Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

uLise

2 servers 2 cores

Recommended Posts

Daca se va baga cv gen mai mic de 70x xp, o sa fie mid rate , nicidecum high.A da si am inteles ca nu se vor baga la fel de multe spoturi.Daca sa zicem se baga jumatate din cele care sunt acuma e bine.Daca in schimb se lasa arena si inca o mapa o sa fie tot dracu ala...Adica xp mai mare , dar mai putine spoturi=> se compenseaza si o sa ai aceeasi situatie ca pe s1,astia care au cooler super bun si curent de ars aiurea o sa dea xx rr , si dupa primii 5-10 insi o sa se simta gap-ul , cam cum se vede aici.(20-30 rr cativa si restul de la 10 rr in scadere.)

Pe scurt decat sa-l faci cu spoturi mai putine mai bine nu-l fa.

Link to comment
Share on other sites

daca joci de fun nu te gandesti sa joci ca sa ai 100 de rr sa ai nuj ce caracter full am o prietena care joaca mu daca se poate zice asa doar sa intre sa stea davias la iesire de vorba si sa sa participe la trivia si event non rr face 1 lvl maxim la 3 saptamani asta e parerea mea ca inseamna sa joci doar ca sa te simti bn si acuma ce zici tu ca nu ai timp sa joci ca ai familie servici scoala etc care e ideea tot 2 3 ore ai avea timp sa joci pe zi ti se pare ca pe asta esti mic? si pe ala ai fi sa zicem ai aavea bk 40 de rr da ar mai fi jumate de server cu bk full si daca vrei argumente iti zic de te plictisesti sa citesti nu mai deschide topicuri cu ce visezi tu noaptea serv actual e perfect daca ramane asa cum e si nu mai apare iar vrun bug :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

am zis ca sunt pro mai devreme .

Phant0m nu te supra, linkmania concureaza cu Global-u ?

Toti supuneti ca ar strica imaginea linkmania si ar danua comunitatii.

1. Care imagine? (spuneti ca sunt mai multi playeri ca pe 97d, dar sa nu uitam ca pe old a fost inchisa pagina de creare a conturilor, nu aveau cum sa intre palyeri noi). foarte multi player s-au lasat, din cauza versiuni , a exp-ului etc.

2. Care comunitate? ca eu inafara de vanatori, afk-isti si copii care nu au mai vazut soarele de cand au terminat anul scolar (cu brio sper) nu am vazut decat mici excepti . nu ma astept la ajutor din partea palyerilor. dar serverul a fost conceput pt a incuraja party-ul. nu prea au reusit.

deci un srv high xp nu ar stirca pentru ca asa am reusii cu totii sa crestem.

Link to comment
Share on other sites

1. Care imagine? (spuneti ca sunt mai multi playeri ca pe 97d, dar sa nu uitam ca pe old a fost inchisa pagina de creare a conturilor, nu aveau cum sa intre palyeri noi). foarte multi player s-au lasat, din cauza versiuni , a exp-ului etc.

2. Care comunitate? ca eu inafara de vanatori, afk-isti si copii care nu au mai vazut soarele de cand au terminat anul scolar (cu brio sper) nu am vazut decat mici excepti . nu ma astept la ajutor din partea palyerilor. dar serverul a fost conceput pt a incuraja party-ul. nu prea au reusit.

deci un srv high xp nu ar stirca pentru ca asa am reusii cu totii sa crestem.

agree

daca ar fi un server cu exp mai maricica ar fi foarte frumos, stiti de ce? pentru ca poate vor veni mai multi oameni...va spun eu nimeni nu are nimic de pierdut din asta, linkmania castiga, playerii castiga si cei care nu vor sa castige sunt liberi sa plece unde vor,va spun eu ca nu ar strica cu nimic!! aceleasi reguli ca acum doar ca...va fi experienta mai mare...ce va nemultumeste? daca vreti sa jucat pe low jucati pe low daca nu........mai bine tac

deci ...pe scurt...vrem un server cu experienta 50x

Link to comment
Share on other sites

100intra la cateogoria low xp sa sti si serv actual va ramane deci vei putea juca pe el :D Oricum nu se va implementa ideea si sar goli si serv actual deci..Sa mai maresti acum xp nu se paote multi au rr si nu vor fi de acord..deci macar pe urmatoru db xp sa fie mai mare sa se incerce o aprpiere de vechiul 97 la crestere..un xp dublu fata de cel actual ar fi ok :D

Link to comment
Share on other sites

Ce se aude despre un al doilea server ? Este realizabila ideea ( tinand cont ca sunt mai multe voturi PRO decat CONTRA , minoritatea se supune majoritatii )

pentru a nu se strofoca sa ne dea un raspuns elaborat se va spune simplu:navem pc

si inca odata ca tot va vad pe toti ca linkmania e un serv low xp, xp50-60-100nu e high si nici mediu e un low xp.Toti zice`ti dute pe 99999Xvoi sunteti normali?nu e diferenta intre 50 si 99999999X?si ca fapt divers serv 50-100xp nu prea gasesti majoritatea sunt de la 1000,5000 pana la 9999999X

Link to comment
Share on other sites

Guest da.masterpiece

off : omg ! they've killed kenny ! YOU BASTARDS ! =))

on : pro , daca e crescut xp u la party ca sa nu mai stea cei mici on la pt cu cei de lvl cu 200 mai mare ca doar asa ii cresc aluia exp...si ala zice de obicei cand ceri pt : eu am stat o luna sa dau rr si tu nu poti ? am stat si noaptea si 24/24 ....de ce sa mi dea ala mie party ? sau dau si eo 1 rr cu 2 saptamani mai repede ca el ? mentalitatea de roman strica acest server .

Cand jucam pe alte servere si cresteam numai pici , peste 2-3 saptamani ma trezeam cu ei prin arena ca ma saluta si ca ma tineau minte ca le dadeam cate 2-3 rr....si nu se mai bateau pe spoturi si luau la randu lor pe altii in pt...MENTALITATEA CONTEAZA ...ca nu toti suntem roboti sa jucam 24/24 si sa ne omoram intre noi pentru un spot...

ex : am pierdut party de la propriul ally in defavoarea unui mg non ally pentru ca am cerut un life unui membru din pt care il luase de pe jos....pm a fost asa de amabil sa mi zica : daca life u e al tau , partyu e al mg ului...

gghf si hai sus cu serveru :)

Link to comment
Share on other sites

ex : am pierdut party de la propriul ally in defavoarea unui mg non ally pentru ca am cerut un life unui membru din pt care il luase de pe jos....pm a fost asa de amabil sa mi zica : daca life u e al tau , partyu e al mg ului...

gghf si hai sus cu serveru :)

OFF : eu ma simt in propozitia asta si vreau sa ti-o spun pe fata (daca esti Marros)

nu te-am mai luat la party pentru ca tu, fiind plecat la invazie (iesit din pt), ai revenit si ai vazut cand a picat un life pe jos. Un membru al pt-ului, mai mic si incepator a luat life-ul. In acel moment ai sarit repede cu gura pe el ca life-ul e al tau ca tu ai fost primul pe el si ca il luai tu daca erai in pt cu mine. In acel moment ai tipat la el sa ti-l dea urgent sau il dai afara din party. El, fiind mai naiv ti l-a dat si eu m-am enervat pentru ca tu te considerai seful lui si tie ti se cuvine tot, si party-ul si life-ul, iar atunci i-am dat party altui caracter care se afla prin zona.

NU ai ce sa negi din aceasta fraza asa ca te rog frumos cand spui ceva, spune-o cu totul sau daca nu poti, atunci taci :hair:

ON: pana la urma cum ramane decizia? vom avea sau nu vom avea?

bafta ! :error:

Link to comment
Share on other sites

Scocyecu, ROCK2000, TaB, asde, C a T a L i N, X3-alive, warned. Mi-e lene sa dau edit la toti, asa ca va anunt printr-un reply. Celorlalti nu le pot aplica acelasi lucru deoarece regulamentul impus de mine nu se aplica retroactiv. Terminati cu posturile astea pro si contra, nu ajutati cu nimic, nici macar o idee, o parere, o sugestie. Voi credeti ca daca scrieti pro\contra vi se ia in considerare? Credeti ca e vot aici? Va inselati. O_O

Cat despre on-topic, dragosh a mentionat ceva de un server high xp, totul depinde de el, sandu, stii bine ca si mine lucrul asta. ^_^

Link to comment
Share on other sites

Guest The_KniveS

ar fi o idee buna sa se mai faca un sub server, cum era pe a 2-a db ,dat cu aceleasi configuratii,nu high xp, cum sa mai spus si mai sus, asta e farmecul, sa faci greu sa te chinui.

hai sa facem high xp, pt ca unii din noi nu sunt in stare sa dea 1-2 rr-uri , sa fim seriosi...

Link to comment
Share on other sites

ar fi o idee buna sa se mai faca un sub server, cum era pe a 2-a db ,dat cu aceleasi configuratii,nu high xp, cum sa mai spus si mai sus, asta e farmecul, sa faci greu sa te chinui.

hai sa facem high xp, pt ca unii din noi nu sunt in stare sa dea 1-2 rr-uri , sa fim seriosi...

cand o sa intelegeti ca 100x nu e high xp ?! la 100x faci aproape la fel ca si pe 97d

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...