Jump to content
Frisan

Server SAMP

Recommended Posts

Buna seara,

Numele meu este Cosmin, si vin cu o propunere catre dvs. (Voi face un scurt intro despre mine, si despre ce ma facut sa ajung la aceasta decizie)

Sunt in comunitatea asta din anul 2009, am jucat jocul asta de cand eram in clasa a 5-a... si acum, am deja 5 ani de cand am terminat liceul, unul de facultate si vreo 3 de cand mi-am ridicat o mica afacere...., da 😄 ...sunt antreprenor.

Din hobby, am ales sa incerc redeschiderea serverului. Ideile care vor sta la baza unui start de succes.

- Vom incepe printr-un topic special, la sectiunea potrivita, prin care vom cauta un scripter, care sa fie scripter-ul oficial al serverului, care bineinteles...va fi platit personal de catre mine, si se va face un contract de prestari servicii intre mine si respectivul, ca totul sa fie transparent si treaba sa mearga bine. 

- Voi lua un host, incercam sa ne orientam catre cele mai bune la nivel national. (Costul va fi suportat absolut de catre mine)

- Vom deschide server de tip BETA (timp de o luna MAXIM), iar serverul va fi construit EXCLUSIV pe baza tutoror ideilor jucatoriilor. Vom incepe cu un GM original, care se va adapta in functie de nevoile si cerintele jucatorilor. 

- Staff-ul va fi creat pe baza IMPLICARII/CREATIVITATII/DEZVOLTARII, pe tot parcursul BETA. 

- Va urma o perioada de promovare PLATITA, (de catre mine) pe retelele de socializare. 

                                         Iar spre final... ne pregatim pentru deschidere. 

Nu am ajutoare, nu am venit aici cu ajutoare in spate...sunt singur:D ...totul se va face impreuna, aici pe comunitate, intr-o sectiune potrivita. Eu sunt dornic sa investesc intr-o placere de-a mea... Vreau sa dezolv ideea asta, fiindca aici mi-am petrecut foarte mult timp din copilarie si am observat ca, comunitatea are lipsa de un server... de perioada luunga de timp.  

Scuzati greselile gramaticale.

O seara faina, pe curand!

 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Love 1
  • LinkMania 5
Link to comment
Share on other sites

Sunt PRO cu ideea ta, suntem multi vechi care din cand in cand ne mai arde de o ''samp-areala''. Sunt multe prietenii legate (chiar daca ele si virtuale), suntem multi care ne-am pierdut noptile impreuna pe aici. As vrea sa vad LinkMania deschis, dar deschis pentru 4fun si nu pentru a face bani cu el. Sper sa iti reuseasca ideea, sa dai drumul la server si sa gasesti un staff capabil pentru noua provocare (poate si eu o sa fac parte din staff, niciodata sa nu spui niciodata). Sunt multi vechi care s-ar implica si ar face ceva frumos, dar doar pe ideea de 4fun si in cinstea sutelor de ore jucate pe acest server, nu in ideea de facut bani (de mobila,masina sau ce am mai auzit eu pe aici :)))) ). 

Chiar nu am mai jucat de mult, ultima oara cand am jucat in 2018 server-ul era foarte ok si merita sa joci, dar sper totusi sa fie cum era inainte, nu 1000 wipe-uri pe an si sa o iei mereu de la zero. 

Spor la indeplinirea target-ului si sa vedem LinkMania inapoi deschis. 

P.S: o sa urmaresc in de-aproape acest topic si ma gandes la o implicare serioasa :P 

  • Thanks 1
  • Love 2
  • LinkMania 1
  • Burn 1
Link to comment
Share on other sites

Iti multumesc pentru apreciere, cu siguranta se vor alatura multi jucatori vechi. Nu stiu discutiile cu banii... si nici nu ma intereseaza, ma bucur ca nu le-am prins... nu pentru asta am venit aici. 

Ca sa concretizez, am intrat in discutii deja cu 2 prestatori de servicii de tip scripting, iar dupa un acord al comunitatii, as putea intra in discutii mai amanuntite, si chiar la un posibil contract cu acestia. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sunt PRO cu ideea dar sa vedem ce spun managerii deoarece vechii admini de pe serverul de sa:mp au un proiect deschis pe tema asta cu un gamemode de la 0 si se lucreaza la el de cateva luni dar nimeni nu a mai primit niciun raspuns recent deci nu stim cum stam cu el.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Totul suna frumos pana il deschizi si vezi maxim 50 de playeri (mereu aceeasi, cei vechi, ToV rullz) cu toate promovarile de la youtuberii vieții. 

Succes anyway. Din cate am vazut se lucrează deja la server. Poate va uniți forțele.

  • Like 2
  • Love 2
  • LinkMania 1
Link to comment
Share on other sites

La 02.11.2020 la 20:14, Frisan a spus:

Buna seara,

Numele meu este Cosmin, si vin cu o propunere catre dvs. (Voi face un scurt intro despre mine, si despre ce ma facut sa ajung la aceasta decizie)

Sunt in comunitatea asta din anul 2009, am jucat jocul asta de cand eram in clasa a 5-a... si acum, am deja 5 ani de cand am terminat liceul, unul de facultate si vreo 3 de cand mi-am ridicat o mica afacere...., da 😄 ...sunt antreprenor.

Din hobby, am ales sa incerc redeschiderea serverului. Ideile care vor sta la baza unui start de succes.

- Vom incepe printr-un topic special, la sectiunea potrivita, prin care vom cauta un scripter, care sa fie scripter-ul oficial al serverului, care bineinteles...va fi platit personal de catre mine, si se va face un contract de prestari servicii intre mine si respectivul, ca totul sa fie transparent si treaba sa mearga bine. 

- Voi lua un host, incercam sa ne orientam catre cele mai bune la nivel national. (Costul va fi suportat absolut de catre mine)

- Vom deschide server de tip BETA (timp de o luna MAXIM), iar serverul va fi construit EXCLUSIV pe baza tutoror ideilor jucatoriilor. Vom incepe cu un GM original, care se va adapta in functie de nevoile si cerintele jucatorilor. 

- Staff-ul va fi creat pe baza IMPLICARII/CREATIVITATII/DEZVOLTARII, pe tot parcursul BETA. 

- Va urma o perioada de promovare PLATITA, (de catre mine) pe retelele de socializare. 

                                         Iar spre final... ne pregatim pentru deschidere. 

Nu am ajutoare, nu am venit aici cu ajutoare in spate...sunt singur:D ...totul se va face impreuna, aici pe comunitate, intr-o sectiune potrivita. Eu sunt dornic sa investesc intr-o placere de-a mea... Vreau sa dezolv ideea asta, fiindca aici mi-am petrecut foarte mult timp din copilarie si am observat ca, comunitatea are lipsa de un server... de perioada luunga de timp.  

Scuzati greselile gramaticale.

O seara faina, pe curand!

 

 

Te susțin in tot ceea ce faci, debia aștept sa vedem rezultatele ❤️

  • Upvote 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Chiar daca nu am timp de joc în timpul saptamanii aproape de loc, in timpul serii o ora, doua mi ar face mare placere sa ma distrez ca pe vremuri. Plus ca sigur o sa fie o noua perioada lunga de lock-down, multi o sa aiba timp, sa ne aducem aminte ca serverul avea 200 pe timp scoala, altii lucrau. De conducere depinde..🤷‍♂️

  • Like 1
  • Upvote 1
  • Love 1
  • LinkMania 2
Link to comment
Share on other sites

Acum 19 ore, Frank a spus:

Chiar daca nu am timp de joc în timpul saptamanii aproape de loc, in timpul serii o ora, doua mi ar face mare placere sa ma distrez ca pe vremuri. Plus ca sigur o sa fie o noua perioada lunga de lock-down, multi o sa aiba timp, sa ne aducem aminte ca serverul avea 200 pe timp scoala, altii lucrau. De conducere depinde..🤷‍♂️

TU SA TACI

 

@Frisan bafta cu proiectul, sper sa nu renunti si tu ca ceilalti care au tot postat pe aici pe forum, iti tin pumnii.

Sa ne auzim cu bine!

 

# @petarda schimba semnatura aia, trai-ti-ar.

Edited by Alkatraz
  • Thanks 1
  • Upvote 1
  • LinkMania 1
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

După cum a fost anunțat în mod oficial LinkMania are în derulare un proiect pe această temă, proiect ce urmează să ajungă în stadiul de BETA în următoarea perioadă.  

@Frisan va colabora cu noi și vom continua împreună acest proiect pentru a crește actualul ritm de lucru și pentru ca viitorul server să fie gata într-un timp mai scurt. 

Vă vom ține la curent, de îndată ce ajungem în stadiul BETA și vom avea o structură de bază bine definită și pusă la punct pentru a implementa sugestiile voastre și pentru a testa împreună noul gamemode în perioada BETA. 

  • Thanks 1
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...