Jump to content
Nagasaky

Lineage II

Recommended Posts

eu joc pe un serv cu ratele experientza: 5x spell points: 5x adena: 5x drop: 3x si spoil: 2x quest reward: 5x si pot spune ca sunt perfect echilibrate mai bine nu se poate cred ca asta va fi varianta adoptata pe linkmania drop si spoil trebuie oarecum mai mici ca xp si sp altfel serv va fi plin de iteme de top asa e ceva mai frumos. un serv cu xp mare (15x+) e un serv de testare joci 2-3 zile si atat cred ca pe linkmania se va face un serv cu xp medie daca nu chiar mica (5x-) acum tot ce putem face e sa asteptam si in cazul meu sa sper ca filtru pe ip de la mu nu este si la l2 smile.gif

Lol joci pe mobl2...

Ratele sunt dragute, dar nush de ce, pe mob m-am chinuit o groaza sa fac rost de best NG... damn. Eu zic sa fie uniforme pentru ca si-asa cade un item bun odata la 3 zile de vanat aceiasi mobi (asta pe 10x).

Link to comment

pe mobl2 nu sunt ratele exact 5x5x5x3x2x sunt ceva mai muncite decat atat de exemplu la full items este cam 10x (cred) ai sansa destul de mare sa iti pice item intreg mats sunt 3x2x clar dar de exemplu recipe la itemele de top sunt greu de gasit crek e chiar 1x cat despre iteme nu e chiar asa greu eu joc de 2 luni si am top B se vede ca serveru e facut de uni care stiu ce fac nu sunt uni de nu au intrat in l2 niciodata daca ar fi posibil pe link ar trebui copiate exact nu doar ratele ci si skillurile si tot am impresia ca acolo lineage 2 c1 emo c3 l2j e foarte buguit ar trebui sa munceasca luni bune sa scape de buguri

@Shade daca vi pe acolo da pm lui Taryel sau zii oricaruia din clanu FLC sa te ajute sunt toti romani.

Link to comment

nu doar ratele ci si skillurile

Asta nu se poate, decat daca cineva de pe linkmania ar fi ruda cu adminul de pe mob or something.

mats sunt 3x2x clar dar de exemplu recipe la itemele de top sunt greu de gasit crek e chiar 1x

Daca e drop 3x, atunci TOT ce inseamna drop e 3x. Nu poti sa bagi drop la recipes diferit decat drop la mats. Mats cad mai usor pentru ca asa e pe oficial, pe 1x, si asa e normal sa cada (sa zicem ca un material ar avea 20% sanse sa cada... pe 3x are 60%. Un recipe care are sanse 10%, pe 3x are 30%...). Recipe la itemele de top sunt greu de gasit in mod normal.

btw 3x2x ala... 2x e de la spoil.

@Shade daca vi pe acolo da pm lui Taryel sau zii oricaruia din clanu FLC sa te ajute sunt toti romani.

Ms de oferta, insa m-am lasat de mob pentru ca n-aveam cu cine sa ma joc si am dat tot ce aveam unui prieten.

Link to comment

Daca inainte serverul era acceptabil acum praf e putin spus...intr-o zi se gandeste un admin sa modifice ratele la 2x ,sta cateva ore si face un patch apoi se gandeste sa-l puna pe server.Cum la lvl 62 sa omori un falibati si sa-ti dea 600 adena drop si 0.02 xp BangHead.gif

Ca sa nu zic ca pt a omora acel mob trebuie sa consumi juma de mp si multe ssb care depasesc dropul pe care il iei...e gandita treaba violent1.gif

In concluzie dexul era mic copil pe langa acest g1 si adminul lui care mai bine s-ar reprofila pe solitaire.

Link to comment

aveam si eu un spoiler pe g1 si jucasem vreo 2 zile aveam lvl 20 si ceva apoi am facut o pauza de vreo 2 luni timp in care am jucat pe mob apoi cand am revenit pe g1, mob e picat de ceva timp hacker atack, joc cateva ore si nici 30% oricum ss nu foloseam ca eram sarac da ... la lvl 20 sa fac 30% in cateva ore O.o serverele romanesti sunt toate care de care mai de kko tocmai din cauza adminilor cu idei de-aia astept sa vad linkmania eu zic ca dupa prima saptamana vor fi 1000 de oameni online desi joc l2 de vreo 5-6 luni nu am jucat niciodata pe un serv unde sunt toti mici, tot ce sper e sa pot juca (filtru pe IP de la MU smile.gif ) si sa nu puna reguli stupide ca la mu gen no ks sau pk ca se duce tot farmecul, l2 e facut sa funcioneze fara nici o regula poate doar injuraturile sa se taxeze eventual tot in joc ai spus un cuvant urat disable chat 6 ore sau ceva de genu asta am vazut pe unele servere deci crek e posibil si aici (bine limba romana e mult mai complexa din punctul asta de vedere smile.gif crek cel care face lista de cuvinte pt care se ia disable chat tre sa fie foarte inventiv sa acopere cat mai mult smile.gif ).

Link to comment

5x experienta si 7-8-9 adena si alea cu xp mare sunt plictisitoare. foarte plictisitoare ca am jucat pe unu de xp 5000x am omorat 7 monstrii si lvl 60

atunci fa-tzi server shi joaca pe serverul propriu !

pe linkmania or sa fie low rates. prin low, ma refer la ceva genul 3 / 4 x, pt ca eu cel putzin, pe 12 x am ajuns level 66 cu spellhowlerul in 3 zile !

so, what would be the fun in it?

[ah da, serverul e server serios, no gm shop, no mana pots and so on.]

Link to comment

Mah fratilor puneti calumea la adena ca NU o sa fie placut ca la lvl 20 sa te porti armura NO GRADE.Deci este din cale afaa de plictisitor.SI fara logica.Deci zicati-mi si mie ce va deranjeaza pe voi un 10X experienta.Daca unii joaca ca disperatii care e problema voastra??? Foarte bine au timp sa joace.Dar asta nu inseamna ca acum punem 2X experienta si gata jucaaaaam si omoraaam pana facem lvl 22 ca ne plictisim dupaia ca un RAID BOSS ne da 0,0000000000000000009.Si dupaia zicetimi si mie ce fac??? Armura nu am , creaturile nu imi dau XP , imi cumpar si eu o sabie la 2-3 luni , si incep sa ma plimb ca idiotul prin munti si prin vai.Si imi fac 16 caractere , toate ca vai de mama lor , am 2 skilluri amarate.Deci o sa fie PLIC TI SEA LA.

Link to comment

Cel mai bun xp e 5x dar kestia e k ratele de la sp si adena, drop, spoil... tb sa fie facute in asa fel inkat sa nu se creeze neconcordantze f mari intre lvl si itemele pe care le porti sau adena....

PS: orikum, pe un server serios, la lvl 20 ar fi anormal sa ai adena sa iti potzi cumpara best D de la magazin(fara sa vinzi items sau mats).... acestea ar trebui sa le potzi kumpara cam pe la lvl 28-30...

Ma rog e greu sa faci un server klumea, fara bug-uri, ku C4 patch, ku subclase si alte kestii de genul acesta, dar banuiesc k cei ce se okupa de crearea serverului L2 Linkmania stiu exact ceea ce fac asa k tot ce putem face e sa asteptam... eusa_whistle.gif

Link to comment

Nagasaky,Dec 29 2005, 04:31 PM] Mah fratilor puneti calumea la adena ca NU o sa fie placut ca la lvl 20 sa te porti armura NO GRADE.Deci este din cale afaa de plictisitor.SI fara logica.Deci zicati-mi si mie ce va deranjeaza pe voi un 10X experienta.Daca unii joaca ca disperatii care e problema voastra??? Foarte bine au timp sa joace.Dar asta nu inseamna ca acum punem 2X experienta si gata jucaaaaam si omoraaam pana facem lvl 22 ca ne plictisim dupaia ca un RAID BOSS ne da 0,0000000000000000009.Si dupaia zicetimi si mie ce fac??? Armura nu am , creaturile nu imi dau XP , imi cumpar si eu o sabie la 2-3 luni , si incep sa ma plimb ca idiotul prin munti si prin vai.Si imi fac 16 caractere , toate ca vai de mama lor , am 2 skilluri amarate.Deci o sa fie PLIC TI SEA LA.

Exact asta e frumusetea jocului. Daca nu te chinui putin, n-ai nici un pic de satisfactie mai incolo. Iar lvl 20 e facut sa ramai in no grade. Armele de D incepi sa le iei dupa 25... best D doar daca ai stat in ng si ti-ai strans bani pana pe la lvl 32-35. Tine minte ca asta e un joc de party nu unul in care sa joci ca butu' solo (desi se poate si asta). Creaturile... normal ca nu dau xp daca nu treci niciodata de keltiri laugh.gif

Daca stii sa joci, te descurci. Daca nu, suferi si te intorci pe high-rate unde iti cumperi ce vrei din GMshop. Atat am de zis.

Link to comment
Guest legend_no01

Eu am votat pt 2x .. nu o sa joc pe Link dar vreau sa va vad cum suferiti mwaahhaha

PS : Nagasaky : N oo oo B . Dute frate si joaca pe servere 1000000x sa te faci lvl 80 in 2-3 ore si sa razi cum il omori pe unu de lvl 5 din 1 lovitura .. uu hihihi look i squish

Esti o categorie clasica de noob care joaca pana la lvl 20 cand se blocheaza ca numai stie ce sa faca si dupa ce da cu pumnu in tastatura isi face "16 caractere".

Prima data cand am jucat eu L2 acum hmm 2 ani cred eram la lvl 28 tot cu No Grades dar imi placea ff mult jocu imi placea sa intru in joc si sa ma duc in ROD sa mai bat acolo putin pana imi fac banii de un Bastard Sword.. ii vedeam pe toti cu ea si visam la una biggrin.gif .. iar atunci cand am luat-o iti poti imagina ca eram destul de mandru. Asta e L2 bucuria ca ai facut ceva chiar daca a durat dar ai vazut rezultatu final.. nu e un joc de il poti juca doar 2-3 ore pe zi fara sa zici bah da e de kkt ca eu nu am si ala are.. pai are ca joaca.

Thanks for your time.. an old lvl 7x SpS from an dEX. Romanian Server smile.gif

Link to comment

parerea mea ratele sa fie fie 5x5x5x3x2x asa cum e pe mob sincer sunt foarte bine echilibrate la lvl 20 ai top NG (asa e normal) iar pana la 35-40 ai bani sa iei Top D fara sa stai la trade armuri de C pe la 45 poti lua la 50 Top C shop iar la 60 poti face un set B si o arma decenta Top C fie B asta in 1 luna de joc intens, sau altcumva daca vreti low rates 3x3x3x3x2x asa poti face iteme de B la lvl mai mic pt ca dropu e ceva mai mare decat xp in comparatie cu prima varianta dar iti va lua mai mult sa faci lvl. In nici un caz nu e bun un serv la care primele rate xp sp si adena sa fie diferite deoarece fie ramai cu skilluri nebagate sau SP in plus sau cu adena mai mare piata jocului este un haos uni au f multi bani si vand chesti la pret mare (aia mari) iar alti mici la care diferentza se cunoaste mai putin intre xp si adena fac foamea exemplu un serv cu 5x6x7x5x3x are mari probleme cu piata dwarfi mari vand ssd la 30-35a iar ai mici vand la 15-20a sau partile de iteme mari sunt pentru unu la lvl 50 si ceva sume impresionante 10-15kk iar pt cei de lvl 70+ sunt chilipiruri. la inceput diferenta 5x 7x e mica la 600xp fie ca pica 200a sau 220a tot al drac e dar la 150k xp e diferentza de 10k la drop (un exemplu aiurea asa nush exact oricum e aproape de adevar). Sincer nu cred niciodata ca pe link vor fi ratele mai mari de 5x5x5x pentru ca aici nu se vrea un serv unde intri joci 3-4 zile faci lvl 80 si pleci (gen 50x) se vrea unu de durata oricum degeba ne dam cu parerea razvan si cei care se ocupa vor decide sincer sper sa stie ce fac. icon_thumright.gif

Link to comment
Guest legend_no01

Nu ma intereseaza forumu sau serveru dar ma intereseaza L2 si oriunde sunt noobs ca tine de cred ca L2 cu GM shop sau rate xxXXXxx e mai cool eu sunt acolo biggrin.gif .. si aici postai ca mi-a dat prietenu lu prietenu lu prietenu lu unu de il stiu eu link cu ce ziceti voi pe aici cool.gif .. so don't worry i'm just passing through

Link to comment
Guest Parley

atatea c2 si c3 false am jucat si raman la parera ca tot c1 asa cum e el e mai frumos....poti baga 100 de skilluri noi si tot dejaba daca nu poti baga tot ce tre , ca se dezechilibreaza jocu

Link to comment

uite, am jucat azi cu un SH.

am ownat un overlord, pe melee facut, ce-i drept, eu lvl 66, el 66, mi-a luat 200 dmg (o lovitura), shi a murit

am ownat acelashi overlord, nuker in schimb, robe+staff, el - mort, eu - full hp, full cp

in echipa de 2, un sps shi un sh, amandoi 66, ne-am batut cu un OL + BD, cel din urma, 62.

sps -> sleep pe bd

sh -> sleep pe ol

sh -> slow, wind shackle, curse poison, silence pe ol

sps -> wind shackle, cancel pe bd

sh -> sleep pe ol

sps -> sleep pe bd

sh -> slow, wind shackle, curse poison, silence pe bd

sps -> wind shackle, cancel pe ol

rezultatul il shtitzi shi voi.

sh, sps -> full hp, cp

ol, bd -> both dead

sps + sh aveau karmian set, sh +demon`s+1 /// sps +sage`s staff.

bd + ol aveau bd - doom heavy + dual delusion /// ol - demon`s set + dual delusion

http://img306.imageshack.us/my.php?image=shot001357sa.jpg

ps: serverul este un low rate server, 12x rates.

cine vrea link, pm, sau yahoo.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...