Jump to content
JerryBlue

Aion Online

Recommended Posts

AION Video Podcast #3 - East Meets West

Si legat de pretul jocului aici e varianta SE box la pretul de 139,99 ron : http://www.softcom.ro/AION_PREORDER_box_%5...959d14b400.html

"Noul pret final (139.99) isi mentine valabilitatea si pentru clientii care au cumparat AION Preorder inainte de 11.09.09"

Si cum romanul e smecher puteti avea parte si de avantajele Collector's Edition Digital facand upgrade-ul de 10 euro care este disponibil pe site-ul ncsoft.

The Aion™ upgrade gives you these additional in-game items:

* Black Cloud Wings (gives 40 seconds of additional flight time)

* Black Cloud Earring (gives an HP and an MP boost)

* Special character title with stat boost

* Color dye to tint one in-game item

* Two character emotes

Mai multe aici : http://aiononline.ro/forum/22-aion-discuti...p;start=20#2657

Link to comment

La elyosi imi plac frezele ^_^ Dar prefer asmodenienii(o.O) pe faptul ca sunt mai intunecati si suparati. De asemenea la asmodenieni imi place capitala lor( reimaginata dupa Valhalla sau asa mi se pare mie) si numele personajele npc importante inspirate(copiate) tot din mitologia nordica. Hell, Ncsoft nu sunt primii care i-au plagiat pe nordici si nici nu vor fi ultimii, and that just rocks.

Link to comment

Si eu tot pe asmo ma duc, sa vedem cum se misca assassinul :)

Apropo am uitat sa vad aduc la cunostiinta dar softcom.ro mai are si niste concursuri unde exista sansa sa castigati aion CE sau SE.

Eu am participat :) Sa vedem ce va fi.

1) http://www.softcom.ro/concursuri.php

2) http://aiononline.ro/component/content/art...rs-edition.html

Merita incercat, nu stii de unde sare iepurele. Daca mai vedeti astfel de concursuri lasa-ti nota :)

Link to comment

Incepand cu 18 Septembrie 2009, ora 10PM, cei care au comandat AION Preorder, vor putea sa se logheze pentru a crea 2 caractere pe contul lor. In felul acesta ei nu rezerva 1 ci 2 nume pe server inainte de Headstart. Pentru a verifica daca puteti beneficia de Preselectie, logati-va pe NCsoft Master Account si verificati ca la account-ul jocului AION sa nu fie scris "Beta".

Programul de Preselectie se va sfarsi pe 20 Septembrie 2009 ora 7PM.

Acest lucru inseamna acces la server cu 5 zile inainte de lansarea oficiala (caracterele nefiind sterse ca in CB sau OB, ceea ce inseamna ca in momentul lansarii, veti avea deja caractere lvl 20+ fata de restul care vor incepe de la 0)

Headstart-ul incepe pe 20 Septembrie ora 10PM si va rula pana in ziua lansarii oficiale in Romania - 24 Septembrie ora 11:59PM

Link to comment

Incepand cu 18 Septembrie 2009, ora 10PM, cei care au comandat AION Preorder, vor putea sa se logheze pentru a crea 2 caractere pe contul lor. In felul acesta ei nu rezerva 1 ci 2 nume pe server inainte de Headstart. Pentru a verifica daca puteti beneficia de Preselectie, logati-va pe NCsoft Master Account si verificati ca la account-ul jocului AION sa nu fie scris "Beta".

Programul de Preselectie se va sfarsi pe 20 Septembrie 2009 ora 7PM.

Acest lucru inseamna acces la server cu 5 zile inainte de lansarea oficiala (caracterele nefiind sterse ca in CB sau OB, ceea ce inseamna ca in momentul lansarii, veti avea deja caractere lvl 20+ fata de restul care vor incepe de la 0)

Headstart-ul incepe pe 20 Septembrie ora 10PM si va rula pana in ziua lansarii oficiale in Romania - 24 Septembrie ora 11:59PM

yeah... did that :)

Link to comment

Bun fimuletul. Dar sa fiu sincer, nu stiu care e treaba cu cei de la NCSOFT, de cand a inceput headstartul abia poti deschide pagina de account managing, "noul" lor site si forum se misca de parca nu s-ar misca. Par cam neprofesionisti la ceea ce s-a intamplat si din cate am inteles s-au dat cam 500 de mii de pre-orderuri pe 2 continente. Daca era 1 milion cred ca exista o mare posibilitate sa crape de tot reteaua NCSoft.

Link to comment

s-a lansat oficial ? ca vad ca pe site scrie ca este live insa toate magazinele au inca optiunea de "pre-order"

Aion is Live! 2009-09-20

Welcome in and join us in the world of Aion! Our servers were brought online as scheduled for 12:00 PDT (20:00 BST, 21:00 CEST). Myriads of players have already connected to our rapidly filling servers. In order to prevent servers from getting overcrowded and suffer from latency issues we have implemented a queuing system that will shuttle players into servers as others leave. We want the game to play well for anyone who enters the game world. The queuing system will continually keep check on each server?s fluctuating population and ease on the throttling when it can. If you are getting a message letting you know that too many users are currently connected, that means that even the queue has filled up.

- Keep in mind that you are now able to create 8 characters rather than the 2 during preselection.

- If the starting area you are in is a little too crowded for your taste, you can change ?Channel? in the Menu next to your mini map. Go to “Support” and then to “Change Channel”.

We apologize for the inconvenience caused by the queuing on our most popular servers but at the same time hope that you will appreciate and get to experience the long-term benefits and the gameplay quality that come with them.

Enjoy Aion!

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...