cum am mai spus, eu chiar imi dau tot interesul sa fac acest server, care sa aiba jucatori si sa fie placut jucatorilor.

Vreau mai multa implicare din partea jucatorilor dar si a staff ului linkmania, daca ne imobilizam macar 10% din comunitate tot reusim sa facem ceva frumos, dar observ ca mai bine spuneti ceva negativ legat de server(ca nu merge, ca nu va mai merge), de ce sa gandim asa?

Eu zic mai bine sa dati un sfat constructiv pentru server si sa va imiplicati cat puteti si cat va permite timpul dacat sa va exprimati niste frustrari din trecut.

Nu stiu ce administratori a avut serverul in trecut dar eu nu sunt ca acele persoane, sa dau inapoi pentru niste motive proaste, toti din trecut(cum va place), doar s au folosit de numele linkmania ca sa isi deschida dupa o comunitate de sa:mp, asta ca tot laudati unele persoane din trecut..

Multumesc 😁

Din experiența ți-o spun, stiu ce înseamnă sa administrezi LinkMania și ți-o spun prietenește. Este foarte greu, implica foarte multă implicare timp și banii ( foarte mulți) Peste 80% dintre noi, jucătorii vechi nu mai au timp pentru SA:MP mie personal mi-ar plăcea sa retrăiesc momentele de altădată însă consider ca este aproape imposibil ca serverul LinkMania sa mai fie ce a fost odată. Uitate la secțiunea de MU online ( acum 10 ani  LinkMania deținea cel mai populat server de MU online din România 

Edited by Rothschild
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...