Jump to content
PePe

Nelamurire sanctiune(restrictie)

Recommended Posts

Acum 30 minute, Lancelot a spus:

Sevraj ..nu te ajuta nici atitudinea nici reactiile 🙂 daca ai ceva de zis cu adevarat important spune-o

Initiatorul topicului, injura pe forum, ii dau ban, apoi plange sa i se scoata ban-ul si face topicul asta.

Individul care a postat al doilea, nici nu stiu cine este.

Al treilea este suparat ca eu imi fac reclama pe server la un canal de youtube unde postez content... tot de pe server? (pentru asta trebuie sa dau eu explicatii?)

Graficianu ala a postat si el suparat, probabil ca i-am dat peste nas atunci cand am asteptat o gramada zile dupa el sa imi dea un raspuns daca face si el un amarat de userbar sau despre ce era vorba, dar la staff deathmatch sarea primu sa se certe cu colegii mei la samp. 

Si mai e th3master ala care intra pe server si minte minorii spunandu-le ca nu stiu cine le-a abuzat sexual surorile. 

Iar tu, coleg manager care mi-ai mentionat numele, nu o lua in nume de rau, dar nici nu stiu cine esti, sau cu ce rost mi-ai mentionat numele, aveai alt nickname pe forum inainte? Poate eram cunostinte si nu te mai recunosc dupa nume, nu imi suna cunoscut.

Edit: Pentru postarile relevante (nu exista pana acum) astept si dovezi, adica nu stiu ce sa zic de treaba cu injuratu nu stiu unde, sau ca iei restrictie ca jucator ca ma injuri pe yahoo. Cine a injurat pe orice legat strict de comunitate (server/forum/panel) a fost sanctionat. 

• LinkMania 1
  • Haha 1
  • Downvote 2

Acum 15 minute, Sevraj a spus:

Initiatorul topicului, injura pe forum, ii dau ban, apoi plange sa i se scoata ban-ul si face topicul asta.

Al treilea este suparat ca eu imi fac reclama pe server la un canal de youtube unde postez content... tot de pe server? (pentru asta trebuie sa dau eu explicatii?)

Graficianu ala a postat si el suparat, probabil ca i-am dat peste nas atunci cand am asteptat o gramada zile dupa el sa imi dea un raspuns daca face si el un amarat de userbar sau despre ce era vorba, dar la staff deathmatch sarea primu sa se certe cu colegii mei la samp. 

Si mai e th3master ala care intra pe server si minte minorii spunandu-le ca nu stiu cine le-a abuzat sexual surorile. 

Iar tu, coleg manager care mi-ai mentionat numele, nu o lua in nume de rau, dar nici nu stiu cine esti, sau cu ce rost mi-ai mentionat numele, aveai alt nickname pe forum inainte? Poate eram cunostinte si nu te mai recunosc dupa nume, nu imi suna cunoscut.

Edit: Pentru postarile relevante (nu exista pana acum) astept si dovezi, adica nu stiu ce sa zic de treaba cu injuratu nu stiu unde, sau ca iei restrictie ca jucator ca ma injuri pe yahoo. Cine a injurat pe orice legat strict de comunitate (server/forum/panel) a fost sanctionat. 

Asta este relevant pentru tine, daca ne cunosti sau nu? insemna ca opiniile noastre nu sunt relevante doar din cauza ca nu stii cine suntem, ce dovezi mai vrei sa ti se aduca? nu iti ajung alea care au fost deja aduse? 

Salutare, din pacate server-ul LinkMania nu reuseste sa isi tina playerii pe server, de ce ? Va spun eu, punctul de vedere si e doar unul singur, economia. Nu vreau sa deschid si alte subiecte, nu am venit sa ma cert sau sa arunc cu noroi in X sau Y pentru ca de cand am venit pe server, nu am reusit sa ma implic ca sa ajut, in cat sa imi permit sa judec pe altii care au facut mai mult.. Din pacate l-am adus pe un prieten acum cateva zile pe server, la level 4 a renuntat din cauza, ca toata lumea are de toate si playerii nu mai au interes sa joace pe server. Sunt playeri cu level 50, + foarte multi bani si premiile sunt limitate, de ce ? Nu stiu, poate imi raspunde si mie cineva si va spun eu de ce trebuie sa modificati treaba asta... Daca vine un jucator nou pe server si poate are interes destul de mare sa ramana pe server, mi se pare normal ca premiile sa nu fie limitate de catre staff, daca eu am o avere de 500 mil si vreau sa fac un event de 10 kk$ sa am dreptul sa il fac, de ce mi se interzice? E averea mea, dau premiul care il doresc. Avand in vedere econimia serverului, e nasol sa faci eventuri de 1kk cand deja economia pe pe burta. 

Avand in vedere situatia de acum, daca ne uitam destul de bine server-ul a cam cazut foarte mult in ultimele 3 saptamani, sincer cand o sa faci reclama serverului ? @Sevraj

Am vazut ca se fac eventuri pe forum, pentru playerii care fac reclame la server-ul linkmania, dar avem nevoie de un YT cu multi abonati sa facem reclama server-ului.

@Sevraj, stiu ca nu iti place sa fi criticat dar atata timp cat cineva te critica dar o facem intr-un mod constructiv, eu zic ca e ok. Din punctul meu de vedere, canalul de YT al server-ului nu e promovat, ofera canalul adminilor pana la level 3 si sa se faca eventuri live, playerii sa fie incurajati sa intre pe live, eventurile sa fie postate pe canal si in timp canalul o sa creasca dar tu nu le poti face pe toate, e nevoie ca fiecare sa se implice si sa stie ce are de facut.. din pacate si activitatea playerilor de pe SA:MP pe forum a scazut enorm de mult, pacat ca e un server frumos, chiar si misiunile calumea ai activitate. 

23 minutes ago, Sevraj said:

Sa imi dai niste nume carora le-am spus ca le-au fost abuzate surorile si sa nu ma incurci cu alkapone ala de lv 1 nu asta de acum, ca aparent sunt 2.

1 oră în urmă, EmeriCk a spus:

Salutare, din pacate server-ul LinkMania nu reuseste sa isi tina playerii pe server, de ce ? Va spun eu, punctul de vedere si e doar unul singur, economia. Nu vreau sa deschid si alte subiecte, nu am venit sa ma cert sau sa arunc cu noroi in X sau Y pentru ca de cand am venit pe server, nu am reusit sa ma implic ca sa ajut, in cat sa imi permit sa judec pe altii care au facut mai mult.. Din pacate l-am adus pe un prieten acum cateva zile pe server, la level 4 a renuntat din cauza, ca toata lumea are de toate si playerii nu mai au interes sa joace pe server. Sunt playeri cu level 50, + foarte multi bani si premiile sunt limitate, de ce ? Nu stiu, poate imi raspunde si mie cineva si va spun eu de ce trebuie sa modificati treaba asta... Daca vine un jucator nou pe server si poate are interes destul de mare sa ramana pe server, mi se pare normal ca premiile sa nu fie limitate de catre staff, daca eu am o avere de 500 mil si vreau sa fac un event de 10 kk$ sa am dreptul sa il fac, de ce mi se interzice? E averea mea, dau premiul care il doresc. Avand in vedere econimia serverului, e nasol sa faci eventuri de 1kk cand deja economia pe pe burta. 

Avand in vedere situatia de acum, daca ne uitam destul de bine server-ul a cam cazut foarte mult in ultimele 3 saptamani, sincer cand o sa faci reclama serverului ? @Sevraj

Am vazut ca se fac eventuri pe forum, pentru playerii care fac reclame la server-ul linkmania, dar avem nevoie de un YT cu multi abonati sa facem reclama server-ului.

@Sevraj, stiu ca nu iti place sa fi criticat dar atata timp cat cineva te critica dar o facem intr-un mod constructiv, eu zic ca e ok. Din punctul meu de vedere, canalul de YT al server-ului nu e promovat, ofera canalul adminilor pana la level 3 si sa se faca eventuri live, playerii sa fie incurajati sa intre pe live, eventurile sa fie postate pe canal si in timp canalul o sa creasca dar tu nu le poti face pe toate, e nevoie ca fiecare sa se implice si sa stie ce are de facut.. din pacate si activitatea playerilor de pe SA:MP pe forum a scazut enorm de mult, pacat ca e un server frumos, chiar si misiunile calumea ai activitate. 

Nu este vorba ca nu imi place sa fiu criticat, ca nu s-a pus niciodata problema sa nu pot sa dorm noaptea ca sunt criticat intr-un mediu online. Daca de la inceput veneau anumite persoane sa discute cum ai facut-o tu acum, nu era nici o problema. Dar in momentul in care un individ vine si injura un coleg de-al meu si spune "sevraj e de vina, ca el a facut sa scada jucatorii" fara sa stie absolut nimic despre situatie, atunci jucatorul ala nu mai este bine-venit pe serverul unde eu ma chinui sa fac ceva.

Am inteles ca ar fi o problema cu economia iar fix la asta lucram acum. Adica, modificam cateva job-uri sa ne asiguram ca jucatorii au satisfactie cand fac job si ca nu doar pentru asta intra pe server (adica nu prea e ok nici sa stai doar la job, non stop) avem in plan sa bagam mai multe vehicule in park auto (nu in dealership) cu un pret aproape dublu fata de DS, deoarece sunt multi jucatori cu sume mari in banca, iar acest lucru nu prezinta un aspect ok pentru un jucator nou, cand intra si vede ca un infernus se vinde cu 900kk iar el face undeva la 1kk pe ora, daca il face si pe ala (job of the day, cu bonusul de la skinul premium si skill la job).

Legat de event-uri, nu a interzis nimeni sa faca jucatorii evenimente pe orice pret, din banii lor, au fost facute event-uri (mai multe, ce-i drept, dar unul dupa altul) ce au ajuns la premii de peste 15kk. Intr-adevar, am tot mentionat catre staff sa nu facem event-uri pe sume mari, dat fiind faptul ca staff-ul plateste acele event-uri din bani din admin.

Legat de reclama serverului, nu stiu cat ai fost activ pe server in ultimul timp, sau cel putin in comunitatea de samp (nu a serverului) dar promovari la youtuberi nu gasesti sa mai faci, decat la cei care nu au nici un impact. As vrea sa mi se demonstreze ca gresesc, sa vina cineva si sa imi spuna ca a reusit sa ia legatura cu Lectura de la A la Z de exemplu, sa-i dau banii sa ne promoveze, chiar m-as bucura. 

Un youtuber cu multi abonati avem, pe Lutu Razvan. Intr-adevar a fost o perioada in care nu a activat cum trebuia, nu pot contesta, insa in urma a multe discutii, el este dispus sa facem treaba. Dar el in schimb este injurat pe forum de catre copilul care a initiat acest topic. De asta suntem aici, pentru ca astfel de persoane nu mai au ce cauta pe server. Da, vrei sa spui o opinie, poate putin mai acida ca esti suparat de situatia serverului, sigur, nu iti baga nimeni pumnu in gura, dar fa-o intr-un mod decent, fara sa injuri membrii staff-ului care presteaza munca pentru pepe, care nu stie altceva in afara de DM la motel si sa planga pe /sc.

Nu stiu la ce te referi cu canalul de yt al serverului, in discutia de mai sus era vorba despre canalul meu. Cum am mentionat si in live-uri, nu am aspiratii de youtuber, am facut cateva live-uri si o sa mai fac doar pe server, eventual si un cs-go cu jucatori tot de pe server, pentru o relaxare, o caterinca. Iar ca sa iti raspund in mare la tot ce ai spus, in timp ce altii stau sa faca mesaje pe forum si sa incerce nu stiu ce (chiar nu stiu ce asteptari au baietii de la acest topic) eu sunt in discutie cu niste persoane (si prin discutie ma refer la munca) pentru a face ceva cu serverul in continuare.

Nu te mai chinui sa scrii basme de 2 pagini!

”un individ injura un coleg si spune ca sevraj e de vina” te te chinui sa faci penteu server ceva? Ce? Sa vinzi ai sa faci manevre pe bani reali, bani care se duc in buzunarul tau.

Nu o mai lungi!

P.S: “indivizii” primesc restrictie pentru ca dau lucrurile pe fata 😁

Nu stiu de ce te-au primit inapoi dupa ce ai facut si in trecut, in momentul de fata este aceeasi situatie, nu o mai da in basme.

Acum 1 oră, Claudiuu a spus:

Asta este relevant pentru tine, daca ne cunosti sau nu? insemna ca opiniile noastre nu sunt relevante doar din cauza ca nu stii cine suntem, ce dovezi mai vrei sa ti se aduca? nu iti ajung alea care au fost deja aduse? 

Nu inteleg de ce spui ca m-au primit inapoi, ca nu eu m-am rugat de nimeni sa vin inapoi. Dar...iti inteleg frustrarea. Ai dreptate, nu mai are rost sa scriu basme de 2 pagini, ma pregatesc sa intru diseara la war, te astept?

A, stai... 

Acum 8 ore, Th3Master a spus:

Zdog, asa isi trateaza el cu adevarat comunitatea si jucatorii care joaca pe ea, atata timp cat banu' vine si nimeni nu trece peste el, este totul ok.

P.S. Daca tot pupincurist ai ramas, spune-le direct ca nu trebuie sa pateasca nimic pentru ceea ce s-a intamplat si nu el este de vina pt comportamentul pe care il are, sau dc ii favorizeaza pe altii si inchide ochii la ceea ce se intampla, poate pt ca si el procedeaza la fel si incalca regulamentul de multe ori.

https://www.youtube.com/watch?v=qSu9eIjrF90&feature=youtu.be

Aici mi-a spus el intr-un mesaj ca, Costin este de vina pt acele 2 cladiri, iar el e constient de chestia asta si totusi actioneaza impotriva noastra, n-are nicio treaba, iar Costin nu este sanctionat cu nimic.

https://www.youtube.com/watch?v=8icJtgnFD8g&feature=youtu.be

Aici cand Costin isi face un heli deoarece are(avea) puterea asta si nimeni nu zice nimic, ii doare pe ei ca abuzeaza, ei cred ca nu ii vede nimeni, dar sunt destule abuzuri.

https://www.youtube.com/watch?v=wVXCn5CC0Lk&feature=youtu.be

Aici scumpul nostru Sevraj spune ca a ramas blocat cand punea rb in motel, ceea ce e normal sa faci, sa pui ROADBLOCK(asa cum si numele este prea evident nu are rost sa il mai traduc), in motel, din cauza lui este acum valabila chestia asta, ca orice player normal isi da teleport iar la motel, full armura etc, pai e frumos asa? Mai apoi isi cere scuze in reclamatie si nu pateste nimic.

https://www.youtube.com/watch?v=eccz5iWH070&feature=youtu.be

Aici am primit 2 ore jail pt ca el credea ca fac non fp, nici macar nu s-a obosit sa se uite pe mn cu spec, sau sa aiba /find, ca mai apoi cand mor sa ma arate ca sunt la 2km fata de el, eu daca imi ceream scuze pentru fapta mea, voi credeti ca primeam aceeasi clementa ca si el? nici nu a stat pe ganduri de 2 ori inainte sa ma sanctioneze, iar ei pentru ca sunt prieteni, normal ca se favorizeaza unul pe celalalt, pe ei nu ii trage nimeni la raspundere aparent(si aici ma refer ca nu sunt sanctionati de faptele comise, sa nu se inteleaga altcv) si se cred de neatinsi.

https://rpg.linkmania.ro/complaints/view/br142gfiiv3 aici comentariul lui smoker si citez "ba chiar mai mult si-a cerut si iertare pt neplacerile cauzate", de parca este un zeu printre oameni, aici vreau sa zic ca el nu trebuia neaparat sa isi ceara scuze fata de un player amarat asa ca mine, ca vai doamne el este Owner, dar pacat ca nu il respecta lumea.

https://rpg.linkmania.ro/complaints/view/rsj5nw3mgvw aici am cerut  in mod foarte clar, sanctionarea lui, tot el raspunde tot el inchide, eu nu voiam sa ii accept scuzele si voiam sa vad ca aceste favorizari nu exista, dar stie toata lumea cum se joaca aici pe LinkMania.

https://imgur.com/a/1mNqAF8 poza este de la cele 2 link-uri de mai sus, nu stiu de ce apare ca am facut impotriva lui bubu cand era vorba de sevraj, va pot convinge si cu un video daca o sa fie nevoie, cand i-am facut a 3 a oara, el a sters reclamatia si mi-a acordat un ban de 7 zile pentru vanatoare, deoarece nu dorea sa fie sanctionat pe buna dreptate, iar noi trebuie sa le inghitim toate c********e si sa suportam consecintele daca ne dam cu parerea sau ne exprimam liber, sfaturile jucatorilor nu le-ati luat in considerare, acum jucati asa cati ati mai ramas.

Nu mai pot da edit mai sus, nu cred ca o sa fie o problema, nu incerc sa fac post-uri in plus, am multe sectiuni pentru treaba asta.

https://rpg.linkmania.ro/complaints/view/28g8zph1pdey aici doar mi s-a sters sanctiunea, dar eu sunt ala care a petrecut o ora in jail, pt ceva atat de banal, iar prin surpindere, Bubu scapa fara nicio sanctiune.

Daca ar fi postat altcineva toate acestea, probabil ca m-as fi straduit sa citesc, dar fiind tu, un jucator "toxic" al server-ului de sa:mp, nu cred ca are rost sa ma stradui. Numai eu stiu de cate ori te-am sanctionat pentru limbajul vulgar avut la adresa altor jucatori, pentru abuzurile pe care le faceai intr-o nesimtire continua si pentru atitudinea ta anti-staff. Ai zis ceva mai sus de respectul fata de mine, eu nu astept respectul unor oameni de joasa speta, respectul il castig prin simplul fapt ca si eu respect la randul meu oamenii cu care am jucat sau colaborat intr-un mod cat mai placut. Se pare ca nu ai inteles un lucru, iar aici ma refer la aducerea in discutie la asa zisele abuzuri ale lui Costin, Costin fiind unul dintre managerii server-ului, un om care isi pierdea ore intregi din timpul lui liber pentru buna desfasurare a activitatii pe server, ore intregi pentru a filma video-uri ce ulterior le posta pe canalul de youtube pentru a promova server-ul, iar tu vi sa spui ca acest om abuza ca isi dadea un elicopter? Pai stai ma omule ca pana la urma nu a dat la nimeni in cap, iar ca manager are tot dreptul sa faca acest lucru.

Acum 3 ore, Claudiuu a spus:

Scuza-ma ca ma bag in discutia asta, dar fiind si eu unul dintre managerii server-ului de sa:mp, cred ca am si eu dreptul la opinie. Ar fi fost frumos din partea ta sa ii raspunzi civilizat, sa stie cu cine are placerea sa discute(asta doar daca are placerea), pentru ca sincer sa fiu, nici eu nu stiu cine esti si daca cumva ai jucat pe server-ul de sa:mp. Ca tot ai adus in discutie opinia publica, cred ca doar jucatorii de sa:mp ar fi in masura sa isi expuna punctul de vedere, tinand cont ca ei stiu ce se intampla acolo, nu cineva care doar isi da cu presupusul vazand doua trei poze si vorbele unor oameni care au incercat tot timpul sa traga server-ul in jos.

Acum 2 ore, PePe a spus:

Nu stiu de ce te-au primit inapoi dupa ce ai facut si in trecut, in momentul de fata este aceeasi situatie, nu o mai da in basme.

Ca sa fiu sincer cu tine, a fost adus inapoi pentru ca am avut incredere in el si stiam de ceea ce este in stare sa faca, fapte pe care le-a si demonstrat. In comparatie cu multi altii care au fost prin staff, iar aici ma refer la helperi/lideri/admini, el si-a dat interesul ca server-ul sa mearga bine, nu ca altii, iar aici te includ si pe tine care tot timpul ai stiut sa vanezi functii. Sa nu uitam momentul in care Sevraj urma sa fie demis(in trecut), iar tu pe la colturi il faceai in toate felurile pe Spoker doar poate poate pupi si tu o amarata de functie, iar cand ai vazut ca Spoker a ramas in picioare ai inceput cu linguseli de joasa speta. Sa nu uitam ca mereu ti-ai batut joc de departamente, sa nu uitam cati jucatori s-au lasat datorita tie si factiunii tale, care mereu a fost o problema reala pe server. Cu toate astea ti-am acordat inca o sansa la lider, chiar daca aveai reclamatii peste reclamatii pentru abuzuri si non-fp.

Cum poti sa scrii prostiile astea smoker :)))cati s-au lasat din cauza mea sau a factiunii mele(IRC) tu te auzi? Jucatorii lasati sunt aia restrictionati de sevraj, uita-te pe canalul meu ca am 300 de video cu factiunea IRC si departamentele, numa’ astea au tinut serverul activ si cati jucatori nu au video de genul,  dar s-a intors sevraj sa strice tot, jalnic. Cum poti sa zici ca ai avut incredere in el...?

A stai, noi suntem aja care jucau cate 14ore si voi intrati seara jucati 30minute si va bagati din admin tot ce trebuie si incurcati joaca la baieti, abuzuri... de ce s-au lasat atatia, dau de ce au inceput sa acuze si sa injure jucatorii pe sevraj? Crezi ca degeaba asa? O stii si tu, dar e normal sa ii tina si cineva partea.

Bai inteleg sa scrie in cearta asta oamenii care chiar conteaza in comunitatea asta, PePe SmokeR Sevraj oamenii care chiar au facut ceva pentru comunitatea asta. Dar aceest 🗑️ Th3Master ce treaba are? Intreb asa pentru un prieten ca e ultimul de pe forum si ultimul de pe server. 

2 minutes ago, smokeR said:

Daca ar fi postat altcineva toate acestea, probabil ca m-as fi straduit sa citesc, dar fiind tu, un jucator "toxic" al server-ului de sa:mp, nu cred ca are rost sa ma stradui. Numai eu stiu de cate ori te-am sanctionat pentru limbajul vulgar avut la adresa altor jucatori, pentru abuzurile pe care le faceai intr-o nesimtire continua si pentru atitudinea ta anti-staff. Ai zis ceva mai sus de respectul fata de mine, eu nu astept respectul unor oameni de joasa speta, respectul il castig prin simplul fapt ca si eu respect la randul meu oamenii cu care am jucat sau colaborat intr-un mod cat mai placut. Se pare ca nu ai inteles un lucru, iar aici ma refer la aducerea in discutie la asa zisele abuzuri ale lui Costin, Costin fiind unul dintre managerii server-ului, un om care isi pierdea ore intregi din timpul lui liber pentru buna desfasurare a activitatii pe server, ore intregi pentru a filma video-uri ce ulterior le posta pe canalul de youtube pentru a promova server-ul, iar tu vi sa spui ca acest om abuza ca isi dadea un elicopter? Pai stai ma omule ca pana la urma nu a dat la nimeni in cap, iar ca manager are tot dreptul sa faca acest lucru.

Scuza-ma ca ma bag in discutia asta, dar fiind si eu unul dintre managerii server-ului de sa:mp, cred ca am si eu dreptul la opinie. Ar fi fost frumos din partea ta sa ii raspunzi civilizat, sa stie cu cine are placerea sa discute(asta doar daca are placerea), pentru ca sincer sa fiu, nici eu nu stiu cine esti si daca cumva ai jucat pe server-ul de sa:mp. Ca tot ai adus in discutie opinia publica, cred ca doar jucatorii de sa:mp ar fi in masura sa isi expuna punctul de vedere, tinand cont ca ei stiu ce se intampla acolo, nu cineva care doar isi da cu presupusul vazand doua trei poze si vorbele unor oameni care au incercat tot timpul sa traga server-ul in jos.

Ca sa fiu sincer cu tine, a fost adus inapoi pentru ca am avut incredere in el si stiam de ceea ce este in stare sa faca, fapte pe care le-a si demonstrat. In comparatie cu multi altii care au fost prin staff, iar aici ma refer la helperi/lideri/admini, el si-a dat interesul ca server-ul sa mearga bine, nu ca altii, iar aici te includ si pe tine care tot timpul ai stiut sa vanezi functii. Sa nu uitam momentul in care Sevraj urma sa fie demis(in trecut), iar tu pe la colturi il faceai in toate felurile pe Spoker doar poate poate pupi si tu o amarata de functie, iar cand ai vazut ca Spoker a ramas in picioare ai inceput cu linguseli de joasa speta. Sa nu uitam ca mereu ti-ai batut joc de departamente, sa nu uitam cati jucatori s-au lasat datorita tie si factiunii tale, care mereu a fost o problema reala pe server. Cu toate astea ti-am acordat inca o sansa la lider, chiar daca aveai reclamatii peste reclamatii pentru abuzuri si non-fp.

Are voie sa faca acest lucru atunci cand este la wanted? sa isi gaseasca o pozitie mai buna ca sa ne poate omorÎ, orice alt player normal nu ar putea sa faca una ca asta, deja ne-ati pus si etichete, dc sunt toxic? ca ma exprim liber? nu va convine chestia asta cand cineva are ceva de spus, are si dreptate, voi ce faceti? Nu il luam in seama, il lasam sa vorbeasca de unul singur si asa noi avem destule pe cap, nu ma incurc cu un player micut ca si el. Te stradui sa citesti aparent, pai stai putin eu daca vin cu o idee, ma omiteti intentionat  sau ce vrei sa spui? a e th3master nu-l bagam p'asta in seama nu isi permite sa ne ocupe timpul cu prostiile lui, da sunt anti-staff din cauza asta, limbaj vulgar ,sa nu imi spui ca tu nu injuri sau oricine altcineva, abuzurile? Faceam ceva gresit pe langa ceea ce faceti voi? sa fim seriosi, am vazut la voi cum se fac aceste abuzuri, eu dc sa nu fac? daca owner-ul si ceilalti din staff isi permit chestia asta, nu vad care este problema, faceti gura mare cand altcineva va copiaza si ajunge sa aiba mai multe decat voi? Bun Costin isi rupea din timpul lui personal aici nu zic nu, dar, daca nu se filmeaza, nu face live-uri si asa mai departe, nu cred ca trebuie sa abuzeze de o functie pt a isi teleporta masini elicoptere si asa mai departe, nu ma vad pe mn sa imi dau fly sa ma urc pe star sa imi spawnez un elicopter si sa fug, daca asta ti se pare ceva normal atunci eu sunt ala prostul aici si nu am inteles cum stau lucrurile.

4 minutes ago, zReloaD_69 said:

Bai inteleg sa scrie in cearta asta oamenii care chiar conteaza in comunitatea asta, PePe SmokeR Sevraj oamenii care chiar au facut ceva pentru comunitatea asta. Dar aceest 🗑️ Th3Master ce treaba are? Intreb asa pentru un prieten ca e ultimul de pe forum si ultimul de pe server. 

Puteai sa ma faci GUNOI si fara acel emoji, comentez pt ca am ceva de spus si se pare ca ii irita chestia asta, tu tot pupincurist ai ramas, sunt ultimul pe server si ultimul pe forum, dar macar am respect fata de mine si nu pup in cur pe altcineva.

Acum 4 minute, Th3Master a spus:

Are voie sa faca acest lucru atunci cand este la wanted? sa isi gaseasca o pozitie mai buna ca sa ne poate omorÎ, orice alt player normal nu ar putea sa faca una ca asta, deja ne-ati pus si etichete, dc sunt toxic? ca ma exprim liber? nu va convine chestia asta cand cineva are ceva de spus, are si dreptate, voi ce faceti? Nu il luam in seama, il lasam sa vorbeasca de unul singur si asa noi avem destule pe cap, nu ma incurc cu un player micut ca si el. Te stradui sa citesti aparent, pai stai putin eu daca vin cu o idee, ma omiteti intentionat  sau ce vrei sa spui? a e th3master nu-l bagam p'asta in seama nu isi permite sa ne ocupe timpul cu prostiile lui, da sunt anti-staff din cauza asta, limbaj vulgar ,sa nu imi spui ca tu nu injuri sau oricine altcineva, abuzurile? Faceam ceva gresit pe langa ceea ce faceti voi? sa fim seriosi, am vazut la voi cum se fac aceste abuzuri, eu dc sa nu fac? daca owner-ul si ceilalti din staff isi permit chestia asta, nu vad care este problema, faceti gura mare cand altcineva va copiaza si ajunge sa aiba mai multe decat voi? Bun Costin isi rupea din timpul lui personal aici nu zic nu, dar, daca nu se filmeaza, nu face live-uri si asa mai departe, nu cred ca trebuie sa abuzeze de o functie pt a isi teleporta masini elicoptere si asa mai departe, nu ma vad pe mn sa imi dau fly sa ma urc pe star sa imi spawnez un elicopter si sa fug, daca asta ti se pare ceva normal atunci eu sunt ala prostul aici si nu am inteles cum stau lucrurile.

Puteai sa ma faci GUNOI si fara acel emoji, comentez pt ca am ceva de spus si se pare ca ii irita chestia asta, tu tot pupincurist ai ramas, sunt ultimul pe server si ultimul pe forum, dar macar am respect fata de mine si nu pup in cur pe altcineva.

Nu trebuie sa te fac eu gunoi, te ai facut singur de la faza in care intrii pe server si incepi sa te legi de nevasta lu sevraj, un gest putin jegos daca ma intrebi pe mine, nu pup pe nimeni in cur, doar ca tu nu stii ce inseamna sa ai un prieten pentru ca nimeni nu te suporta ca esti un copil putin semiparezat. Eu spre deosebire de tine ies afara cu baietii de pe samp si am o relatie foarte buna cu toti, asteptam momentul in care o sa ai si tu tupeu sa iesi in lumea reala si nu o sa fii smecher in spatele tastaturii. Bafta gunoiule 😉

1 minute ago, zReloaD_69 said:

Nu trebuie sa te fac eu gunoi, te ai facut singur de la faza in care intrii pe server si incepi sa te legi de nevasta lu sevraj, un gest putin jegos daca ma intrebi pe mine, nu pup pe nimeni in cur, doar ca tu nu stii ce inseamna sa ai un prieten pentru ca nimeni nu te suporta ca esti un copil putin semiparezat. Eu spre deosebire de tine ies afara cu baietii de pe samp si am o relatie foarte buna cu toti, asteptam momentul in care o sa ai si tu tupeu sa iesi in lumea reala si nu o sa fii smecher in spatele tastaturii. Bafta gunoiule 😉

Daca ma luam de nevasta lui, acum aveam restrictie ca toti ceilalti, cred ca imi petrec timpul mai mult pe afara decat la calculator, dar tu n-ai de unde sa stii chestia asta, bun iti este prieten, normal ca il aperi chiar daca a gresit, dar cand dovezile sunt mai mult decat suficiente, nu isi poate cunoaste vina? La ce incerci sa il mai acoperi? Atunci cand se poate face asta, il poti sustine suta la suta, dar cand nu mai are unde sa fuga, sa isi accepte sanctiunea la fel ca toti ceilalti, iar tu sa nu mai latri aiurea aici, Bafta catelusule 😉

P.S. Am sa te etichetez ca un player toxic, asa cum smoker a facut cu mine si nu am sa imi mai pierd timpul sa iti dau tie atentia mea.

va cam place să vă luați de o persoană anume la greu.. însă în staff e o comunitate formată de in special din sevraj, Spoker, smoker, costin (îi mentionez pe ei ca sunt principalii responsabili) și nu mi se pare corect sa te iei doar de cineva pentru o decizie (sau mai multe in cazul de față ) greșite deoarece toți au fost de acord cu aplicarea lor. ca il înjuri pe Sevraj ca el posteaza regulamente de tot rahatul nu inseamna ca le-a luat singur. scopul principal e ca serverul de samp moare și nu se ia nicio măsură. încă de la început au fost câteva mișcări greșite ce a dus gradual la scăderea jucătorilor. ne încurcăm in sisteme și în regulament, comunitatea se mândrește cu vechimea pe care o are însă cine o conduce nu e capabil să găsească acest echilibru. acuma sa nu credeti ca bat câmpii aiurea însă îl cunosc bine pe Pepe și nici el nu e un jucător model de urmat, însă își dorește binele comunității 

Acum 1 oră, smokeR a spus:

Pentru liniștea voastră joc pe serverul de samp de 4 ani, acum am userul JID, deci daca vin aici sa îmi expun părerea o fac in calitate de jucător al serverului nici de cum nu mă bag aiurea că nu aș avea ceva mai bun de facut

Sevraj o să își aducă aminte cam acum o săptămână când m a amenințat că mă baneaza daca nu încetez cu opiniile mele in ce privește serverul, iar atunci cred că am făcut-o în cea mai decenta măsură

E lipsa de respect sa l acuzi pe sevraj ca e de vina pentru scaderea numarului de playeri. Omu asta pentru varsta care o are om in toata firea cu familie s a implicat si jucat ca un copil de 13 ani pe server. Niciun alt admin nu a avut activitatea lui si implicarea pentru server, si o spune unu care stie ce se intampla in spatele cortinei. Sa l acuzi ca face un ciubiuc pentru timpu care il dedica? Pai toate serverele fac bani de la scripter la owneri. Cine isi mai pierde timpu la 28-30 de ani in ziua de azi sa faca un server pt uni de 14-15 ani care intra sa injure si sa se creada zei fara sa aibe si ei de castigat ceva? De ce sa pierzi zeci de ore sa scrii sisteme si sa iti dedici timpu daca nu ai de castigat ceva, sa nu il aud pe vreunu ca spune 4 fun ca nu avem 14 ani sa facem asta. Si pe langa asta cand nici scripteru nu trage cu tine nu se pupa treaba. Va pupa fratele si va zic eu care spun lucrurilor pe nume si ce se intampla in spatele cortinei.. n am eu nimic de castigat in orice caz

Acum 13 minute, Messi a spus:

E lipsa de respect sa l acuzi pe sevraj ca e de vina pentru scaderea numarului de playeri. Omu asta pentru varsta care o are om in toata firea cu familie s a implicat si jucat ca un copil de 13 ani pe server. Niciun alt admin nu a avut activitatea lui si implicarea pentru server, si o spune unu care stie ce se intampla in spatele cortinei. Sa l acuzi ca face un ciubiuc pentru timpu care il dedica? Pai toate serverele fac bani de la scripter la owneri. Cine isi mai pierde timpu la 28-30 de ani in ziua de azi sa faca un server pt uni de 14-15 ani care intra sa injure si sa se creada zei fara sa aibe si ei de castigat ceva? De ce sa pierzi zeci de ore sa scrii sisteme si sa iti dedici timpu daca nu ai de castigat ceva, sa nu il aud pe vreunu ca spune 4 fun ca nu avem 14 ani sa facem asta. Si pe langa asta cand nici scripteru nu trage cu tine nu se pupa treaba. Va pupa fratele si va zic eu care spun lucrurilor pe nume si ce se intampla in spatele cortinei.. n am eu nimic de castigat in orice caz

Donații pe server sunt dar dacă tu ridici economia aia la un nivel unde nu mai poți să te ridici deoarece mașinile, casele, etc sunt prea scumpe iar din joburi nu faci tu banii aia, omul ajunge sa doneze ca să facă ceva, pai și mă gândesc eu acum, chestia aia nu se numește pay to win? Iar chestia cu vândutul de avere pe sub mana ție chiar ti se pare un lucru bun? Fix astfel de lucruri aduce serverul in jos, favorizări și etc, da ok vrei shop pe server nicio problema dar balansează economia cum trebuie, daca omul vrea sa doneze o face de plăcere, nu o face forțat că nu are de ales și nu vinzi afaceri, case, mașini pe bani avand in vedere că nu se afla in shop. 

1 oră în urmă, Claudiuu a spus:

Donații pe server sunt dar dacă tu ridici economia aia la un nivel unde nu mai poți să te ridici deoarece mașinile, casele, etc sunt prea scumpe iar din joburi nu faci tu banii aia, omul ajunge sa doneze ca să facă ceva, pai și mă gândesc eu acum, chestia aia nu se numește pay to win? Iar chestia cu vândutul de avere pe sub mana ție chiar ti se pare un lucru bun? Fix astfel de lucruri aduce serverul in jos, favorizări și etc, da ok vrei shop pe server nicio problema dar balansează economia cum trebuie, daca omul vrea sa doneze o face de plăcere, nu o face forțat că nu are de ales și nu vinzi afaceri, case, mașini pe bani avand in vedere că nu se afla in shop. 

Fara suparare, Claudiu are dreptate. Din punctul meu de vedere, economia e la pamant eu abia am revenit pe server dupa o pauza de 4 ani de zile si totusi cand am aflat ca doar de ceva timp e deschis server-ul si de la 300 de playeri am ajuns la 100/sub 100, e grav! Alti jucatori au apelat la un anumit limbaj/reclama doar sa primesca ban permanent din cauza nemultumirilor fata de ce se intampla pe server. Server-ul fara wipe nu o sa isi revina si uite asa, nu ne invatam minte sa echilibram ecnonomia server-ului, stam cu factiuniile , nici acum nu avem lideri la factiuni, cum sa ramana jucatorii pe server? ps: vreau in yakuza, cum intru? 

Acum 1 minut, EmeriCk a spus:

Fara suparare, Claudiu are dreptate. Din punctul meu de vedere, economia e la pamant eu abia am revenit pe server dupa o pauza de 4 ani de zile si totusi cand am aflat ca doar de ceva timp e deschis server-ul si de la 300 de playeri am ajuns la 100/sub 100, e grav! Alti jucatori au apelat la un anumit limbaj/reclama doar sa primesca ban permanent din cauza nemultumirilor fata de ce se intampla pe server. Server-ul fara wipe nu o sa isi revina si uite asa, nu ne invatam minte sa echilibram ecnonomia server-ului, stam cu factiuniile , nici acum nu avem lideri la factiuni, cum sa ramana jucatorii pe server? ps: vreau in yakuza, cum intru? 

Pai cand eram 300+ nu s-au bagat lideri , Costin astepta 100 like-uri pe youtube sa bage lider la Grove .

• Like 2
  • Love 1
  • Haha 7

Posted (edited)
21 minutes ago, JoySkeet said:

Pai cand eram 300+ nu s-au bagat lideri , Costin astepta 100 like-uri pe youtube sa bage lider la Grove .

Aici da, el facuse o greseala, dar totusi a incercat sa isi creasca canalul prin server sa poata creste serverul el prin ' YouTube '. Pacat doar ca nu a reusit si a plecat in momente grele….

Edited by way2mad

1 oră în urmă, Claudiuu a spus:

Tu ai o problema cu economia, job urile sunt scrise de sevraj de aproximativ o luna jumate +/- dar nu stie nimeni chestiile astea, sevraj se chinuie sa readuca economia pe picioare de foarte mult timp, dar cum a spus messi mai sus cand scripter ul nu trage cu tine e putin mai greu, asta sa te lamuresc si pe tine ca vad ca ai un fix cu economia. Si poate haterii vor spune ca ii tin partea lui sevraj. Sunt multii altii pe discord care au vazut sisteme scrise dar pacat ca nu avem scripter =))) de la @BuBu @Buricul Pamantului @Faz @PlasticTube @Liviubaws  @s1mple @Messi  @smokeR. Mereu au fost probleme de genul pe care nu poti sa le rezolvi din parte playeriilor ca agresiv nu stiu cum becali thefrustrare asta care zice domne ca de ce nu da ti wipe si cand se da wipe de ce a ti dat wipe? Tot staff ul trage spre imbunatatirea server ului. Si cei care nu fac parte din el au intrat si au testat “update uri” si au dat o parere pentru jocul vostru mai placut, dar asta a fost mereu problema comunitatii ca nu stiti sa apreciati ce vi se ofera. Va pup! 

Acum 10 minute, zReloaD_69 a spus:

Tu ai o problema cu economia, job urile sunt scrise de sevraj de aproximativ o luna jumate +/- dar nu stie nimeni chestiile astea, sevraj se chinuie sa readuca economia pe picioare de foarte mult timp, dar cum a spus messi mai sus cand scripter ul nu trage cu tine e putin mai greu, asta sa te lamuresc si pe tine ca vad ca ai un fix cu economia. Si poate haterii vor spune ca ii tin partea lui sevraj. Sunt multii altii pe discord care au vazut sisteme scrise dar pacat ca nu avem scripter =))) de la @BuBu @Buricul Pamantului @Faz @PlasticTube @Liviubaws  @s1mple @Messi  @smokeR. Mereu au fost probleme de genul pe care nu poti sa le rezolvi din parte playeriilor ca agresiv nu stiu cum becali thefrustrare asta care zice domne ca de ce nu da ti wipe si cand se da wipe de ce a ti dat wipe? Tot staff ul trage spre imbunatatirea server ului. Si cei care nu fac parte din el au intrat si au testat “update uri” si au dat o parere pentru jocul vostru mai placut, dar asta a fost mereu problema comunitatii ca nu stiti sa apreciati ce vi se ofera. Va pup! 

Mai omule, economia niciodata nu o sa fie stabila cand tu ai stock-ul limitat si abia bagi masini acolo iar apoi se gaseste Costin sa faca licitatie cu masini si sa aduca pretul de la 100kk sultanul la 200-300 cum era prin vremea aia, turismo 240, infernus 800, astea nu sunt preturi unde s-ar putea apuca un jucator nou si sa faca averea aia intr-un timp in care sa ii si permita, cand tu bagi 2 infernusuri in stock la o luna si ele se vand cu 800kk de la 145 tie ti se pare stabila economia aia? Sunt niste lucruri de logica aici unde s-a gresit mereu deoarece nu s-a stiut exact ce economie se vrea pe serverul asta, vrei sa ai infernus cu 1kkk? fa cumva ca la joburi sa castigi o suma care chiar sa iti permita sa cumperi un infernus cu suma aia, sau mai e o faza, baga stock nelimitat dar creste pretul la ele dar fa in asa fel incat omul daca munceste sa si merite acest lucru nu sa se demoralizeze deoarece totul este prea scump si sanse mici de facut bani fara sa donezi o suma bunicica sa te poti ridica, nu mai spune tu ca Sevraj nu a vrut chestia asta si ca isi da el orice fel de interes sa refaca economia. 

Nu deviati de la subiect, hai sa ramanem in cercul desenat prima data, sevraj.

Acum 32 minute, PePe a spus:

Nu deviati de la subiect, hai sa ramanem in cercul desenat prima data, sevraj.

Nu deviam, ideea e ca tu imi spui mie ca sevraj e ala rau, cand defapt avem alti oamenii care au daunat comunitatii si care ne au adus in punctul in care sa avem 70 de jucatori online din nou, ti am prezentat in reply ul de mai sus beneficiile lui sevraj pe server, dar si inutilitatea lui Spoker pe server. Asa ca nu arunca cu noroi in sevraj pe nedrept. 

Ba arunc, pe drept. De fapt am si spus de N ori si nu numai eu, dar repet, cei de care zici ca sunt “toxici” si “gunoaie” sunt de fapt aia care dadeau lucrurile pe fata si in final restrictionati de sevraj, pentru ca NU daunau serverului in sine, ci de fapt daunau lui sevraj.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

Confidenţialitatea ta este importantă pentru noi. Vrem să fim transparenţi și să îţi oferim posibilitatea să accepţi cookie-urile în funcţie de preferinţele tale.
De ce cookie-uri? Le utilizăm pentru a optimiza funcţionalitatea site-ului web, a îmbunătăţi experienţa de navigare, a se integra cu reţele de socializare şi a afişa reclame relevante pentru interesele tale. Prin clic pe butonul "DA, ACCEPT" accepţi utilizarea modulelor cookie. Îţi poţi totodată schimba preferinţele privind modulele cookie.
Da, accept
Vezi setările
Alegerea dumneavoastră privind modulele cookie de pe acest site
Aceste cookies sunt strict necesare pentru funcţionarea site-ului și nu necesită acordul vizitatorilor site-ului, fiind activate automat.
- Afișarea secţiunilor site-ului - Reţinerea preferinţelor personale (inclusiv în ceea ce privește cookie-urile) - Reţinerea datelor de logare (cu excepţia logării printr-o platformă terţă, vezi mai jos) - Dacă este cazul, reţinerea coșului de cumpărături și reţinerea progresului unei comenzi
Companie Domeniu Politica de confidenţialitate
RCS&RDS S.A. linkmania.ro Vezi politica de confidenţialitate
ips4_hasJS, ips4_ipsTimezone, ips4_IPSSessionFront, ips4_member_id, ips4_pass_hash, ips4_language, ips4_anon_login, ips4_theme, ips4_forum_view, ips4_recentEmoji
Google LLC google.com Vezi politica de confidenţialitate
_ga, _gid, _gat, AMP_TOKEN, _gac_, __utma, __utmt, __utmb, __utmc, __utmz
Trimite
Vezi aici politica noastră de cookie-uri și de prelucrare a datelor tale
  • Create New...