Jump to content
bunny

De la ce vine nick-ul vostru?

Recommended Posts

my nick history :D : am inceput pe IRC cu lucaci , apoi s-au inlocuit c-urile cu k si a devenit lukaki... mi s-a parut prea nashpa si am scurtat pana la luk| si cand am incercat sa fac char-u luk| nush de ce dar nu mi-a mers si am pus lukl... tin sa precizez ca eu voiam luk ... luk fiind si porecla din real life ( l u c ) << citirea :)

Link to comment
Share on other sites

inspiratie de momen si pe forum cu abac si new abac(pe abac aveam warn mare)

jucam cu Sertdert inainte(numele wizzului care lam avut si aici :D) .. si la net intro zii am aflat contu unui preten cu lvl 250 si vroiam sa vad cum e mg si mia venit pe moment sai zic Gorf_MG k sa nu se prinda ala cas io:D)) si asa am ramas cu nicku gorf... asta se intampla pe alt serv pe vremea vechiului db pe link ...... pe primu db jucam cu sertdert.. dak va uitati cu atentie sunt taste lipte :D.. tot inspiratie de moment:D:) si cand am facut lvl de mg mam intors la gorf:X:X

Link to comment
Share on other sites

Just4Fun... in joc, pentru ca asta NU era motivul pentru care jucam... adica era unul dar facea parte dintr-un plan mai maret pe care nu il divulg :P

JustLove.. de pe alt server l-am capatat, pentru ca nick-ul meu era luat si m-am gandit ca Love... are 2 sensuri.

Link to comment
Share on other sites

archenemy..well...e povestea un pik mai lunga..varianta scurta:

ARCH™ era clanul meu..totzi eram ARCHdemon,ARCHangel,ARCHmage and staff like that

ulterior m-am indragostit de Angela Gossow

si de la ARCH™,marea mea iubire din deathmetall si ura care o impart tuturor tiganilor,betzivilor,manelistilor,emo,incuiatilor a iesit Archenemy

Link to comment
Share on other sites

hmm NervoS...

in ziua in care am loat ss 99 pe hell^boy MG Full eream foaste nervos si ma gandeam ce sa fac sa ma lasa sa ma reapuc din nou si mam gandit sa ma reapuc la care nu stiam ce nume sa pun la caracter ca eraam prea nervos si dintro data mi-a venit ideia sa pun namele la caracter NervoS sa imi aduca aminte de hell^boy sa joc pe acest caracter NervoS cu placere :P exc...

Link to comment
Share on other sites

Archangel ... acum cativa ani jucam f mult Heroes 3 ... intr`o seara cand jucam CS am zis sa`mi skimb numele ... si asa s`a facut clanu |Suprem| iar eu Archangel ^^ (imi placeau cum arata mai ales Supreme Archangelii :>)

Nick`ul in joc ... Kespik ... f complicat, inca nu mi`am dat seama de la ce vine :rolleyes:

Si eu am jucat si inca joc mult Heroes III WOG ... si totusi nu puteam sa`mi pun numele Vidomina :rofl1:

asa ca a mi`am pus drept nick D@nnyboy - cred ca va dati seama de la ce vine ... "doar nu ma cheama Vasile" :whistle: :rofl1: :rofl1: :rofl1:

Cat despre forum ... notorious_dgh - imi place sa cred despre mine ca nu`s tocmai anonim prin meleagurile de unde provin :nanana:

Link to comment
Share on other sites

hmmm, mi-am pus o data la sala pe cs nick pLac|nTa si asa am inceput sa`mi pun pe toate jocurile... apoi Artistry hmmm... (Vine din Harry Potter :D ), Apoi Eddy - numele meu real, iar apoi MuRi (Numele de familie - Muresan) :P

CrazyPiE.. hmm o incercare de a inlocui userul pLac|nTa aici pe forum dupa ce a fost banat :)) dar nu a avut prea mult noroc pt ca a fost si el suspendat la putin timp dupa pLac|nTa :)) :)) :))

Link to comment
Share on other sites

mno...

preferatul meu e Banshee pentru elf. vine de la un erou feminin din Warcarft III (Syllana Silvermoon parca)pe care Arthas il (o) omoara si ii ia sufletul, transformand-o intr-o...Banshee :)

Next KeyKeeper pt bk: vine de la "Keeper of the seven keys"-Haloween.

Next DarkTouch pt mg: asa mi-a venit odata...era moda cu "dark" pt nickuri si am ales unu mai sumbru.

Ultimu nick si cel mai reusit (cred eu) e SM_Foot. Dupa cum ghiciti vine de la SM_Piciorush :)) si de la niste nervi ca nu puteam sa debitez un nick calumea pt un sm.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...