Jump to content

Recommended Posts

La 01.02.2022 la 8:08, Ionut a spus:

Salut Rox!

Norocul tău ca ai stat mai mult cu ban decât pe server :)))) ai ratat ceva părți bune, te am pupat 

Eh, Ioane. Nu știu băieții cine a fost adevăratul meu sensei pe server, de prin 2012 făceam cerculețe(WASD) când dădeam testele cu tine în train. 

Eu i-am spus de la bun început lui Sevraj sau oricărui membru staff că-l aștept la mine acasă să vadă ce și cum, dar oferta mea a fost respinsă de fiecare dată. Oare de ce? Asta mă întrebam de fiecare dată. Oare așteptau băieții să le plătesc tot eu benzina? 🧐🤭 Posibil să se fi scumpit atunci mobila, nu-și mai permiteau băieții de un drum spre Neamț.

Edited by Roxor
Link to comment
Share on other sites

Salut, eu nu sunt asa vechi cum sunteti voi dar vad ca toti o spuneti de faza cu sevraj si etc. Eu din ce-am inteles de la baieti apogeul linkmania a fost cand era sevraj si cu "inteligentul" de spoker pe treaba, asta fiind in carantina si au fost undeva la 300 si ceva de playeri. Prin perioada aceea eu m-am apucat de server si vreau sa va spun ca nu mai vazusem asemenea activitate pe un server cu asa putine sloturi din 2013. Din punctul meu de vedere nu a fost conducerea de vina cu adevarat, playerii frate, oamenii, noi stricam intotdeauna ce este frumos 😞 Pacat, mi-a placut serverul asta, mi-am legat si niste prietenii si am cunoscut cativa oameni minunati chiar daca a fost intr-un timp atat de  scurt. 

Link to comment
Share on other sites

La 03.02.2022 la 14:46, Ionut a spus:

Asa a fost sa fie, in 2012 era forța LM!

Se mai aude ceva de server? Pana la urma se face barim ceva de distracție la waruri sau rămânem intr o continua dezamagire? 

tizule ce mai zici ma :)))

Link to comment
Share on other sites

La 01.02.2022 la 13:25, RemiX a spus:

imi lasa si mie cineva in mesaj privat sau tot aici IP-ul serverului va rog? ca il tot caut si nu dau de el 🙄

samp.linkmania.ro

La 03.02.2022 la 14:46, Ionut a spus:

Asa a fost sa fie, in 2012 era forța LM!

Se mai aude ceva de server? Pana la urma se face barim ceva de distracție la waruri sau rămânem intr o continua dezamagire? 

Se pregătește deschiderea în luna martie.

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

La 02.02.2022 la 13:13, Roxor a spus:

Eh, Ioane. Nu știu băieții cine a fost adevăratul meu sensei pe server, de prin 2012 făceam cerculețe(WASD) când dădeam testele cu tine în train. 

Eu i-am spus de la bun început lui Sevraj sau oricărui membru staff că-l aștept la mine acasă să vadă ce și cum, dar oferta mea a fost respinsă de fiecare dată. Oare de ce? Asta mă întrebam de fiecare dată. Oare așteptau băieții să le plătesc tot eu benzina? 🧐🤭 Posibil să se fi scumpit atunci mobila, nu-și mai permiteau băieții de un drum spre Neamț.

 

AHAHAHAHAAH

"mobila" 🤣 mort... 

stii faza cand la rugat pe @talentatu27 sa ii faca mobila la un pret bun ? ahahahaah

din toate donatiile facute cine stie cate shaorme a scos 🤣

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

La 05.02.2022 la 23:15, LaZoE a spus:

Nu mai am rabdare...

Cel beta e deschis. 
 

Acum 16 ore, Senzo a spus:

Salutare!

Mai e activitate pe aici? E online server-ul ?

E online serverul beta. 
dns: samp.linkmania.ro 

Deschiderea oficială va fi în luna martie.

Link to comment
Share on other sites

La 31.01.2022 la 16:16, Roxor a spus:

Tind să cred că am ajuns să trăim o telenovelă pe această secțiune, tipic Acasă TV. Mă joc de pe la începutul lui 2012 pe această comunitate, aveam vreo 10 ani la acel moment. V-aș plictisi la cât aș putea să vă povestesc. Acele vremuri nu se vor mai putea întoarce. Nu este vorba doar  despre istoricul comunității, istoricul conducerii, ci pur și simplu era vorba despre acei tineri care nu aveau griji, problematici asupra viitorului sau chestii de genul. Veneai de la liceu/școală, mâncai ceva și te puneai la calculator "să stai câteva ore", acele ore devenind 5-6 chiar. Nu spun că majoritatea playerilor trăiau asta, au fost și încă vor mai fi acei jucători "bătrâni" care frecventează acest joc de dragul amintirilor. 

Erau mult mai simple acele vremuri, nu-ți doreai atât de multe sisteme pentru a avea un motiv să joci pe vreun server, posibil să-ți fi dorit numai o mașinuță, o casă, să simți și tu acolo că nu ai stat degeaba atâtea ore, dar astea le obțineai muncind la job. Intrai într-o facțiune, stăteai câteva luni pentru a avea un rank cât mai mare, după care intrai în alta unde era totul mai complex, nu trebuia doar să te plimbi cu ambulanța și să întrebi lumea dacă vrea /heal :)) 

Toate astea s-au pierdut cu trecerea anilor. Au fost ani buni în care acest server s-a menținut pe linia de plutire, nu conta cine administra serverul, ci pur și simplu revenea datorită unor situații din viața reală, cum a fost acea perioadă în care se instaurase acel lockdown. Erau 300 de playeri, puteam să fim măcar 60-70 constanți la ora actuală, dar au intervenit niște orgolii sau păreri cu totul diferite față de ce dorea sau voia fiecare, ori se trezea vreun Haplea să ia totul. 

Nu mă dau mare administrator sau fondator al unui server. Se putea continua lejer câțiva ani cu același GM, aceeași bază de date, dar conta mult să fie înțelegere între acele micuțe bisericuțe/tabere. Se puteau face bani în continuare, se putea să ne revenim și să nu mai fim niște invidioși/frustrați pe niște pixeli, se putea să devenim o comunitate unită, ș.a.m.d

Toate astea sunt de domeniul trecutului, am rămas doar cu acel "Se putea". 

 

In acele vremuri jucai de plăcere, însă acum lumea se joaca din dorința de a se afirma cât mai mult … atunci trăiai jocul din plin, legai prietenii strânse etc…

Vremurile de atunci au apus de mult ! 

La 04.02.2022 la 1:16, Sarbu a spus:

Salut, eu nu sunt asa vechi cum sunteti voi dar vad ca toti o spuneti de faza cu sevraj si etc. Eu din ce-am inteles de la baieti apogeul linkmania a fost cand era sevraj si cu "inteligentul" de spoker pe treaba, asta fiind in carantina si au fost undeva la 300 si ceva de playeri. Prin perioada aceea eu m-am apucat de server si vreau sa va spun ca nu mai vazusem asemenea activitate pe un server cu asa putine sloturi din 2013. Din punctul meu de vedere nu a fost conducerea de vina cu adevarat, playerii frate, oamenii, noi stricam intotdeauna ce este frumos 😞 Pacat, mi-a placut serverul asta, mi-am legat si niste prietenii si am cunoscut cativa oameni minunati chiar daca a fost intr-un timp atat de  scurt. 

Chiar dacă orgoliul nu ma lasă sa o spun, într-adevăr “tembelul” ăla de Sevraj chiar a făcut o treaba buna ! Însă au fost mai mulți factori ce au influențat negativ serverul de samp indiferent de conducere, întodeauna lucrurile au degenerat și au luat o întorsătura tragica .. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...