Jump to content
GReedy

Internaţional SilkRoad Online

Recommended Posts

Guest Suppah

vreau sa incep un char nou.am ajuns cu asta la lvl 25 dar vr sa fac treaba klumea daca tot o sa pierd mult timp cu jocul asta..nu sa ajung pe la,eu mai stiu,lvl 40 si sa imi dau seama ca am facut aiurea si sa ma mai si oftic.

As alege pure str intrucat...ma enerveaza cand mor.acum am un hibrid str63 int99 si inca am putin hp si nu prea pare a compensa int.Si asta ma atrage spre pure str(si faptul ca am auzit ca rupe).Cu pure int o sa trb sa car la greu hp pot uri dupa mine doar ca sa am grija de hp-ul care e tras in jos de pure int.asa..un pure str ar avea si dmg si hp nu ? (logica de newbie).Acum sunt curios cu ce sa incep cand fac caracterul si pe ce sa ma dezvolt ?

eu am de gand si cred ca ar fi cel mai bine(iar,asa cred pt ca nu am experienta cu jocul) sa fac asa : incep cu bow,dezvolt pacheon si lightning(anti devil,thundertiger,must pierce,hawk) pana la lvl7,evident ,la lvl 16 sa am gap de 9,fac farming pt cateva mii de SP-uri.Dupa ce termin cu farming-ul fac lvl si bag si nuke-ul(desi ..nu o sa aiba forta nu?)

Dilema mea este asadar..cu ce arma sa incep,cu ce arma sa termin si ce sa dezvolt ?

Asadar..cer o strategie de incepere pt pure str.

Link to comment

suppah peste cateva zile se va face updateuL la europe ..care va fi mai bun . din multe conditii ca china ;) mai asteapta pana pe 24 joaca ceva... sau continua sa joci cu cel creat de lvl 25 ..mai fa niste pvp etc. aproape toata lumea se va muta pe europe . infara de chinezi cu lvl mare :) so .. sfatul meu e sa te sa te apuci de europe . daca vrei sa stii rase ,skills ,etc te uiti pe siteul lor sau pe www.silkroadforums.com .. unde sunt guides despre europe etc. hf cu jocu' :D

Link to comment
Guest Suppah

stiu.nu prea'mi convine.adica joc de putin timp si de abia m'am obisnuit cu ce ofera SRO global-ul.Si acum trb sa ma muta la altceva nou(baza ramane aceiasi,... what ever).Si iar o sa incep cu un caracter,il formez..aflu ca nu am facut foarte bine..ia'o cu altul de la inceput.si'ti dai seama ce o sa fie..ca o sa fie lag si o sa te chinui sa intri pe server.O sa fie panarama mare...si asta e..iar o sa fie cu frecatul caracterelor..ca o sa incep altul ca ala nu l'am facut bine.asta ma dispera si ma face sa nu trec pe europe..dar o sa trec..cum altfel...sa raman cu 3 jucatori pe tot sv :)

Care au jucat mult si s'au plictisit..logic ca de abia asteapta.eu nu prea.oricum..o sa fie placut.singura chestie asadar care nu'mi place e foiala care o sa fie.o sa fie o aglomeratie si o bataie pe mobi..ca incepand toti de la 0(a se intelege lvl1)...aiurea inceputul.

Link to comment

mane...sry k spun dar chiar esti noob. Dak vrei sa te faci pur str lol, cum sa bagi in nukuri....sepeuri deanpu*** cel mai bine faci cua arc pana la lvl 7 si dupa gap si farmezi 10k-20k sp si dupa bagte pe glavie(hakusal)....e cel mai bun char si de aici te las pe tine sa faci ce vrei cu el...eu doar team indrumat(zic eu)inspre cea mai buna alegere. Hope i helped :cool2:

Edit: lol....cum sa ramai cu 3 jucatori pe server dak europa este doar O ALTA PARTE DE HARTA PE ACELASI SERVER.....nu putetzi intzelege deloc....reed man reed

Link to comment

vor fi aceleas servere.doar ca in stanga harti ^^ vor mai fi adaugate eastern europe , asia minor si central asia .:) da la inceput va fi bataie pe mobi ... insa va veti descurca. in legatura cu char.. .fate ce iti place..tanker (warrior ) nuker ( wizzard , warlock ) [rogue .. (crossbow / daggers )] bufffer,healer ( bard , cleric ) La warriors si rogue ..ti as zice sa il faci full str , la wizzards/warlock full int si la bard cleric .. ori full int ori hibrid 2:1 int .. :) alege ce iti place..si crezi ca nu te va plictisi . oricum europe e bazat mult pe party ..deci iati prieteni faceti party ..si jucati .. veti creste mai usor si in lvl pt ca vor aparea elite monsters (parka asa se cheama :P ) care vor da 10x mai mult exp ca un mob.. ( don know it's true :D ) europe ..e facut pt a aduce mai multi playeri + sro deja devenise plictisitor :)

Link to comment

O sa ma apuc si eu de europe..as vrea sa stiu pe ce server o sa se concentreze romanii...o guilda ceva.cand am jucat ,acum cateva luni m'am chinuit putin sa gasesc o guilda de romani si pana sa apuc sa intru in ea a trebuit sa ma las de joc :) .

Link to comment

@Mallkor impuscate ...... impuscate..... impuscateeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee blink.gif esti copil ma..... nu copil, esti copilasssssssssssssssssssssssssss lasa k te vad eu si toti cei care au folosit boti si sunt lvl 80 pe la lvl 72+ ai sa iti lasi casa masa fata nevasta amanta copii si te duci in baie si te sinucizi k nu mai faci si tu lvl 80 si k un nenorocit de joc tia mancat cei mai frumosi ani din viata tongue.gif

invata mah sa scrii ce dreaq nu fi tzaran si mai lasa manelele alea ca te prostesc de tot; si imi pare rau sa ti zic ca sunt foarte multi care fac grind pana la 80 si au si masa si casa si servici, si mai sthiu unii din germania care au si plozi si tot joaca seara dupa ce i culca, si nu i am auzit nicodata sa se planga........si imi pare rau sa ti zic ca tu esthi un kopkil care nu sthie sa obtina ceva decat prin furt, scamm , boot, totul vine foarte usor, nu sthii sa obtii ceva prin munca cinstitata, cam asta e faza cu tineretul sub 18 ani din ziua de azi ........ce naiba mah, si mai maturizeaza te si invata sa respecti si parerile altora, chiar daca is diferite de ale tale.

Link to comment

asa asa e foarte bine si ma bucur ca silkroad copiaza alte jocuri sa le faca in ciuda la toti copii care zic ca wow e cel mai bun alea sunt desene animate pentru copilasi nu ma mir ca il joaca si batranii de 70 de ani

silkroadu are grafica are de toate..mai putin serviceul da ce conteaza atata timp cat iti place jocu

cat despre bot..este deja versiunea 1.67 se poate buta linistit joymax nu au facut nimic, probabil un update la gameguard dar sa rezolvat in cateva ore

Link to comment

Da Arrow aia e o veste buna.

Adevarata problema cu botii nu sunt cei care folosesc tbot/isro ci aceea cu boturi clientless.. care intra cu cate 8 conturi / ip (ca atat e limita..) doar pentru a face gold cand de fapt tin locurile ocupate aiurea

Nu vezi ca nici joymaxul nu isi da silinta sa scape de boti.. e clar ca cei mai multi bani isi scot din botteri pentru ca s-a dovedit ca ei cumpara cel mai des din item mall

ca sa nu mai zicem de ultima gafa din notice-ul de la inspection cu "don't use bots RIGHT AWAY" :)

edit.. da evident ca nu poti purta o discutia contradictorie fara jigniri :)

Link to comment

Bai, daca tie iti place sa trisezi in jocuri treaba ta. Mie nu imi convine ca nu pot intra in joc din cauza unor papitoi fara viata care nu au ceva mai bun de facut decat sa triseze la un mmo. Pentru voi tot ce inseamna jocul asta este level up, level up, level up. Nu jucati pentru a va distra, ci doar cu scopul de a devenii "mari si tari"(in joc, ca in viata reala.....). Acest tip de oameni mai sunt numiti obsedati :|

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...