Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

uLise

2 servers 2 cores

Recommended Posts

:)) nu e o iide buna sa fie 2 serv unu cu exp mare si 1 cu exp mic.. la ce rost?

in plus crezi ca cei ce au dat 1 rr/2 etc vor mai plecat eu nu cred.. e bine asa cu 1 srv poate cand va fi linkmania iar full sa mai faca un subserver ;)

Link to comment
Share on other sites

inca un server cu aceleasi setari s-ar putea face

inca un server cu aceleasi setari nu isi are inca rostul

o sa spuneti ca sunt prea putine spoturi aici.

1. mai este loc de spoturi

2. eu cred ca sunt prea multe spoturi. graba voastra sa cresteti repede ( de parca ati fi pe un server high-exp ) va "obliga" sa nu mai dati party.

daca este sa comparam cu 97D, aici avem de cel putin 4 ori mai multe spot-uri .

Link to comment
Share on other sites

eu vad ca are mare rost.

multi vor server mai usor si ne bag la cap sa il modificam pe asta .

nu inseamna ca acel server o sa fie foarte usor.

am si gasit un nume pentru noul server : "Linkmania Noobs MuServer" :)

Vreau si eu pe serverul de nubi,cand il deschideti?

Link to comment
Share on other sites

eu vad ca are mare rost.

multi vor server mai usor si ne bag la cap sa il modificam pe asta .

nu inseamna ca acel server o sa fie foarte usor.

am si gasit un nume pentru noul server : "Linkmania Noobs MuServer" :)

lol super nume...

le va fi jena si nu vor intra...:P

Link to comment
Share on other sites

inca un server cu aceleasi setari nu isi are inca rostul

o sa spuneti ca sunt prea putine spoturi aici.

1. mai este loc de spoturi

2. eu cred ca sunt prea multe spoturi. graba voastra sa cresteti repede ( de parca ati fi pe un server high-exp ) va "obliga" sa nu mai dati party.

daca este sa comparam cu 97D, aici avem de cel putin 4 ori mai multe spot-uri .

sunt mai multe spoturi bun

Dar lumea nu da party :banghead: doar daca ai un g/ally care da party

Link to comment
Share on other sites

Poate ca daca as avea timp sa stau on as fi contra, dar cand nu am cum sa stau mai mult de 1 ora max 2 pe zi sunt PRO. de ce ? simplu. dupa 2 ore vreau sa vad ca ma reusit sa fac un level daca nu chiar mai multe.

Sincer toata lumea spune ca doreste un server echilibrat. Bun. Eu sunt dezavantajat prin faptul ca nu am timp. sunt o gramada de playeri ca mine, care mucesc , au familie si multe altele etc.

joc mu de placere, dar si aceasta placere la randul ei trebuie satisfacuta.

Link to comment
Share on other sites

Guest kaliman12

Sau ca varianta ajutatoare.. mariti xpu aici...fara a mai face alt servar

ne complicam cu 2 servare...

Link to comment
Share on other sites

Guest -Lordi-

de acord si cei care ziceti ca sunt multe servere 99999asa e dar aici se vrea unu de un xp 100...am cautat servere si asa cva nu prea exista...sunt low xp 0-50 medium de la 1000 in sus si high 99999999 dar cva de genu 100-150-200 nu prea exista..si nu inteleg dc xp e asa mic aici:| ar trb triplat sa fie ca pe 97..am vazut cum e dublat si nu ajunsese la aceeasi rata de crestere..

Link to comment
Share on other sites

Guest Beautifuul

hai ca deja.....o datzi in basme...ok vreti al 2lea serv cu xp mare...noh...vreti marirea xpului la 30 40x...da deja la 100x...dute frate cautati server...un 30x este de ajuns...sau 25x macar..sa nu mai luam naibi 2k xp ca innebunim :|...la 30x toata lumea lua 5k cel putin.....aveam lvl 250 si stateam in party cu 300+ si luam 5k..cred ca e de ajuns un 30x...:|

Link to comment
Share on other sites

sunt de acord cu marirea exp-ului la server-ul curent cu urmatoarele conditii :

1. metode de micsorat viteza de crestere a celor cu reset-uri ( lvl req. pt. aripi, plata in jewels si/sau zen pt. fiecare reset , puncte stats dupa reset ... )

2. afk minim ( cateva secunde <-> cateva minute ) si cat mai aspru pedepsit

3. razii afk foarte dese .

... ati inteles ideea :P

Link to comment
Share on other sites

sunt de acord cu marirea exp-ului la server-ul curent cu urmatoarele conditii :

1. metode de micsorat viteza de crestere a celor cu reset-uri ( lvl req. pt. aripi, plata in jewels si/sau zen pt. fiecare reset , puncte stats dupa reset ... )

2. afk minim ( cateva secunde <-> cateva minute ) si cat mai aspru pedepsit

3. razii afk foarte dese .

... ati inteles ideea :P

mai bine lasi asa serveru si (nu mai) faci noul server

Link to comment
Share on other sites

sunt de acord cu marirea exp-ului la server-ul curent cu urmatoarele conditii :

1. metode de micsorat viteza de crestere a celor cu reset-uri ( lvl req. pt. aripi, plata in jewels si/sau zen pt. fiecare reset , puncte stats dupa reset ... )

2. afk minim ( cateva secunde <-> cateva minute ) si cat mai aspru pedepsit

3. razii afk foarte dese .

... ati inteles ideea :P

Cu pct 1 nu sunt de acord. Aici se face diferenta intre cei care stau non stop si cei care joaca doar atunci cand pot/au chef. Dupa cum zicea si ija mai sus, daca vrei sa joci de fun, pt prieteni/amici/cunostiinte, o poti face linistit si acum, cu serverul actual.

Cu pct 2 si 3 sunt 130% de acord.

Overall, sunt contra unui server high xp. Cred ca se mai pot face destule cu acesta pe care il avem acum. (metode de stopare ale rr exista - desi nu-s de acord cu ele - , loc de spoturi mai este. daca se dubleaza/tripleaza nr raziilor e perfect)

LE: uitandu-ma la ultima regula cu privire la afk, inteleg ca pct 2 si 3 nu prea isi mai au rostul. Noua regula de afk incurajeaza acest lucru.

Link to comment
Share on other sites

Sincer subserverul este o idee foarte buna dar.:| are 2 parti negative. Cu siguranta lumea o sa joace pe acel subserver daca xp e foarte mare..cine nu isi doreste sa aiba cat mai multe rruri pe Linkmania.Dar...serverul initial se va goli vor trece foarte multi acolo..si se va intampla o chestie cand toti vor deveni full.. ce vor face? Pe serverul initial cu low. vor ramane doar "veteranii".Is multe de discutat. Dupa cum a zis si vdragosh pedepsele vor fi marite,zen,pk,afk toate vor fi grav sanctionate dar in mod normal dai 5 rruri pe zi minim :> sau ma insel. Pe cel cu 25x sau cat o fi. dai mai greu:-s..mult mai greu. si e stresant.deci de aea cred ca multa lume va merge pe cel cu High xp..dar se vor pierde..cam multi jucatori "esentiali" sa zic eu:P. Propun un subserver darr..cu acelasi Xp :D sa nu fie problema cu spoturile :P si certuri .Umpic de fun nu strica la toata lumea ..dar se vor duce playerii:P special ca e vacantza :P . Deci sunt intre PRO si Contra :right: .Mi-am exprimat doar parerea :P

Link to comment
Share on other sites

un server de high ar fi foarte bun pentru cei care nu au timp sau nu pot sa creasca pe serverul actual.chiar si pentru mine este greu sa cresc si acesta e motivul pentru care m-am lasat de linkmania...voi astepta pana va aparea ceva mai usor.

Foarte bun ar fi un server cu xp 40x-60, nici prea usor nici prea greu. numai bine pentru tot poporul, cine vrea sa creasca mai usor merge pe cel de "high" cine nu sta pe "low"

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...