Jump to content
Nagasaky

Lineage II

Recommended Posts

Guest Imhotep_

sau iti faci dwarf..cum e normal si necesar(pt SS-orice grad de la D-S) si un spoiler pt mats.stiu ca asta inseamna sa cresti 3char(2 dwarfi si unu principal),dar totodata inseamna ca nu mai stai toata ziua sa WTB WTT de la altii.

sper sa faceti server de l2/C4 dar sa fie mai stabil ca celelate.fara lag mare.TOI-u aranjat ....sa mearga macar jumate din questuri....etc.voi stiti mai bine

cu respect

Link to comment

care va este charu preferat in L2 ? (asa numai 1 intrebare...) , ca eu prefer Dark Elfii (SpS) si Dwarfii ...voi ?

dry.gif

Nukerul dark elf e SH (Spell Howler) nu SpS, ala e Spell Singer, shi e nukerul de la light elf, you know, aia albi cu urechile lungi.

Charul meu preferat e overlordul, pt ca rup tot ce imi sta in cale cu el wink.gif. Cine e nedumerit, sa ceara sa las nishte screens wink.gif.

Link to comment

<---- PW, TH , HE, SpS, si nu in ultimul rand OL

OL = 80 % drain O.o

SpS vs OL

Sps : Use Sleep

Sps : Use HydroBlast

Sps : Use Sleep

Sps : Use HydroBlast

Sps : Use sleep

Sleep failed

OL : Use HammerCrush

OL : Use Glory Of Paagrio

OL : Use Wisdom Of Paagrio

OL : Use HammerCrush

HammerCrush failed

Sps : Use AuraFlare

OL : Use HammerCrush

HammerCrush failed

Sps : Use AuraFlare

OL hit

OL hit

Sps : Use AuraFlare

Casting has been interupted

OL : Use HammerCrush

OL : Use Seal Of Suspension

OL : Use Steal Essense

OL : Use Steal Essense

Sps : Use AuraFlare

OL : Use Steal Essense

SPS = DEAD

OL > gg

SpS > gg ! HP ?

OL > Full ! 19.gif

Link to comment

Nu e chiar asa.... mai degraba amandoi sleep (OL in NM heavy). Sps sleep nu prinde, OL sleep prinde. Apoi seal of silence eusa_whistle.gif

Sau poate prinde sps sleep... cancel -> sleep - > solar -> sleep -> hydro -> sleep....

pana ajunge OL sa dea hammer crush da sps sleep 3x

asta bineinteles daca OL n-are NM set (ceea ce de obicei... n-are tongue.gif )

Pe langa asta:

OL : Use HammerCrush

HammerCrush failed

Sps : Use AuraFlare

OL : Use HammerCrush

Whoa, OL da cu hammer crush la fel de repede cum da sps cu aura flare? blink.gif

Hammer crush are recharge de ~10 sec... in 10 sec OL e deja mort.

Link to comment

cred ca ti-ai dat seama ca aia e un pic scurtat ! ca nu aveam timp sa scriu tot ce facea ! in timp ce facea recharge la ala dadea cu ciocanu wink.gif si credema ca are OL viata de te saturi sa dai in el cu aura flare + ca daca da un steal essense isi mai baga 1k+ la hp smile.gif ! imi pare rau dar silence este miscarea fricosului wink.gif si daca faci 1 vs 1 si dai cu sleep la un wizz automat cei care vizioneaza intra in arena si te omoara biggrin.gif

cat despre set-ul de NM ! srry dar nu am vazut NM pe un server cu rate x25 , dar cu rate x5 !

Link to comment

imi pare rau dar silence este miscarea fricosului wink.gif

Pare rau dar nu prea ai sanse fara silence... un sps care stie sa joace intotdeauna incepe cu Cancel. (full buffed... sps 100% castiga...)

si credema ca are OL viata de te saturi sa dai in el cu aura flare + ca daca da un steal essense isi mai baga 1k+ la hp

Nu cred ca stii ce poate face un sps cu 1k cast spd + aura flare... eusa_whistle.gif Steal essence? Cu ala faci cam 600-800 dmg... deci 5-600 hp. Aura flare face cam acelasi dmg... 600-800 tinand cont ca n-ai buffs pe tine. Then again, stun-ul cam prinde pe magi.

cat despre set-ul de NM ! srry dar nu am vazut NM pe un server cu rate x25 , dar cu rate x5

Eu vorbesc de oficial. Pe un server privat e chiar mult mai usor pentru sps... da un aura simphony & blizzard si gata, esti jos (bug, of course, dar nu am vazut server care sa aiba seed skills reparate inca).

Nu zic ca OL e rau la pvp, de fapt sps mi se pare singurul care poate sa-l bata... (well, toti au sanse, dar sunt MICI)

dar daca pun un bop pe asta

Unui D ii trebuie toate buffurile din lume ca sa fie eficient cu arc... nu de alta, dar n-are accuracy.

iar despre

si daca faci 1 vs 1 si dai cu sleep la un wizz automat cei care vizioneaza intra in arena si te omoara

Aici pot sa zic si eu: stii de ce un TK bate un OL? Pentru ca OL are lag 100% si nu poate sa se miste... morala: TK FTW banana.gif

Link to comment

ghiba, alege tu un server, faci ce char vrei, cu ce armuri vrei, eu fac un overlord in robe nightmare +sword of miracles +acumen shi vedem cine bate pe cine wink.gif.

inca o chestie, nu ma fa sa pun screenshot cand am batut 2 tyrantzi deodata, sau cand am batut sr in open ground, k 5.gif ?

Link to comment

Loool eu nu vb de servere cu rates mari cu 3 linii de buffe wtf si 13k p atk loool>joaca pe servere normale si ai sa vezi 

well.....eu am testat cam toate charurile pe servere cu high rates ca sa imi aleg unul bun pe low rate ! Intradevar.............3 linii de bufe e bug, dar fara bufele alea am 9 k p atak :> oricum ala e pe high rates !

inca o chestie, nu ma fa sa pun screenshot cand am batut 2 tyrantzi deodata, sau cand am batut sr in open ground, k  ?

nu e nevoie ! stiu wink.gif am fost si eu OL wink.gif

cu toate ca 2 tyrantzi parca suna cam ciudat O.o

Saaau, cel in care m-am batut cu bambilica, care (lol) avea cutzit +100 si tot l-am batut

right....cutzit +100 O.o

Celelalte... read my post: OL > all.

imi scapa mie ceva sau asta am zis si eu ? O.o =/

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...