Jump to content
Nagasaky

Lineage II

Recommended Posts

noah depinde si de server faza cu, culorile ! normal parca de la +3 la +15 e albastru ! si se intensifica pe parcurs ,iar la +16 e rosie !

pe unele servere am vazut si galbene, si verzi, si mov etc ! exemplu acolo in pic-ul de la destroyer era enchant +3 smile.gif si era mov :> Naga eu joc l2 de cand a aparut c1 !

anyway.....trecem mai departe ! fac apel la toti care joaca l2 ! suntem vreo 6 romani pe un server rate x25, avem clan lvl3, o sa il facem lvl 5 daca intra mai multa lume ! avem nevoie de persoane ! Daca intrati veti avea equip : Best NG, Best D si C grade ! mai departe veti crafta cu clanul ! toti sunt 60+ numai eu ca am intrat ieri smile.gif pana se face link eu zic sa rupem servu asta ! iata si un pic de ieri seara la ora 1 biggrin.gif

http://i18.photobucket.com/albums/b126/Ghiba/Shot00007.jpg

detalii pe ymsg : Ghiba666

Link to comment
Guest Imhotep_

ca rasupns la ce a zis fade:eu zic ca cel mai tare char de acum e SpellHowler...sa-ti zic de ce...eu joc pe unde server low low rate si am facut un TreasureHunter de lvl 62 si am dagger de B +3.ieri in coliseum la pvp a dat un SPH cu critical in mine cu 5k blink.gif deci de la distantza nu ai ce sa-i faci;dar....cand am ajuns langa el si i-am dat cu deadly peste fata a crapat isntant.....deci pana mea .si mai e o faza.....un SPH de lvl 73 m-a crapat din 2 ,pe un destroyer de 76 din 4(care are 17k hp) si 2 arcasi mai mici.....deci ....eu zis ca SPH e cel mai tare de acum

Link to comment

naga ! pentru animalutz aka strider trebuie sa faci un quest la lvl 30 pentru hatchling sa faci lvl 55 la hatchling apoi sa te duci sa faci un quest pentru strider ! asta pe server low rate ! pe server high rate il cumperi din shop ! pentur lup parca la lvl 20 sau la 15 faci un quest ! ca sa enchantezi iti trebuie un scrol ! Enchant Weapon D,B,C,A,S grade !

dai click dreapta pe el si click stanga pe arma ! se poate enchanta sigur pana la +3 iar de la +3 in sus incepe sa crape asa ca ai grija !

un SPH de lvl 73 m-a crapat din 2

la lvl 73 cred si eu ! mai ales daca avea Talum Robe care ii da 15 % atk speed si mai avea vreun Mother Tree Branch pe Acumen ! un tatoo de inca +15 % cast speed ! mai ales cu Inteligenta pe care o are ! daca mai baga si 2 Dye de +4 Int -4 Men ! normal ca te crapa din 2oua ! daca are si L2Day scrols ca sa se autobufeze, sau daca are empower si acumen lvl 3 ! face tot servu ! nimic nu il atinge =/ dar totusi ca sa fie toate astea posibile trebuie sa fie servu, nu high rate ( 100x; 200x) trebuie sa fie Extrem High Rate ( 600x + ) =/ ! credema eu am avut SH pe dex pe c1 si era suxorz =/ cu toate ca aveam dmg mare pe spell aveam casting speed aiurea rau ! cu vreo 100+ mai mic decat SpS ! sa nu vb ca aveam Con foarte mic ! si prindeam orice soi de stun !

Link to comment

naga ! pentru animalutz aka strider trebuie sa faci un quest la lvl 30 pentru hatchling sa faci lvl 55 la hatchling apoi sa te duci sa faci un quest pentru strider ! asta pe server low rate ! pe server high rate il cumperi din shop ! pentur lup parca la lvl 20 sau la 15 faci un quest ! ca sa enchantezi iti trebuie un scrol ! Enchant Weapon D,B,C,A,S grade !

dai click dreapta pe el si click stanga pe arma ! se poate enchanta sigur pana la +3 iar de la +3 in sus incepe sa crape asa ca ai grija !

la lvl 73 cred si eu ! mai ales daca avea Talum Robe care ii da 15 % atk speed si mai avea vreun Mother Tree Branch pe Acumen ! un tatoo de inca +15 % cast speed ! mai ales cu Inteligenta pe care o are ! daca mai baga si 2 Dye de +4 Int -4 Men ! normal ca te crapa din 2oua ! daca are si L2Day scrols ca sa se autobufeze, sau daca are empower si acumen lvl 3 ! face tot servu ! nimic nu il atinge =/ dar totusi ca sa fie toate astea posibile trebuie sa fie servu, nu high rate ( 100x; 200x) trebuie sa fie Extrem High Rate ( 600x + ) =/ ! credema eu am avut SH pe dex pe c1 si era suxorz =/ cu toate ca aveam dmg mare pe spell aveam casting speed aiurea rau ! cu vreo 100+ mai mic decat SpS ! sa nu vb ca aveam Con foarte mic ! si prindeam orice soi de stun !

Atunci il dau naibii de animalutz biggrin.gif .

Link to comment

Talum Robe care ii da 15 % atk speed

15% cast spd, nu atk spd... pe langa asta, ai si un bonus de WIT (more cast spd), dar tallum scade INT. Cred ca un Dark Crystal ar fi mai bun.

Si ca arma, as prefera un sword of miracles cu acumen (inca +15% cast spd) in locul unui branch of the mother tree. Nu de alta, dar e mai BUN (like... same matk, mai poti sa porti si scut, si ++ cast spd).

normal ca te crapa din 2oua

Te crapa pe tine din 2 oua, ca n-ai jwls eusa_whistle.gif Dar pana casteaza trece anul.

Get real... din c3 s-au bagat CP. Crapa tu un gladiator (Care n-are nici cel mai mare hp, nici cel mai mare mdef din joc) cu majestic jwls set din 2... chiar si cu critical... si te felicit.

btw, 2x +4INT/-4MEN = +5INT/-8MEN (nu poti sa bagi mai mult de 5 intr-o statistica).

un SPH de lvl 73 m-a crapat din 2 ,pe un destroyer de 76 din 4

Pe ce rate? Ca nu am gasit lvl 76 pe low-rate... Iar pe high-rate, n-ai idee ce se poate face cu empower si un staff la +16 sau asa ceva. Daca ai vazut faza asta pe l2xtreme, e clar biggrin.gif

Oricum, daca sunt full-buffed (chiar si fara full buffs) il bate un SPS de-i sar fulgii... cancel ftw. SH nu e cel mai tare in pvp, asta e sigur. Cei mai tari in pvp sunt OL si cei care au cancel (SPS, Sorc).

Link to comment

15% cast spd, nu atk spd... pe langa asta, ai si un bonus de WIT (more cast spd), dar tallum scade INT. Cred ca un Dark Crystal ar fi mai bun.

yeh srry my bad ! am scris in graba ! btw scade inteligenta dar avand in vedere ca din inteligenta imi permit sa scad nu ma deranjeaza smile.gif dar oricum nu prea am jucat sh asa ca nu prea stiu sa il joc foarte bine

2x +4INT/-4MEN = +5INT/-8MEN (nu poti sa bagi mai mult de 5 intr-o statistica).

yeh srry am zis repede oricum 1x +4 Int / -4Men si unu de +1 Int - 1 Men

srry my bad smile.gif

Link to comment
Guest Imhotep_

cauta tu mai mai bine si vezi ca e 76 pe low rate

si ala nu avea nici un A pe el...avea set avadon si staff B...parca deadmans glory nu mai stiu exact....am auzit ca gladiatoru e cel mai bun la pvp dar asta inseamna ca tre sa-i gasesti duale...si in low rate e super greu .....chiar daca vrei sa faci dual sls....voi stit mai bine dar eu stiu ce am vazut...cand m-a facut ala aveam set de jwls C.dar am facut aseara un raid in swamp si a dat cercel majestic....greu da l-am facut(party de 5)

asa am intrat pe server pe pvp si am vazut dual dagger....arc very fast +16(atack 800) blink.gif deci chestii fantastice....pe care le au numai adminii de la gm shop pe servere low rate

Link to comment

cauta tu mai mai bine si vezi ca e 76 pe low rate

Depinde de server. Pe oficial nu exista lvl 76... inca.

deadmans glory

...e axe. Probabil avea staff of evil spirit.

am auzit ca gladiatoru e cel mai bun la pvp

Invers. E chiar mediocru.

am facut aseara un raid in swamp si a dat cercel majestic

...blazing swamp? Pe ce server joci? Nu tin minte ca BS sa aiba vreun mob care sa dropeze A items (cel putin nu pe servere private).

Cele mai bune chars la pvp sunt (PE OFICIAL ma refer, nu pe cine stie ce servere fantoma) spellsinger si overlord. Si astora le trebuie un pic de noroc, dar ceva mai putin decat celorlalti. Apoi vin Sorcerer, Warcryer, Necromancer. In general, magii sunt cei mai buni la pvp.

PS: SPS bate SH fara ca SH sa apuce sa casteze, daca are noroc.

ummmmmmm.........srry dar imi vine greu de crezut wink.gif

Eu il cred.... magic crit inseamna 4x dmg, iar daca avea lvl 76 (ca sa nu mai vb de C jwls ale TH-ului), se prea poate sa-i faca 5k dmg cu elemental aura wink.gif sau demon wind... sau elemental assault...

Asa e pe serverele private, seed skills are just fkked up like that biggrin.gif Insa astea le au si sps si sorc... asa ca nimic nou.

Link to comment

noa eu nu ma refeream la dmg smile.gif ma refeream la dual daggers =/ bow pe verry fast =/ ma mir ca nu erau si dual bow verry fast fiecare HawkEye-ul devenea direct minigun smile.gif

eed skills are just fkked up like that

yeh dar nu pe toate smile.gif oricum stiu ce vrei sa zici tongue.gif am si eu un lvl 78 sps pe high rate server si sunt bagat in acumen aproape la tot smile.gif si normal nebufat am casting speed de 1200 si m atack 1400 =/ deci nu sta nimic in fata mea ! mai ales ca dau blizzard ca pe wind strike smile.gif sa nu vb de elental symphony care daca se incarca repede il dadeam ma ceva ca pe aura flare ! si asa are cooldown de 1 min abia smile.gif eu unu folosesc o singura strategie cu el smile.gif dau cu blizzard sa ii dea slow smile.gif i dau frezying shackle ala ! care a lvl 78 ia cam 111 la 0.75 sec parca ! si pe urma dau cu elemtal symphony care are range 900 si daca tot mai sta in picioare ma duc aproape si dau cu aura symphony si atuncea sigur pica smile.gif

Link to comment

ma refeream la dual daggers =/ bow pe verry fast =/
Exista, cand era l2extreme c2 erau asa ceva pe el.... daca vrei iti dau o poza cu dual dragon slayer. Sunt custom weapons, nu exista in joc dar poti sa editezi alta arma si sa-i pui alta textura.

Pe extreme era elemental bow cu fast atk spd, parca.

yeh dar nu pe toate

Pe linkmania sunt aproape sigur ca or sa fie tongue.gif asta daca nu le repara sometime soon.

Link to comment

cauta tu mai mai bine si vezi ca e 76 pe low rate

si ala nu avea nici un A pe el...avea set avadon si staff B...parca deadmans glory nu mai stiu exact....am auzit ca gladiatoru e cel mai bun la pvp dar asta inseamna ca tre sa-i gasesti duale...si in low rate e super greu .....chiar daca vrei sa faci dual sls....voi stit mai bine dar eu stiu ce am vazut...cand m-a facut ala aveam set de jwls C.dar am facut aseara un raid in swamp si a dat cercel majestic....greu da l-am facut(party de 5)

asa am intrat pe server pe pvp si am vazut dual dagger....arc very fast +16(atack 800) blink.gif deci chestii fantastice....pe care le au numai adminii de la gm shop pe servere low rate

/:) cand o sa vezi tu set full A pe low rate, neajutat de admin, eu ma duc sa ma arunc pe geam.

Daca tu zici ca gladiatorul este cel mai bun la pvp, eu cum de am batut un glad, cu overlordul meu, shi nici jumatate din CP nu mi-a luat ?

Link to comment

shade si pe oficial sunt ajutati smile.gif ! exemplu am fost la craiova la un preten si cu un cc fals a cumparat adena , strider, A grade items etc. ! a reusit sa faca lvl 28 si apoi o luat ban ! Ca sa faca de la lvl 20 - 28 a stat o seara intreaga cu bufferi inchiriati cu 1 mil pe ora ! avea un SS,BD,SE,Prophet,Bishop,ElvenOracle din ala ! dupa el ! si cativa jucatori de lvl mare ca sa faca pk pe cei care veneau in Ruins Of Despair smile.gif ca sa fie toti mobi numa ai lui ! smile.gif Sia facut toate mofturile smile.gif

Link to comment

Joaca multi din craiova l2, prin Crazy Coco, revenge si underground... ii stiu pe cativa din ei smile.gif

Pe oficial poti sa dai cati bani vrei tu ca sa-ti cumperi adena si A items (ma mir de ce n-a cumparat un cont intreg de 72, ca sunt multi care vand) dar se poate si fara bani... stiu personaje cu 1 miliard++ arena in inventar, facuta fara sa cumpere nimic cu bani reali.

btw de faza cu craiova, sa-mi zici si mie ca vin si eu smile.gif

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...