Jump to content
GReedy

Internaţional SilkRoad Online

Recommended Posts

Guest sonytheboss

neata bajetiiiiiiiiii ... suntem si noi 2 baieti care am auzit de jocu asta de 2 zile ..... a durat o zii pana am luat clientu ..... astazi am inceput sa jucam ... am vrea sa stim pe server mai jucati .. ca pe xian am dat private la cei care ziceau ca joaca si nimik sad.gif( nu am vrea sa ajungem cat de cat un lvl maricel si sa auzim ca jucati pe alt sever .......astept un repli .. ms mult.

Link to comment

De pe forum joaca vreo 3 sau 4 pe Xian (printre care si eu).

In schimb in joc e o comunitate de romani maricica (25 de romani in guildul DarkLight, in Geto-Dacii si Silkmasters nu stiu).

Lumea nu e online 24/24 dar ar trebui sa gasesti pe cineva dimineata sau in special seara.

Link to comment

am si eu o problema la questuri...am questu ala sa duc o potiune(sau cam asa ceva) din primu oras in DW....am ajuns cu chiu cu vai acolo(am lvl 17) si nu merge...pur si simplu nu apare plicu ala la capu lu Boris si nici aia sa vb cu el.....mai am alt quest inceput(ala sa omor tigri negrii si sa iau 60 de piei...am doar 2)

Link to comment
Guest sonytheboss

rhin0BZ ai putea sa zici daca te rog un nume de al vostru din joc ... sau al unui roman ... oricare .. ca deja am cautat si am strigat prin piata aia de numa numa smile.gif)))))

Link to comment

eu sunt Rhin dar abia maine dimineata mai intru in joc.

In rest cred ca ar trb sa gasesti pe unul dintre: deceneu, Taira, Gecuta, TIGHY2004, Seiffer, TasE si cam atat in vin in minte (erau online cand am iesit mai devreme). Oricum unul din primii 4 ar trebui sa gasesti.

Link to comment

am si eu o problema la questuri...am questu ala sa duc o potiune(sau cam asa ceva) din primu oras in DW....am ajuns cu chiu cu vai acolo(am lvl 17) si nu merge...pur si simplu nu apare plicu ala la capu lu Boris si nici aia sa vb cu el.....mai am alt quest inceput(ala sa omor tigri negrii si sa iau 60 de piei...am doar 2)

[Level 17 Quest]

Quest name: Herb Delivery

Location: Drug Store Yangikji [16]

Quest: Deliever Herbs to the Npc at the Western Docks

Reward: 14400exp. 3600spx. 3800 gold

Note: Very easy quest with a lot of reward. Just get a horse and ride your way there. One note, you cannot use a teleport scroll while this quest is active in your quest log.

Quest name: Herb Delivery 2

Location: Drug Store Yangikji [16]

Quest: Deliver Herbs to both Western and Eastern Docks Npcs.

Reward: 18000exp. 4500spx. MP Pots x 125

Note: Stupid old man forgot to send this again, and sends you out once more for more experience and 125 MP pots. Senile bastard. And once again, no scroll allowed.

Quest name: Black Tiger's claw:

Location: Specialities Shop Adventurer Flora [18]

Quest: Collect 60 claws from Black Tigers

Reward: 60000exp. 15000spx. 15700gold

Celelalte Questuri le-ai facut ? Ma mira faptul ca eu am facut toate questurile si sunt lvl 16 si abia am ajuns la "Quest name: Tiger Hunting Competition x3"

iar Black Tigers sunt lvl17 si cred ca ii omori destul de greu

Link to comment
Guest Rzvnstein

O fi interesant jocu si cand am citit ca e cu accente orientale m-a atras din prima dar cum am vazut screenshotu` mi s-a facut scarba: astea sunt accente asiatice si stiti cum sunt asiaticii mie cel putin imi displac profund, orice joc inventat de ei este o idiotenie din cauza ca fac personafele urate si alte detalii de prost gust si nici cultura lor nu prea imi place, arhitectra cladurilor e inutila, nici frumoasa nu e...

Oriental nu inseamna deloc asiatic, cultura orientala este cultura arabeasca si/sau cea turceasca asta da, ar fi interesant intradevar sa apara un joc cu aceste accente orientale.

Ati observat ca DIABLO a uita sa includa cultura asiatica in joc, sau poate n-a uitat, dar important e ca nu regasim in nici un diablo vre-un aspect asiatic. Si poate si din aceasta cauza diablo este un joc ff bun!!!

Link to comment

Nu cred ca cineva de aici joaca Silkroad pentru accentele sale orientale/asiatice, ci pentru ca este un MMORPG foarte bun avand in vedere ca este gratis.

Mai incolo o sa fie un patch care introduce si personaje si regiuni europene, dar mai e ceva timp pana atunci.

Daca vroiai sa joci un joc pentru universul sau povestea sa, atunci nu ar trebui sa joci Silkroad sau alt MMORPG pentru ca aici se pune accentul pe gameplay, adica ce poti face.

Cat despre exemplul cu Diablo: ei nu au bagat nici un element SF in el, si totusi a fost un succes imens. Tipul acesta de rationament nu este corect deoarece orice lucru care nu a fost introdus in Diablo ar putea fi considerat inutil pentru un joc. Dar exista multe jocuri de succes cu elemente SF.

Link to comment

Spre stiinta ta Arhitectura "Asiatica"e unica, "Marele Zid Chinezesc este una dintre cele 7 minuni ale lumii. Nu confunda Asia cu Asia mica

Iranul cu mult timp in urma a fost Persia, iar fundamentalismul islamic a eliminat tot ce a fost cultura

Preferai ca in loc de "Pagode " sa bage "Moschei sau locuri de cult pt. arabi" ??

civilizatia Chineza alaturi de cea Egipteana dateaza ~3-4 k I.E.N

Esti offtopic si neinteresant pe deasupra. Daca esti asa de priceput in "Cultura universala " postteaza la diverse nu aici

Link to comment

Postul lui Capone m-a facut sa-mi dau seama ca si eu am fost offtopic raspunzandu-i lui Rzvnstein, asa ca revin si eu la subiect.

Eventul cu cutiile mai e pana pe 28 (marti dimineata in timp coreean cred). Pana acum tot ce mi-a picat a avut o singur utilizare: vandut la stall. Pe scrolluri normale care ti le da luam cate 5k iar pe o cutie 30k. Daca te simti norocos ai putea desigur sa schimbi cutille si daca iti pica un scroll de summon de 5 persoane il dai cu 200-250k.

Eu cel putin raman la vandutul cutiilor. Am facut 180k din 6 cutii, ceea ce nu e de neglijat la lvl-ul meu.

Link to comment

mie mi-a picat un scroll de summon de 5 persoane smile.gif si niste prostii :9)am mai si vandut box biggrin.gif

mai am putin si fac lvl 20...mai am 1 lvl si juma tongue.gif...stie ca la 20 poti sa-ti mai corectezi la skill din ce ai bagat puncte...asa ca poate ma ajuta cineva smile.gif

http://img96.imageshack.us/img96/7497/sro20060226145331686nk.jpg

http://img100.imageshack.us/img100/9384/sro20060226145342798mh.jpg

http://img100.imageshack.us/img100/4213/sro20060226145347643cq.jpg

Si o intrebare...poti sa schimbi cate skiluri vrei ? Si poti de mai multe ori sau numai o singura data ?

Link to comment

@mariko - merge si cu str desi ca archer mi se pare ca ai nevoie de mana mai multa pentru skilluri, dar nu garantez... uitate pe un fan site poate te lamuresti:

www.silkroadtavern.com

www.silkroad-oasis.com

@AlinRoscat - Poti lua questul de cate ori vrei. O sa ai nevoie de 10 cursed hearts si bani pentru o potiune, iar o potiune scoate un level (de exemplu de la skill level 3 la skill level 2 sau din Mastery 15 la Mastery 14).

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...