Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

uLise

2 servers 2 cores

Recommended Posts

pro ...

ar fi mai mijto unu de 50-80 max sa fie mai multa agitatie ^_^ adika eu ma gandesc dat fiind faptul ca sar da rr-u mai repde .... ar fi mai multa lume on bla bla bla :-@ intelegeti ^_^ shi o alta versiune nu tot s1.... :-?? ar fi OK :clap:

Link to comment
Share on other sites

Guest The_KniveS

cand o sa intelegeti ca 100x nu e high xp ?! la 100x faci aproape la fel ca si pe 97d

am jucat eu pe srv cu 100x , si dadeam 4-5 rr-uri pe zi, si asta cu bk-ul,nu cred ca pe 97d faceai asa ...

raman la ideea de a se face un srv asemanator cu actualul, asa ar avea toata lumea unde sa creasca...si bine ar fi si daca ar fi non-pvp

Link to comment
Share on other sites

PRO

Din cate am citit in aceste minunate si numeroase pagini :) majoritatea care sunt contra le e frica ca o sa ramana singuri pe serverul actual , daca voi credeti ca imaginea si faima si cum vreti voi sai ziceti serverului linkmania este in exp mica , sunt sigur ca cei care sunt aici pt aceasta "imagine" acolo vor ramane pe serverul cu exp mica daca nu inseamna ca tot acest timp a fost server low exp , pt o mana de oameni care joaca de cativa ani , sunt numeroase servere hight exp , pline de asemenea , dar nu sunt stabile , si inca o chestie nu inteleg de ce se cauta jucatori care sa joace cativa ani , din spusele cuiva de mai sus , dupa ce ajung majoritatea la full se goleste serverul , eu sunt convins ca pe un server cu exp mare ar fi tot timpul jucatori noi care joaca poate 1 sapt 2 3 1 luna , se lasa dar in schimb vin alti 5 , mai degraba joci pe un server in care sa te distrezi , decat unul la care sa ajungi sa numesti jocul un chin si munca :) numai bn si spor la rr-uri

Link to comment
Share on other sites

ai citit toate paginile sa vezi avantajele?

nu prea cred

Nu trebuie sa citesc toate paginile, ca sa-mi zic parerea, avantaje nu vad, decat dezavantaje, vor pleca player de pe serverul actual pe serverul celalalt, si invers, care-i avantajul ? 20playeri in plus?

Link to comment
Share on other sites

avantajul este ca unii oameni vor putea da rr fara sa se chinuie jumatate de an sa creasca doar pana la lvl 300. nu are rost sa-ti explic pentru ca NU PRICEPI, daca nu stii situatia nu te baga in seama

avantaje nu vad, decat dezavantaje

@spune-mi un dezavantaj ! :hair:

Link to comment
Share on other sites

Nu trebuie sa citesc toate paginile, ca sa-mi zic parerea, avantaje nu vad, decat dezavantaje, vor pleca player de pe serverul actual pe serverul celalalt, si invers, care-i avantajul ? 20playeri in plus?

Orice iese pe plus este un avantaj :> Tocmai ti-am prezentat un avantaj. Multumit ? :>

Avantaje: mai multi jucatori pe server + multe altele

Dezavantaje: probabil mai multe plangeri :crybaby:

Link to comment
Share on other sites

mi se pare aiurea se faca server de high exp, linkmania nu prin asta si-a castigat reputatia ci prin: low exp si dificutalte ridicata

asta a fost baza, pe mersul asta s-a creat o comunitate, impartirea acestei comunitati pe 2 server este ultimul lucru de care avem nevoie acum

poate nu au toti timp de asta, dar nu stiu ce va face sa credeti ca dintre cei cu timp nu se vor duce pe cel cu high exp... iar persoanele de genul vor ajunge intr-o luna la full stats, lucru care va ingreuneaza si mai mult lvl-ul la cei ce joaca ocazional

Foarte bine punctat .

Link to comment
Share on other sites

PRO UNI DINTRE NOI AVEM SI ALTE LUCRURI DE FACUT INAFARA DE MU :-??

Nu mai juca , daca ai alte lucruri de facut!Serverul de pe linkmania este asa de la inceput si nu a dus niciodata lipsa de playeri , daca vreti xp mare, mergeti pe serverele de mana a 2-a..Succes!

Link to comment
Share on other sites

Nu mai juca , daca ai alte lucruri de facut!Serverul de pe linkmania este asa de la inceput si nu a dus niciodata lipsa de playeri , daca vreti xp mare, mergeti pe serverele de mana a 2-a..Succes!

este asa de la inceput ..sti u ca nu a dus lipsa de playeri ? ..niciodata nu strica mai multi , cel putzin cred ca asa gandeste cel care se ocupa de server..sa aiba cati mai multi playeri , momentan serverul satisface doar o parte din playeri care doresc exp mica, cu 2 servere sar inmulti nr de playeri prin venirea jucatorilor care doresc exp mare , sunt numerosi cel putin asa cred eu , mai ales cei cu o varsta mai mica :)...deci automat sar satisface dorintele la 2 categori de jucatori si asa se va mari automat si numarul de playeri...cred ca am zis playeri de prea multe ori :)

Link to comment
Share on other sites

este asa de la inceput ..sti u ca nu a dus lipsa de playeri ? ..niciodata nu strica mai multi , cel putzin cred ca asa gandeste cel care se ocupa de server..sa aiba cati mai multi playeri , momentan serverul satisface doar o parte din playeri care doresc exp mica, cu 2 servere sar inmulti nr de playeri prin venirea jucatorilor care doresc exp mare , sunt numerosi cel putin asa cred eu , mai ales cei cu o varsta mai mica :)...deci automat sar satisface dorintele la 2 categori de jucatori si asa se va mari automat si numarul de playeri...cred ca am zis playeri de prea multe ori :)

Da stiu,eu , am jucat aproximativ 3ani pe serverul de Mu Linkmania, si sincer,sunt playeri destui ( cateodata prea multi ).

Link to comment
Share on other sites

Nu mai juca , daca ai alte lucruri de facut!Serverul de pe linkmania este asa de la inceput si nu a dus niciodata lipsa de playeri , daca vreti xp mare, mergeti pe serverele de mana a 2-a..Succes!

vezi aici gresesti .nu esti tu in masura de a spune cine si ce sa faca.

noi care am jucat si vrem sa jucam pe un servar cu mai multa actiune avem tot dreptu de a cere alt servar pentru ca facem parte din comunitate.

servarul actual e depasit cu asa zisi jucatori fantome care inafara de afk si vanatori nu stiu alceva.

1servar cu exp mai mare ar aduce si sar reapuca de mu fff multe persoane de calitate oameni cu care poti tine o conversatie un party un comert .

Link to comment
Share on other sites

vezi aici gresesti .nu esti tu in masura de a spune cine si ce sa faca.

noi care am jucat si vrem sa jucam pe un servar cu mai multa actiune avem tot dreptu de a cere alt servar pentru ca facem parte din comunitate.

servarul actual e depasit cu asa zisi jucatori fantome care inafara de afk si vanatori nu stiu alceva.

1servar cu exp mai mare ar aduce si sar reapuca de mu fff multe persoane de calitate oameni cu care poti tine o conversatie un party un comert .

S-ar apuca, in 1 luna fac full stats, si pe urma ce facem ?Dam un restart la db!

PS : Nu mai judeca oamenii inainte de ai cunoaste iar daca lumea a plecat de pe server este doar vina voastra!(vezi cazurile garonne,g-unit etc.)

Link to comment
Share on other sites

am jucat eu pe srv cu 100x , si dadeam 4-5 rr-uri pe zi, si asta cu bk-ul,nu cred ca pe 97d faceai asa ...

raman la ideea de a se face un srv asemanator cu actualul, asa ar avea toata lumea unde sa creasca...si bine ar fi si daca ar fi non-pvp

Unde sarmale dadeai tu 4-5 rr pe zi cu bk?Mai pune un 0 la rata de xp sa te cred.In momentul asta sant pe un serv 100x cu sm de 11 rr.Dau singur in tarc,am lvl 377 si imi ia cam 15 min/lvl.E cum zice mirinda,aproape de fostul 97d.Acolo iti lua cam 20 min/lvl la un nr. de reseturi si daca trageai solo.

@pro pentru serverul de nubi,sunt pe lista :bananadance2:

Link to comment
Share on other sites

Contra

Argument : Sunt destule servere prin topuri si x99 si x999 si x9999 xp

au destule srv unde se pot juca cu ce xp vor ei :tiphat:

Si argumentul tau pentru server care-i ? Ai spus ca sunt n servere cu un high xp bun si cu ce ajuta asta LinkMania ? Cu nimic mofo ;;)

Adu un argument strict LM Mu Online related

Se va imparti serverul in doua , care-i avantajul ?

Pai din prima 2 servere double fun... O sa fie mai multa lume conectata , o sa fie mai multa activitate pe la diverse evenimente .... si lista ar putea continua

Link to comment
Share on other sites

Voi kiar jucati mu pentru a va face prieteni ?! cand aud asta imi vine sa ma rad in cap, duceti-va frate afara in parc plimbati-va , duceti-va in cluburi daca vreti sa va faceti prieteni , nu pe mu . Va place sa va pierdeti viata pe jocul asta?

Un server cu xp70/100x ar fi bun

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...