Jump to content
bunny

De la ce vine nick-ul vostru?

Recommended Posts

In prima zi cand a bagat frate-miu Mu-link s-a gandit el p la ora 3-4 dim la un nume si asta i-a venit in cap( influente manga) si d atunci am ramas cu el.

P al 2 lea db am avut: TsuTzi pt k Tsu-Xing a fost luat d un "binevoitor" <_<

Link to comment
Share on other sites

Guest adelutza222

bestiutza2 - asta era nickul cu care intram pe mirc si asa mi se spune si in RL aka besti sau bestie,cine m`a strigat prima oara asa o sti el ceva :cool2: ... iar adela ptr ca asa ma cheama

nice topic :beer:

Link to comment
Share on other sites

Nu ca nu ar mai fi fost un topic de genu facut..dar a mai fost facut :D

La mine acum vreo 4-5 ani vroiam sa imi fac un cont sa joc pokemon online..dar culmea toate nikurile erau deja luate, so...am apasat la nimereala pe tastatura si asta a iesit <_<

Link to comment
Share on other sites

Nick`ul meu nu e Halloween scris gresit...cum crede toata lumea 8-|

Helloween reprezinta altceva,cu anumite tangente cu halloween-ul :) e o trupa de heavy veche si buna...

Cat despre user forum....cei carora Helloween nu le e strain stiu despre ce e vorba :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

Guest Ciresika

AntIpatyKu - sunt o persoana mai antipatica de felu meu` :-"

Eu nu cred ca esti o persoana antipatica sau cel putin din cate am vorbit eu cu tine nu mi-ai parut asha :P

Ciresika vine de la....cireshica vinde mere...cireshel vine si cere....continuarea o stiti voi...cand mi-am facut contul eram in pana de inspiratzie si asta mi-a trecut atunci prin minte :right:

Link to comment
Share on other sites

Jucam CS intr-o zi si aveam un nume mai aiurea si am zis sa-mi fac altu nou , stau ma gandesc vreo 2 ore pac uLise nume de zeu :-> si am jucat eu vreo cateva ore si pac in top acolo eu mandru si am jucat zi de zi cu numele asta ca sa fiu in top si tot asa a ramas , acuma toti ma striga uLise ;;)

Link to comment
Share on other sites

Primul nickname a fost dista, o anagramare a numelui meu.

Următorul a fost Margelatul -> self explanatory, dar pentru ca să fie diferit de cel original, am mai pus un "L".

Apollo (caracterul cu care chiar am jucat pe "Link" ) este din mitologia greacă

Prometheus este din nou din mitologie şi vine de la Prometeu care a ajutat oamenii în detrimentul zeilor :whistle: .

Link to comment
Share on other sites

Cand mi-am facut contul pe linkmania ascultam Savage Garden :D ....so de akl vine Nick-ul de Savage

Iar nick-ul de pe forum este nick-ul de cs inventat prin 2000 cand totii aveau numele (k1ll3r , The killer, ......etc) yo am zis sa fie ceva original romanesc sau tzaranesc si aja am ajuns la k1lleresku :D

Link to comment
Share on other sites

Archangel ... acum cativa ani jucam f mult Heroes 3 ... intr`o seara cand jucam CS am zis sa`mi skimb numele ... si asa s`a facut clanu |Suprem| iar eu Archangel ^^ (imi placeau cum arata mai ales Supreme Archangelii :>)

Nick`ul in joc ... Kespik ... f complicat, inca nu mi`am dat seama de la ce vine :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Guest Cerebel

Cerebel -este facut de framiu care iubea trupa simplu si mai ales pe nenea Cerebel :) si drept urmare :D

Link to comment
Share on other sites

povestea mea e putin funny... cand eram mica adoram desenele cu Sailor Moon... iar Sailor Moon (personajul) avea numele din viitor princess Serenity. Treaba asta mi-a ramas ingropata in subconstient muuulta vreme.

Acum sa ajungem la cum am pus nickul... la facultate aveam un profesor.. putin ciudat (la o materie undeva la intersectia dintre management si inginerie) care ne-a dat sa cautam doua cuvinte: serendipity -eu intelesesem serenity- si procrastination. Ajunsa acasa, aveam in dreptul biroului o foaie de lucru suspendata pe care scriam sarcinile zilnice (auto-impuse). Plina de verva, am pus in capul listei Serenity - eu deja stiam ce inseamna dar vroiam sa scot ceva definitii din dictionar- cu sursa and all-. In aceeasi per. m-am apucat de Mu... cand sa creez charu, pana de inspiratie... m-am uitat in jur, poc.. Serenity... nick available... yee :D

e putin ciudat, dar Serenity nu ma caracterizeaza deloc, eu sunt o pers agitata si foarte usor iritabila... l-am lasat totusi asa... imi place rezonanta :)

LE: to Cerebel: am toata colectia Sailor Moon on dvd... sac sac :nanana:

Link to comment
Share on other sites

Guest Cerebel

povestea mea e putin funny... cand eram mica adoram desenele cu Sailor Moon...

Ai eu :) eram fan 100% Sailor Moon albume si tot felul de desene :) aveam pana si Fun Club :D pacat ca nu mai sunt :P

srz de off topic

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...