Jump to content

Recommended Posts

1 hour ago, filtzeR said:

Așa e, @freezeR ? Fix de ftp era nevoie? 😂

voia ca la 100-200 sa ramana el cu serverul... ce sa faci 😄 intentiile au fost bune din partea noastra! 


daca Linkmania nu ar fi avut manageri cred ca ar fi fost peste celelalte comunitati din tara ( doar daca era condusa de utilizatori ) dar managerii in stare vegetativa si cu pretentii omoara proiecte dar si sperante


sanatate! eu am incercat 

PS: ms @SenSei. si @kamikazee pentru implicare la solutionarea problemei... ati fost cei mai buni, ati inteles totul =)), poate va baga frizar admin pe noul gm

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Acum 12 minute, axelutz3 a spus:

voia ca la 100-200 sa ramana el cu serverul... ce sa faci 😄 intentiile au fost bune din partea noastra! 


daca Linkmania nu ar fi avut manageri cred ca ar fi fost peste celelalte comunitati din tara ( doar daca era condusa de utilizatori ) dar managerii in stare vegetativa si cu pretentii omoara proiecte dar si sperante


sanatate! eu am incercat 

PS: ms @SenSei. si @kamikazee pentru implicare la solutionarea problemei... ati fost cei mai buni, ati inteles totul =)), poate va baga frizar admin pe noul gm

 

acum fara sa te superi prea mult, deja prima incercare cu un gamemode prost si plin de buguri cu un wipe imediat a fost un total esec.

Stii foarte bine si tu ca trebuie mult si testat foarte bine lucrurile inainte de a deschide ceva, din pacate nu au fost resurse si ai gresit alegerea.

A 2 a incercare nu era rea dar din pacate din partea staff-ului in momentul actual nu ai sustinere. 

In aceasta comunitate sunt putini membri ramasi care are face diferenta totala si ar reusii sa revolutioneze aceasta comunitate daca ar fi dorinta de a o face.  Cum in tara mai exista cateva comunitatii cu jucatorii si mai ales utilizatori de ce nu ar trebuii sa functioneze linkmania cu asa mari resurse si experienta? RDS&RCS te sustine in mod total gratis si acest punct ar fi deja un 1-0 pentru comunitatea in fata celorlalte.

RCS&RDS ar avea de castigat foarte mult din publicitatea comunitatii, ar putea oferi pachete internet ca un fel de giveway, ar putea oferii host-uri foarte bune, ar putea oferii experienta de joc care restul comunitatilor poate doar sa viseze. 

Totul incepe de la conducere si de la capacitatea manageriilor care in momentul de fata nu au experienta necesara pentru a face acest pas, sa nu fiu inteles gresit, nu spun ca sunt analfabeti sau ceva de genul, nu imi permit deoarce pe multi nu ii cunosc dar sunt putini care nu au experienta necesara, repet EXPERIENTA care conteaza foarte mult cand ai o asemenea functie.

Sper intr-o zi sa ma mai joc pe aceasta comunitate in timpul meu liber, la urma urmei, mi-am(sau ne-am) petrecut copilaria aici. Multi au devenit si prieteni in viata reala dintr-o comunitatea si un joc.. pare putin dar acesta este sensul unei comunitatii ..

 

Sper sa va regasesc aici la o barfa, va pupa heineken pe totii ! 😘 

Edited by heineken
  • Like 1
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Acum 2 ore, axelutz3 a spus:

voia ca la 100-200 sa ramana el cu serverul... ce sa faci 😄 intentiile au fost bune din partea noastra! 


daca Linkmania nu ar fi avut manageri cred ca ar fi fost peste celelalte comunitati din tara ( doar daca era condusa de utilizatori ) dar managerii in stare vegetativa si cu pretentii omoara proiecte dar si sperante


sanatate! eu am incercat 

PS: ms @SenSei. si @kamikazee pentru implicare la solutionarea problemei... ati fost cei mai buni, ati inteles totul =)), poate va baga frizar admin pe noul gm

Pai daca voiam functie, ma dadeam pe langa tine, dar n-am batut nici un apropo si nici n-am cerut (singura data cand am vorbit, a fost prin PM unde te intrebam legat de promovari, cu cine ai luat legatura). Eu nu uit cum erai privit si ce atitudine ai avut inainte sa dispari de pe comunitatea asta, cand inca mai era ceva de capul ei. Era clar ca o sa fie un fail tot ce ai incercat tu aici. Nu mai spune nimanui cat ai bagat tu in promovari, fa diferenta intre ce se platea inainte (LECTURA DE LA A LA Z), si ce copii ai platit tu sa-ti faca "reclama". Pentru mine SAMP-ul e de domeniul trecutului, dar m-a amuzat rau sa vad ca tocmai tu ai pretentii de MANAGER.  Mi se pare incredibil si sa te lauzi cu un server de discord cu 180-190 de membri. WTF?!

Nu mai veni sa plangi pe la free chat ca vai ce ti-a facut freezer, ca nu toti au vazut discutiile din Staff DEATHMATCH. Si nu-mi mai da nici mie, nici lui @SenSei. tag. El a spus lucrurilor pe nume dupa ce a vazut coordonarea ta :)) 

 

Este ultimul meu post pentru ca nu merita sa-mi bat capul cu mai multe argumente  despre ce ai facut tu aici. Succes in tot ceea ce ti-ai propus si multa bafta tuturor.

Edited by kamikazee
  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Acum 18 ore, JoySkeet a spus:

O sa fie amintiri de acum 😬

De cand a plecat sevraj este amintire, tentativa asta care a prelungit cu gm lor nu prea a fost nimic wow, nu înțeleg de ce nu a cumpăr Linkmania gm asta, ca se putea, nu cred ca au reparat ceva la el la prima vedere…

Acum 10 ore, Fashion_ a spus:

Saluuut Baietii, care mai e treaba?

Care sa fie, era momentul tău sa iei gm ballas și s a stins…

  • Upvote 2
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Acum 2 ore, Kemico a spus:

Mai bine stins decat cu Sevraj la conducere. Peace!👍

Nu știu ce ai avut tu de împărțit cu el, Sevraj chiar este un băiat de nota 10, eu ma certam mereu cu el cand ne-am apucat in 2009, am pierdut funcția de gm la Triads cand făcusem facțiunea aia top tot dintr o cearta cu el pe /g si tot nu sunt asa ca tine, adică aia este frate, oricine mai greșește, dar a tras pentru Linkmania cum a putut el mai bine, fata de alții care au doar funcții si nu ridica comunitatea asta cu nimic. Cu el, Sergiu si mulți din generația noastră de Samp(2008-2009), nu am văzut pe server sub 100, doar noaptea, asa ca merita puțin respect, zic si eu…

 

 

  • Like 3
  • Upvote 1
  • LinkMania 1
Link to comment
Share on other sites

Acum 4 ore, Ionut a spus:

Nu știu ce ai avut tu de împărțit cu el, Sevraj chiar este un băiat de nota 10, eu ma certam mereu cu el cand ne-am apucat in 2009, am pierdut funcția de gm la Triads cand făcusem facțiunea aia top tot dintr o cearta cu el pe /g si tot nu sunt asa ca tine, adică aia este frate, oricine mai greșește, dar a tras pentru Linkmania cum a putut el mai bine, fata de alții care au doar funcții si nu ridica comunitatea asta cu nimic. Cu el, Sergiu si mulți din generația noastră de Samp(2008-2009), nu am văzut pe server sub 100, doar noaptea, asa ca merita puțin respect, zic si eu…

 

 

👏

  • Burn 1
Link to comment
Share on other sites

Acum 19 ore, Ionut a spus:

Nu știu ce ai avut tu de împărțit cu el, Sevraj chiar este un băiat de nota 10, eu ma certam mereu cu el cand ne-am apucat in 2009, am pierdut funcția de gm la Triads cand făcusem facțiunea aia top tot dintr o cearta cu el pe /g si tot nu sunt asa ca tine, adică aia este frate, oricine mai greșește, dar a tras pentru Linkmania cum a putut el mai bine, fata de alții care au doar funcții si nu ridica comunitatea asta cu nimic. Cu el, Sergiu si mulți din generația noastră de Samp(2008-2009), nu am văzut pe server sub 100, doar noaptea, asa ca merita puțin respect, zic si eu…

 

 

Dar daca cei cu functii nu vor face nimic in privinta comunitatii si redezvoltarii, cum isi vor mai manifesta puterea in fata noastra, a miejilor din josul ierarhiei?

la asta nu s-au gandit vreodata pentru ca a fost bine cat timp au fost numele colorate si activitate tot a voastra, a celor vechi pentru ca altii noi nu au avut pentru ce sa ramana. Ia nu intrati voi pe forum vreo luna sa vedeti cum se pune mana la treaba dupa ce vine rds in control(asta daca inca le mai pasa pentru ca vrajeala cu accesul la servere de jocuri prin abonament oricum nu mai tine-2021 doar). Ori, se va inchide ceea ce sincer m-ar multumi pentru ca inainte de samp comunitatea asta avea servere 1.6 top..la vremea aia erau 6 servere blana pe romania + linkmania iar cand nu se prindea loc pe unul dintre cele ale lm, intrau pe acelea, doar vedeam pe chat: ioane hai pe cs1 ca se schimba harta imediat si prindem loc. Numele asta merita sa ramana cunoscut pentru ce beneficii oferea in interiorul comunitatii, nu pentru incapabilitatea de a tine un server in picioare.

  • Like 3
  • Upvote 1
  • LinkMania 1
Link to comment
Share on other sites

Am o nelămurire; 

Ce ar trebui sa facă un Admin/moderator inafara de a își face rutina lui, respectiv responsabilitățile? Ce credeți ca au făcut greșit ultimile generații? Vorbind de când serverul a fost undeva la peste 150+ Credeți ca problema a fost conducerea de sus, sau fiecare a contribuit cu o piatra pusă rău in zid? 
Doar #UnGandCeNuImiDaPace 

Edited by Frank
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 10/25/2021 at 7:12 PM, Ionut said:

Nu știu ce ai avut tu de împărțit cu el, Sevraj chiar este un băiat de nota 10, eu ma certam mereu cu el cand ne-am apucat in 2009, am pierdut funcția de gm la Triads cand făcusem facțiunea aia top tot dintr o cearta cu el pe /g si tot nu sunt asa ca tine, adică aia este frate, oricine mai greșește, dar a tras pentru Linkmania cum a putut el mai bine, fata de alții care au doar funcții si nu ridica comunitatea asta cu nimic. Cu el, Sergiu si mulți din generația noastră de Samp(2008-2009), nu am văzut pe server sub 100, doar noaptea, asa ca merita puțin respect, zic si eu…

 

 

cand era sevraj, se faceau 250 dintre care 100 boti 😄 cel putin cand eram admin =))) 

15 hours ago, Frank said:

Am o nelămurire; 

Ce ar trebui sa facă un Admin/moderator inafara de a își face rutina lui, respectiv responsabilitățile? Ce credeți ca au făcut greșit ultimile generații? Vorbind de când serverul a fost undeva la peste 150+ Credeți ca problema a fost conducerea de sus, sau fiecare a contribuit cu o piatra pusă rău in zid? 
Doar #UnGandCeNuImiDaPace 

problema e ca e jocul vechi si nu multa lume mai are tragere de suflet sa stea ca inainte 50 de ore.. sau daca are, trag si ei spre 300-400+ nu in 50-60 !

15 hours ago, StrikerM said:

 

Toti, dar mai mult conducerea serverului, la ei era puterea.

hai ca a gresit conducerea serverului la ultimul proiect ca nu a vrut sa ii dea acces ftp lui freezer + sa faca back up saptamanal la cont =)))) ca aia ne mai trebuia 😄 😄 in 3 luni  intrat de 2 ori maxim pe server si alea afk =)))) 



"manager samp" csf guys

propun sa o lasati pe @Deea95 a.k.a casalot sa deschida serverul, am auzit ca are un gamemode cu 30-40-50 de factiuni si vreo 10 scripteri... poate poate asta te lasa ba freezer sa faci ce vrei cu serverul =)))

  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

La 23.10.2021 la 16:48, heineken a spus:

Staiiiiiiii, @Aka parca dura serverul,nu ?

 

Cand ti-am zis ca e o prostie si de mantuiala, mi-ai zis ca ma gresesc..  din pacate linkmania a murit o data cu iceman. Nimeni in staff si nimeni in aceasta comunitatea nu are dorinta de a crea ceva interesant. Atunci cand am scris 2/3 lucruri, mi-au spus ca sunt nebun eu.. ma rog, poate asa este 

 

Bine ca mai exista forumul sa stam la o barfa..

 

Ce mai fac prietenii mei virtuali ? 

Salutare, ma bag si eu ca musca dar mi-ai atras atentia cu ceva si nu o puteai spune mai bine. "Linkmania a murit o data cu iceman". Eh, cam asa e, a fost ceva frumos candva si desi multi s-au chinuit sa mai tina serverul n-au mai reusit si nici nu cred ca vor mai face ceva de acum incolo. E pacat pentru ca noi, jucatorii care am invatat acest joc aici tot aici o sa revenim tot timpul. 

  • Like 2
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...