Jump to content
GReedy

Internaţional SilkRoad Online

Recommended Posts

Desigur , adevarat sau mai bine ... te bagi pe Genesis si acolo nu mai ai nici grija la goldboti ... habar nu aveti ce va asteapta . Eu ma duc pe 117 pe isro am pt 24/7 la 120 mobs am prem + si cred ca o sa inebunesc pana fac 120. Faza e ca m-am lamurit cu noi romanii, se baga tare pana la lvl 95-106 dupa care migreaza altundeva ... noi suntem cei mai buni doar pe funservere. Imi pare rau dar asta e parerea mea.

Mai sunt si exceptii...

Link to comment

Desigur , adevarat sau mai bine ... te bagi pe Genesis si acolo nu mai ai nici grija la goldboti ... habar nu aveti ce va asteapta . Eu ma duc pe 117 pe isro am pt 24/7 la 120 mobs am prem + si cred ca o sa inebunesc pana fac 120. Faza e ca m-am lamurit cu noi romanii, se baga tare pana la lvl 95-106 dupa care migreaza altundeva ... noi suntem cei mai buni doar pe funservere. Imi pare rau dar asta e parerea mea.

Mai sunt si exceptii...

asta ptr ca nu ai jucat cu mine, Templar, viorel si altii de pe linkmania pe elitesro :)

Link to comment

Cam a murit threadul acesta.

Mosule pai daca a aparut SRO-R, cred si eu ca a murit thread-ul de SRO ( http://www.linkmania.ro/forums/index.php?showtopic=429543&st=300 ).

IGN: DevilCurse, Server: Thebes, in 2 zile cand mi se termina penalitatea de Guild Leaving am sa fac si guild ca sa nu mai fie probleme. Teoretic va fi dedicat LinkManiacilor, acum practic sa vedem cum sta treaba :)

Sfatul meu, decat sa-ti reactivezi maimutele, veveritele si restul dobitoacelor de pe iSRO mai degraba te bagi aici cu noi pe iSRO-R ;)

Buna seara, Cand intru in sro , pe orice server , imi da eroare asta: Microsoft visual c++ Runtime library. Ma poate ajuta cineva?

Data viitoare iti recomand sa dai direct pe Google "SRO ERROR Microsoft visual C++ RUNTIME LIBRARY" in caz ca vrei sa gasesti raspunsul mai repede.

Dupa parerea mea, cred ca trebuie sa instalez dotNetFx40_Full_setup si apoi sa iei si sa instalezi Microsoft Visual C++ 2008.

Cat despre SRO in general, din punctul meu de vedere a cam murit si s-a cam dus vremea lui, acum ca au scos SRO-R.

Avand in vedere ca SP-urile s-au diminuat, iei reward frumusel din Questuri, si poti sa mergi lejer cu gap 0 cu 2 mastery-uri si maxim 8 skilluri carora le faci lvl-up, e cam un motiv serios sa va reapucati de SRO-R.

In schimb cea mai tare si mai tare mi se pare modificarea adusa caracterelor CH, unde fortele Cold, Fire si Light sunt in acelasi Mastery Tree, facandu-se automat lvl-up la toate. Sa zicem ca au cam echilibrat clasele in felul asta si le-a cam usurat existenta chinezilor.

Tot nu merge , am incercat toate metodele. La asta a ta imi da eroare cand sa instalez dotNetFx40 .

Link to comment

Desigur , adevarat sau mai bine ... te bagi pe Genesis si acolo nu mai ai nici grija la goldboti ... habar nu aveti ce va asteapta . Eu ma duc pe 117 pe isro am pt 24/7 la 120 mobs am prem + si cred ca o sa inebunesc pana fac 120. Faza e ca m-am lamurit cu noi romanii, se baga tare pana la lvl 95-106 dupa care migreaza altundeva ... noi suntem cei mai buni doar pe funservere. Imi pare rau dar asta e parerea mea.

Mai sunt si exceptii...

asta ptr ca nu ai jucat cu mine, Templar, viorel si altii de pe linkmania pe elitesro :)

Precum spuneam... sunteti buni pe funservere ...

Link to comment

fiecare dintre noi eram buni pe isro acolo unde jucam, eu pe tibet, templar pe rome, viorel pe gaia parca sau nush unde.....dupa care in vacanta de vara i-am adus pe esro.nu`i nimic rau in a te lasa de isro si sa te regrupezi pe un server privat, plus ca noi eram destul de old pe serverele noastre si D12 cel putin la mine si la templar a pus capac.

Link to comment

De la 115 este quest repetabil ... aproape 29 mil xp pt 200 de mobi , eu la 116 fac 5% pe zi... eu spun ca e rezonabil. Si ai mei prieteni sau lasat sau au plecat pe private dar problema la private e ca azi e maine nu mai e...

5% pe zi...deci in 20 de zile faci 1 lvl...mai ai 4 lvle...deci 80 de zile....aproape 3 luni.....ca sa nu mai pun la socoteala cate luni ti-a luat sa faci de la 111 la 116....practic turbezi pana faci lvl maxim...si dupa ce il faci...sa te trezesti cu un update cu lvl 130....nu iti vine sa iti smulgi parul din cap?

eu am lvl 112...si nu mi-am batut capul sa fac lvl dupa update de lvl 120...l-am lasat pe dsk pe charul meu si de cand nu a mai intrat el....nu am mai facut nici macar 0.01% pentru ca sincer nu mai are farmec isro...nu mai e jocul care a fost odata...in care intrai cu placere dupa 1 zi de munca sa te relaxezi la un job cu guilda sau la un party pentru cateva ore....acum trebuie sa storci bine de tot si jocul si portofelul ca sa fii tare sau macar sa poti face fata "trendului" din joc,eu cel putin intru odata la saptamana sau la luna sa mai vorbesc cu putinii prieteni care mai sunt activi...pentru altceva nu are rost

Link to comment

De la 115 este quest repetabil ... aproape 29 mil xp pt 200 de mobi , eu la 116 fac 5% pe zi... eu spun ca e rezonabil. Si ai mei prieteni sau lasat sau au plecat pe private dar problema la private e ca azi e maine nu mai e...

5% pe zi...deci in 20 de zile faci 1 lvl...mai ai 4 lvle...deci 80 de zile....aproape 3 luni.....ca sa nu mai pun la socoteala cate luni ti-a luat sa faci de la 111 la 116....practic turbezi pana faci lvl maxim...si dupa ce il faci...sa te trezesti cu un update cu lvl 130....nu iti vine sa iti smulgi parul din cap?

eu am lvl 112...si nu mi-am batut capul sa fac lvl dupa update de lvl 120...l-am lasat pe dsk pe charul meu si de cand nu a mai intrat el....nu am mai facut nici macar 0.01% pentru ca sincer nu mai are farmec isro...nu mai e jocul care a fost odata...in care intrai cu placere dupa 1 zi de munca sa te relaxezi la un job cu guilda sau la un party pentru cateva ore....acum trebuie sa storci bine de tot si jocul si portofelul ca sa fii tare sau macar sa poti face fata "trendului" din joc,eu cel putin intru odata la saptamana sau la luna sa mai vorbesc cu putinii prieteni care mai sunt activi...pentru altceva nu are rost

Inca un argument pentru a intra in SRO-R unde macar nu imbatranesti pana faci lvlup si nu stai sa-ti toci nervii cand te uiti la bot cum face farming de milioane de SP-uri.

Cu bune, cu rele, e tot silkroad, dar macar este facut mai accesibil atat pentru jucatori cat si pentru boti.

Am o intrebare ... cam cat timp va ia sa faceti 120 pe sro-r (asa cu aproximatie)? M-am bagat si eu pe un privat cu vechii tovarasi si de dimi pana seara am facut 117. Cat despre i-sro o sa fac 120 si mai astept sa vad poate o sa faca baietii ceva ... am devenit chiar bun pe sv meu si mie asa de greu sa plec , daca as putea sa migrez cu caracterul ar fi beton :P .Am bagat cateva milioane bune in el...

PS am S-bot

Link to comment

De la 115 este quest repetabil ... aproape 29 mil xp pt 200 de mobi , eu la 116 fac 5% pe zi... eu spun ca e rezonabil. Si ai mei prieteni sau lasat sau au plecat pe private dar problema la private e ca azi e maine nu mai e...

5% pe zi...deci in 20 de zile faci 1 lvl...mai ai 4 lvle...deci 80 de zile....aproape 3 luni.....ca sa nu mai pun la socoteala cate luni ti-a luat sa faci de la 111 la 116....practic turbezi pana faci lvl maxim...si dupa ce il faci...sa te trezesti cu un update cu lvl 130....nu iti vine sa iti smulgi parul din cap?

eu am lvl 112...si nu mi-am batut capul sa fac lvl dupa update de lvl 120...l-am lasat pe dsk pe charul meu si de cand nu a mai intrat el....nu am mai facut nici macar 0.01% pentru ca sincer nu mai are farmec isro...nu mai e jocul care a fost odata...in care intrai cu placere dupa 1 zi de munca sa te relaxezi la un job cu guilda sau la un party pentru cateva ore....acum trebuie sa storci bine de tot si jocul si portofelul ca sa fii tare sau macar sa poti face fata "trendului" din joc,eu cel putin intru odata la saptamana sau la luna sa mai vorbesc cu putinii prieteni care mai sunt activi...pentru altceva nu are rost

Inca un argument pentru a intra in SRO-R unde macar nu imbatranesti pana faci lvlup si nu stai sa-ti toci nervii cand te uiti la bot cum face farming de milioane de SP-uri.

Cu bune, cu rele, e tot silkroad, dar macar este facut mai accesibil atat pentru jucatori cat si pentru boti.

Am o intrebare ... cam cat timp va ia sa faceti 120 pe sro-r (asa cu aproximatie)? M-am bagat si eu pe un privat cu vechii tovarasi si de dimi pana seara am facut 117. Cat despre i-sro o sa fac 120 si mai astept sa vad poate o sa faca baietii ceva ... am devenit chiar bun pe sv meu si mie asa de greu sa plec , daca as putea sa migrez cu caracterul ar fi beton :P .Am bagat cateva milioane bune in el...

PS am S-bot

Eu am intrat pe Thebes (primul servar facut pt SRO-R) din a II-a zi de cand a aparut jocul. Nu am botat pt ca nu mi-a mers nici un bot (astept sa apara update la sBot si sa-i dau si eu 24/7), dar ideea e urmatoarea:

- cu 24/7 + Bless Spell (5 h / zi 100% XP + SP cat ofera Joymax pt Open Beta SRO-R) au ajuns useri de lvl 90. (evident norocosi care au mbot).

Nu stiu ce sa zic, fa si tu un calcul scurt. Eu zic ca in 3 luni avand in vedere rewardurile XP (si in paralel si SP reward) ale questurilor, te duci lejer in lvl mare, nu stiu daca 120 dar tind sa cred ca se poate.

Eu m-am hotarat, raman cu Rogue/Bard asta si cand apare sbot am bagat mare. Cu siguranta iau si Premium Plus pt alea 5 ore. Toate astea am ales pt ca nu am timp sa ma mai joc, drept urmare prefer sa joc o panarama de MMORPG cu bot. Si hai sa fim seriosi, intre SRO si SRO-R e o mare diferenta, drept urmare ar fi pacat sa-mi mai pierd timpul cu caracterele de pe SRO unde trebuie sa farmezi ca prostul 1000 ani.

Din ce am inteles e asa (fast level) pana la 70 . Dupa aia e la fel ca in i-sro ... Si inca ceva , dupa ce mi-am facut un char de 117 si unul de 105 serverul pe care joaca prietenii mei de luni bune s-a inchis . Deja intram in a 2-a zi de cand e inchis si am dubii ca il mai deschide :P

Link to comment

Oh good God! Mai joaca cineva jocul asta putred?

You can put the blame on me! eu am revenit dupa o pauza de luni bune...dar chiar nu stiu de ce... nu mai e nimic de facut in acest joc...inafara de faptul ca ii ajut pe unii in party....nothing else to do.....

Nice to see one of the good ones again :D tu ce mai joci? da si mie o idee de ce sa ma apuc sa scot virusul asta de joc din sange :)

Link to comment

Oh good God! Mai joaca cineva jocul asta putred?

You can put the blame on me! eu am revenit dupa o pauza de luni bune...dar chiar nu stiu de ce... nu mai e nimic de facut in acest joc...inafara de faptul ca ii ajut pe unii in party....nothing else to do.....

Nice to see one of the good ones again :D tu ce mai joci? da si mie o idee de ce sa ma apuc sa scot virusul asta de joc din sange :)

Oh salut! Eh nu va blamam, dar ma uitam si eu pe srf si am vazut ca s-au schimbat atatea de nu-ti vine sa crezi. Pai de aproape un an jumatate joc pregatirea pentru admitere la Academia de Politie (anul trecut n-am intrat). Poti incerca si tu :D.

Link to comment

Salutari baieti,un La multi ani! asa cum se cuvine.nam mai intrat pe link mania de jumate de an,si as vrea sa stiu...

La fel joc sro de cand ma stiu cu internet...tovarasi bani mii de ore(ani intregi as putea spune ) deci am auzit mai multe pareri,ba ca pana la lv 70 e usor pe Silkroad-R,ba ca e usor,si ca in 3 luni faci 120...

Stau sa ma gandesc,joymax a facut un privat(am garantia ca nu se va inchide,ca nu are cum... ) dar o intrebare imi trece prin gand... De ce a facut r-sro (visul tuturor de a face lv repede,farma,si alte avantaje) ce in I-sro nici macar sa nu te gandesti.... Intr-un mod clar a spune,cei ce au abgat poate vii de euro in sro,sunt fraieri acum,ca au scos pe piata r-sro...cine cu bani multi ar trebui sa ii dea in judecata...

Vreau sa stiu,SE MERITA SA MA LAS DE ISRO,si sa vand tot,pentru a o lua de la capat pe r-sro? Un sfat bun va rog.

Multumesc!

Link to comment

mai bine te-ai apuca de ceva mai benefic ,gen un sport de performanta sau ceva la care esti bun si sa lasi porcariile astea de jocuri:)),vinde tot ce ai in sro cu orice pretz nu conteaza ,ca iti iei un pachet de tzigari sau ca scoti macar banii cat ai bagat,macar stii ca nu mai ai tangenta cu sro:) :tiphat:

Link to comment

Salut, da.... cel mai mare avantaj la jocu asta era butu ca te ajuta cu lvl una.... alta..... si mai aveai timp si de viata privata, DAR CEA MAI MARE GRESALA A FOST CA S-A SCOS VEKIUL JOB !!!!!!!!!! aM JUCAT JOCUL ASTA NUMAI PT JOB..... Instante si ale alea erau in toate mmo-urile...... dar JOBUL era unic, pacat ca nu le pica fisa sa-l bage inapoi si sa lase si noul sistem de items jobs............ JOBUL veki era tot ce avea special jocul asta......

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...