Jump to content
Nagasaky

Lineage II

Recommended Posts

Nu stiu ce o sa fac pt ca pe c4 s-au schimbat putin lucrurile...poate ca dwarful va rupe tot  banana.gif

Ma indoiesc ca intr-atat de mult. In cazul ala, toti si-ar face numa dwarfi ... ai tot ce vrei craft/spoil si mai si rupi tot ? Vrei cam multe biggrin.gif

Nu stiu daca intereseaza pe cineva, dar probabil eu o sa imi fac un arcas aici biggrin.gif ( pana apare ma decid exact care, acum sunt putin inclinat spre SR biggrin.gif )

Link to comment

lol, lasa ma, ca o sa joci, shi o sa itzi faci prophet, daca o sa facem noi 2 cutzitari smile.gif.

Deme, sa fiu sincer, cred ca o sa itzi faci un TH, sau un HE smile.gif Eventual un SR :-"

Eu OL nu fac, pt ca nu o sa mai am adversar la pvp, right Myst / Maka ? smile.gif Shi in +, e prea scump shi greu de intretzinut sad.gif

Arcash nu fac pt ca e prea greu de intretzinut, damn 7xss bows, so, cutzitarul ramane cam singura alternativa. De fapt, mai e una smile.gif. Sh`ul heh tongue.gif.

Ramane de vazut smile.gif.

Link to comment

lol, lasa ma, ca o sa joci

Nu te astepta sa joc MULT daca e l2j. Dar probabil o sa joc DACA n-o sa fie dex on.

Un arcas e chiar frumos (HE FTW, cu profet dupa el rupe) si nu e scump deloc, daca stii unde sa bati wink.gif trust me on this one.

Daca-ti faci arcas zi-i lu dune sa-si faca sws biggrin.gif nu de alta dar 2/3 lovituri vor fi criticale.

Faceti-va ce chars vreti biggrin.gif eu m-am saturat de experimentat pe servere de acasa... imi fac ce vor colegii mei din HH.

Link to comment

noa shade ! acu nu ti-l mai dau eu ! tongue.gif bafta cu bacul poana mea ! biggrin.gif oricum ! se ofera altcineva ? daca pana la sfarsitul lunii nu vrea nimeni ma apuc din nou si fac overlord ! btw ! pe oficial in catacombe, ratele sunt x4 si exista catacombe pentru orice lvl tongue.gif ! oricum !

Ghiba, acu imi dau seama ))

Daca o sa fie rate 10x, ai bani de 2 seturi, dar daca ai 5x nu ai bani ? WTF ? )))

o sa fie aceeashi proportzie, nuami ca lvlezi si faci bani de 2 ori mai rpd pe 10 x )

pai noa, deci pe x5 ca sa fac banii de pe x10 trebuie sa farmez ! si sunt cam plictisit de delevel la garzi smile.gif ! si sunt saturat de hardins academy ! imi vine pana peste cap ! cand imi dau seama ca trebuie sa fac iar lvl in hardins, ma ia durerea de cap smile.gif

Link to comment

Pe 10x o sa iei 10k xp/mob si 10k adena (sa zicem). Pe 5x iei 5k adena si 5k xp... deci 2 mobi 5x = 1 mob 10x. Lvl faci mai greu pe 5x, dar iei mai multi bani din grind pentru ca omori mai multi mobi. Adica ce-a zis fade mai sus. Bani ai la fel indiferent daca esti pe 5x sau pe 10x... difera un pic pentru ca folosesti mai putine ss ca sa faci lvl, dar si pretul la ss se modifica in functie de rate (ar mai fi si alte elemente, dar sunt minore).

faci lvl, in EG, iar apoi, la shackles si cave servants din death pass

Correction: pe oficial faci rost de party si zbori in catacombe/necropole. Nu sunt ca alea de pe l2j... pe oficial chiar dau xp bun. smile.gif

Cruma/eg/FG sunt cam goale pe oficial. eusa_whistle.gif

in catacombe, ratele sunt x4

Mobii au 4x hp, da? Pai daca stai sa omori un mob cat stai sa omori 4, nush cum ai putea sa iei xp mai repede... (e bun totusi pentru ca mobii au cam aceleasi rezistente si fac dmg la fel, deci incurajeaza parties).

bafta cu bacul poana mea !
ms smile.gif
Link to comment

Nagasaky,Sep 26 2005, 06:28 PM] Bai facetil dar puneti si pach-urile ca le cauti ca apucatul pe net si cred ca numai 30% din server le au.Adik ele folosesc pachurile acelea dar nu le pun pe site sa le downladezi si le cauti de innebunesti pe la toti sa le gasesti.Si apropo dak trebe teste lasatima pe mine ca va fi placerea mea.A da si nu uitati sa nu faceti un serv din ala unde te chiunui 2000 de ore sa faci un lvl. Si cu banii la fel ca omori un urs si iti da 1 banut de aur si unu gaurit.Adik sa aiba macar ceva de genul 30x EXPERIENTA si 45-50x banii(nu ma tin minte cum se numesc).Pt ca asa DEXTERNET ala ca ma enerva.In 2 sapt abea 15 lvl ba dao incolo ca vomai pana faceai un lvl.Va rog eu frumos nu dau eu ordine dar ca sa avem mai multa placere de joc.Bun voi faceti ce vreti eu vam spus parerea mea.A da sa nu uit.Nu faceti porcaria care au facuto aia de la DEXTERNET sa ii ouneti la prima sabie dmg 100-130 ca stricati tot farmecul de a cumpara arme.Adik neo dadea pe aia pfuai de mine ultra ultra si cu aia ramaneai si te uitai la alea luuuuuuuuuuuuung cum aratau ele asa bene dar ce sa le ei ca erau slabe.Puneti si voi cand intram niste armuri dealea de carpa si o sabia mai atare si cu asta basta.Hai succes si la revedere.

P.S: RASPUNDETIMIIIIIII MAAAAH TREBE CARTELA AIA DE 60-30 DE ZILE CAT O FI CA NU STIUUUUU.TREBE SI PE SERVERELE GRATUITE? ANSWEEER PLSSSSSSSSSSS

Man daca u crezi ca se face greu xp pe alte servere cu rate mici de ce nu incerci pe oficial ? sunt rate uriase chiar de 1x si sigur in 2-3 ani faci lvl 70 (asta cu noroc)

Link to comment

in 2-3 ani faci lvl 70

Unii fac in vreo 6-7 luni (70, 75 e altceva)... altii in vreo 2-3 (cei care isi incep alternate chars si au bani din start). Dar asta implica sa stii unde, cum si cu ce sa joci.

Lasa post-ul ala, e vechi... cred ca si-a dat seama si nagasaky pana acum ca bucuria jocului nu consta in a face 30 lvl in 2 ore.

Link to comment

uhmm...nu ! smile.gif ca sa iti explic :

pe oficial exista catacombe cu mobi pentru fiecare lvl in parte ! inteles ?

bun....te duci in catacombe :

cand ai intrat acolo ratele la xp se modifica in x4 ! adica practic la un mob din catacombe iei de 4 ori mai mult xp decat daca ai lua de la un alt mob de acelasi lvl !

smile.gif sper ca te-am lamurit ! nu iti trebuie party neaparat ca sa te duci in catacombe

Link to comment

eu cred ca ar merita 3x - 4x max ...

De aceeashi parere sunt si eu, nu neaparat pt a face mai greu lvl, pt k cei care au mai jukat l2 stiu unde sa faca xp in functie de char pe care l-au ales, ci mai ales din prisma materialelor pt a face high B items, in acest fel se va creea o economie mai stabila, in acelasi timp se va si incuraja aceasta. Iar prin aceste rate se va face un server de o mai lunga durata, care va supravietui mai mult si ii va tine pe impatimitii acestui frumos jok pt o perioada mai lunga okupati, cu atat mai mult cu cat pe l2 nu se poate face lvl stand AFK... eusa_whistle.gif

Dar, asta ramane la latitudinea adminilor care se ocupa de server, orice rate va avea voi juka pt k ma simt atasat de linkmania...

occasion14.gif all

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...