Jump to content
Nagasaky

Lineage II

Recommended Posts

atatea c2 si c3 false am jucat si raman la parera ca tot c1 asa cum e el e mai frumos....poti baga 100 de skilluri noi si tot dejaba daca nu poti baga tot ce tre , ca se dezechilibreaza jocu

Presupun ca vrei sa joci si cu c1 textures... ai partial dreptate, insa din experienta personala stiu ca poate sa existe un server c1/c3 cu multe chestii implementate si u anume echilibru intre clase (vb de servere private, gen mob sau l2x).

uite, am jucat azi cu un SH.

am ownat

am ownat

brag brag brag

tactics

1. Joci pe l2j, unde wind shackle lvl 1 prinde, cancel are reuse time destul de mic incat sa-l folosesti de 2 ori intr-un pvp, si seals nu merg.

2. Inca nu-mi vine sa cred ca nu poti deosebi un doom heavy de un composite.

3. OL si BD erau lvl mai mic: OL 64-65, BD 62.

So stop bragging wink.gif

Link to comment

aaa... pai arata ciudat ma, shi quiq tot zicea ca are items de b pe el dry.gif oricum... wind shackle prindea, slow prindea, seals nu mergeau, dar ce rost aveau sa mearga daca prinsese silence din prima?smile.gif ol era 66, i-am facut eu delevel lui kioby, costul = 3 k karma mie, ca a dat cu madness pe mine, "din gresheala", shi shtii bine cat de enervant e sa fugi 5-10 secunde de tampit:)

+ ca aripioarele alea de la dark elven characters, pe armurile heavy, arata ca ultimul k...ebab de pe lumea asta;|

Edited by fade
Link to comment
Guest DooMKnighT

deci ratele x5 sunt foarte mari ... prima data cand am jucat pe dexternet (si prima data cand am pus mana pe lineage) erau ratele x10 si mi s-a partu foarte greu .. am facut level 40 cam in 3 - 4 luni, apoi pe c2 cand s-au facut ratele x5 si am mai invatat cat de cat sa joc am facut level 50 in 3 saptamani biggrin.gif. Daca vreti server calumea C4+X1-BUGURILE DE RIGOARE=OFICIAL biggrin.gif

*pffffffff Shade nici aici nu scap de tine ? 24.gif (glumeam)

*vad ca incep sau sunt pe cale de a incepe discutile "obisnuite" cu care e cel mai bun la pvp.... NU EXISTA .... fiecare are cate o slabiciune .... de ex. toti magicienii au damage destul de mare si viata minuscula ... daca sunt dark avenger le dau un harmstring il prind ii dau 2 sabii si a crapat. cred ca cel mai bun caracter este dark avengerul si etc biggrin.gif

*l2-java este cel mai naspa server prefer un l2-joy .... sau un server normal biggrin.gif. primul server l2j pe care am jucat a fost st0rm gaming. mi`am facut un dark avenger ... puteam sa merg in ultimate defence... aveam un skill care dadea damage 5 mii si nici nu avea nume ... stunul chiar daca e cel mai bun din joc nu il prin tot timpu dar pe l2j se pare ca il prindeam oricand tongue.gif

*legend_no01 o sa imi faca mare placere sa fac pk pe tine cand o sa fii cu 10 level mai mare ca mine (cred ca ti`ai dat seama ce vreau sa zic ... DA, ESTI N00b ! smile.gif)

"I have returned from the abyss to punish the hypocrites of this world."

Link to comment

ce rost aveau sa mearga daca prinsese silence din prima?

Pe c1 am dat de 3 ori silence pe un SH cu 2 lvl mai mic ca mine si n-a prins deloc... eu am mai mare incredere in c1 decat in l2j. Ideea e ca situatia ar fi probabil alta daca ati fi facut lupta asta pe oficial.

prima data cand am jucat pe dexternet (si prima data cand am pus mana pe lineage) erau ratele x10 si mi s-a partu foarte greu

Rata de xp era x5, numai drop si adena erau x10.

discutile "obisnuite" cu care e cel mai bun la pvp.... NU EXISTA .... fiecare are cate o slabiciune .... de ex. toti magicienii au damage destul de mare si viata minuscula ... daca sunt dark avenger le dau un harmstring il prind ii dau 2 sabii si a crapat.

La pvp exista, nu exista "best overall". Cei mai buni la 1v1 pvp sunt magii, cu OL si SPS in frunte. Daca esti dark avenger nici nu apuci sa dai cu sabia, daramite hamstring. Iar un OL poate sa aiba cam 1500 pdef... sa vad cum il crapi eusa_whistle.gif

st0rm gaming. mi`am facut un dark avenger ... puteam sa merg in ultimate defence... aveam un skill care dadea damage 5 mii si nici nu avea nume ... stunul chiar daca e cel mai bun din joc nu il prin tot timpu dar pe l2j se pare ca il prindeam oricand

Ah, st0rmgaming... a fost si primul meu server l2j, si chiar am amintiri placute de-acolo. Insa cat de aiurea putea sa fie... nici nu mai stau sa povestesc.

legend_no01 o sa imi faca mare placere sa fac pk pe tine cand o sa fii cu 10 level mai mare ca mine (cred ca ti`ai dat seama ce vreau sa zic ... DA, ESTI N00b !

Cred ca ar trebui sa te documentezi inainte sa vorbesti biggrin.gif Chances are, legend e deja cu vreo 20 lvl mai mare ca tine tongue.gif

Link to comment

actually un OL la level 68 are 2 k pdef, cu soul guard, daca vretzi screens trebuie sa avetzi rabdare, sa mut cablul de retzea in pc`ul vechi.

sh ruleaza sps, ruleaza shi ol. depinde cine joaca. sunt inutile seals de la ol, daca sh da cu sleep primul, si prinde, si dupa aceea prinde si silence`ul. la sps, simfoniile shi restul vrajilor adiacente sunt inutile, la fel, daca prinde sleep. cancel de la sps? cancel la ce, ca nu am buffuri:))

shi da, rata 5x este enorma. prefer 2x, cei nubi sa ramana lvl 10, shi acolo sa moara:D

Link to comment

sh ruleaza sps, ruleaza shi ol. depinde cine joaca. sunt inutile seals de la ol, daca sh da cu sleep primul, si prinde, si dupa aceea prinde si silence`ul. la sps, simfoniile shi restul vrajilor adiacente sunt inutile, la fel, daca prinde sleep. cancel de la sps? cancel la ce, ca nu am buffuri:))

Deh, poate va veni si vremea in care o sa te convingi ca nu ai ce face unui SPS cu nici un SH. Nu te mai lua dupa servere private.

EE bate SH ffs... mai lasa-ma cu "ii dau silence" ca pana dai tu silence te omoara de 3 ori si mai are timp sa si danseze. Mai ales cu full buffs, unde nu poti sa-i dai nici sleep nici silence. dry.gif

Bati OL cu SH? No shit... poate tii minte ca OL are stun si buff de mdef (a.k.a nu prinde sleep)? Si tine minte ca da, poti sa bati SPS si OL, depinde de cine ii joaca... dar tot raman cei mai buni la 1v1.

actually un OL la level 68 are 2 k pdef, cu soul guard

OL lvl 75 pe oficial:

user posted image

Fara zerk are vreo 1800 pdef.

Cat despre rate x2... sunt oarecum de acord cu ce a zis ghiba... mai bine joc pe oficial. No lag, no bugs, si fac lvl tot cam la fel de repede overall.

PS:

Link to comment

lol @ orc. avea robes, cu heavy armors ai 2k + pdef, remember betatestul? shi buffurile le avea, doar ca nu mergeau pt clan, insa el le avea. daca nu shtie sa joace, shi daca el crede ca ol pe light armors + duale rupe tot... well, ce pot sa ii fac.

shi da, conteaza super mult cine joaca cu charul respectiv. mie acum imi place sh, inainte imi placea ol:)

pe global trebuie sa plateshti, sa joci?

Link to comment

pe global trebuie sa plateshti, sa joci?

Da... si asta ar cam fi marele dezavantaj. 15$/luna, exact ca la WoW.

remember betatestul?

Ti-am zis ca nu ma iau dupa nici un L2j smile.gif Pe l2j un BD 75 are pdef la fel ca un SK 75 (fara guard stance)... ceea ce e absurd, pentru ca BD nu mai are heavy armour mastery dupa lvl 40.

shi daca el crede ca ol pe light armors + duale rupe tot... well, ce pot sa ii fac.
Pai nu era vb de asta, era vb de cum poti sa rupi un OL cu ditamai pdef. Pe langa asta, ai zis ca avea demon robe set.
Link to comment

preferi x2 ? de ce nu te bagi pe global ? ca sunt rate x4 in catacombe si x1 in alta parte ! nu inteleg de ce vrei sa te chinui pe un server cu rate x2 si cu buguri si chestii neimplementate, cand poti sa joci pe global ! =/ aiurea !

Exact asta vream sa zic si eu , dar lui Doom Knight.

Si daca asta este parerea ta despre l2j ( ma adresez tot lui Doom Knight ) ar trebui sa stii ca intre timp a mai evoluat mult l2j ... nici macar data packul original ( care nu este prea bun ... ) nu mai are "scapari" de genul ala ... Desigur, inca nu este 100% official like, probabil inca sunt scapari chiar si la stats la personaje, buguri cu garla, dar a progresat foarte mult.

Link to comment

decat sa aberam degeaba ...nu-i asa nagasaki?smile.gif

=))hahahahah ce tare !

pe global trebuie sa plateshti, sa joci?

pai hai sa fim seriosi ! 15$/luna ! hmm.....30 de mii aia care ii dai pe cola, daca ii pui deoparte ai strans bani ! sau nu mai fumezi o saptamana si aia e tongue.gif

mie acum imi place sh, inainte imi placea ol:)

dupa mine sh su*ks big time ! silence de la sh nu e un foarte mare avantaj in arena ! doar la pk contra wizi e ! pe majoritatea serverelor care am fost pretenul meu o fost SH ! si la 1 vs 1 in arena daca dadea silence intrau ceilalti si il omorau ! =/

fade pe ce server esti ? ce rate sunt ? dami un Pm ! eu acuma joc pe hobby cu un dwarf biggrin.gif poate vin si eu doar de fun ! smile.gif

Link to comment
Guest Parley

dint cate stiu serverele de l2j sunt servere de teste....nu pot tine mai mult de nuhs 100 200 de playeri si asa baga rate de 100x

fazta de astea ne-l2j(nush cum le zice) au chestii ca pe oficial sau cel putin le poti face ca acolo .....da nu poti juca l2 in 200 de playeri max

Link to comment
Guest Sundust

Mai serverul cred ca se va faci atunci cand pe Lineageul oficial va intra si versiunea C4.Atunci va fii cel mai tare.Dar daca puteti incercati sa jucati pe official pt ca acolo invatati sa jucati cel mai bine. Ce este sa dai 500 de mii pe luna.Majoritatea dintre voi cred ca va speriati pt ca trebuie sa platiti CD key,dar sa stiti ca sa gasesc de cumparat de akuma,cel putin in Bacau sa vand la greu.

P.S. Pentru cei care intrati in joc dati un PM sa incerc va ajut sa va puneti in picioare.Nicul meu din joc este Sundust2go.Sper sa ne intalnim in joc.Cya

Link to comment

interesanta discutie ..

as dori sa imi zic si eu parerea

lineage joc de 1 an si ceva ..dar recunosc ca sunt si chestii pe care nu le cunosc ..

stiu cum e sa joci pe un server cu exp de x10 sau chiar x20 ..si pot zice ca e ffff naspa biggrin.gif ..in 1 luna esti deja la capat smile.gif

cred ca ar fi f bine ca rate-urile sa fie x3 x3 x3 x3 ..adica x3 la exp x3 la drop x3 la adena si x3 la sweep

acuma se face mare valva cu C4 ..sincer nush daca e aparuta pe serverele oficiale ..dar nu mi`ar placea sa se bage pe link ..in primul rand ca nu ma tzine pe mine sistemul (ce subiectiv am fost biggrin.gif)..C3 works just fine

acuma serios vorbind ...abia astept sa joc cand o sa se deschida pe link server ..n`am mai jucat niciodata pe un server tinerel ..fara caractere mari smile.gif

m`ar surade ideea

bafta la toata luema si ...sa vina serverul cat mai repede biggrin.gif

Link to comment

Kestia e k m-am saturat(si cred k nu sunt singurul...) sa tot diskutam pe 20 de pagini despre un server L2 pe linkmania si nimeni dintre cei care se okupa ku asta sa nu posteze makar o data sa spuna in ce stadiu este serverul, dk se mai face...etc

SPER sa se faca odata un server L2 pe link, pt k in ritmul asta, in asteptarea versiunii C4 o sa imbatranim pana o sa jukam si noi L2 pe link.... sad.gif

In fine, LMA all si...sa vedem... a spus orbul.... eusa_whistle.gif

Link to comment

cred ca ar fi f bine ca rate-urile sa fie x3 x3 x3 x3 ..adica x3 la exp x3 la drop x3 la adena si x3 la sweep

acuma se face mare valva cu C4 ..sincer nush daca e aparuta pe serverele oficiale ..dar nu mi`ar placea sa se bage pe link ..in primul rand ca nu ma tzine pe mine sistemul (ce subiectiv am fost biggrin.gif)..C3 works just fine

acuma serios vorbind ...abia astept sa joc cand o sa se deschida pe link server

ratele care le-ai spsu tu mai sus sunt dezechilibrate , iar despre c4 , se pare ca nu ai vazut macar o harta , skilurile , sau armele wink.gif

Link to comment

dint cate stiu serverele de l2j sunt servere de teste....nu pot tine mai mult de nuhs 100 200 de playeri si asa baga rate de 100x

fazta de astea ne-l2j(nush cum le zice) au chestii ca pe oficial sau cel putin le poti face ca acolo .....da nu poti juca l2 in 200 de playeri max

Nu sunt de teste, si problema cu tinutul de persoane tine de computer ... fiind facut in java, mananca toate resursele pana la urma. Si cand le mananca pe toate, incepe sa faca figuri si trebuie dat restart. Dar am vazut si pe c1modded ( asa ii zice ... unii ii zic official, dar ma rog ... ) probleme de genu ... cade des, dispar mobii, dispar npcurile ( nu inseamna ca pica des tot timpul, inseamna ca unele servere patesc asa ... dar disparitia de mobi/npcuri am experimentat pe mai multe ). Si intradevar serverele de pvp majoritatea sunt l2j, ca asa e cel mai usor sa ajungi level maxim cu efort minim biggrin.gif

Link to comment

ratele care le-ai spsu tu mai sus sunt dezechilibrate , iar despre c4 , se pare ca nu ai vazut macar o harta , skilurile , sau armele wink.gif

Sunt uniforme, deci nu sunt dezechilibrate.

Problema e ca... tocmai am citit undeva ca singurele servere 100% LEGALE de l2 ar fi l2j. Serverele facute cu fisierele furate de c1 sunt ilegale... deci se pare ca tot la l2j vom ramane.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...