Jump to content
bunny

De la ce vine nick-ul vostru?

Recommended Posts

zomg un topic la diverse care nu e considerat spam :blink:

bunny ai un morcov de la mine pt performantza asta :beer:

on topic :

cand am intrat prima oara pe mirc vroiam sa pun nick-ul Black&White si evident ca nu a mers.. am incercat Black.. era luat si am ales Black_14

De atunci prietenii imi spun black.

In MU aveam nick-ul Black si guilda Angel si aparea [Angel]Black. Dupa ce m-am mutat pe linkmania si nick-ul black era luat.. am luat AngelBlack.

Pe forum am prea multe usere ca sa le explic :D

Link to comment
Share on other sites

spiky2013...well... vine de la ID-ul de mess, care vine de la... really dunno, dar am ajuns sa ma cunoasca multi dupa nikc-ul asta (nu numai pe mu), si asa a ramas... Spiky, nush` de la ce vine :rofl1: si 2013, l-am ales ptr ca la yahoo spiky era deja luat :P... Deci Spiky2013 nu prea vine de la nimic :D Dar e destul de funny... mi s-a intamplat de vreo 2-3 ori: "tu esti spiky ala, 12903123 sau cat era.." :rofl1:

Link to comment
Share on other sites

Guest oldnoname

Al meu adica noname vine de la diablo primul meu joc jucat :) si nicku lam avut si pe l2 si acum pe mu lam ales datorita faptului ca vroiam sa aleg un nume perfect si nu am gasit :)) si am bagat noname nu vroiam sa fiu ceva anume exemplu (gorila,tigru,4ever,smekeru etc. ) asa ca am ales noname :)

Link to comment
Share on other sites

MurDocRo : MurDoc e de la cel din fomatia Gorilazz, am ales numele asta fiindca imi place nu ca mi-ar place gorilaz nici nu stiu cum canta. Era un videoclip la tv si trecand pe toate posturile la sfarsit arata numele. Mi s-a parut interesant, il am de cativa ani buni, acum mai toti imi zic asha. Iar Ro vin de la Romania, pentru ca am incercat sa fac MurDoc si era folosit asha ca am pus si RO la urma crezand ca joaca si sraini pe server :D . Asha fac de obicei peste tot un e nicku MurDoc folosit si e ceva international.

Link to comment
Share on other sites

dev - si-n joc si pe forum [dupa cum se vede]. Hmmm de la ce vine? Profu` meu de engleza mi-a dat porecla de, devil, in clasa a 6-a cand era sa-mi nenorocesc un coleg de clasa cu scaunu-n cap ... si de atunci cam toti colegii urlau dupa mine, devil ... si m-am obisnuit cu devil. La inceput toti imi ziceau devil ... prin 2004 cand am inceput sa lucrez la un internet caffe ... nu stiau unii sa-mi zica devil si mai urlau dilish dupa mine :rofl1: pana nu mi-a zis cineva, devilish ... si incet incet am progresat ... si m-am zgarcit la cuvinte :D ... in ... dev

Link to comment
Share on other sites

Guest bugsyy

bugsy de la Desenul acela Ant`s bugsy=furnica imi placea atci desenul acela si mi-am bagat nickul la cs asa ca mi-a ramas si in viata reala acceasi porecla (bugsy)

Link to comment
Share on other sites

hm....EliTe

story: cand eu aveam lvl 220 la bk pe 1st bd, prietenul meu Yo-DA ( unii il stiti) a dat rr pe sm si se plimba prin davias, iar eu ma gandeam la un nume la mg.se juk el cu Elite Yeti pe acolo si atunci am zis....elite.elite adik cel mai tare, evoluat bla bla =))

Link to comment
Share on other sites

nick forum: ionutt_f =real name( ionut florin)

game nick: _DraKe_ =......... "drakes" = elitele unei rase numite avians( rasa jumatate oameni,jumatate pasari),dt-un online game (utopia) pe care l-am jucat vreo 6 ani.... si cum in MU se poarta aripi....a rezultat nickul :)

Link to comment
Share on other sites

Numele meu Teodora, cand am vrut sa imi fac id de mess acum cativa ani buni nu mai existau variante decat cu "h" si anume theodora, primele 2 litere si ultimele 3 ===> thora (nume in joc si user pe forum)

p.s. secundar un id thoricik (asa ma alinta multa lume in game si asa a rezultat idea de user secundar; asa este moda mai nou sa avem grija de userele personale mai vechi prietenii stiu de ce :rofl1: + ca primisem un susp pe forum de la Kaz :wub: )

Link to comment
Share on other sites

Guest SouthBoy_Lucyo

Hammer.....poi....m-am gandit sa reprezint ceva maret...istoric.....ceva triumfator in lume.....si ce-i mai important decat "ciocanul"??!! :blink: =))=)) .....aku ce sa zik...imi place qum suna...Hammer...numai k sunt multzi noobeti kre kred k hammer=hummer.....

SouthBoy_Lucyo.....hmmm...poi vine asa....Lucyo ma striga amicii de la numele meu(Lucian)...desi ar fi mers sa pun si Lucifer :D ....iar SouthBoy....aici e vb de temperamentul sudist...de regiunea din kre provin...prietenii stiu de ce....

P.S. : [bunny] nota 10 pt topicul asta....si btw...maine poate mai desch si eu unul....tot cva de genul fermei...apropo...akolo a depus kareva cv?? =))=))

tetrailes baftalo linkmaniacilor :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

AM FACUT CICLISM PROFESIONIST

SI ACOLO MI S SPUNEA CIPOLINI PT K BATEAM SPRINTURILE SAU CURSE K EL =P

SINT SI RAMIN FAN MARIO CIPOLINI

AICI AM SPUS K AM INVATAT MU D LA TRAFORAJ SI WIZZ

WIZZ MIA PRESCURTAT NUMELE 1 OARA CIND AM FACUT 1 CONT P MULINKMANIA

APOI EU AM SCRIS RESTUL ISTORIEI P AMBELE DB SI P ALTE SERV DAR POT SA ZIC K AICI AM INVATAT MU (LINKMANIA ESTE INTRADEVAR 1 SCOALA D MU PT CINE INTELEGE IN ADEVARATUL SENS AL CUVINTULUI /PAKAT >>>>)=P

AAAAAAA SA NU UIT P 2 DB MIA ADAUGAT PARTICULA TSU LA NIK DEOARECE CONVENISEM CU TSU-XING K FACEM PARTE DIN KLANUL D ELITE BK [bK POWER] SI DIN RESPEKT FATA D EL SI CEEA C AM INVATAT D LA EL >>>BK POWER ITS 4EVER ANYWERE IN MU =P

Link to comment
Share on other sites

APOI EU AM SCRIS RESTUL ISTORIEI P AMBELE DB SI P ALTE SERV DAR POT SA ZIC K AICI AM INVATAT MU (LINKMANIA ESTE INTRADEVAR 1 SCOALA D MU PT CINE INTELEGE IN ADEVARATUL SENS AL CUVINTULUI /PAKAT >>>>)=P

:rofl1: :rofl1: :rofl1: - e clar ... =))

asa acuma sa fiu si eu serios ... Sh0b0 vine de la shobolan , cand erau eu mic si pitic , ma jucam ascunsea cu verii mei , iar eu aveam ascunzatoarea mea intre 1 casa si 1 gard .. latime cam de 30 cm max..si eu ma ascundeam acolo , iar de atunci mi se spune shobo , mai ales ptr ca eram mic de inaltime si slabutz , iar strongestman pe forum vine de la o sala de net la care eu am lucrat pe nume " STRONGEST " si nu gaseam nume pe forum ^_^

@Cipo dute tare =))

@gg bunny cu topicu >:D<

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...