Jump to content
GReedy

Internaţional SilkRoad Online

Recommended Posts

oricum , cat de frumos si interesant ar fi un server privat, tot privat ramane...adica are lag, prinzi greu loc, e plin de bugguri si nu e setat bine, e plin de turci, in general astia is peste tot, i-a mai rarit acum cutremurul dar vor reveni. eu joc pe un server cu exp mare, adica faci ff 110 in 2 zile daca te tii de el, sistem vechi de job, nova pica in prostie, dar nu am gasit nici una pana acum :)) mai am timp destul, serverul e facut mai mult pentru pvp si job-uri dar ajungi sa te plictisesti, nu ai satisfactia aia pe care o ai pe isro cand faci lvl, stii ca te-ai chinuit putin si ai asteptat, mai gasesti un sos, sun, son cv, banul are valoare acolo.

ce satisfactie mai ai cand iti ia o luna sa faci 1 amarat de lvl?de la 111 in sus e un adevarat chin... 9 lvle sa le faci intr-un an de zile...cu bot 24/7 probabil sau cel putin 6 uni...sa fim seriosi...si dupa ce faci 120 FF ce faci?jobul e de tot rahatul....pvp...daca nu bagi bani grei mai bine nu scoti capul din town... o arma buna costa in jur de 15 bil gold...nu cred ca faci tu atatia bani foarte usor pe isro...ca sa nu mai vorbim si de set....

sa fim seriosi...isro e down...nu mai are farmecul de odinioara...eu sincer.....prefer sa joc pe un privat ca cel facut de avalon decat pe isro...care e dead

eu in 2 luni am facut 2 miliarde gold ma, am farmat un warrior/cleric si un heuskal/fire/light cu 1,3 mil sps si i-am dus pana la lvl 64 apoi i'am vandut, si nu costa arma neaparat atat. de aia exista forgoten sa te duci, te chinui si iti faci arma. ce vrei moca totul? exp de 30x deja e prea mare. joci acolo, te chinui si iti iese, si o arma nu o sa coste in vezi 15b in isro, asta ti-o zic eu sigur, cele mai bune arme de dg12 se vand cu 1,8b maxim 2

hahahah.. unde joci colegul ? SolitareSRO? ce zice Sleya e adevarat.. EU am vandut Staff EGY +10 cu 9b cu MULT timp inainte sa se deschida 12D acum am inteles ca pe cam toate serverlele commander pach e 6b serrenes 4 deci ? 10B sunt unii care au jucat 3-4-6 luni FGW fara sa le pice 1 singur Commander..

Sleya Neo.. let try ClassSRO .. am ceva vechi amici din ECSRO : ThugStyle si restul

Link to comment
Guest GreenSmoke

koila eu joc pe isro pe serverul azteca, poate sunt scumpe itemele pe serverele vechi, dar pe astea aparute de acum 1 an nu sunt deloc, au preturi acceptabile. am jucat si eu pe ecsro, frumos server pana l-au inchis :| nu mai joc pe servere unde nu exista bot, nu mai stau sa dau click-uri toata ziua, pe ecsro aveam un bot in chineza parca :)) doamne ce mai ma chinuiam sa il setez

Link to comment

koila eu joc pe isro pe serverul azteca, poate sunt scumpe itemele pe serverele vechi, dar pe astea aparute de acum 1 an nu sunt deloc, au preturi acceptabile. am jucat si eu pe ecsro, frumos server pana l-au inchis :| nu mai joc pe servere unde nu exista bot, nu mai stau sa dau click-uri toata ziua, pe ecsro aveam un bot in chineza parca :)) doamne ce mai ma chinuiam sa il setez

Pacat... :)) eu pe Bloody am facut 110 Hand Grind o placere sa vezi cum dropezi NOVA :))

Oricum in Isro voi reveni cand se vor deschide servere noi la goldfarming si atat

@ Kiidu ... raman la prima mea iubire : Femeile :P

Edited by koila
Link to comment

2 miliarde gold in 2 luni?si te lauzi? eu la 10D faceam 2 bil intr-o zi daca ma chinuiam....3-4 arme +7 si aia era......pe vremea aia faceam +7 la foc automat....cei care jucau sro atunci stiu prea bine :)incearca tu sa iti faci o arma 12D +5 si un set 12D +5 ....ia vezi cat de usor e si cat de "putin" te costa ....da poate ca un "SOS" sau magic 12D e 1.8bil gold....dar un SUN 12D sau legend cum se numeste acum pun pariu ca nici axe sau 1h daca ar fi nu ar costa atat de putin pe orice server de isro ai juca

imi zici mie ca vreau totul moca.....nu frate....daca vroiam totul moca nu jucam legit pana la lvl 87 pe isro nu munceam pentru charurile care le am si pentru itemele care le-am avut gen 9D som/sun set....+7 weapons.....10D +7+8 items....etc....alea da vremuri frumoase....nu imi spui tu mie ca acum cu putin efort poti sa iti faci set si arma calumea...acum doar daca esti intradevar no lifer esti tare in isro sau daca bagi $ la greu

@koila,neo,kiduu si restul...eu momentan raman pe silkroad salvation....e un colectiv bun aici....rata 5X la xp....0.5 la gold....e simpatic serverul....apoi probabil ma voi muta pe saint sro cand se v-a deschide....care v-a fi al unui roman....cei care au jucat pe rome probabil il stiu pe vlad aka descending

Link to comment

koila eu joc pe isro pe serverul azteca, poate sunt scumpe itemele pe serverele vechi, dar pe astea aparute de acum 1 an nu sunt deloc, au preturi acceptabile. am jucat si eu pe ecsro, frumos server pana l-au inchis :| nu mai joc pe servere unde nu exista bot, nu mai stau sa dau click-uri toata ziua, pe ecsro aveam un bot in chineza parca :)) doamne ce mai ma chinuiam sa il setez

Pacat... :)) eu pe Bloody am facut 110 Hand Grind o placere sa vezi cum dropezi NOVA :))

Oricum in Isro voi reveni cand se vor deschide servere noi la goldfarming si atat

@ Kiidu ... raman la prima mea iubire : Femeile :P

Koila pe Rose ai 110? :> ca pe Lillium nu te-am mai vazut

Link to comment

this place is so dead.isro is dead...

acum e mania cu private servers, e ceva de sezon, o sa vedeti ca dupa ce au un profit mai gros, se vor inchide....si nu poate nimeni sa faca nimic.

de exemplu un guild member de pe elitesro unde joc eu, impreuna cu prietenii lui de pe isro si-au deschis si ei un private server, in primele 2 sapt au donatii cat sa plateasca hostul un an de zile...deci e ceva.

Link to comment
Guest autentic

Nu se merita sa jucati pe servare private. toate sunt pe cale de disparitie, jucati 1-2 luni si dupaia vezi ca numai merge...oricum mi-se pare ca toate sunt beta, buguite si alte kkturi, nici-unul nu va fi ca isro. chiar daca este greu pe isro si ca te chinui sa faci lvl 120...macar sti ca vei avea charu acolo mereu.

Link to comment

nu o sa se inchida nici 1 server privat. atata timp cat respecta copyright la joc joymax nu are ce sa le faca pentru ca Esro a cumparat server files si au licienta.este exact cum e pirateria in Romania daca nu comercializezi produsu respectiv politia nu are ce sati faca, dar daca tu il comercializezi si te prinde raspunzi in fata legi.

Link to comment
Guest GreenSmoke

mai bine zis, isro o sa fie mort mai repede decat serverele private.

niciodata sa nu crezi asta, baga multe chestii noi, daca 2-3-5-1000 de playeri nu joaca, pentru ei nu conteaza ca acei playeri se lasa de joc, isi iau o gramada de bani pe silk, pe fel de fel de prostii, isi iau bani de la boti. baga avatare, eventuri si alte chestii noi. prfer sa joc pe un server in care fac lvl 120 in 2 ani decat sa ma joc pe un server in care in o sapt maxim sunt ff lvl 110 si nu mai am ce face, ma plictisesc si fac numai pvp. sa stau sa injur ca e lag si ca sunt f multe bug-uri.

Link to comment

mai bine zis, isro o sa fie mort mai repede decat serverele private.

niciodata sa nu crezi asta, baga multe chestii noi, daca 2-3-5-1000 de playeri nu joaca, pentru ei nu conteaza ca acei playeri se lasa de joc, isi iau o gramada de bani pe silk, pe fel de fel de prostii, isi iau bani de la boti. baga avatare, eventuri si alte chestii noi. prfer sa joc pe un server in care fac lvl 120 in 2 ani decat sa ma joc pe un server in care in o sapt maxim sunt ff lvl 110 si nu mai am ce face, ma plictisesc si fac numai pvp. sa stau sa injur ca e lag si ca sunt f multe bug-uri.

Argos 2105/3500 ~60.1% Open

Mena 2105/3500 ~60.1% Open

Azteca 2670/3500 ~76.3% Open

Maya 2867/3500 ~81.9% Open

Caspian 1713/3500 ~48.9% Open

Aral 1500/3500 ~42.9% Open

Tigris 1567/3500 ~44.8% Open

Petra 1227/3500 ~35.1% Open

Malazgirt(TR) 2415/3500 ~69.0% Open

Helios 1974/3500 ~56.4% Open

Apollo 2530/3500 ~72.3% Open

Titan 2226/3500 ~63.6% Open

Iris 2498/3500 ~71.4% Open

Ares 2516/3500 ~71.9% Open

Phoenix 2472/3500 ~70.6% Open

Eos 2116/3500 ~60.5% Open

Gaia 1954/3500 ~55.8% Open

Hera 2626/3500 ~75.0% Open

Neptune 2635/3500 ~75.3% Open

Pluto 2434/3500 ~69.5% Open

Uranus 2756/3500 ~78.7% Open

Venus 2804/3500 ~80.1% Open

Saturn 2527/3500 ~72.2% Open

Mars 2452/3500 ~70.1% Open

Mercury 2721/3500 ~77.7% Open

Odin 2667/3500 ~76.2% Open

Hercules 2497/3500 ~71.3% Open

Poseidon 3005/3500 ~85.9% Open

Zeus 2689/3500 ~76.8% Open

Persia 2742/3500 ~78.3% Open

Alexander 3066/3500 ~87.6% Open

Pacific 2316/3500 ~66.2% Open

Eldorado 2515/3500 ~71.9% Open

Sparta 2823/3500 ~80.7% Open

Rome 2835/3500 ~81.0% Open

RedSea 2759/3500 ~78.8% Open

Babel 2519/3500 ~72.0% Open

Tibet 2556/3500 ~73.0% Open

Olympus 2649/3500 ~75.7% Open

Alps 2593/3500 ~74.1% Open

Greece 2906/3500 ~83.0% Open

Venice 3024/3500 ~86.4% Open

Oasis 2717/3500 ~77.6% Open

Athens 2826/3500 ~80.7% Open

Troy 3063/3500 ~87.5% Open

Aege 2858/3500 ~81.7% Open

Xian 2901/3500 ~82.9% Open

dupa statistici nu prea pare cas numai 100 de oameni care s-au lasat de joc!

Link to comment

mai bine zis, isro o sa fie mort mai repede decat serverele private.

niciodata sa nu crezi asta, baga multe chestii noi, daca 2-3-5-1000 de playeri nu joaca, pentru ei nu conteaza ca acei playeri se lasa de joc, isi iau o gramada de bani pe silk, pe fel de fel de prostii, isi iau bani de la boti. baga avatare, eventuri si alte chestii noi. prfer sa joc pe un server in care fac lvl 120 in 2 ani decat sa ma joc pe un server in care in o sapt maxim sunt ff lvl 110 si nu mai am ce face, ma plictisesc si fac numai pvp. sa stau sa injur ca e lag si ca sunt f multe bug-uri.

Tu tot mai crezi ca Joymax ia $ de la bot? asta s-a intamplat odata cel mai probabil cu isrobot acea manuta care aparea la ceas primul bot care costa injur de 12$ cu tot cu taxe , plateai tocmai in koreea pentru el.

Events frumoase pe isro? inafara de ala care iti dadea avatare si primele eventuri de la cap 70-80 unde luai Dragon Flags si monster scrools nimic nou si placut...

EDIT

Hello, this is Silkroad Online.

We have been receiving suggestions from our players regarding the improvement of Silkroad Online. We deeply appreciate your enthusiasm and have considered your opinions. We are glad to announce that content improvements and events have been prepared to provide a better gaming experience for our dear players.

Following are the patch contents that will be applied on the next weekly server inspection on November 15, 2011;

For GSRO KR, US and Europe based Servers (Xian - Argos)

I. Events

1. Carnival Event will be opened (11/15 ~ 12/13/2011)

- Enjoy balloon carnival event and receive various rewards!

- Bonus Event: I am the King of Balloon Blowing! A special prize will be awarded to top 10 players per server who will be able to reach highest stage in the balloon blowing event.

2. 100% EXP/SP Event (11/15 ~ 12/13/2011)

- Enjoy a 100% Experience and SP rate increase during the whole event period.

3. Attendance Check Event (11/15 ~ 12/13/2011)

- Log in Silkroad Online every day, check your character's calendar and get various rewards such as SP Scroll, Stat/Skill Reset Scroll and other items. Attendance can be checked every 24 hours following Joymax Standard Time.

4. 11/12D Alchemy Rate Increase Event (11/15 ~ 12/13/2011)

- Upgrade and enhance your 11D/12D items and enjoy 30% alchemy rate increase buff that you will receive upon logging in.

5. Huge Discount on Alchemy Cash Items (11/15 ~ 12/13/2011)

- Enjoy 25% discount when you purchase Astral Stones, Immortal Stones, Special Awaken stones and Magic Proof Stones

II. System Updates

1. Ingame Survey System Update

- Players who want to participate in our Surveys will be able to do it in-game.

2. Gold Exchange limit Increase

- Gold Exchange limit will be increased to 1 Billion.

3. Premium Gold Time ticket and EXP Booster improvement

- Premium Gold Time Plus and EXP Booster can now be used simultaneously

4. Drop System Improvements

- 12D Magic Items will be dropped in Dimension of Mirror and inside Jupiter Temple

- Advanced Elixirs will be dropped by monsters in Tomb of Pharaoh and by unique monsters inside Jupiter Temple.

- Tablet drops will be removed

- Drop rate of Alchemy/Attribute Stones (10x), Elixir(2x), Talisman and Coins will be increased

5. New Avatar Fantasy Knight Outfit update (11/15 ~ 12/13/2011)

- Players who want to revamp their wardrobe may purchase the new Fantasy Knight avatar.

6. Character / Guild Name Change Item will be added

- Players and Guilds who want to modify their names can use Character Name change item and Guild Name change item.

7. Stat/Skill Reset Item will be added

- Stat and Skill Reset Item for Level 1- 100 players and Level 101-120 players will be available.

8. E-mail Item Security System will be applied

- In order to ensure the security of your item loss, players will be able to secure valuable items by verifying e-mail.

9. Mystery Box Adjustment

- Level gap of obtaining items from Mystery Box will be adjusted from 7 to 5 Lv gap

GSRO New Server: Genesis

Thus the earth was completed in its vast array.

Then a new ground on Silkroad was created.

That will be a home to a new European and Chinese civilization.

Genesis, a new journey and adventure is about to begin.

1. New Server ‘Genesis’ will be added

- Enjoy a new beginning in Silkroad in the new server Genesis. Genesis will be an exclusive server for players with entrance tickets, with a 100% exp/sp/drop base rate. Additional server features will be announced in the date of update, November, 15, 2011.

2. New Server ‘Genesis’ Events

- 100% EXP/SP Rate Increase Event (11/15 ~ 12/13/2011) : Feel the Genesis server fever with 100% EXP/SP additional Increase!

- GM Events (11/15/11 ~ 12/13/11) : Celebrate in Genesis with our in-game events!

Event 1. Power players of the Day!

Event 2. Honor to the top descendants of Genesis

Event 3. GMs’ surprise visit!

Event 4. Daily hunts and treats

3. Item Mall Cash Item Discount Event (11/15/11 ~ 12/13/11)

- All Cash Items will be on 10% discount, exclusive for Genesis players.

Further details will be posted on the date of the update. We hope that you will enjoy the game contents and events. Watch out for more updates for the game.

Have fun in Silkroad Online!

Ceva interesant .. cred ca revin :-) Mbot are clientless?

Edited by koila
Link to comment
Guest autentic

Deci...se baga cineva pe Genesis?:D vreau sa stiu:) poate facem un guild ceva....

eu am jucat pe maya...dar mi-am luat ieri scamm cu 15b....trade bug sau kkt...nici nu stiu cum sa intamplat:| am avut middleman pe un prieten care cica a primit trade de la mine si mi-a dat itemele..dar defapt le-a dat lu altu:| asta nu inteleg..cum sa intamplat...

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...