Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

uLise

2 servers 2 cores

Recommended Posts

Raspunsul trebuie sa vina de la RDS, si anume daca ii mai acorda un pc (server) sa faca acel server. Cel putin asta deduc eu din cele spuse de vdragosh :-??

Daca ar face in asa fel, incat sa jucam si pe low, si pe high (de la acelasi pc), ar fi ideal pentru toate persoanele.

Link to comment
Share on other sites

am citit in mare parte ce se discuta pe aici

nu am avut rabdare sa iau fiecare post in parte

dar ideea e buna un al 2-lea sv cu un exp de 80 sa zicem

faci full daca stai non stop aproape in jur de 2 luni 3

dar nimeni nu va sta asa

de ex pe sv actual no offense eu am noroc ca mai cunosc oameni si primesc pt

dar ma uit la multi pitici care se roaga ptr un pt si nu il primesc

se chinuie sa creasca singuri si vine cate un rau voitor ( sa nu le ii spun altfel ) si da pt duel etc

doar sa il opreasca

iar daca stai pe un spot mai mare si nu dai q ii de ajuns 3 4 sec si poc s-a dus spotul

iar unii au servici scoala copii dar vor sa joace , sa faca un duel fara sa joace 2 ani ca sa faca full

si daca era sa plece cineva pe un sv cu 9999999x pleca oricum

poate de pe actualul sv se vor muta o parte

dar nu toti

nu cred eu ca unu cu 5 8 rr va pleca. tine de orgoliu :) si va ramane din cauza lui

prea multi orgoliosi :D

regulile sa fie aceleasi , cu raiduri arena etc

si tin sa contrazic pe unii ca link s-a ridicat din low exp

s-a ridicat prin comunitatea care si-a creat-o

prin staful care l-a avut , care au stiut sa diversifice eventurile

servarul a oferit cate putin din tot, iar asta a multumit pe multi

poate pe actuala db este prbl de exp , asta am obs la toti

si nu s-a luat in considerare cand s-a pus exp vor ajunge multi mari si nu le va mai conveni pt

iar aici pierde in acest moment din imagine linkul

toti cei noi care intra si vor sa creasca nu au unde, nu au posibilitatea

rar prinzi un pt. rar primesti ajutor

un sm practic are sanse 1% sa primeasca un pt, 80% holderilor sunt sm

ideea mi se pare foarte buna cu al 2-lea sv si poate se va pune in aplicatie

si app

aici sunt mai multe nr de tel intr-un oras decat sunt in cartea de telefoane

toti la store

0943535 beep de ceva

sau mai stiu eu ce

Link to comment
Share on other sites

Pe multzi i-am vzt scriind ca un server cu exp mai mare ar rezolva problema afk.

Sincer jocul e facut pt AFK. Nu "unii" au scoala copii familie, viata personala, ci toti.

Singura problema pe serverul asta care genereaza discutiile masive la plangeri + lipsa

de fair play este lispa locurilor de crescut (AFK). Exp-ul luat in party nu incurajeaza mai deloc.

Deci metoda ideala de a creste este AFK singur pe spot.

Un al 2-lea server ar rezolva cat de cat problema prin dublarea spoturilor si cam atat.

Link to comment
Share on other sites

Guest The_KniveS

daca ar creste destul de mult experienta in party, ar mai vrea cineva al 2-lea server high-exp (med-exp cum il numesc unii :D ) ?

Nu

Link to comment
Share on other sites

daca ar creste destul de mult experienta in party, ar mai vrea cineva al 2-lea server high-exp (med-exp cum il numesc unii :D ) ?

dak creste destul de mult , adik sa iei in party xp mai mare decat dak dai singur ar fi super ok , ar fi partyuri peste tot si nimeni nu ar mai da singuri pe spot . Ar fi frumos sa poti realiza asta :beer: .

Link to comment
Share on other sites

daca ar creste destul de mult experienta in party, ar mai vrea cineva al 2-lea server high-exp (med-exp cum il numesc unii :D ) ?

daca ar creste asa ar fi foarte bine-> singur pe spot sa iei 4k si in pt sa iei 8-9-10 ar fi perfect(doar un exemplu)

dragos, pentru unii serverul este bun, dar eu de exemplu nu am timp sa joc mai mult de 2-3 ore pe zi, si in ritmul asta de 3 bare, cred ca te apuca durerile de cap.

iti propun ceva: fa-ti un caracter de joc si nu dezvalui numele la nimeni, si incearca sa te plimbi sa cauti pt pe undeva sau sa te duci pe spot si sa faci lvl...credema ca vei ajunge asa :hair: (no offense)

cand vei vedea ce oameni sunt pe server si in+ exp de ra... ai vrea sa-ti stergi mu-ul din calculator :pumn:

Link to comment
Share on other sites

daca ar creste destul de mult experienta in party, ar mai vrea cineva al 2-lea server high-exp (med-exp cum il numesc unii :D ) ?

Din cate imi amintesc eu, sa mai discutat despre asa ceva, si sa ajuns la concluzia ca s1 nu este la fel de complex ca alte sezoane sa poti seta ca xp-ul in party full sa creasca. Daca ai timp suficent sa codezi lucrurile astea ar fi un plus pentru server. Mereu lumea va cauta sa stea in party full oriunde. Ar fi o idee destul de buna sa iei 30 de k singur in arena, iar in party full 50 de k (este doar un exemplu). In felul asta ar creste mai usor si bk-ul pentru ca primeste party mult mai des. In secunda actuala te incurajeaza sa dai solo pentru ca dai rr mai usor, dar daca asta se schimba vei fi obligat sa faci party.

@ShorTyx: Daca va fi un exp mai mare in party, cred ca vei lasa afk mai mult timp (probabil vei avea o mica probleme cu regula afk-ului, ma refer la contoare. Dar asta e alceva)

Vdragosh, daca nu sunt prea indiscret. Cei de la rds ce au zis in legatura cu al 2 lea pc ? au strambat din nas, sau ar fi posibil ? Am intrebat pentru colegi care vor face asta/ au facut asta dar mai pe ocolite :).

Link to comment
Share on other sites

Guest MagiczSm

dupa cum atzi auzit de la vdragosh dak doritzi alt srv cautatzi .... lm este low rate :) si asa va ramane (asta a spus el in joc)

Link to comment
Share on other sites

dragosh se referea la altceva cand a zis asta. Se referea la serverul actual.

Aici se discuta posibilitatea unui al doilea server (o a doua masina) care sa fie High Rate.

#-o nu a cerut nimeni high rate , nu vrem high rate xp , vrem ceva mai mare sa putem da si noi reset nu doar cei din honey/hh , cei care nu putem juca 27ore din 24 .

Link to comment
Share on other sites

daca ar creste destul de mult experienta in party, ar mai vrea cineva al 2-lea server high-exp (med-exp cum il numesc unii :D ) ?

Ar fi genial asa :) se vor face si party-uri atunci obligat fortat, numai aia cu orgoliu care nu vor sa dea party nu vor face !!!

Cat despre al 2 lea server, ce fel de configuratie vrei, poate va sponsorizez eu cu unul ( daca este cazul, si connexiunea de internet ) :))

:beer:

Link to comment
Share on other sites

Guest Armada4Linkmania

Sincer , sunt pro .

Dar as fi pro si in cazul unui xp mai mare in party .

As face ceva in gen , un xp mai mare cu 5 , si chestia cu xp mai mare in party.

Dati-va seama ca majoritatea ar fi foarte multumiti fiindca ar avea si party , arena ar fi full , rr-urile ar fi mai usor de dat , si toti ar fi impacati.

Nu e neaparat sa faceti un al 2-lea server cu argumentele aduse (cred).

Totusi raman pro

P.S. : Pentru cei care au impresia ca serverul este perfect asa cum este:

Dragi prieteni , din cate mi-am dat seama voi nu vreti sa va pierdeti prietenii , munca depusa la cresterea caracterului si nu mai stiu eu ce . Dar va rog sa va ganditi si la ce ar fi mai bine pentru comunitate , fiindca la ora actuala va ganditi cum va e voua mai bine.

Link to comment
Share on other sites

uite dragos aici ca sa iti faci o impresie despre ce xp luam la bali si soldier pe 97d...

http://img32.imageshack.us/img32/9626/screen110910550005.jpg

ca sa facem o mica comparatie, acum iei 5-7k xp, fata de 97d e o diferenta uriasa, plus ca mai sunt si cele 50 lvl in plus... :pumn:

sper ca te-am lamurit si sa stii ca noi inca asteptam ! :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

uite dragos aici ca sa iti faci o impresie despre ce xp luam la bali si soldier pe 97d...

http://img32.imageshack.us/img32/9626/screen110910550005.jpg

ca sa facem o mica comparatie, acum iei 5-7k xp, fata de 97d e o diferenta uriasa, plus ca mai sunt si cele 50 lvl in plus... :pumn:

sper ca te-am lamurit si sa stii ca noi inca asteptam ! :tiphat:

M-ai lamurit de ceva care stiam deja sau ce ? Mobii NU au aceleasi atribute ca pe srv. vechi .

Nu inteleg de unde aveti voi ideiile astea :

1. mobii trebuie sa aiba aceleasi atributele pe toate serverele de MU

2. in arena trebuie sa fie cei mai tari mobi / in arena trebuie sa cresti cel mai repede/usor

PS: asteptati ....

Link to comment
Share on other sites

Din cate imi amintesc eu, sa mai discutat despre asa ceva, si sa ajuns la concluzia ca s1 nu este la fel de complex ca alte sezoane sa poti seta ca xp-ul in party full sa creasca. Daca ai timp suficent sa codezi lucrurile astea ar fi un plus pentru server. Mereu lumea va cauta sa stea in party full oriunde. Ar fi o idee destul de buna sa iei 30 de k singur in arena, iar in party full 50 de k (este doar un exemplu). In felul asta ar creste mai usor si bk-ul pentru ca primeste party mult mai des. In secunda actuala te incurajeaza sa dai solo pentru ca dai rr mai usor, dar daca asta se schimba vei fi obligat sa faci party.

@ShorTyx: Daca va fi un exp mai mare in party, cred ca vei lasa afk mai mult timp (probabil vei avea o mica probleme cu regula afk-ului, ma refer la contoare. Dar asta e alceva)

Vdragosh, daca nu sunt prea indiscret. Cei de la rds ce au zis in legatura cu al 2 lea pc ? au strambat din nas, sau ar fi posibil ? Am intrebat pentru colegi care vor face asta/ au facut asta dar mai pe ocolite :).

Omu va intinde o mana si voi il luati de ....

Acum serios, nu vreti 50 xp simplu si 3 milioane xp in party ? Nu va saturati .... eu m-as multumi cu un adaos de 2-3k fata de xp singur fara pt!

Link to comment
Share on other sites

catalin noi nu vorbim despre tine, tu te-ai multumi cu atat. foarte bine

noi am adus sugestia asta nu doar pentru ca eram 2-3....citeste toate paginile si ai sa vezi cati isi doresc!

si mai ales ganditiva cati oameni s-ar reapuca...

Link to comment
Share on other sites

catalin noi nu vorbim despre tine, tu te-ai multumi cu atat. foarte bine

noi am adus sugestia asta nu doar pentru ca eram 2-3....citeste toate paginile si ai sa vezi cati isi doresc!

si mai ales ganditiva cati oameni s-ar reapuca...

Nu e vorba ca nu vreau :)) doar ca exagerati la cresterea xp-ului. De la 30k solo vreti sa bage 40-50k cu full party ? Sa fim seriosi daca bagati cresterile astea, vom primi marirea la anu !

Link to comment
Share on other sites

Nu e vorba ca nu vreau :)) doar ca exagerati la cresterea xp-ului. De la 30k solo vreti sa bage 40-50k cu full party ? Sa fim seriosi daca bagati cresterile astea, vom primi marirea la anu !

aici se vorbeste despre un al 2 server... :dooh:

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...