Jump to content
Mr.BaciU

Proiect: redeschidere CS 1.6 pe Linkmania! Tragere de alarma!!!

Recommended Posts

Am urmarit inca de la inceput subiectul in sine, si am ramas profund dezamagit cand am vazut ca nu avem sustinere din partea administratorilor. De ce? Doar pentru ca in trecut s-au facut anumite greseli iar acum va esti frica de esec, nu inseamna ca trebuie sa renuntati sa mai oferiti sanse. "Sanse". Nu inteleg cum si de ce, atat timp cat nimeni nu va cere bani, ci doar o anumita categorie pe care o faci in 5 minute cu tot cu sub-categorii+rank+acces, nu se ofera nimic.

Am stat si am analizat cu atentie forumul, cu toate ca multi o sa spuneti ca sunt un nimeni pe aici, cam asa este. Un nimeni care a venit aici,pentru prima data, in anul 2008 si inca sunt aici. Daca nu am 5312312 de posturi, sau 312312 de aprecieri la profil, nu inseamna ca nu am fost atent la forum, la ceea ce se discuta, la certurile care au avut loc, etc, deviez de la subiect.

Comunitatea este activa de -> 15 ani, 4 luni, 7 zile, 2 ore și 41 minute in acest moment.

 

  • Total topicuri
    149.713
  • Total postări
    4.065.281
  • Total membri
    19.316
  • Maxim conectați
    56.565
    01.03.2019 17:06

 

 

 

Iar dupa 15 anii, cum naiba ca nu pot sa inteleg. CUUM ESTE POSIBIL, sa vad asta ? ->

Cine e conectat?   5 Membri, 1 Anonim, 21 Vizitatori Vezi listă completă ... Dupa 15 ani ?!!!!!!!!!!!!

Care este atractia acestei comunitati? Numele ? administratorii? ca altceva nu vad nimic  aici.

- a murit serverul de MineCraft

- a murit serverul de MuOnline

- a murit serverul de SAMP

- a murit serverul de CS

Spun doar la singular, cu toate ca multi stim ca au fost multe,si multe,si multe.

Unde sunt vremurile acelea cand eram 20000-50000 de persoane conectati in 24 de ore ?

Si de ce? De ce mai tineti aceasta comunitate in viata, daca nimeni nu isi da interesul ? Va plictisiti ? Va credeti mari cu functiile ? Va laudati ? Asteptati bani ?

Curand aceasta comunitate moare, si nimeni nu face nimic. Toti au plecat, ca nu mai au ce sa gaseasca aici .

Am spus asta pentru ca, ma doare, nu sunt frustrat, nu am alergat dupa functii si nici nu o sa alerg. Ma doare sa vad ca dupa 15 ani, sunt 5 membrii online. Am venit aici in 2008, la chemarea lui @FilareT pe atunci era LinkMania Role:Play, eram un pusti. Eram un pusti care era pentru prima oara cand pasea pe o comunitate. Eram mirat si fericit de ce gasisem aici. CS, minecraft,mu,samp, ts, cs 1.6 respawn,zombie, mod normal, 2 servere de minecrat, de mu nu mai zic...  Am inceput cu SA:MP, iar cand am intrat, credeam ca e o prostie, " dic ma, samp... gta san andreas, care te poti juca single dar poti sa vorbesti cu altii... pana venise Filaret cu masina, si faceam dm pe toti. Si acum, dupa atat timp?! 

De ce nu dati sansa unor persoane care vor cu adevarat sa faca ceva, comunitatea moare. Astept cu nerabdare parerea tuturor,  un semn de alarma ... xD

Poate cineva de aici,chiar isi doreste sa deschida un server. Nu aveti voi timp de astea? Lasati pe altcineva care are, ca o sa ramaneti doar voi.

Multumesc.

@axelutz @Frank @smokeR @41nd @SenSei.  @Spike @Just @MuTechGuy @Aka @Merida @Kitte @adrian @GABRIEL @Ioanna @Need @Fonz @FilareT @Alkatraz  @PlasticTube @filtzeR @PePe @Sensei

 

Edited by Mr.BaciU
  • Like 1
  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Eu sunt pentru dezvoltarea acestei comunități, necesar cred ca este sa ne bazam pe jocurile noi, jocurile care sunt căutate de aceasta generație. 

Avem nevoie de persoane serioase, persoane care își doresc sa facă ceva, persoane care au timp și se vor dedica. 

Am jucat CS 1.6 foarte mult, nu știu dacă va mai prinde acest joc, poate încerci ceva frumos pentru CS:GO, cu promovare cum trebuie. 

Conducerea cred ca aștepta de la oricine, idei pentru dezvoltarea unui proiect, un proiect serios și care sa demonstreze ca merita. 

Mulțumesc pentru tag, Baciu.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Linkmania e de prin 2002 😁

Nu mai merge comunitatea ca asa e viata. Totul s-a mutat pe video. Nici facebook nu mai e ce a fost, multi s-au mutat pe instagram sau ce d-astea mai sunt la moda acum.

Inainte la Jocuri era un baiat care facea reviewuri. Nimeni nu mai sta sa scrie acum despre jocuri si nici sa citeasca. Pe vremea aia nu era Youtube asa dezvoltat si nu aveai alternative. Acum te duci pe youtube si vezi acolo.

Stiri, Tutoriale, etc totul e pe video.

Singurul server care ar mai merge e minecraft, dar facut cum trebuie, nu saracie standard de facusem prin 2009.

Restul jocurilor au servere oficiale. Iar la CSGO nu stiu cati s-ar juca pe un server neoficial fara ceva special.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Salut! Noi nu am pus in balanta doar trecutul utilizatorului care a venit cu initiativa acestui proiect, ci si faptul ca jocul  in sine nu mai este cautat.

Desigur ca suntem deschisi la proiecte noi, daca aveti idei care pot dezvolta comunitatea, chiar am aprecia!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

La 21.01.2020 la 19:01, filtzeR a spus:

Nu stiu cat succes poate avea un server de cs 1.6 pe vremea asta. Fara boost, dropuri samd nu faci nimic, trebuie bagati bani ca lumea. Eventual, puteți deschide un server de cs go, fivem, astea sunt la cautare acum.

Merge cu boosturi bine's

1 oră în urmă, adrian a spus:

Salut! Noi nu am pus in balanta doar trecutul utilizatorului care a venit cu initiativa acestui proiect, ci si faptul ca jocul  in sine nu mai este cautat.

Desigur ca suntem deschisi la proiecte noi, daca aveti idei care pot dezvolta comunitatea, chiar am aprecia!

Ati pus greutatile gresit cred... sunt comunitati cu 8-10 servere de cs full si voi preferati sa nu dati o sansa unui server, oricum nu era deschis altul 

Link to comment
Share on other sites

Acum 12 ore, adrian a spus:

Salut! Noi nu am pus in balanta doar trecutul utilizatorului care a venit cu initiativa acestui proiect, ci si faptul ca jocul  in sine nu mai este cautat.

Desigur ca suntem deschisi la proiecte noi, daca aveti idei care pot dezvolta comunitatea, chiar am aprecia!

Iti multumesc ca ai raspuns si chiar apreciez sinceritatea ta.

Am vazut de la mai multe persoane raspunsul lor, care ar fii negativ cu privire la serverele de cs 1.6, pe motiv ca nu merge.

Am intrat pe GameTracker, am ordonat serverele in ordine descrescatoare,iar la ora 10:353 dimineata, intr-o zi de joi, cand toata lumea este la scoala,da?

15 servere pe pagina, iar pana la pagina 11 inca erau 10/32. 

Mentionez ca sunt comunitati cu 20 de servere de cs, gasite chiar in acele pagini. Noi de ce sa nu avem ceva al nostru?

Mod normal, respawn,zombie ... se joaca lumea, chiar daca suntem in anul 2020.

Il sustin din plin pe axelutz, deoarece am vazut organizarea lui cu privire la server, am avut planurile lui de viitor si interesul lui cu privire la server.

Atat timp cat lumea din jur,persoanele care nu/fac parte din comunitate doresc sa isi deschida un server aici, iar de voi nu depinde serverul cu nimic,*bani*, nu inteleg de ce nu merge.xD

Lasati lumea sa deschida, fie ca merge,fie ca nu. Poate nu ii merge lui axelutz serverul, ca poate nu le place modul... poate imi merge mie, poate nu o sa imi mearga mie, poate o sa fie 10 servere de cs, dintre care merg 3. Dar acele 3 servere full, automat genereaza activitate pe forum, noi membrii inregistrati.

Asta a fost cu privire la CS, si pentru cei ce spun ca nu merge..

Spun asta deoarece joc CS de peste 12 ani de zile. Multumesc.

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Acum 11 ore, Mr.BaciU a spus:

Iti multumesc ca ai raspuns si chiar apreciez sinceritatea ta.

Am vazut de la mai multe persoane raspunsul lor, care ar fii negativ cu privire la serverele de cs 1.6, pe motiv ca nu merge.

Am intrat pe GameTracker, am ordonat serverele in ordine descrescatoare,iar la ora 10:353 dimineata, intr-o zi de joi, cand toata lumea este la scoala,da?

15 servere pe pagina, iar pana la pagina 11 inca erau 10/32. 

Mentionez ca sunt comunitati cu 20 de servere de cs, gasite chiar in acele pagini. Noi de ce sa nu avem ceva al nostru?

Mod normal, respawn,zombie ... se joaca lumea, chiar daca suntem in anul 2020.

Il sustin din plin pe axelutz, deoarece am vazut organizarea lui cu privire la server, am avut planurile lui de viitor si interesul lui cu privire la server.

Atat timp cat lumea din jur,persoanele care nu/fac parte din comunitate doresc sa isi deschida un server aici, iar de voi nu depinde serverul cu nimic,*bani*, nu inteleg de ce nu merge.xD

Lasati lumea sa deschida, fie ca merge,fie ca nu. Poate nu ii merge lui axelutz serverul, ca poate nu le place modul... poate imi merge mie, poate nu o sa imi mearga mie, poate o sa fie 10 servere de cs, dintre care merg 3. Dar acele 3 servere full, automat genereaza activitate pe forum, noi membrii inregistrati.

Asta a fost cu privire la CS, si pentru cei ce spun ca nu merge..

Spun asta deoarece joc CS de peste 12 ani de zile. Multumesc.

Din ce am inteles pe acest subiect, raspunsul nu a fost pentru axelutz (datorita istoricului )+ cs1.6. Am verificat topicul lui si acolo tu nu ai oferit sa faci un server.

 

Poate merita sa aduci tu o propunere de cs 1.6 sau poate cs go ? daca crezi cu tarie ca se poate in continuare in counter strike, mai ales ca zici ca ai facut cercetare de piata ? vino cu o propunere de joc, cu cercetarea de piata si iti vom acorda atentia noastra.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

cs 1.6, ce vremuri... cand am facut sv de samp impreuna cu iceman... nici nu stiam ca mai exista comunitatea, pana nu m-am uitat azi prin mailuri vechi. Vad ca multe lume a parasit comunitatea, desi unii veterani mai sunt pe aici. Comunitati de gaming in ziua de azi nu prea mai merg pe forumuri, nu mai e lumea forumista, aveti sanse mult mai mari cu un discord bine pus la punct. Pana anul trecut am fost admin global pe cea mai mare comunitate australiana de gaming (nu zic nume sa nu fac reclama) si cu toate ca aveam forum, lumea nu il folosea, am fost nevoiti sa mutam tot pe discord.

Sistemele de donatii fac diferenta in comunitati, dar imi aduc aminte ca asta era impotriva politicii LM pe vremuri. Voi stiti, dar cine ramane in urma, in final dispare din orizont.

Pace.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...