Jump to content
JerryBlue

Aion Online

Recommended Posts

Mie mi se pare ok Infinite Aion :) Mereu seara serverele sunt full , iar aici joc de 2 ani de zile si nu a patit nimic serverul niciodata ^_^

Cu exceptia faptului ca Toast sau Erb a pus la donation list iteme de pvp endgame, Pilus parca, set full ptr 250$, hmm si ei care se dadeu mari si tari ca nu o sa faca niciodata acest lucru, oricum asta a fost ptr sv Greed si dupa 2 sau 3 zile de zarva pe forum ei au scos acele iteme, oricum nu mai joc IA de mult si nici nu stiu daca am sa mai revin, so much zerging.

Link to comment

' date='20 October 2011 - 23:09' timestamp='1319144980' post='6030871']

Salutare baieti...daca vreti un srv aion PVP puteti intra pe GamezAion va astept pe Lumiel sa batem ceva asmo. :)

pe bune, asta e cel mai prost server, am jucat si eu pe el pana mi-am bagat picioarele, questurile sunt pline de bug-uri

stai putin am spus ca srv e PVP nu PVM....pe Gamez faci un singur quest "Ascension-lvl9" apoi bati la mobi pana faci 55 iar apoi mergi la farmat pana iti faci armurile sa bati cat de cat cu ele. Nu trebuie sa faci questuri.

  • Upvote 1
Link to comment
Guest GosthMan

Ai uitat sa specifici ca au o gramada de questuri care nu merg mai ales alea care dau itemuri care sunt puse in lista de donatii.

Am jucat acolo dar m-am lasat fiinca era frustrant mai ales cand au facut miragen si fenris ( la asmo mergea cu doua saptamani inainte sa rezolve la elyos)

Acum am serverul meu toate bune si frumoase pana am luat si o tzapa cu un hosting si am ramas fara baza de date de la server acum cateva zile

Am recreat baza de date si daca vreti puteti incerca aion universe

Link to comment

Ai uitat sa specifici ca au o gramada de questuri care nu merg mai ales alea care dau itemuri care sunt puse in lista de donatii.

Am jucat acolo dar m-am lasat fiinca era frustrant mai ales cand au facut miragen si fenris ( la asmo mergea cu doua saptamani inainte sa rezolve la elyos)

Acum am serverul meu toate bune si frumoase pana am luat si o tzapa cu un hosting si am ramas fara baza de date de la server acum cateva zile

Am recreat baza de date si daca vreti puteti incerca aion universe

Adevarul la asmo sunt favorizati dar acum sunt GM si in randul elyosilor , se termina cat de cat cate ceva :) dar e faza cu prea mult Zerging :| prea multi asasini pentru PvP etc.

Link to comment
Guest GosthMan

am nevoie de niste ajutor, pm careva care e dispus sa ma ajute

Cu ce anume

pe ce server jucati ?:)

eu la mine pe server :P, cauta pe google aion universe

Link to comment

Eu sunt un former subscriber si o sa am mai multe drepturi decat un account free. Comparatia intre cele trei forme de joc (starter/veteran/gold) mi se pare foarte fair iar daca e sa facem o paralela intre ALTE jocuri f2p care iti baga chestii naspa efectiv pe gat care trebuie neaparat sa le cumperi, zic ca NCSoft va da lovitura cu modelul asta de buisness si SINCER prefer sa ma joc pe retail, sa am o anumita limita de instante decat sa ma joc pe PRIVATE bubuite care si ele la randul lor cer bani pentru te miri ce iteme fantastice.

Link to comment
Guest GosthMan

doar ca probabil va fi gratis asta nu inseamna ca afecteaza serverele private, nu uita XP rate, drop rate etc.

Sau tu nu stii ca sunt o gramada de jocuri gratis la care exista servere private

Link to comment

doar ca probabil va fi gratis asta nu inseamna ca afecteaza serverele private, nu uita XP rate, drop rate etc.

Sau tu nu stii ca sunt o gramada de jocuri gratis la care exista servere private

Parca la silkroad erau? Si la L2...Acuma nu stiu statutul serverelor private de L2, macar alea mergeau 90%.

Dar serverele de Aion niciodata n-au mers cum trebuie, ma refer aici la unele questuri specifice, mobi care plutesc (exagerez) sau trec prin pamant (cand nu e drept) etc. Ca sa nu mai spun ca una e economia unui server retail ce e echilibrata, alta e ce intalnesti pe private, sunt atat de multe diferente pe care nu le vezi decat daca joci pe retail. Fiecare face cum vrea pana la urma, insa, sa nu uitam ca Aion e f2p doar pentru europa nu si pentru NA ori KR etc

Link to comment
Guest GosthMan

stiri noi, se pare ca si NA va fi F2P

Eurogamer is reporting that NCSoft has announced that Aion will be going free to play beginning in February 2012. NCWest will maintain publishing rights in North America and has partnered with Gameforge to publish Aion in Europe.

According to a post on the Gameforge site, "the lands of Atria have become more and more deserted." The move to F2P is an effort to boost sagging EU markets for Aion.

Check out the new EU Aion site for more information. The NA site has yet to be updated with information about the F2P move.

Link to comment

stiri noi, se pare ca si NA va fi F2P

Eurogamer is reporting that NCSoft has announced that Aion will be going free to play beginning in February 2012. NCWest will maintain publishing rights in North America and has partnered with Gameforge to publish Aion in Europe.

According to a post on the Gameforge site, "the lands of Atria have become more and more deserted." The move to F2P is an effort to boost sagging EU markets for Aion.

Check out the new EU Aion site for more information. The NA site has yet to be updated with information about the F2P move.

Ori ai scos din context ori informatia este mult prea saraca, cert e ca eu n-am putut deduce ca Aion va fi F2P pentru NA din postul tau.

Link to comment

Am jucat pe infinite Aion....care acum nu mai merge,este down.....si acum in feb vreau sa ma apuc pe official...cine a jucat pe official sa mi dea si mie niste sfaturii......care e cel mai bun caracter acolo....pvp...pve....farm....mai multe idei....cat mai multe...eu am jucat cu SM pe infinite si pe official tot cu SM as vrea sa joc.....deci va rog...care joaca sau au jucat pe official,dati mi si mie niste sfaturii...ce e acolo pe server....

Link to comment

baaaa da nimeni nu mai jaoca pe official?????????????????????

Nu ca nimeni numai joaca pe oficial.

Nimeni nu prea mai joaca Aion.

Jocul la inceput e foarte 'amuzant' ,te atrage,mai vrei sa joci,si mai mult,si mai mult,insa vine o vreme cand chiar te plictisesti de el si iti dai seama ca jocul este foarte scurt,iar dupa un anumit nivel numai are rost sa te bati in Abyss ,sa faci caverne(sau cum dracu' se numeau alea ...).

Aion e un joc foarte frumos,insa te tine maxim 2 luni,apoi te plictisesti rapid de el.

Link to comment

baaaa da nimeni nu mai jaoca pe official?????????????????????

Nu ca nimeni numai joaca pe oficial.

Nimeni nu prea mai joaca Aion.

Jocul la inceput e foarte 'amuzant' ,te atrage,mai vrei sa joci,si mai mult,si mai mult,insa vine o vreme cand chiar te plictisesti de el si iti dai seama ca jocul este foarte scurt,iar dupa un anumit nivel numai are rost sa te bati in Abyss ,sa faci caverne(sau cum dracu' se numeau alea ...).

Aion e un joc foarte frumos,insa te tine maxim 2 luni,apoi te plictisesti rapid de el.

tu nici nu sti ce inseamna aion prietene...iauzi 2 luni si te plictisesti :))) inseamna ca tu joci mario 3 luni si tot ai mai juca,acum fara glume....sa ti faci un caracater pe aion cum ar fi infinite iti treb cel putin 5 luni.....dar caracter care sa bati 5 odata nu pistol cu apa :)))esti glumetz nu are rost sa iti expli ce e ala aion...ca poate tu joci mario

Link to comment

baaaa da nimeni nu mai jaoca pe official?????????????????????

Nu ca nimeni numai joaca pe oficial.

Nimeni nu prea mai joaca Aion.

Jocul la inceput e foarte 'amuzant' ,te atrage,mai vrei sa joci,si mai mult,si mai mult,insa vine o vreme cand chiar te plictisesti de el si iti dai seama ca jocul este foarte scurt,iar dupa un anumit nivel numai are rost sa te bati in Abyss ,sa faci caverne(sau cum dracu' se numeau alea ...).

Aion e un joc foarte frumos,insa te tine maxim 2 luni,apoi te plictisesti rapid de el.

tu nici nu sti ce inseamna aion prietene...iauzi 2 luni si te plictisesti :))) inseamna ca tu joci mario 3 luni si tot ai mai juca,acum fara glume....sa ti faci un caracater pe aion cum ar fi infinite iti treb cel putin 5 luni.....dar caracter care sa bati 5 odata nu pistol cu apa :)))esti glumetz nu are rost sa iti expli ce e ala aion...ca poate tu joci mario

Amice crede-ma,cu assasinu meu de pe demonii aia(numai stiu cum se numesc) aveam un set de-ti bateam 3 SM si un Sorc de-odata.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...