Jump to content
Nagasaky

Lineage II

Recommended Posts

Iar prin aceste rate se va face un server de o mai lunga durata, care va supravietui mai mult si ii va tine pe impatimitii acestui frumos jok pt o perioada mai lunga okupati, cu atat mai mult cu cat pe l2 nu se poate face lvl stand AFK
Dimpotriva, multi se lasa de l2 pentru ca e prea plictisitor sa stai sa faci lvl incontinuu, mai ales cand vezi ca de la lvls mai mari iei 0.01% xp/mob. 5x e perfect.

5x la XP si macar 8x la adena smile.gif sau 10x !

Cred ca aia de pe oficial stiau ei ce stiau cand au pus rata la adena. Jocul e facut sa ai bani de best items pentru lvl-ul tau abia dupa ce ajungi pe la 3/4 din drumul pana la celalalt grad.

oare a observat cineva ca s-au strans 16 pagini..si nici un raspuns?

Mai zi o data intrebarea, ca-mi merge greu pagina si mi-e lene sa stau sa caut smile.gif

Link to comment

de la lvls mai mari iei 0.01% xp/mob

Asta asa e, kiar si pe 5x iei ~ 0,1% pe mob de la lvl 68+...

Problema e alta, dupa kum a spus si dream, k acest topic este singurul in care se vb despre un jok ce nu are serv pe linkmania si a ajuns la un nr impresionant de pagini, iar cu toate k exista de ceva vreme promisiuni in acest sens, inca se lasa asteptate...

Sa speram k va fi cat de curand makar un test-server...

Till then tiphat.gif

Link to comment
Guest AllexxM

Salut all,

In primul rand, 98% din serverele private de L2 sunt pe L2J, care este singurul updatat in fiecare zi, si cel mai aproape de oficial (C3). Pentru C1 exista intr-adevar si alte optiuni. Depinde insa si de admini cum seteaza si configureaza serverul.

Si acum un pic de publicitate (pana gasesc cei de pe linkmania un server mai bun de l2.......tongue.gif ) :

Azi, luni 19.12.2005 se da wipe la baza de date de pe Lineage 2 TeenTelecom. Serverul este setat cat mai aproape de setarile oficiale, are spawn, npc si drop pentru ToI, Necro/Catacombs, Seven Signs Festival. Functioneaza Castle siege automat, Seven signs, pets, hire mercenaries, sub-class system, clan alliances&wars, NO GM SHOP, arenas, toate armele si armurile A si B grade, tattoos, symbols, questurile de schimbare de clasa si enchant weapon.

Masina este un Pentium 4 Xeon 2,5Ghz, 1Gb RAM, Hdd SCCI UW 320, Intel Gigabit NIC. Banda este asigurata de Teen Telecom si este de 3Mbit pentru Internet si 100Mbit Metropolitan (peeringuri cu Evolva, Mediasat, Allnet-Gameszone, Interlan). Deci lagul este exclus din vina serverului.

Serverul este updatat zilnic si eventualele buguri remediate in cel mai scurt timp posibil.

Ratele vor fi intre 2x si 3x pentru primul server, si intre 20x si 30x pentru serverul secundar (test server C4).

Numarul de playeri online este cuprins intre 40 si 50 pe serverul low rate.

Va asteptam.

Link to comment

Eu joc pe L2 eXtreme.Si au 4 servere. 2 cu experienta 45x si 2 cu experienta 4x.

Vreau sa zic ca pe cel de 4x este amorteala totala.NU ai ce face.Dak linkmania face server cu experienta daia mica eu nu joc.Este pre plictisitor.Nu ai ce face decat sa te chiunui de la 20 (level) in sus de iti sar ochii din cap.Cat despre bani ce sa zic.Ca de abea iti ajung sa iti iei o sabiutza daia mica si ruginita dupa ce omori 2000 de KELTIRI.Eu nu inteleg mentalitatea voastra.Sa te chinui sa faci lvl dupa 20 este penibil.Macar la 40X mai faci tata pana la 60-80 vezi si tu ce inseamna sa lupti in Garden Of Eva si Giants Cave. Deci eu unu prefer sa raman pe serverul ala din Spania decat sa joc aici unde faceti experienta 2-3-4 X. Daca tot il faceti... Faceti si voi 50X . Sa aiba omul e face.Nu sa faci 3lvl si dupa aia sa incepi sa urli ca nebunul ca nu mai ai ce face. eusa_naughty.gif

Link to comment

@[sL]Nagasaki : Fara suparare, dar 40x xprate face dintr-un server nici cal nici magar. Nu poti spune ca este un server exclusiv PvP (exista servere special create cu xprate 1000x - 50000x, unde gasesti tot ce-ti pofteste inima in GM shop, la preturi fara concurenta) si nici un PvP&PvE de calitate. Gandeste-te ca la o astfel de experienta aproape ca elimini o rasa - cea a dwarfilor. Un bonutyhunter creste prea repede pentru a apuca sa spoileze mats&recipe de levelul sau (ai toate sansele ca recipele ssd, ssd, bssd, ssc, ssc, bssc sa nu le poata spoila). Fara bountyhunter, warsmithul nu are ce face... q.e.d. Si atunci exista doua solutii, ambele aiuristice : GMshop sau spoilrate 100%. Ce satisfactii ai in cazul xprate-urilor mici? Ei bine ai foarte multe, prima la care ma gandesc faptul ca ai reusit dupa cateva zile de playing sa faci o armura de trei lulele- trei surcele, dar este "made by you", sa te bucuri ca ti-a picat leather recipe si poti folosi animal skinurile care ti se pareau ca ocupa aiurea locul in warehouse, etc. Parerea mea - satisfactia este x1000 fata de un drum in Gludio sau Giran ca sa dai 500K adena pe un S grade. Nu crezi?

Btw, daca tot levelingul este atat de important, de ce sa nu se inventeze si in acest joc ideea de reborn, si sa se stea la poarta TOI-ului cu "party plz sau te postez!"? Ar fi cool nu-i asa? Am avea un MUonline-upgraded version.

Personal, cred ca si 5x este un pic cam mare, deoarece in vreo trei luni ajung destul de multi la level 75 si sa aiba cam tot ce si-au putut dori si se ajunge la eterna problema cu wipe DB. Probabil ca solutia ar fi 2x-3x xprate, bine coroborata cu celalalte rateuri.

Daca vreti un server lowrate, pe care sa o luati de astasera de la 0, cot la cot cu toata lumea click aici.

Link to comment

naga daca joci pe kastien dami nick-ul tau ! ca sa vezi de ce strica ratele mari ! sa vezi pe urma un pvp pe rate mari unde poti sa bagi 2 dye de cate +5 -5 si un low rate unde iti craftezi armura si te bati cu altu care armura mai naspa ca a ta ! etc.. to be edited plec la cursuri tongue.gif

Link to comment

Nagasaky' date='Dec 19 2005, 10:01 AM'] Eu joc pe L2 eXtreme.Si au 4 servere. 2 cu experienta 45x si 2 cu experienta 4x.

Vreau sa zic ca pe cel de 4x este amorteala totala.NU ai ce face.Dak linkmania face server cu experienta daia mica eu nu joc.Este pre plictisitor.Nu ai ce face decat sa te chiunui de la 20 (level) in sus de iti sar ochii din cap.Cat despre bani ce sa zic.Ca de abea iti ajung sa iti iei o sabiutza daia mica si ruginita dupa ce omori 2000 de KELTIRI.Eu nu inteleg mentalitatea voastra.Sa te chinui sa faci lvl dupa 20 este penibil.Macar la 40X mai faci tata pana la 60-80 vezi si tu ce inseamna sa lupti in Garden Of Eva si Giants Cave. Deci eu unu prefer sa raman pe serverul ala din Spania decat sa joc aici unde faceti experienta 2-3-4 X. Daca tot il faceti... Faceti si voi 50X . Sa aiba omul e face.Nu sa faci 3lvl si dupa aia sa incepi sa urli ca nebunul ca nu mai ai ce face. eusa_naughty.gif

Parerea ta nene. Btw pe extreme sunt 2 cu 35x si 2 cu 7x.

Nu inteleg de ce vrei sa faci lvl 75 in 3 zile apoi sa stai degeaba ca prostu-n targ.

Daca ti se pare plictisitor, invata sa joci in grup. Si de la lvl 30 poti sa faci party.

Sunt complet de acord cu Thora!. Eu nu mai joc pe servere 50x de care ma plictisesc in maxim o luna.

Si despre serverele l2j... nu sunt "90%", sunt doar cateva smile.gif

Link to comment

Eu m-am reapucat din nou pe un server pe care am jucat cu cateva luni in urma>un server bun dupa parerea mea.

http://www.lineage2world.com/

Dap,in c1-c2 cel putin era the best biggrin.gif Dar acu cand au bagat c3 inca nu au toate features ( ma rog, de cand nu am mai jucat poate au mai bagat). DAR acolo eu am probleme cu lagul ... chiar si pe server 4.

Rate mai mici de 5x in nici un caz ... maxim 10x ( am votat 5x, daca era 7x in poll, as fi votat asa biggrin.gif )

Link to comment

eu joc pe un serv cu ratele experientza: 5x spell points: 5x adena: 5x drop: 3x si spoil: 2x quest reward: 5x si pot spune ca sunt perfect echilibrate mai bine nu se poate cred ca asta va fi varianta adoptata pe linkmania drop si spoil trebuie oarecum mai mici ca xp si sp altfel serv va fi plin de iteme de top asa e ceva mai frumos. un serv cu xp mare (15x+) e un serv de testare joci 2-3 zile si atat cred ca pe linkmania se va face un serv cu xp medie daca nu chiar mica (5x-) acum tot ce putem face e sa asteptam si in cazul meu sa sper ca filtru pe ip de la mu nu este si la l2 smile.gif

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...