Jump to content
GReedy

Internaţional SilkRoad Online

Recommended Posts

ai reinstalat win degeaba, nu e de acolo...tre sa adaugi ceva in hosts nu mai stiu exact ce, dar cand aflu iti spun...

@AlinRoscat..eroarea de care se vb prin topic..e alta..

gata am gasit, te duci in C>windows>system32>hosts

in hosts pui la sfarsit asta >>> 222.111.150.111 gwgt1.joymax.com save si gata biggrin.gif o sa-ti mearga

Edited by mariko
Link to comment

ai reinstalat win degeaba, nu e de acolo...tre sa adaugi ceva in hosts nu mai stiu exact ce, dar cand aflu iti spun...

@AlinRoscat..eroarea de care se vb prin topic..e alta..

gata am gasit, te duci in C>windows>system32>hosts

in hosts pui la sfarsit asta >>> 222.111.150.111 gwgt1.joymax.com save si gata biggrin.gif o sa-ti mearga

ia sa te uiti tu in ot acest topic sa vezi ca despre eroarea asta evorba numai ca nu am avut timp sa-i caut eu in tot topicul ca sa-i dau.... biggrin.gif

Link to comment

hello smile.gif

m-am apucat ieri de silkroad si... vreau sincer sa gasesc motive pentru a continua sa-l joc biggrin.gif pe langa lipsa totala de originalitate (in afara de treaba cu sp-urile, toate elementele definitorii ale structurii, graficii si gameplay-ului le-am intalnit si prin alte jocuri, la un nivel mai ridicat), storyline-ul jocului e superb dar lipseste cu desavarsire, quest-urile nu par a avea vreo legatura unele cu altele sau vreo finalitate care sa duca spre o tentativa de storyline macar, party-uri nu am vazut deloc cat m-am plimbat pe afara, lumea nu vorbeste mai deloc pe local (lipsa de comunicare), fiecare pare sa mearga in treaba lui... desigur, in afara de multitudinea de punctulete verzi adunate la locul de respawn, care toate... fac trade tacit, prin multitudinea de magazine deschise in acelasi loc, provocand, pe langa 'falimentul' propriu iminent din cauza concurentei, un lag enooooooorm (nici macar ideea cu magazinele playerilor nu e noua, ea existand implementata de un an de zile pe mu global). harta e destul de bine pusa la punct, dar deh, nimic nou sub soare, acelasi sistem fiind regasit si in anarchy, si in guild wars. cat despre china.. in afara de pagode, nimic nu-mi inspira un spirit oriental. sistemul de attribute points e 'varza' - pe www.silkroadonline.net imi explicau aia acolo ca primesc 5 attribute points/lvl, din care 2 se duc automat la hp si mana, si ca mai am 3 pe care sa le distribui 'la celelalte atribute'; surpriza a fost sa descopar ca celelalte sunt in numar de 2 (multe optiuni), dintre care fiecare caracterizeaza una din multele clase ale jocului: warrior sau wizzard.

si totusi... toate minusurile astea ar putea fi trecute pt inceput cu vederea, ca pana la urma jocul e gratis si arata binisor... dar... exista un element care chiar te face sa comp26.gif , un element care scoate silkroad din toate tiparele jocurilor online si ii acorda zmeura de aur a mmorpg-urilor... nu, nu e vorba de numele jocului... ci de LAG. daca stiti cum sa repar acest 'bug', let me know 5.gif

ah, da, sa nu uit - acum ca mi-am exprimat frustrarile legate de joc-, vreau guild biggrin.gif

Link to comment
Guest SerpentLord

deci am intrat p forumul draklight am incercat, am facut si la login si mi zice k i inactiv si n-am primit nici un mail k sa l activez

never mind a venit acu smile.gif

Link to comment

mrrr... nici macar n-as indrazni sa-l compar cu mu... pentru ca, trebuie sa recunosc, e mult mai reusit decat mu... si, am zis-o intotdeauna nu am jucat/joc mu pt gameplay... ci pt relaxare. dar de la un joc pe care vreau sa-l joc intr-adevar, astept mai mult. si stai, ca am mai descoperit cateva chestii de care sa ma plang smile.gif am murit de x ori la monstrii aia din tomb pt un quest cu nush ce pietre din 2 motive: lag-ul (care sa zicem ca nu e exclusiv vina producatorilor) si camera view (de ce n-au putut sa implementeze sistemul w-a-s-d si de ex 'x' pt intors brusc 180 grade? crybaby2.gif ). si dupa ce ca tot muream pe acolo, ma resurecta in oras si-mi lua 5 min pana ajungeam inapoi... ca playerii din jurul meu erau toti egoisti si nu voiau sa ma resurecteze (nu ca eu as fi descoperit cum se face asta tongue.gif). so, in fine, nu comparam cu mu smile.gif

Link to comment

Pai controlul cu taste e incredibil de enervant. Foloseste mouse-ul si o sa te acomodezi repede.

Cat despre ceilalti jucatori, daca esti sigur ca aveau skillul sa te ressurecteze si nu o faceau, ghinion ca ai intalnit tocmai de genul ala.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...