Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

uLise

2 servers 2 cores

Recommended Posts

Ma cand high rate e impropiu spus , mai mult este mid rate , si nu vrem sa facem full stats intr-o zi/saptamana/luna , spun doar sa fie unu mai usurel unde rata sa fie mai mare , SA NE DISTRAM PE UN MID RATE

Spre exemplu cum a facut Dragos acum, dubland exp-ul este indeajuns.

Link to comment
Share on other sites

Nu inteleg ce imagine sa strice LinkManiei :| doar nu este un produs international,este un produs National creat de cei de la RDS pentru actuali clienti si viitori clienti ai providerului de internet RDS

Sunt Pro pentru noul server,asa ma reapuc si eu :bananadance2:

Am vazut pe multe servere ca lumea prefera un server cu 50-100x experienta decat cele cu low xp

Cele low XP sunt pt "Batranii LinkManiei" iar cel cu High XP pt incepatori ca sa se pregateasca pentru cel cu low xp :D

Link to comment
Share on other sites

Guest The_KniveS

Contra

Argument : Sunt destule servere prin topuri si x99 si x999 si x9999 xp , Ar strica imaginea la Mu Linkmania :)

oricum e stricat srv , din partea mea delete ar fi cea mai buna solutie ;)

Link to comment
Share on other sites

Ar fi ceva frumos un 40 x :) , PRO ganditi-va , vreti sa aveti aceeasi comunitate pentru cat timp , ca ex cati s-au lasat cand s-a schimbat versiunea , de cate ori au fost prob . In orice caz e plin de 13 , 14 ani , se vede in joc , te sperii :beer: Link-ul nu mai este ce a fost

Link to comment
Share on other sites

Guest Hecatomix

poate daca ar fi un reset la db si eventual noul server sa fie ceva care merita sa fie pomenit in curta scolii, m-as apuca si eu sa joc , eventul intre orele de farmat in wow.

Link to comment
Share on other sites

Nu cred ca ar strica cu ceva un hight xp... Nu ar strica cu nimic. Cine vrea low joaca low cine hight joaca hight si is multi care ar vrea xp 100 si care nu joaca pe link. Asa am mai atrage si noi alti jucatori...

De Acord :tiphat:

Link to comment
Share on other sites

o sugestie : sa se implementeze un al doilea server high xp pe care sa te poti loga doar de la un anumit lvl , dar care sa aiba legatura prin sw cu serverul low xp sa nu se destrame comunitatea in doua parti.

exemplu sa inteleaga toata lumea : de la lvl1 pana la lvl 350 sa te poti loga doar pe serverul low xp dupa care sa ai posibilitatea ca de la lvl 350 pana la lvl400 sa poti juca pe serverul high xp , dar fara a intra caracterele de la lvl1 la 349 in acest de-al doilea server pentru a nu aduce un plus de usurinta celui ce incepe jocul.deci practic ideea consta in faptul ca pana la lvl350 xp-ul sa ramana la fel deoarece pana la acest lvl ajungi cu o mai mare usurinta k de la lvl350 la lvl400 . :merci:

Link to comment
Share on other sites

Guest AquaMarin

PRO !

Dc nu ? Ar fi frumos macar sa dai si u 1 rr decat aicea ati rupi capu si nu faci nimik :)

Link to comment
Share on other sites

Sincer linkmania momentan e loc de dat cu capul...15 x , rr la 400 ,valeu...Sincer chiar si daca ai avea tot timpul din lume sa stai la pc,nu stiu ce om cu toate circuitele la locul lor ar sta sa dea 24/24 pe spot sa faca rr .Care e farmecul pe actuala baza de data?Sa mor daca stiu.

Sper ca printre voi se afla si ex jucatori de interkasa / rere4fun .Tineti minte cati jucatori a avut prima baza de date a itk-ului?De asemenea vedeti cati jucatori are rere4fun ?Primu din top are 600-700 rr la xp 100x.Acuma va intreb pe voi.Pentru ce mama naibii mai joaca omu ala la 600 rr? >>>>> COMUNITATE <<<<<<

Si la itk era xp 70-100 x vers 97d.Asa ca numai vorbiti prostii ca nu joaca lumea cand tocmai lumea vrea sa SI joace , nu DOAR sa joace.E amuzant sa stai in mu sa te joci una alta dar nu 24/24.

Pentru cei care spun ca daca vrei sa stai pt prieteni o sa stai si in davias atlans la chat.Acuma va intreb.Mai stie careva cum se vanau goldenii pe 97d? Ce comunitate era? Unde o mai gasesti acuma? Arata-mi si mie. Asta e farmecul jocului.Sa stai cu prietenii la party , sa mergi la vanat, sa faci un cs , ds , bc , balgass etc. Si va mai pun o intrebare.Sunt posibile aceste lucruri pe db actual ? NU , decat pt cei care in curand o sa ramana orbi, ori sufera de vreo miopie ceva... ori lasa afk.Nu e absolut niciun farmec sa stau sa vorbesc cu amicii din joc eu in davias cu leather pe mn si ei cu set + 11 in arena la facut lvl sau la nush ce eventul.Te si simti putin nasol.Mu nu e chat.Vreau sa vorbesc/sa tin legatura am messu , am barurile , am orice altcv.Neah ... chiar nu va inteleg.

Si cum spune si Lucian mai sus , ce te doare pe tn , din moment ce nu joci?Ce vezi amuzant in a face un lvl in nspe mii de ore?Nu inteleg ,n-am inteles vreodata si sincer nici nu vreau sa inteleg.

Eu de ex la anu trec a 12-a ... Mai mult de 8-10 ore pe sapt de stat pe pc nu o sa am din care sa zicem 5 o sa le petrec jucand mu si restul o dota sau cv de genu.Credeti ca o sa stau sa joc pe 15 x 5 ore cand in astea 5 ore o sa fac 1-2-3 lvle? No way...

Link to comment
Share on other sites

nu merge...cu alt server :|...nu se leaga....nare cum...15x si 50x....o prostie...in schimb...MARITI XPUL :| MACAR 20x...sau 25x...15X E PREA PUTIN...te dai cu capul de pereti...abandonezi...in afara de qsadi si restu 5 care au 20 de rr...mai sunt cativa FOMISTI care trag sai ajunga din urma...deci joc de 2 luni cu un char..si nu pot da rr...la lvl 373 sa stai in party TARKAN 1...cu 3k xp :| e bataie de joc...lumea sta afk...nu da party...ai rr tre sa tragi tare ca sa faci full stats...deci...?macar asa mai crestem singuri si daca e20x 25x...mai sta lumea in party...ca nu are nimic de pierdut..xpul tot e maricel..

Link to comment
Share on other sites

o sugestie : sa se implementeze un al doilea server high xp pe care sa te poti loga doar de la un anumit lvl , dar care sa aiba legatura prin sw cu serverul low xp sa nu se destrame comunitatea in doua parti.

exemplu sa inteleaga toata lumea : de la lvl1 pana la lvl 350 sa te poti loga doar pe serverul low xp dupa care sa ai posibilitatea ca de la lvl 350 pana la lvl400 sa poti juca pe serverul high xp , dar fara a intra caracterele de la lvl1 la 349 in acest de-al doilea server pentru a nu aduce un plus de usurinta celui ce incepe jocul.deci practic ideea consta in faptul ca pana la lvl350 xp-ul sa ramana la fel deoarece pana la acest lvl ajungi cu o mai mare usurinta k de la lvl350 la lvl400 . :merci:

Te-ai gandit inainte sa scrii ? :blink:

Link to comment
Share on other sites

deci vor fi 2 servere, iar toti cei care sunteti contra veti avea serverul vostru (low xp) pe care sa jucati, pentru toti ceilalti va exista un server mai accesibil, unde sa nu joci doar pentru a da rr-uri. Cred ca pe serverul 2 (mid xp) va fi mult mai distractiv, pentru ca nu va mai exista aceeasi foame de xp. Adica vor fi mai multi jucatori activi, mai multi jucatori care vor participa la eventuri, samd.

In concluzie eu sunt PRO. ^_^

Link to comment
Share on other sites

oricum e stricat srv , din partea mea delete ar fi cea mai buna solutie ;)

Eu cel putin m-am lasat de linkmania :) ...... nu mai este cum era la inceput , toate s-au stricat , rollbackuri la greu din cauza bugurilor/exploiturilor ( Admini , ati vrut Season1 ) , acum se ia ss si pentru semnul _|_ sau ca scri de multe ori pe post Rollback ( Pentru admini , daca nu va convine flood pe post , bagati in pula mea 100mil zen postu ) ......

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...