Jump to content
bunny

De la ce vine nick-ul vostru?

Recommended Posts

laptic -> intram pe mIRC cu LaptaruL sau cu laptic .. [pe forum]

SconcSuL -> asa imi puneam knd jucam Cs <<<SconcSuL>>> ... imi placeau ouale si mancam .. si faceam pârtz si putea urat rau :D ... si deaia imi ziceau sconscu :P ... si asa am preferat si pe Mu :-> [in game]

Link to comment
Share on other sites

Racheta_cu_pene- a fost ultima porecla din liceu racheta_cu_pene=cioara(tiganu, suedezu,soso,romanes,termopan -alte porecle din liceu) datorita coloritului de la mama natura

T2bus-inspirat de la numarul unei masini CT-02-BUS

AntIpatyKu - sunt o persoana mai antipatica de felu meu` :-"

la prima vedere...porma te faci de treaba :bananadance2:

Link to comment
Share on other sites

Worfalak sau Worf adevaratul nume e scris Worphalak si provine de la formatia de black metal Samael naveti voie de unde sa stiti de Samael :P la inceputul formatiei i se spunea Worphalak dupa caare a devenit Worf

Link to comment
Share on other sites

Guest Bodom

Bodom toata lumea zice ca e luat de la trupa Children Of Bodom...dar e luat..dupa povestea Bodom...a fost cv masacru in Finlanda...in apropierea unui lac..cand 1 ii jupoaie pe toti de vii .... >:)...de acolo Boddom

Link to comment
Share on other sites

Bodom toata lumea zice ca e luat de la trupa Children Of Bodom...dar e luat..dupa povestea Bodom...a fost cv masacru in Finlanda...in apropierea unui lac..cand 1 ii jupoaie pe toti de vii .... >:)...de acolo Boddom

pai si numele trupei tot de acolo vine, numai ca ei au fost mai "la obiect" :) nishte copii au fost masacratzi acolo

si acum nick-ul meu.... in primul rand pt ca ma reprezinta intr-o oarecare masura. inspirat de la vocalistul (ex vocalistul acuma) trupei Mayhem (cine stie cunoashte... cine nu... use google)

Edited later... : ma gandeam daca sa spun sau nu... oricum avand in vedere ca shansele sa revin la MU sunt minime... why not : Incubus = "beautiful demons stalk the earth in search of pure souls in order to destroy them" nick "adoptat" mai recent (doar de vreo 2-3 ani) de unde inspiratzia... ?... dintr-un film si dupa anumite chestii din minunata mea viatza :)

Link to comment
Share on other sites

Cand mi`am pus net acu` ceva ani cautam un nick care sa il am mereu si ceva mai ...neintalnit ca sa zic asa.

Deci SlyBoy vine de la - Sly - adjectiv, smecher in engleza, iar cum orice adjectiv are nevoie de substantiv am pus Boy de la baiat. :P

Link to comment
Share on other sites

Guest freaky13

laptic -> intram pe mIRC cu LaptaruL sau cu laptic .. [pe forum]

SconcSuL -> asa imi puneam knd jucam Cs <<<SconcSuL>>> ... imi placeau ouale si mancam .. si faceam pârtz si putea urat rau :D ... si deaia imi ziceau sconscu :P ... si asa am preferat si pe Mu :-> [in game]

lol laptic.. =))

aaaaaa,.. @on toppic - freaky - e evident =))

Link to comment
Share on other sites

Guest hexer

hexer - e un nick simplu si usor de memorat ... cuvantul "Hexer" inseamna pe limba germana vrajitor

cand am inceput sa joc pe Link mi`am facut SM si am zis k i se potriveste nick asta :D

asta a fost tot , n`am stat sa ma gandesc mai mult de 20 s :P, viitorul MG o sa fie gandit

Link to comment
Share on other sites

in game & forum : Iverson - Allen Iverson- MARE jucator de basket actual la pepinele din denver :) alaturi de Charmelo Anthony :P ,

Real Life : ascutzit : cand m`am dus prima data la basket asa mi`a zis profu si asa a ramas ^^ ( creca eram cam agitat de aia :D)

Link to comment
Share on other sites

Guest BilaMG

BIla_MG = Bila este porecla mea de cand stiu eu sa numar pana la 5 adica de mic si MG de la magar :))

Link to comment
Share on other sites

forum : MD_MG : e contu lu pretenu meu si mi l-a dat mie ca el mai are 1 :))

game : EsCoBaR : imi place cum suna... in RL Pablo Escobar = most wanted man ( cel mai mare traficant de droguri / din documentarul de pe Discovery => F.B.I. a impuscat vreo 3-4 oameni pana sa il gaseasca pe adevaratul Pablo Escobar )

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...