Jump to content
bunny

De la ce vine nick-ul vostru?

Recommended Posts

forum - wodoo17 - trebuia sa fie voodoo cand l`am facut dupa cate m`ai tin eu minte era folosit si l`am ales pe asta, 17 era varsta cand l`am facut

in game - voodoo obsedat de melodia The Prodigy - Voodoo People

Link to comment
Share on other sites

Guest Sevensson

Forum --> Sevensson , paaaai vine de la numele de familie.

Butterfly --> imi plac mult fluturii , si de aici am pus si numele Butterfly in joc.

Link to comment
Share on other sites

dev - si-n joc si pe forum [dupa cum se vede]. Hmmm de la ce vine? Profu` meu de engleza mi-a dat porecla de, devil, in clasa a 6-a cand era sa-mi nenorocesc un coleg de clasa cu scaunu-n cap ... si de atunci cam toti colegii urlau dupa mine, devil ... si m-am obisnuit cu devil. La inceput toti imi ziceau devil ... prin 2004 cand am inceput sa lucrez la un internet caffe ... nu stiau unii sa-mi zica devil si mai urlau dilish dupa mine :rofl1: pana nu mi-a zis cineva, devilish ... si incet incet am progresat ... si m-am zgarcit la cuvinte :D ... in ... dev

dStile ( devil stile ) cam aceiasi poveste ca a lui devdas , si eu m-am zgarcit in cuvinte ( dvl )

Multi dintre prietenii mei nici nu-mi stiu adevaratul nume , toata lumea devil :D

dev nu e devdas :P

nu avea el bk-u devdas pe 97 ?

Edited by dStile
Link to comment
Share on other sites

PsychoJr pe forum:putin cam psihopat in viata reala :lol:

Primul meu nick pe 97D:D__W (eram in pana de idei),apoi a fost ToDo:un nick care il foloseam pe mirc din lb spaniola (tot)

BuHuHuHuHu:a fost un nick inventat la caterinca :lol: era 4dim ceasu si nu gaseam un nick sa ma joc pe lk si mia venit prin cap asta

MaNiaKu:ma cam cuprinse febra linkmania si eram putin obsedat de acest svr. #-o

Link to comment
Share on other sites

Numele l'am preluat de la un coleg, acum 2 ani . El nu mai joaca, asa ca am pastrat numele pentru ca mi'a placut `. Stiu ca i'am dat o bere, ca sa'mi lase contul de pe 97 d :D Deci : DiamondZ vine de la http://img692.imageshack.us/i/diamonds.jpg/ .

Mai nou folosesc numele: http://img231.imageshack.us/i/blackdiamond.jpg/ sau The^DiamondZ :wub:

Link to comment
Share on other sites

blackseagod=aveam o echipa de fotbal pe net F.C.Blacksea si la cat de frumos suna trebuia sa aibe patron cu nume rezonant asa ca a fost blackseagod( CONSTANTA:X)apoi am continuat sa folosesc numele peste tot

BFromHell(nu incapea BackFromHell)=m-am inspirat de pe un yamaha r1:X:Xde prin zona.Suna misto mai ales cand prietenii prescurteaza BF(Battle Fury :P dota zone)

Link to comment
Share on other sites

1deamon (nick-ul care l-am folosit maim ulte db in joc si pe forum )vine de la i deamon ( eu demonul) (corect e demon dar mi-a placut mai mult in franceza deamon ) de la jocul de warcraft (il joc de cand a aparut iar la inceput foloseam numai demon hunterul ) iar prietenii au inceput sa ma strige demon..

atunci am pus 1deamon ( ideamon nu-mi placea cum arata)

charul din joc Dracushoru - intrebati prietenii :)) sunt un drac :)) pus pe scandal :wub: dar nu cu toata lumea asa ca am pus diminutiv :)

Link to comment
Share on other sites

forum - wodoo17 - trebuia sa fie voodoo cand l`am facut dupa cate m`ai tin eu minte era folosit si l`am ales pe asta, 17 era varsta cand l`am facut

in game - voodoo obsedat de melodia The Prodigy - Voodoo People

luv voodoo people :wub:

on-topic:

Un4gIvEn : Metallica - The Unforgiven :cool1: super melodie :X

The Fan - cu Robert de Niro si Wesley Snipes.. "yo Bobby.." :)

Link to comment
Share on other sites

Guest ownator

pai numele asta e furat sau imprumutat cum vreti voi sa-i spuneti.nu este creeatie proprie... am jucat cabal si am vazut la cineva numele asta si mi-a placut foarte mult cum suna. ownator :D

Link to comment
Share on other sites

bursunel. Mi s-a pus porecla cand aveam vreo 10 ani,de catre un bunic al unui prieten.Eu i-am zis ca ma cheama Robert...si el a inteles bursunel...si asa a ramas pana si in ziua de azi. Eu am mai scurtat si am pus buRsu. :)

Unii ma striga bursunel,altii bursu...:) acum fiecare cum le e mai usor.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...