Jump to content
JerryBlue

Aion Online

Recommended Posts

Guest Mortality

Impreuna cu cativa prieteni am facut o legiune numai de romani pe InfiniteAion. RoManiacs se numeste legiunea si pana acum suntem 10 membrii. Daca doriti sa intrati in legiunea noastra dati-mi whisper pe Ryyan si va dau invitatie cu cea mai mare placere.

Din cate stiu eu aionu este mort singuru joc in care intri la momentul actual si nu ai ce face eu am lasat cleric 55 abyss full +10 cel mai bien gearat dupa serverele europene.

Link to comment
Guest Dreadsong

sincer, aion dupa 2-3 luni de jucat devine plictisitor, este un joc bun nmc de zis, insa serverul retail nu se prea merita. cel mai bn pt cei care vreti sa jucati aion este sa va apucati de un server privat.

Link to comment
Guest Aheaheahea

sincer, aion dupa 2-3 luni de jucat devine plictisitor, este un joc bun nmc de zis, insa serverul retail nu se prea merita. cel mai bn pt cei care vreti sa jucati aion este sa va apucati de un server privat.

oare ai putin creier ?:)) cum sa fie un server privat mai bun decat official ,ca are rate mai mari si ajungi lvl maxim si nu intelegi nimic despre joc? lol.

clar ca nu ai jucat pe official sa-ti dai cu parerea , e incomparabil plus ca vine patchu 2.5 acusi si ma indoiesc ca vreun server pirat o sa il aiba mergand nici macar 50 % .

Link to comment
Guest WhiteSword

Imi merge pe configuratia asta:

AMD Sempron 140 Processor, MMX, 3DNow, ~2.7GHz, NVIDIA GeForce 7025, 2 GB ram?

Ma,nu stiu acuma ce sa zic.Eu cred ca nu iti merge,uite si tu : System requirements

OS: Windows XP, Windows Vista or Windows 7 (32- & 64-bit supported)

CPU: Pentium Dual Core, AMD Athlon 64 X2

RAM:2 GB

VIDEO: GeForce 7600, Radeon HD 2600

HDD: 15GB

DirectX 9.0c(2008,6)

Am fost sarcastic.

Link to comment

Aion devine plictisitor dupa 3 luni, o spun din proprie experienta. Din cate am citit/vazut/vorbit, cei de la BOON CONTROL s-au lasat aproape in totalitate de Aion, au considerat ca dupa 1 an jocul nu mai are nici un farmec. Le dau dreptate, tocmai eu care eram overhyped inainte sa apara si care m-am jucat ca disperatul si pe retailul de la coreeni (pay per hour).

Link to comment
Guest dxaion

DxAion.com (med rate) Server [24/7]

Pentru cine vrea un server romanesc fara lag, intrati pe www.DxAion.com

Serverul este 30x xp si 15x AP - nu este prea multa lume pe server deocamdata dar jucatori noi vin in fiecare zi.

La sistemul de votare este ABG gear, la creearea caracterului este gear albastru ... deci e fun ...

Server hardware info:

Intel Q9550 Core2Quad CPU

8Gb RAM

60GB SSD HardDrive

100Mb Cable Connection

Sanatate!

Link to comment

Vedeti ca de ieri a inceput free trial account 10 zile (puteti juca trial chiar daca nu ati cumparat jocul)

iar apoi dupa cele 10 zile de trial urmeaza 10 zile de reactivation (pt cei care au cumparat jocul)

Imi place mult cu grafica noua, chiar daca imi merge cu 30 fps constant...trebuie sa mai experimentez cu setarile sa le optimizez...:] Au schimbat multe chestii, multe in bine.

Link to comment

Vedeti ca de ieri a inceput free trial account 10 zile (puteti juca trial chiar daca nu ati cumparat jocul)

iar apoi dupa cele 10 zile de trial urmeaza 10 zile de reactivation (pt cei care au cumparat jocul)

Imi place mult cu grafica noua, chiar daca imi merge cu 30 fps constant...trebuie sa mai experimentez cu setarile sa le optimizez...:] Au schimbat multe chestii, multe in bine.

gasit , numai conteaza

Link to comment

Vedeti ca de ieri a inceput free trial account 10 zile (puteti juca trial chiar daca nu ati cumparat jocul)

iar apoi dupa cele 10 zile de trial urmeaza 10 zile de reactivation (pt cei care au cumparat jocul)

Imi place mult cu grafica noua, chiar daca imi merge cu 30 fps constant...trebuie sa mai experimentez cu setarile sa le optimizez...:] Au schimbat multe chestii, multe in bine.

gasit , numai conteaza

Nu stiu ce nu gasisei, probabil cum sa-ti faci trial account. Imposibil de ratat stirea cu trial account de pe siteul lor.... e cat jumatate din pagina de browser :))

screenshots : http://imageshack.us/g/695/aion0001da.jpg/

Link to comment

Vedeti ca de ieri a inceput free trial account 10 zile (puteti juca trial chiar daca nu ati cumparat jocul)

iar apoi dupa cele 10 zile de trial urmeaza 10 zile de reactivation (pt cei care au cumparat jocul)

Imi place mult cu grafica noua, chiar daca imi merge cu 30 fps constant...trebuie sa mai experimentez cu setarile sa le optimizez...:] Au schimbat multe chestii, multe in bine.

gasit , numai conteaza

Nu stiu ce nu gasisei, probabil cum sa-ti faci trial account. Imposibil de ratat stirea cu trial account de pe siteul lor.... e cat jumatate din pagina de browser :))

screenshots : http://imageshack.us/g/695/aion0001da.jpg/

boss ,mi-am facut cont dar imi zice parola incorecta ,nush dc , am pus aceiasi parola ca la contul NCSOft si pe Aion nu merge...

Link to comment

Impreuna cu cativa prieteni am facut o legiune numai de romani pe InfiniteAion. RoManiacs se numeste legiunea si pana acum suntem 10 membrii. Daca doriti sa intrati in legiunea noastra dati-mi whisper pe Ryyan si va dau invitatie cu cea mai mare placere.

Din cate stiu eu aionu este mort singuru joc in care intri la momentul actual si nu ai ce face eu am lasat cleric 55 abyss full +10 cel mai bien gearat dupa serverele europene.

Joc mort pe dracu, au facut merge si a venit si un val nou de populatie. Eu prima oara cand am inceput sa joc pe fostul gorgos erau vreo 400 vs 400 si imi gaseam ocupatie, acum o luna-doua daca imi aduc aminte bine sunt cam 3k vs 3k la pranz. Seara n-am avut curiozitatea sa ma uit cati sunt. Pe serverele americane erau 7k-8k on each side.

De cand au updatat la 2.1 parca a venit valu de playeri. Si merita, aion mi se pare un joc foarte bun. Sure, nu e chiar original, dar siege-urile sunt foarte ca lumea.

Te plictisesti de el in 3 luni, dar daca faci lvl max si iti gasesti guild mare e super. Btw, siege-urile sunt super.

Link to comment

Icarus, mai joci Aion, acuma de la patchul nou? pe mine acesta re-activare de 10 zile m-a convins sa imi cumpar un subscription numai ca as vrea sa am cu cine sa joc. O sa-mi iau subscription dupa data de 10 luna viitoare, pana atunci termin si eu cu examenele.

Link to comment

Imi merge pe configuratia asta:AMD Sempron 140 Processor, MMX, 3DNow, ~2.7GHz, NVIDIA GeForce 7025, 2 GB ram?

Da,nu ar trebui sa intampini probleme.

Imi merge pe configuratia asta:AMD Sempron 140 Processor, MMX, 3DNow, ~2.7GHz, NVIDIA GeForce 7025, 2 GB ram?
Ma,nu stiu acuma ce sa zic.Eu cred ca nu iti merge,uite si tu : System requirementsOS: Windows XP, Windows Vista or Windows 7 (32- & 64-bit supported)CPU: Pentium Dual Core, AMD Athlon 64 X2RAM:2 GBVIDEO: GeForce 7600, Radeon HD 2600HDD: 15GBDirectX 9.0c(2008,6)Am fost sarcastic.

Fail sarcasm,my friend.

Link to comment

Stie cineva cand o sa bage versiunea 3.0 ? Pe oficial \ infinite

Si daca ma puteti ajuta cu un server public , gen infinite , sa fie jucat .. pentru un prieten mai incepator

Link to comment

Cam cata memorie libera imi trebuie pt. Aion, adica cu tot cu downloadul si instalarea?

Doua DVD-uri + 8-10 gb patchul. Cel putin asa il am eu.

Jocul retail de pe doua dvd'uri (versiunea 1 probabil) + patchul pana la versiunea curenta (2.6) care are in jur de 8-9 Gb , maxim 10.

Link to comment

Icarus, mai joci Aion, acuma de la patchul nou? pe mine acesta re-activare de 10 zile m-a convins sa imi cumpar un subscription numai ca as vrea sa am cu cine sa joc. O sa-mi iau subscription dupa data de 10 luna viitoare, pana atunci termin si eu cu examenele.

Am uitat de topicul asta, deci cred ca e cam tarziu reply-ul dar meh :))

Eu termin cu inscrierile la facultati si cred ca mi-l reactivez, in special acum cu patchu nou si cu populatia buna. Eram lvl.. 31 parca? Nici nu mai stiu. Jucam pe fostul gorgos, acum spatalos daca nu ma insel.

LE: lvl 35 spatalos (wtf?) colourless.jpg

Tu pe ce server jucai si ce lvl esti?

Link to comment

Icarus, mai joci Aion, acuma de la patchul nou? pe mine acesta re-activare de 10 zile m-a convins sa imi cumpar un subscription numai ca as vrea sa am cu cine sa joc. O sa-mi iau subscription dupa data de 10 luna viitoare, pana atunci termin si eu cu examenele.

Am uitat de topicul asta, deci cred ca e cam tarziu reply-ul dar meh :))

Eu termin cu inscrierile la facultati si cred ca mi-l reactivez, in special acum cu patchu nou si cu populatia buna. Eram lvl.. 31 parca? Nici nu mai stiu. Jucam pe fostul gorgos, acum spatalos daca nu ma insel.

LE: lvl 35 spatalos (wtf?) colourless.jpg

Tu pe ce server jucai si ce lvl esti?

48 Telemachus - SM - dar vreau sa o iau de la 0 fiindca e o diferenta majora intre cum am leveluit eu si cum se leveuieste acuma (with the new instances and stuff) deocamdata sunt OK, n-am de gand sa cumpar sub prea curand.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...