Jump to content
Breakaway

Linkmania - Server de SA:MP

Recommended Posts

Salut baieti, doresc sa imi deschid un server de sa:mp rpg, nu pot sa spun ca gamemodul e unic, insa scriptez la el de 1 an, am niste ideei foarte bune, serverul are un sistem de joburi cum nu prea gasesti pe alte servere, sistem de factiuni foarte bine pus la punct, m-am gandit chiar si la sistemul de economie, economia pe server va fii mereu una foarte buna, oricum mai multe detalii nu pot sa va dau pana nu deschid serverul deoarece tot serverul este gandit sa ruleze pe linux si nu il pot deschide pe pc sa fac poze, nu ca mi-ar fii lene sa schimb niste fisiere .os si sa descarc .dll ,insa nu vreau sa stric ceva la mysql.

De asemenea am si un panel planuit pentru server, destul de ok si bine pus la punct, m-ar interesa niste pareri daca vreti sau nu, si daca o sa fie jucat de catre voi 🙂

Bafta.

Link to comment
Share on other sites

Contra, nu sunt de acord din nici-o privinta deoarece s-ar diviza jucatorii si in loc sa avem un server cu un numar mare de jucatori, am avea doua cu ceva mai putini.

In afara de asta, sunt doar vorbe din ce ai spus tu pana acum. Nu poze, nu nimic si apoi parca vedem un gamemode luat de pe net. Daca scriptezi de 1 an, de ce nu ai macar o poza? 

Link to comment
Share on other sites

Pro, de ce nu, daca tu spui ca este facut de tine si are sisteme unice, ar trebui sa atraga noi membrii in comunitate, iar comunitatea asta este tinuta peste 90% de servere, doar pentru jocuri vin jucatorii in comunitate deci dupa parerea mea meriti o sansa, ai un pro fiindca poate sunt jucatori care nu sunt multumiti de actualul RPG si de ce sa plece pe alte comunitati cand pot veni pe RPG-ul pe care tu doresti sa il deschizi aici.

Dupa parerea mea ca sa ai vreo sansa ai nevoie de o descriere complexa a gamemode-ului, cu poze, iar nelamurirea mea este cum scriptezi si testezi daca nu-ti poti deschide serverul pe localhost?, in fine, eu sunt pro cu proiectul tau insa ar trebui sa fii serios si sa oferi seriozitate, si deasemenea asteptam o descriere ampla a gamemodeului tau pentru ca suntem curiosi ce are diferit fata de gamemodeul actualului server deschis in stadiul BETA, doar cu o descriere ampla ai o sansa dupa parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

:fo-pro:La fel ca freezeR , de ce nu , daca va fii un gamemode diferit , care ne va aduce mai multi membrii pe comunitate , dar totusi dorim sa vedem cum arata , fara nu cred ca putem sa ne dam cu parerea in aceasta parte a propunerii . Poti incerca sa postezi pozele cu gamemode-ul si panel-ul pe www.imgur.ro ! 

Link to comment
Share on other sites

Am sa revin cu niste poze, pana atunci cateva detalii : 

- sistem de payday ca pe jade, fiecare player are paydayul lui propriu

-job-ul farmer consta in a culege laptele de la mai multe vaci de pe camp, iar fiecare vaca iti poate da intre 4-9 litri de lapte, tu trebuie sa strangi 50l de lapte.

-sistem escape jail, primesti o lopata in schimbul unor escape points, tu trebuie sa sapi o groapa dupa care te  spawneza intr-un loc random [ls/lv] pe o bicicleta si ai la dispozitie 1:10 sa iti schimbi skinul la un binco

-sistem tatuaje pe masina, in schimbul unor sume de bani sau puncte premium poti sa iti pui un tatuaj pe masina permanent ( cu puncte premium ), sau temporar ( cu bani )

- sunt mai multe, am sa revin cu niste poze mai tarziu, de asemenea caut pe cineva care o sa aiba timp sa se ocupe de server, pm in privat daca se poate, vreau pe cineva cu experienta nu ma prea intereseaza varsta atat timp cat are o gandire matura.

Link to comment
Share on other sites

1 oră în urmă, Breakaway a spus:

Hmm, daca tineti tot asa la serverul vostru actual de sa-mp cer T/C . O sa caut alta comunitate deocamdata.

Bafta all !

 

Succes in continuare.

ON: Cand o sa avem 300/300 pe actualul si se plange lumea de sloturi, putem incerca un proiect pe RPG2 gen.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Din moment ce exista un server RPG pe comunitate ( la care s-a muncit si s-a investit extrem de mult ) Nu poti veni tu cu un GameMod descarcat de pe internet in care ai modificat ceva prin el. Ca sa vi cu un asemenea proiect intr-o comunitate trebuie sa dispui de toate fortele necesare pentru deschidere ( Resurse financiare, staff cat si un proiect bine structurat ) Tu cum te-ai pregatit pentru prezentare ? Din acest post mi-am dat seama ca nu ai ganduri serioase pe comunitatea noastra deoarece ai aruncat niste cuvinte intr-un topic si astepti sa ti se aprobe ceva care probabil nu exista.  

  • Like 2
  • LinkMania 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...