Jump to content
---------

SA:MP # A fresh restart

Recommended Posts

La 10.06.2020 la 16:51, rixcses a spus:

Salutari Linkmania, sunt rixcses si vin cu o propunere.

Acum, cat se poate de recent, serverul de samp aflat in 'parteneriat' cu LinkMania s-a inchis ca mai apoi gamemode-ul si panel-ul sa se vanda, iar  acum, din cauza persoanelor care se afla in domeniu pe diferite comunitati dedicate jocului respectiv, cele 2 au ajuns la multe persoane, persoane care la randul lor le vor da mai departe ca intr-o zi sa ajunga pe internet, ceea ce e foarte trist avand in vedere munca si timpul depus de fiecare membru pentru serverul LINKMANIA. 
Eu sunt o persoana din cele care procurat gamemode + panel insa nu ma gandesc, ca restul, sa le dau mai departe sau sa-mi incep oriunde un server de sa:mp ci mi-a venit ideea de a continua aici serverul, unde ii e locul. Chiar daca de acum incolo gamemodeul + panelul vor aparea cel putin teoretic si pe alte servere, consider ca playerii vechi LINKMANIA, veteranii si oamenii care au fost loiali serverului si nu au plecat odata cu fostii detinatori, se vor intoarce cu mare placere si vor ramane sa ajute la cladirea unui server poate mult mai bun decat inainte, de ce nu?
Chiar daca in prima faza gamemode-ul si panel-ul vor ramane exact aceleasi ca in ultimele update-uri, asa cum a fost vandut, in timp, daca lumea va arata interesul pe care l-a avut pana acum, eu alaturi de echipa administrativa cat si echipa de programatori vom lucra fara nicio problema pentru a aduce mult mai multe imbunatatiri.

In cazul in care imi este acceptata cererea, voi incepe a curata panel / baza de date / gamemode pentru ca sunt nevoit sa resetez tot ce a fost inainte ( conturi / proprietati / averi / etc ) din diferite motive insa la redeschidere si pe parcursul ei, tuturor playerilor le vor fi acordate anumite bonusuri. 
 

De asemenea, ma repet, in cazul in care imi este acceptata cererea as dori ca un Admin sa faca un anumit topic specific SAMP.LINKMANIA.RO acolo unde este posibil, in care as dori sa astept critici, pareri sau orice altceva care ar putea ajuta, asa avand si posibilitatea de a vedea daca lumea se va alatura sau nu reinvierii serverului 🙂

Pentru mai multe detalii, daca este nevoie, astept mesaje in privat.

Multumesc si #Lets play together.

salut eu te sustin si sper sa fi acceptat, finca cu toti sau uni dintre noi dorim ca linkmania RPG sa mearga mai departe cu serverul de samp.

Link to comment
Share on other sites

Ca sa poti avea succes cu un server de SA:MP pe comunitatea LinkMania iti trebuie ceva "revolutionar" aici ma refer la un alt Gamemod, alt stil de gaming, oamenii noi regulamente structurate foarte bine. Din propria experienta iti spun ca este foarte greu sa faci un server de SA:MP cu succes in anul 2020 Avantajele sunt putine pe cand dezavantajele sunt cu nemiluita, intradevar numele LinkMania este un AVANTAJ atunci cand deschizi un server de SA:MP insa acest nume a fost de nenumarate ori "patat" in industria gaming-ului ( Nu ma refer doar la SA:MP ) Cheia spre succes cu un server de sa:mp aici este: 

1. Oameni de incredere si capabili ( Care sunt in stare sa respecte o conduita )

2. Foarte multa implicare din partea tuturor.

3. Resurse financiare considerabile pentru intretinere, reclame etc. ( Si cand spun considerabile ma refer ca suma investita sa fie mult mai mare decat veniturile din donatii )

4. Afilierea cu un youtuber de succes care se implica considerabil

5. Parere personala* ( Faptul ca ti-ai facut un cont ca sa postezi asta acum dupa cele intamplate luna trecuta, plus faptul ca doresti sa-ti tii identitatea sub anonimat mie personal nu imi inspiri incredere, comunitatea LinkMania a trecut prin foarte multe "furtunii" ca sa aibe incredere intr-o persoana care cere un proiect de pe un cont secundar. 

Cheia succesului nu consta intr-un gamemod + panel care a fost pe comunitate timp de 4 ani de zile, imi pare rau dar NU cred ca vei avea succes in felul acesta. 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Parerea mea este să lasam lucrurile asa. A fost frumos cat a durat, au fost nenumarate incercari care au avut succes, iar altele nu. Mereu SA-MP-ul a fost principalul care a tinut comunitatea si a fost sustinut foarte putin de sus si privit cu indiferenta. Cand era vorba despre MU/CS/GTA V era sectiunea plina de nume scrise cu roşu. Cand se cerea ajutor la GTA, "Nu cunosc situatia" "Trebuie sa asteptam parerea lui X-Y" , "Nu vreau sa ma implic". Personal imi inchei acctivitatea odata cu serverul. 

Edited by Frank
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Rothschild said:

Ca sa poti avea succes cu un server de SA:MP pe comunitatea LinkMania iti trebuie ceva "revolutionar" aici ma refer la un alt Gamemod, alt stil de gaming, oamenii noi regulamente structurate foarte bine. Din propria experienta iti spun ca este foarte greu sa faci un server de SA:MP cu succes in anul 2020 Avantajele sunt putine pe cand dezavantajele sunt cu nemiluita, intradevar numele LinkMania este un AVANTAJ atunci cand deschizi un server de SA:MP insa acest nume a fost de nenumarate ori "patat" in industria gaming-ului ( Nu ma refer doar la SA:MP ) Cheia spre succes cu un server de sa:mp aici este: 

1. Oameni de incredere si capabili ( Care sunt in stare sa respecte o conduita )

2. Foarte multa implicare din partea tuturor.

3. Resurse financiare considerabile pentru intretinere, reclame etc. ( Si cand spun considerabile ma refer ca suma investita sa fie mult mai mare decat veniturile din donatii )

4. Afilierea cu un youtuber de succes care se implica considerabil

5. Parere personala* ( Faptul ca ti-ai facut un cont ca sa postezi asta acum dupa cele intamplate luna trecuta, plus faptul ca doresti sa-ti tii identitatea sub anonimat mie personal nu imi inspiri incredere, comunitatea LinkMania a trecut prin foarte multe "furtunii" ca sa aibe incredere intr-o persoana care cere un proiect de pe un cont secundar. 

Cheia succesului nu consta intr-un gamemod + panel care a fost pe comunitate timp de 4 ani de zile, imi pare rau dar NU cred ca vei avea succes in felul acesta. 

In mare parte ai dreptate iar eu iti pot spune ca ne conformam cu necesitatile pe care tu le-ai precizat.

Eu vreau sa comentez doar parerea ta personala ca sa nu inteleaga altii altceva de la tine.

Acest cont nu este "secundar", este singurul si unicul meu cont facut aici, NU sunt fost membru Linkmania care "isi tine adevarata identitate sub anonimat". Faptul ca am folosit un alt nume in trecut pe ONLINE, nume pe care eu consider ca nu are nicio relevanta sa-l spun, nu inseamna ca nu sunt capabil sau de incredere.

Cat despre gamemode + panel: am inceput deja crearea unui gamemode de la zero alaturi de echipa mea insa am considerat ca nu conteaza inca, pana nu avem un raspuns concret de la echipa administrativa.
 

Mersi. 🙂

Edited by rixcses
Link to comment
Share on other sites

Acum 3 ore, Frank a spus:

Parerea mea este să lasam lucrurile asa. A fost frumos cat a durat, au fost nenumarate incercari care au avut succes, iar altele nu. Mereu SA-MP-ul a fost principalul care a tinut comunitatea si a fost sustinut foarte putin de sus si privit cu indiferenta. Cand era vorba despre MU/CS/GTA V era sectiunea plina de nume scrise cu roşu. Cand se cerea ajutor la GTA, "Nu cunosc situatia" "Trebuie sa asteptam parerea lui X-Y" , "Nu vreau sa ma implic". Personal imi inchei acctivitatea odata cu serverul. 

Jos palaria pentru cele spuse. Mereu server-ul de sa:mp a fost tratat cu indiferenta din partea conducerii chiar daca sectiunea respectiva era gura de aer de care avea nevoie aceasta comunitate. 

1 oră în urmă, rixcses a spus:

In mare parte ai dreptate iar eu iti pot spune ca ne conformam cu necesitatile pe care tu le-ai precizat.

Eu vreau sa comentez doar parerea ta personala ca sa nu inteleaga altii altceva de la tine.

Acest cont nu este "secundar", este singurul si unicul meu cont facut aici, NU sunt fost membru Linkmania care "isi tine adevarata identitate sub anonimat". Faptul ca am folosit un alt nume in trecut pe ONLINE, nume pe care eu consider ca nu are nicio relevanta sa-l spun, nu inseamna ca nu sunt capabil sau de incredere.

Cat despre gamemode + panel: am inceput deja crearea unui gamemode de la zero alaturi de echipa mea insa am considerat ca nu conteaza inca, pana nu avem un raspuns concret de la echipa administrativa.
 

Mersi. 🙂

In momentul in cate tu vi cu o initiativa in fata conducerii, e clar ca trebuie sa le prezinti si “viitorul”, dar in situatia de fata respectivul viitor nu reprezinta decat niste vorbe.

Link to comment
Share on other sites

 

Acum 1 oră, rixcses a spus:

In mare parte ai dreptate iar eu iti pot spune ca ne conformam cu necesitatile pe care tu le-ai precizat.

Eu vreau sa comentez doar parerea ta personala ca sa nu inteleaga altii altceva de la tine.

Acest cont nu este "secundar", este singurul si unicul meu cont facut aici, NU sunt fost membru Linkmania care "isi tine adevarata identitate sub anonimat". Faptul ca am folosit un alt nume in trecut pe ONLINE, nume pe care eu consider ca nu are nicio relevanta sa-l spun, nu inseamna ca nu sunt capabil sau de incredere.

Cat despre gamemode + panel: am inceput deja crearea unui gamemode de la zero alaturi de echipa mea insa am considerat ca nu conteaza inca, pana nu avem un raspuns concret de la echipa administrativa.
 

Mersi. 🙂

Eu unul apreciez faptul ca vrei sa te implici si vii cu argumente legate de server, restul nu prea conteaza in topicul asta. Ce a fost in trecut apartine trecutului, eu cred ca nu am avea nimic de pierdut in sensul unei alte sanse acordate acestei sectiuni. Acum teoretic nu exista sectiunea SA:MP, faptul ca am incerca iar sa facem treaba asta, dar cu o altfel de abordare, cred ca ar aduce un plus fata de ce avem acum. 

Eu sustin aceasta sansa, nu conteaza ca tu ai venit acum si esti nou si etc, toti am fost "noi" la inceput, toti am vrut sa ne implicam, sa oferim ceva si nu ne-am dat batuti pana nu am reusit, aici e vorba de ambitia noastra, vrem ceva bun, hai sa facem ceva in privinta asta.

 

@smokeR

Ai dreptate, trebuie un "viitor", dar omul de aia a deschis topicul asta, sa caute sustinere. Este adevarat ca e necesar planul asta, dar stii și tu foarte bine ca e nevoie de un "grup" pentru asta, singur e foarte greu.

Edited by TheOne
  • Like 2
  • Upvote 1
  • Love 1
  • LinkMania 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, smokeR said:

In momentul in cate tu vi cu o initiativa in fata conducerii, e clar ca trebuie sa le prezinti si “viitorul”, dar in situatia de fata respectivul viitor nu reprezinta decat niste vorbe.

Ori n-ai inteles ori n-am fost eu destul de explicit.
Am spus ca: "am considerat ca nu conteaza inca, pana nu avem un raspuns concret de la echipa administrativa"
Prin asta ma refeream la faptul ca nu am considerat important sa spun aici, in topic, public, chestia asta.


Discutia pe care am avut-o si o avem cu echipa administrativa in privat include OBLIGATORIU orice subiect legat atat despre trecut cat si despre viitor, luam toate aspectele la calculat pentru ca decizia luata sa fie cea potrivita.

Consider ca preocuparea noastra de a pune mai intai la punct colaborarea cu cei responsabili e mult mai importanta decat cea de a actualiza aici detaliile.

Mersi, salut.

🙂

 

Edited by rixcses
Link to comment
Share on other sites

Acum 13 ore, Frank a spus:

Parerea mea este să lasam lucrurile asa. A fost frumos cat a durat, au fost nenumarate incercari care au avut succes, iar altele nu. Mereu SA-MP-ul a fost principalul care a tinut comunitatea si a fost sustinut foarte putin de sus si privit cu indiferenta. Cand era vorba despre MU/CS/GTA V era sectiunea plina de nume scrise cu roşu. Cand se cerea ajutor la GTA, "Nu cunosc situatia" "Trebuie sa asteptam parerea lui X-Y" , "Nu vreau sa ma implic". Personal imi inchei acctivitatea odata cu serverul. 

te astept peste cativa ani la deschidere cand inchide rcs-u comunitatea si o redeschidem noi

Link to comment
Share on other sites

La 26.06.2020 la 10:05, kamikazee a spus:

In ce situatie s-a ajuns...trist.

Normal , asta a fost cea mai proasta conducere din istoria serverului . Au făcut doar stricăciuni și bineînțeles 2 3 lei din donații cât pentru un kebab de la Dristor un pachet de țigări un plin la mașina care a fost mai șmecher a făcut și upgrade la mobila din bucatarie. Poate dacă se alegea staff ul corespunzător și capabil am fi fost pe linia de plutire , dar cu jucatori mediocrii și javre am ajuns aici . Smoker ți am zis acu 2 ani ca pica serverul cu tine in staff scuze ca am avut dreptate.

 

imi accept sanctiunea, 

  • Upvote 2
  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Acum 2 ore, Kellen a spus:

Normal , asta a fost cea mai proasta conducere din istoria serverului . Au făcut doar stricăciuni și bineînțeles 2 3 lei din donații cât pentru un kebab de la Dristor un pachet de țigări un plin la mașina care a fost mai șmecher a făcut și upgrade la mobila din bucatarie. Poate dacă se alegea staff ul corespunzător și capabil am fi fost pe linia de plutire , dar cu jucatori mediocrii și javre am ajuns aici . Smoker ți am zis acu 2 ani ca pica serverul cu tine in staff scuze ca am avut dreptate.

 

imi accept sanctiunea, 

urmatoarea crezi ca va fi mai buna..? priveste spre staff :))) 

 

mi-am oferit ajutorul sa le dau un gamemode unic, facut de la 0 insa au consider ca am prea multe pacate sa iau parte la proiect si totusi… dadeam lovitura =)) poate dupa ce o sa dea wipe sau il inchid, ma lasa sa ma ocup sa facem ca la bobo fara wipe si cu economie bine pusa la punct 

 

edit: ah da, am uitat sa zic, ma gandeam sa fie non-profit ca pe vremea lui Iceman insa cred ca asta nu le-a prea suras daca Sevraj si-a luat mobila acasa, ei de ce nu???

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

La 27.06.2020 la 16:36, axelutz a spus:

urmatoarea crezi ca va fi mai buna..? priveste spre staff :))) 

 

mi-am oferit ajutorul sa le dau un gamemode unic, facut de la 0 insa au consider ca am prea multe pacate sa iau parte la proiect si totusi… dadeam lovitura =)) poate dupa ce o sa dea wipe sau il inchid, ma lasa sa ma ocup sa facem ca la bobo fara wipe si cu economie bine pusa la punct 

 

edit: ah da, am uitat sa zic, ma gandeam sa fie non-profit ca pe vremea lui Iceman insa cred ca asta nu le-a prea suras daca Sevraj si-a luat mobila acasa, ei de ce nu???

Cata frustrare pentru ca ai fost respins tu, eram sigur ca asa vei proceda în cazul în care o sa te respingem. 

Stai liniștit, oameni capabili sunt și asta se va vedea, foarte curând. 

Noi nu ne îmbogățim de pe urma serverului, nu ne cumpărăm bunuri din donațiile serverului. Toate donațiile vor întra în buzunarul scripter ului și în promovare serverului. 

Stai liniștit, muncim și avem de unde sa ne câștigăm existenta, nu comentam aiurea ca unele persoane. 

Cine mai deviază de la subiect o sa fie sancționat! 

  • Upvote 1
  • Burn 2
Link to comment
Share on other sites

Acum 3 ore, Aka a spus:

Cața frustrare pentru ca ai fost respins tu, eram sigur ca asa vei proceda în cazul în care o sa te respingem. 

Stai liniștit, oameni capabili sunt și asta se va vedea, foarte curând. 

Noi nu ne îmbogățim de pe urma serverului, nu ne cumpărăm bunuri din donațiile serverului. Toate donațiile vor întra în buzunarul scripter ului și în promovare serverului. 

Stai liniștit, muncim și avem de unde sa ne câștigăm existenta, nu comentam aiurea ca unele persoane. 

Cine mai deviază de la subiect o sa fie sancționat! 

Așa ziceau și smoker cu sevraj și unul a dat dedicații la botez de banii aia iar altul s-a mutat din chirpici in comfort 3 😂😂😂😂 pe bune.. câți crezi că o să vă halească shtoul? Ai fost in staff acum ceva timp și ai renunțat că te-a părăsit cineva drag, asta e un semn că dacă vei avea piedici in viața personală o să dai din an in paste pe server deci ne întoarcem la ce a fost înainte 😂

Nu e vorba de frustrare ci că o să vă bateți știti voi ce ( că mi-e rușine de doamne sa zic ) de timpul altor playeri și o altă șansă nu va mai fi că nebunii ăștia sa vă urmeze nici pe voi și nici pe alții ce vor urma pentru că... O sa se sature

 

îmi aștept sancțiunea

Link to comment
Share on other sites

Acum 15 minute, axelutz a spus:

Așa ziceau și smoker cu sevraj și unul a dat dedicații la botez de banii aia iar altul s-a mutat din chirpici in comfort 3 😂😂😂😂 pe bune.. câți crezi că o să vă halească shtoul? Ai fost in staff acum ceva timp și ai renunțat că te-a părăsit cineva drag, asta e un semn că dacă vei avea piedici in viața personală o să dai din an in paste pe server deci ne întoarcem la ce a fost înainte 😂

Nu e vorba de frustrare ci că o să vă bateți știti voi ce ( că mi-e rușine de doamne sa zic ) de timpul altor playeri și o altă șansă nu va mai fi că nebunii ăștia sa vă urmeze nici pe voi și nici pe alții ce vor urma pentru că... O sa se sature

 

îmi aștept sancțiunea

Nu crezi ca exagerezi?

Cred ca ar trebui sa te uiti un pic in oglinda inainte sa judeci alte persoane si intreaba-te daca tu esti perfect, mai ales ca tu esti prietenul tuturor cand ti se face pe plac, si totodata dusmanul tuturor cand nu ti se face pe plac. Poate ar trebui sa iti vezi de viata ta si sa lasi mistocariile, nu te coafeaza. 

Reclamatiile/Sesizarile se fac in alta sectiune, aici se discuta de un nou inceput al sectiunii de sa:mp.

Nu te obosi sa ma jignesti sau sa imi raspunzi cu vreo replica intriganta. Te afunzi singur, mai bine mergi pe burta. 🙂

 

  • Like 1
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Acum 2 ore, axelutz a spus:

Așa ziceau și smoker cu sevraj și unul a dat dedicații la botez de bani

Ai demonstrat din nou ca esti o scursura a societatii daca ai ajuns sa aduci in discutie iar propria mea viata/familie. Lumea care ma cunoaste, stie foarte bine de cati bani am avut eu nevoie din donatiile oamenilor(nici-un ban), cat despre un gunoi de om ca tine, as putea spune foarte multe, dar ar trebui sa ma cobor foarte mult si chiar nu isi are rostul.

#Imi cer scuze pentru aceasta iesire, dar cand un gunoi ca asta ajunge sa scoata astfel de vorbe despre viata ta personala, nu te poti abtine. Sper ca managerii, @Kitte in special, sa vada din nou care este atitudinea acestui jeg de om si sa il exmatriculeze, dar definitiv de data aceasta.

Acum 1 minut, smokeR a spus:
Edited by smokeR
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...