Jump to content
Nagasaky

Lineage II

Recommended Posts

Cine naiba m-a pus sa imi fac pe D#% Dark Avenger? E un caracter cat se poate de inutil si face solo f greu....mare prost k nu mi-am facut nucker...

Depinde pe ce server joci. E un foarte bun tank si e bun la pvp.

Ce bun, ar fi un server de l2 pe link akum, kiar as fi motivat sa jok....dar asta e, cred k tb sa ma obisnuiesc cu idee k nu va fi l2 pe link...

Bleh... n-am putut sa joc pe nici un server l2j mai mult de o luna... pur si simplu they suck. Si daca se face pe link, crezi ca nu va fi lag? (remember Mu) Sau ca va fi bine pus la punct? Adminii de pe link nu sunt chiar experti in l2 (chiar daca unii stiu cate ceva)...

Link to comment

l2j va fi ? blink.gif

cred ca voi ramane pe serverul pe care sunt in prezent ..deja am spellsinger lvl 52 imbracat in avadon + staff of evil spirit biggrin.gif

si un spoiler de 37 ..ala e mai putin important

cu toate ca miar fi placut sa joc pe un server pe care toti o iau de la zero

Mda ... marfa ... io-s 64 si tot ce am de B sunt boots of grace :/ Da e din cauza mea ca nu am strans mats de la inceput si nu m-am dus dupa anume mats ... in curand ... la pro tv smile.gif ( in curand am , nu in curand ma apuc biggrin.gif )

Mie nu imi merge pe D#% imi zice la updater expired wink.gif nush dc

Link to comment

Sincer jok pe D#% pt k imi place L2, ma relaxeaza, kiar dk nu sunt un maniak, am invatat f multe despre jok... Imi place MMORpg in general.

Singurul lucru bun la un server de L2 pe link ar fi faptul k as juka alaturi de f multe persoane pe care le cunosc de pe MuOnline, kiar dk nu mai jok de vreo 7 luni, cred k s-ar apuka destul de multi pe link de L2. Un alt lucru bun este faptul k ar lua-o toti de la 1, nu k pe D#$...unde dupa o pauza de 6-7 luni kand a fost serv inkis nu au dat wipe akum kand l-au deskis....

Si da Shade, e ceva Dark Avenger ala dar pe langa Magi abia face lvl, norok k are def bun dar ku dmg sta kam prost... tiphat.gif

SPER sa se faca odata serv l2 pe link, kred k ar avea ceva succes, dar vad k vrazvan nici nu a raspuns makar odata pe topicul asta sa zika DA sau Nu... wink.gif

PS:shi referitor la kestia aia pe care ai zis-o ku L2 pe Link, poate ai dreptate Shade, inainte eram destul de entuziasmat k se va face serv L2, akum stau "flexat" tongue.gif nu imi fac sperante...nuj ce sa zik, astept si vad ce va fi.... occasion14.gif

Link to comment

Pe spoiler e mai bun blunt decat dual, pentru ca (oddly enough) de la lvl 43 faci dmg mai mare cu el, din cauza masteries.

Brigadine... mda, sa dai 1 mil pe helmet si inca 700k pe scut... yeck. Nu-i chiar atat de mare bonusul oricum.

Iar pe DEX (ma intreb de ce se abtine lumea sa-i zica pe nume... hmm poate o fi zis vreun admin ceva?) acum se poarta luptele prin catacombs/necropolis (xp excelent), iar magilor/arcasilor le trebuie cel putin un rooter sau un... TANK. DA nu e facut in nici un caz pentru solo. (k recunosc, nu creste nici pe departe la fel de repede ca magii... but it's fun tongue.gif )

Pe dex am un SE de 62, currently growing slowly. E lag, dar pe orice server e lag... iar cu 1200 ppl on (ultima data cand au anuntat adminii, acum sunt sigur ca sunt mai multi... erau 2400 prin vara) e genul de server unde nu poti sa te misti prin giran la cati traderi sunt smile.gif

Am inteles ca unii nu pot sa se conecteze or something... eu n-am avut problema asta dontknow.gif

Link to comment

Nu ma supar, dar sunt level 52 biggrin.gif Tarbar am avut demult ... nu am vrut sa iau bluntu de C ( am uitat cum ii zice ) ca faceam mai mult damage cu fists. Dar acu vreau ceva de B ( delusion dual e B din cate stiu ) ca nu mai merge ... cat despre brigandine, am setu complet , fara shield ... ( adica armura+gaiter+helmet ).Am si scutul dar nu il pot pune wink.gif

Link to comment

daca o iei ca pretz ..helm si shield ..look for friends ..poate sunt crafteri ..aduna materiale si ..biggrin.gif

si..daca tot zici ca nu sunt bonusuri asa mari ..stii un set D grade mai bun? smile.gif

sau aici nu stiu faza ...spoilerul tau e sub lvl 40 ..ca porti brigandine ...sau peste ..ca vorbesti de karmiane si C fist tongue.gif

aici am facut confuzia ....daca e peste 40 si are expertise C ..try gettin` full plate set icon_thumright.gif

cu toate ca e greu smile.gif..trbuie sa ai relatii tongue.gif

si inca ceva...try gettin into a clan ..do not sell materials ...keep them so the clan crafter can make u da best items tongue.gif..eu asa procedez cool.gif

later edit ..lvl 52 smile.gif SUPER

dar cred ca e foame mare ..daca tot in brigandine esti smile.gif

Link to comment

Am zis ca nu da bonusuri bune pe langa preturile mari la helm si scut. Inflatia e mare pe dex, din cate am vazut.

Si da, mai e alt set de D (half-plate) dar e inaccesibil (adica nu e la shop) si nu da bonus, doar pdef mai mare.

Nu mai lua duale ca faci dmg mai mare cu blunt decat cu ele, trust me. Am vazut dwarfi cu dual stormbringer, dar in viata mea n-am vazut dwarf cu dual de B. Sau fist.

Pe langa asta cred ca stii sa joci asa ca... alegerea e a ta.

Link to comment

Scut si helm brigandine mi-au picat la drop, ca strangeam CL si de la Leto Lizardman Overlords pica biggrin.gif ( 2 scuturi si 2 helmets parca mi-au picat tongue.gif )

De asta nu am schimbat pe C armor ca aveam bonus de la brigandine si e destul de greu sa fac set ( ca sa nu mai zic de timp pierdut ).

Daca as putea face rost de un blunt B mi-as pune fara sa ma gandesc de 2 ori, dar ca ceva cu dmg mare si care il pot face rapid, dual delusion cred ca e cea mai buna alegere ... da, fisturile au fost o miscare gresita, am vrut sa testez ca am mai vazut/auzit pe altii ca au folosit.

Acum nu mai trebuie sa strang multe cu dwarful ( 8 avadon robe fabric si reteta ) doar ca nu mai pot sa dau omoru destul de repede si pierdd viata multa ... o sa incerc asa si vad ce iese ( cu dual delusion si o armura de C, ce prind si eu tongue.gif )

Problema mea cu dex s-ar putea sa fie de la installul de l2 ... ca io am mai bagat niste patchuri la el ( systemu l-am pus la loc ala original, dar nush daca au modificat si alte foldere ) si asta unde incerc sa aplic e copy-pasted, dar nu cred ca e de la registrii ..

P.S. : Cat despre clan , normal ca am biggrin.gif Io am venit pe serverul respectiv cu clanul odata wink.gif ( oricum nu as fi rezistat level 65 pe mag fara clan tongue.gif ma plictiseam demult :| )

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...