Jump to content
JerryBlue

Aion Online

Recommended Posts

M-ar tenta si pe mine sa o iau de la 0 uneori. Dar ma gandesc si ca am gear decent pe asta si majoritatea e soulbound daca nu ma insel. Daca armura (in special boots de +speed :D) nu sunt soulbound poate mergem pe un server nou ce zici?

Da, si eu imi luasem boots-urile de speed din molari, am farmat ca nebunul o gramada de timp >.<

Eu zic ca e mult mai usor in momentul asta sa o iei de la zero, astept patchul urmator sa ma conving :P

Link to comment

Salut am si eu o antrebare

cum poti pune costum pe tine fara sa al pui an locu armuri?

De la level 20 incolo poti schimba infatisarea armurilor. Te duci la un NPC si ii ceri sa dea infatisarea costumului la armura >>> in procesul asta, costumul va fi distrus iar armura va capata infatisarea costumului.

cred ca ss'ul asta e self-explanatory: http://www.aionblog.net/wp-content/uploads/2009/08/npcskinchanger.jpg

Link to comment

am zis ca sa imi iau si eu aion pentru ca l-am vazut la diverta la pretul de 50 lei o.O momentan joc pe infinite aion pride lv 29 spiritmaster, cred ca de pe 15 incolo imi cumpar jocul... avand in vedere ca nu stiu cand apare tera si nici daca o sa-mi placa >_>

Link to comment

am zis ca sa imi iau si eu aion pentru ca l-am vazut la diverta la pretul de 50 lei o.O momentan joc pe infinite aion pride lv 29 spiritmaster, cred ca de pe 15 incolo imi cumpar jocul... avand in vedere ca nu stiu cand apare tera si nici daca o sa-mi placa >_>

http://www.dol.ro/magazin/jocuri-pc-role-playing-game/Aion--Assault-on-Balaur--PC--sku-TNT1010201

WTF @_@ nu imi vine sa cred ca l-au facut 50 de lei :| adica cred ca subscriptia e mai scumpa decat jocul :|

Link to comment

Ma nyuu, care mai e populatia pe serverele europene? Astia zic ca spatalos si telemachus ar fi cele mai populate. Dar o intrebare: cat de populate? Ca live stats sunt outdated de pe vremea in care era populatie 4k vs 4k pe serverele goale.

Am jucat un trial cu un amic. Nu stiu ce sa zic. Faza e ca m-as face tot elyos but I dunno. Deja stiu questurile si instantele. Dar mi-ar placea si asmodians sa scap de prostiile alea de aripi albe. In abyss iti sar elyosi in ochi de la distanta daca zboara, asmodians de multe ori am patit sa nu-i vad decat cand sunt destul de aproape de mine.

Apropo, cum mai e asasinul? Ca inainte era underpowered. Si templarul? Voiam sa-mi fac templar. Easy parties. Dar nu am idee in pvp.

Link to comment

am zis ca sa imi iau si eu aion pentru ca l-am vazut la diverta la pretul de 50 lei o.O momentan joc pe infinite aion pride lv 29 spiritmaster, cred ca de pe 15 incolo imi cumpar jocul... avand in vedere ca nu stiu cand apare tera si nici daca o sa-mi placa >_>

http://www.dol.ro/magazin/jocuri-pc-role-playing-game/Aion--Assault-on-Balaur--PC--sku-TNT1010201

WTF @_@ nu imi vine sa cred ca l-au facut 50 de lei :| adica cred ca subscriptia e mai scumpa decat jocul :|

te pomenesti ca si abonamentul e mai ieftin :o, ce ziceti sa il iau? m-ar tenta sa joc pe retail da nush cat o sa am rabdare sa joc si dureaza cv... daca si pe private dureaza cv sa faci lvl/gear. Oricum din punctul meu de vedere e cam cel mai bun mmo.. Parerea mea adica si storyline-ul e foarte bun si chestia cu 2 raze [jucabile ca mai sunt si balaurii] in razboi e super tare

Link to comment

abonamentul tot 13 euro e, m-am uitat eu

si...

si chestia cu 2 raze

Mai sunt si alte rase in Aion in afara de balaur.

In primul rand, sunt oamenii (humans), iar dintre oameni doar putini sunt Daeva. Daeva se impart in doua : Asmodieni si Elyosi. Adaugam si rasa Balaur si deja sunt 4. Mai sunt alte rase, cum ar fi Shugo (aia mici de crafteaza), precum si monstrii gen Krall, Mau etc.

Link to comment

e mai scumb abonamentul decat jocul atunci cu vro 50 de mii... si daca achizitionezi jocul primesti si o luna gratis deci e mai bine sa cumperi jocul lunar :D. Cat despre infinite aion m-am oprit cu asmodienii la lv 36 si am facut de curiozitate un elyos sa vad cum e si nu stiu cum sa imi explic dar droprate-ul e mult mai bun la elyos o.O ma rog, se zice ca GMs tot elyos sunt deci...

Link to comment

Cine ma ajuta si pe mine sa imi fac Infinite AIOn please ? sa add. id de mess solox4ever@yahoo.com . Merci mult cine doreste sa ma ajute.

Deci am instalat Aion prin NCsoft si apoi am dat repair/ updade de la infiteaion.exe si imi da un error. Cine doreste sa ma ajute add me plz.

Link to comment

mda la asta nu m-am gandit >.>, escroci ce sa mai... auzi la ei jocul mai ieftin decat abonamentul.

at deyu: nu prea ma pricep ca eu acum 3 saptamani am facut direct update si apoi am dat repair/update cu launcherul de la infinite aion si mi-a mers. Cred ca ai facut upgrade pana la 2.6 si eu suporta doar 2.5. Nu stiu, incearca sa faci un downgrade, nu prea ma pricep la chestii de genu mai ales la aion

Link to comment

mda la asta nu m-am gandit >.>, escroci ce sa mai... auzi la ei jocul mai ieftin decat abonamentul.

at deyu: nu prea ma pricep ca eu acum 3 saptamani am facut direct update si apoi am dat repair/update cu launcherul de la infinite aion si mi-a mers. Cred ca ai facut upgrade pana la 2.6 si eu suporta doar 2.5. Nu stiu, incearca sa faci un downgrade, nu prea ma pricep la chestii de genu mai ales la aion

exact am 2.6 cum pot face downgrade ? dar am vazut o chestie ca e pe test server 2.6 .. deci in cat timp o sa bage official si ei pe server 2.6?

Link to comment

mda la asta nu m-am gandit >.>, escroci ce sa mai... auzi la ei jocul mai ieftin decat abonamentul.

at deyu: nu prea ma pricep ca eu acum 3 saptamani am facut direct update si apoi am dat repair/update cu launcherul de la infinite aion si mi-a mers. Cred ca ai facut upgrade pana la 2.6 si eu suporta doar 2.5. Nu stiu, incearca sa faci un downgrade, nu prea ma pricep la chestii de genu mai ales la aion

exact am 2.6 cum pot face downgrade ? dar am vazut o chestie ca e pe test server 2.6 .. deci in cat timp o sa bage official si ei pe server 2.6?

Baietii erorile erau asa prima eroare : Initilize RD fail. A doua eroare : Program is unavaible in your contry.

SI am observat ca eu am AION north america , l-am dezinstalat si acum instalez pe cel EU . Acuma mi se intstaleaza sper sa mearga.

Link to comment

mda la asta nu m-am gandit >.>, escroci ce sa mai... auzi la ei jocul mai ieftin decat abonamentul.

at deyu: nu prea ma pricep ca eu acum 3 saptamani am facut direct update si apoi am dat repair/update cu launcherul de la infinite aion si mi-a mers. Cred ca ai facut upgrade pana la 2.6 si eu suporta doar 2.5. Nu stiu, incearca sa faci un downgrade, nu prea ma pricep la chestii de genu mai ales la aion

exact am 2.6 cum pot face downgrade ? dar am vazut o chestie ca e pe test server 2.6 .. deci in cat timp o sa bage official si ei pe server 2.6?

Baietii erorile erau asa prima eroare : Initilize RD fail. A doua eroare : Program is unavaible in your contry.

SI am observat ca eu am AION north america , l-am dezinstalat si acum instalez pe cel EU . Acuma mi se intstaleaza sper sa mearga.

da si yo sper :) ti-am zis nu vad care ar fi problema din moment ce si mie mi-a mers fara probleme.

pe test server e 2.6 dar o sa dureze cv timp pana o sa fie si pe celelalte si cum am zs nu stiu cum sa faci downgrade la aion incearca sa faci patch manual iar cand ajunge la 2.6 dai cancel

Link to comment

mda la asta nu m-am gandit >.>, escroci ce sa mai... auzi la ei jocul mai ieftin decat abonamentul.

at deyu: nu prea ma pricep ca eu acum 3 saptamani am facut direct update si apoi am dat repair/update cu launcherul de la infinite aion si mi-a mers. Cred ca ai facut upgrade pana la 2.6 si eu suporta doar 2.5. Nu stiu, incearca sa faci un downgrade, nu prea ma pricep la chestii de genu mai ales la aion

exact am 2.6 cum pot face downgrade ? dar am vazut o chestie ca e pe test server 2.6 .. deci in cat timp o sa bage official si ei pe server 2.6?

Baietii erorile erau asa prima eroare : Initilize RD fail. A doua eroare : Program is unavaible in your contry.

SI am observat ca eu am AION north america , l-am dezinstalat si acum instalez pe cel EU . Acuma mi se intstaleaza sper sa mearga.

da si yo sper :) ti-am zis nu vad care ar fi problema din moment ce si mie mi-a mers fara probleme.

pe test server e 2.6 dar o sa dureze cv timp pana o sa fie si pe celelalte si cum am zs nu stiu cum sa faci downgrade la aion incearca sa faci patch manual iar cand ajunge la 2.6 dai cancel

dap asta a fost :) deci l-am instalat lam bagat pe europe si dupa mi-a mers desi am 2.6 si mi-a mers chear pe toate serverele :P

P.s tu joci infinite ? daca da pe ce server ? si daca vrei add id solox4ever sa mai vb

Link to comment

mda la asta nu m-am gandit >.>, escroci ce sa mai... auzi la ei jocul mai ieftin decat abonamentul.

at deyu: nu prea ma pricep ca eu acum 3 saptamani am facut direct update si apoi am dat repair/update cu launcherul de la infinite aion si mi-a mers. Cred ca ai facut upgrade pana la 2.6 si eu suporta doar 2.5. Nu stiu, incearca sa faci un downgrade, nu prea ma pricep la chestii de genu mai ales la aion

exact am 2.6 cum pot face downgrade ? dar am vazut o chestie ca e pe test server 2.6 .. deci in cat timp o sa bage official si ei pe server 2.6?

Baietii erorile erau asa prima eroare : Initilize RD fail. A doua eroare : Program is unavaible in your contry.

SI am observat ca eu am AION north america , l-am dezinstalat si acum instalez pe cel EU . Acuma mi se intstaleaza sper sa mearga.

da si yo sper :) ti-am zis nu vad care ar fi problema din moment ce si mie mi-a mers fara probleme.

pe test server e 2.6 dar o sa dureze cv timp pana o sa fie si pe celelalte si cum am zs nu stiu cum sa faci downgrade la aion incearca sa faci patch manual iar cand ajunge la 2.6 dai cancel

dap asta a fost :) deci l-am instalat lam bagat pe europe si dupa mi-a mers desi am 2.6 si mi-a mers chear pe toate serverele :P

P.s tu joci infinite ? daca da pe ce server ? si daca vrei add id solox4ever sa mai vb

da joc si eu pe pride, am un spiritmaster asmodian lv 36 dar nu joc decat sa fac rifturi cu el. Joc pe elyos acum si am un cleric de 29

Link to comment

Un server bunicel de aion este AionWorld, host-at in lituania, jucam de vreo luna si ceva, e foarte aproape de retail, caractere foarte echilibrate, comparativ cu infinite, unde sm-ul e overpowered si gata.

Daca vreti, noi suntem asmo, legiunea Tracia, tipati pe .asmo daca intrati si vreti legiune.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...