Jump to content
Nagasaky

Lineage II

Recommended Posts

Danny,Jan 17 2006, 10:54 PM] Pika la orice Raid Boss, sau la cei peste un anumit nivel?

Depinde ce soul crystal vrei... stage 0 pica la aia mai mici in lvl. Dar soul crystal in general mi se pare ca pica la orice raid boss. De exemplu, e unul in FG la care pica soul crystal stage 10 (pentru itemele de B ).

Link to comment

Stiu ca poate o sa radeti dar pt ce e SOUL CRYSTAL???Si va rog ceva.Nu stiu daca am mai intrebat dar... Exista un secret pt. enchantat.O stiu SIGUR.E 100% clar.Eu de abea faca arma +4-5 (cu noroc) . Am aflat ceva cum ca din 20 in 20 de minute daca pui un enchant merge.Dar exact la 20 de minute.Sincer merge dar si asa pe la 7 mi-am ars arma.Si credetima ca nu e vorba de lvl.Ca am level 72 si nu pot enchanta un D pana la +8 crybaby2.gif .

Link to comment
Guest Sundust

[sL]Nagasaky...eu stiu ca trebuie sa bati si apoi sa mai pui un enchantat.Eu pe l2 ael,am un arcas lvl 78 human,cu soul bow +19 si un soul seperater cu critical dmg+3.Eu stiu(don't hnow daca este adevarat cum e pe original)dar din cate stiu poti sa pulsezi pana la +3 fara nici o problema,dupa +3 tre sa ai noroc sau incearca sa faci cum fac eu,bat 30 de minute cu arma pe care vreau sa o pulsez si apoi ii mai pun un scroll.Am si eu o mare intrebare.Care este faza cu hero weapon,majoritatea celor care joaca pe servere cu rata mare au hero weapon +20 si nu poti sa te atingi de ei. dontknow.gif Iar eu cand mi-am pus-o un hero weapon +20(dagger),era sa mor de la un mob:((

Care este faza,ppls explicatimi si mie ca sa nu mor prost,va rog frumos............

P.S:Bai Shade zi ba zilele in care mai intri pe mess ca sa stiu si sa mai vb si noi,ca sincer.....eu nu mai reusesc sa dau de u.Zii ppls un interval de ore si zilele ca sa stiu.Sau te-ai apucat de invatat pt bac biggrin.gif

Link to comment

Stiu ca poate o sa radeti dar pt ce e SOUL CRYSTAL???Si va rog ceva.Nu stiu daca am mai intrebat dar... Exista un secret pt. enchantat.O stiu SIGUR.E 100% clar.Eu de abea faca arma +4-5 (cu noroc) . Am aflat ceva cum ca din 20 in 20 de minute daca pui un enchant merge.Dar exact la 20 de minute.Sincer merge dar si asa pe la 7 mi-am ars arma.Si credetima ca nu e vorba de lvl.Ca am level 72 si nu pot enchanta un D pana la +8  .

Nagasaky, enchantingul si enhancingul sunt doua lucruri diferite.

Sa o luam pe rand:

1. In ceea ce priveste enchantul, citeste ceea ce scrie pe scrooll. Ideea este ca enchantarea pana la +3 este "safe", adica nu exista posibilitatea de a cristaliza arma in momentul enchantarii. Din aceasta cauza o aduci destul de repede la +4 sau +5. Exista legende, ca si cele legate de goblinul de la MU, precum ca daca aduci de exemplu o arma la +8 ideea ar fi sa mai incerci cu o alta pana se sparge si apoi sa mai bagi enchanturi in cea de +8, marindu-ti astfel sansele. Problema ca si acest lucru, ca si dropul sau spoilul sunt random, asa ca poti avea 3 arme la +9 si sa le spargi pe toate 3 consecutiv de exemplu. Si fazele 20 minute sau cate un enchant pe zi sunt de asemenea povesti.

2. Enhancementul este posibilitatea de a adauga armei tale (numai in cazul in care aceasta suporta) o optiune aditionala. Acest lucru se realizeaza la blacksmith, avand in inventory arma si un soul crystal adus la stage +7...+12 functie de gradul armei. Pentru a vedea ce optiune poti adauga armei tale tine cursorul pe ea si iti va aparea la bestows. In mod normal, soul crystal este quest ce se ia de la Winion din Aden (questul este repetable, evident si de asemenea no level- parca).

Optiunile aditionale posibile sunt :

Acumen Magic casting speed increases with a fixed percentage.

Anger Enhances P. Atk. while decreasing maximum HP by a certain percent.

Back Blow Increases critical attack rate when attacking the enemy from behind.

Bodily Blessing Chance to cast Bless the Body magic upon the target when using good magic.

Cheap Shot When launching a general attack, MP consumption is reduced.

Conversion Increases maximum MP and decreases maximum HP.

Crt. Anger Decreases players HP while causing damage to target during critical attack.

Crt. Bleed Percent chance that target will bleed during critical attack.

Crt. Damage Inflicts extra damage to target when critical attack is launched.

Crt. Drain User absorbs HP from target during critical attack.

Crt. Poison Percent chance that target will be poisoned during critical attack.

Crt. Stun Percent chance of stun effect during critical attack.

Empower Increases magic power.

Evasion Increases evasion.

Focus Increases critical attack rate.

Guidance Increases accuracy.

Haste Increases attack speed.

Health Increases maximum HP by a certain percent.

Light Reduces a weapon's weight.

Long Blow Increases attack range.

Magic Chaos Chance to cast Chaos magic upon the target when using bad magic.

Magic Damage When using harmful magic on a target, it delivers additional magic damage with a fixed percentage.

Magic Focus Chance to cast Focus magic upon the target when using good magic.

Magic Hold Chance to cast Dryad Root magic upon the target when using bad magic.

Magic Paralyze When using harmful magic on a target, it will paralyze the target with a fixed percentage.

Magic Poison Chance to cast Poison magic upon the target when using bad magic.

Magic Power When attacking with magic, the amount of MP used increases with a fixed percentage and magic power also increases.

Magic Regeneration Regenerates target's HP when using good magic.

Magic Silence When using harmful magic on a target, it will silence the target with a fixed percentage.

Magic Weakness Chance to cast Weakness magic upon the target when using bad magic.

Mana Up Increases maximum MP by a certain percent.

Mental Shield Chance to cast Mental Shield magic upon the target when using good magic.

Miser Reduces the amount of soulshots consumed.

Quick Recovery Reduces re-use delay.

Rsk. Evasion Increases Evasion when HP becomes low.

Rsk. Focus Increases critical attack rate when HP becomes low.

Rsk. Haste Increases Atk. Spd. when HP becomes low.

Wide Blow Broadens angle of attack.

Ar mai fi de adaugat ca sunt 3 feluri de soul crystal (rosu, verde si bleu), fiecare fiind folosit pentru cate un set de optiuni.

Link to comment

@Thora: lol puteai sa dai link in loc sa dai ditamai paste-ul.

@Nagasaky: sunt tot felul de legende despre enchant, si as baga mana in foc ca nici una din ele nu e adevarata. Eu am dus o arma pana la +23 pana s-a spart (culmea ca vroiam cristalele) pe un server l2j... pentru ca apoi alta arma sa-mi crape la +6.

O singura legenda as putea s-o cred: ca daggers sunt mai usor de enchantat decat staves si magic weapons in general. Pe oficial se fac bani din OE dark screamers.

Soul crystals sunt printre chestiile noi din chronicle 2 care-ti pot usura dramatic modul de joc... vezi emi/bop cu cheap shot sau Kris cu focus.

@sundust: probabil ca pe serverul ala erau bugs la armele de S, sau n-aveai tu cutitar, sau ai atacat un mob prea puternic (raid boss cumva?), sau... well sunt multe circumstante.

Link to comment

nagasaky ..nimeni nu iti va spune vreodata cum se face un exploit 100% , pentru ca va fi patchuit rpd..si asa nu mai e fun pentru exploiteri smile.gif , insa sa iti zic o chestie...atunci cand inciantezi o arma ..clientul trimite niste date (criptate) , catre server..iar el va trimite inapoi un raspuns (tot criptat) daca este fals sau true biggrin.gif..deci nu prea ai cum sa modifici faza asta cu vreun program/faza/chestie in caz ca esti vreun pui de hachier si nu stiu eu biggrin.gif...dar poti sa-l pacalesti astfel:

-ai nevoie de 2 persoane, un calculator

-primul are arma de inciantat si scrolu de inciant

-apoi pune un shop cu scrolu cu pretu de 1a

-da dublu click pe scrol, apoi prietenul cumpara scrolu

-apoi poate sa puna scrolul pe arma sa vada daca a reusit sau a crapat

-repeta asta de 10 ori si ai cu numar binar

-decodeaza numarul binar si ai cheia 10010100010111010....

-1 pentru succes, 0 pentru crapare

-fiecare numar binar are 10 litere

-dupa ce se termina cele 10 litere, o ia de la capat

+multe alte faze din genul asta..cum ar fi faza cu item lag , faza cu rr la server..bla bla

ideea e ca cel mai sigur vei lua ban daca te prezinti cu arma de +20 smile.gif)..daca e sv serios, daca e sv de kkt cum e g1, poti sa faci in prosteala..ca nu se supara nimeni , sau ai putea sa folosesti asta biggrin.gif

@sundust "sau incearca sa faci cum fac eu,bat 30 de minute cu arma pe care vreau sa o pulsez si apoi ii mai pun un scroll." hai pe bune biggrin.gif , anyway ....

@edit: http://img11.imageshack.us/my.php?image=shot000054dt4jr.gif biggrin.gif

Link to comment
Guest Sundust

Nu am atatcat nici un raid boss.Am atacat un mob de dinTOI lvl 9th.ASa ca nu stiu.Shade fii mai explicit pls.Explicami si mie pls.Eu am un arcas lvl 78 si mai folosesc si hero waepon.Shade dami un mesaj offline pe mess pls.Chiar nu stiu ce se intampla.Hai vb azi pe la 7 pm pls ca sa ma lamuresti.Cya

Link to comment

Am renumit folderu Gameguard, acuma astept mai mult pana intra in joc dar nu`mi da erroare

apare ofereastra

ID

PWD

acuma intrebare de noob ce trebe sa fac ? nu se poate alege server din joc, sau trebuie ptr fiecare server sa fac rost de 'launcher' ?

pe lineage2.com am faut account,si cere serial trebuie cumparat jocul ptr .. ? dontknow.gif

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...