Jump to content
Frank

O mică nelămurire.

Recommended Posts

Salut,

Îmi cer scuze dacă creez confuzii sau altele dar aş dori să întreb de ce foştii membri ai staff-ului care chiar au pus o piatra în zidul comunitatii au fost trecuti in grupul de "LinkManiac" iar cei ce au fost in functie 1-2 luni maxim li s-a oferit functii de "ex-staff" "Alumni" , etc.

Un mic exemplu, @Potco  ,@Need, @qwertz0r, @nemo si alti (se poate verifica in topicul de la GTA intern), au fost trecuti in acest grup chiar si cu helper. 

Am fost moderator in tot acel timp cu @qwertz0r si s-a intamplat ca ambii sa ne lasam de joc in aceasi saptamana. 

Iar spre exemplu eu ca Moderator pe GTA mai bine de 5-6 lumi am fost trecut "LinkManiac", pentru mine este indiferent, dar as vrea sa stiu motivul. 

Se poate verifica istoricul functiilor in topicul de la GTA. Cred ca cei mai inalti in functie au acces.

@41nd @Kitte 

Edited by Frank
Link to comment
Share on other sites

Salut, eu nu știu de tine și activitatea ta așa că-mi pare rău dar nu pot să-mi dau cu părerea ori să evaluez obiectiv.. Probabil că trebuie să vorbești cu persoanele care ți-au oferit funcțiile sau cine s-a ocupat de secțiune..

Link to comment
Share on other sites

@41nd intervin aici pentru a nu crea unalt topic similar cu acesta. Eu, de ce nu am fost trecut intr-un grup de genul “Alumni” tinand cont de faptul ca am foat alaturi de aceasta comunitate timp de 11 ani fara sa cauzez probleme?  Nu se tine cont de faptul ca am contribuit in diferite proiecte? Functiile detinute in trecut au fost “Admin CS, Moderator CS, Moderator TF2, Helper GTA, Admin GTA, Moderator GTA, Manager GTA”.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, smokeR said:

Eu, de ce nu am fost trecut intr-un grup de genul “Alumni”

Trecerile in grupurile astea nu sunt automate. Cine a lucrat cu utilizatorul respectiv și cine-l cunoaște trebuie să-l propună - să-l treacă unde trebuie. Cine se ocupa de secțiune, cine i-a supravegheat activitatea, etc.. E totul foarte subiectiv.

Link to comment
Share on other sites

Acum 27 minute, 41nd a spus:

Trecerile in grupurile astea nu sunt automate. Cine a lucrat cu utilizatorul respectiv și cine-l cunoaște trebuie să-l propună - să-l treacă unde trebuie. Cine se ocupa de secțiune, cine i-a supravegheat activitatea, etc.. E totul foarte subiectiv.

Ok, in cazul de fata sunt tratat ca o “carpa” dupa atatia ani in care mi-am facut datoria fata de aceasta comunitate, tinand cont de faptul ca fostul responsabil de sectiunea GTA, adica Vicentzo, nu mai ocupa functia respectiva in comunitate. Nu e problema, nu respectivul grad ma facea sa ma simt cineva in viata, dar era doar un semn de respect fata de munca si timpul meu depus in toti acesti ani. Acestea fiind spuse, multumesc pentru timpul acordat.

Link to comment
Share on other sites

Acum 6 minute, smokeR a spus:

. Nu e problema, nu respectivul grad ma facea sa ma simt cineva in viata, dar era doar un semn de respect fata de munca si timpul meu depus in toti acesti ani.

În tocmai.

Acum 40 minute, 41nd a spus:

Trecerile in grupurile astea nu sunt automate. Cine a lucrat cu utilizatorul respectiv și cine-l cunoaște trebuie să-l propună - să-l treacă unde trebuie. Cine se ocupa de secțiune, cine i-a supravegheat activitatea, etc.. E totul foarte subiectiv.

În regula, iar in cazul in care persoana nu mai este in functie de TL pentru ca s-a produs o schimbare brusca cum trebuie procedat?

Cand am fost in functie @smokeR era TL pe GTA.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, smokeR said:

Ok, in cazul de fata sunt tratat ca o “carpa” dupa atatia ani in care mi-am facut datoria fata de aceasta comunitate, tinand cont de faptul ca fostul responsabil de sectiunea GTA, adica Vicentzo, nu mai ocupa functia respectiva in comunitate. Nu e problema, nu respectivul grad ma facea sa ma simt cineva in viata, dar era doar un semn de respect fata de munca si timpul meu depus in toti acesti ani. Acestea fiind spuse, multumesc pentru timpul acordat.

Îmi pare rău că simți așa - trebuia o mai bună comunicare între voi pe secțiune ca să rămână lucrurile bine stabilite și în timpul și după eventuala finalizare de proiect. Poate ar fi bine ca grupurile astea onorifice să fie votate de comunitate - gen un fel de sondaj (poll) pentru fiecare funcție/propunere ca să fie cât mai corect acordată apartenența la grup din partea comunității și nu din partea unui manager..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Managerul  care se ocupa de mutarea dintr-un grup in altul ar fi trebuit sa fie si cel care va pune Alumni sau alt grup dupa caz. 

Pe voi 2 v-am mutat eu Alumni, ca va cunosc. As avea si alte opinii mai departe, dar le tin pentru mine ca nu mi le-a cerut nimeni 🙂 

  • Thanks 2
  • LinkMania 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Frank said:

În regula, iar in cazul in care persoana nu mai este in functie de TL pentru ca s-a produs o schimbare brusca cum trebuie procedat?

Cand am fost in functie @smokeR era TL pe GTA.

Nu cred c-avem o procedură clară pentru așa ceva dar ținând cont și de opinia lui @smokeR de mai sus - încerc să mă gândesc la ceva care să implice participarea cât mai multor utilizatori la acordarea acestor grupuri foștilor voluntari.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Acum 2 ore, Kitte a spus:

Managerul  care se ocupa de mutarea dintr-un grup in altul ar fi trebuit sa fie si cel care va pune Alumni sau alt grup dupa caz. 

Pe voi 2 v-am mutat eu Alumni, ca va cunosc. As avea si alte opinii mai departe, dar le tin pentru mine ca nu mi le-a cerut nimeni 🙂 

Apreciez gestul.

Link to comment
Share on other sites

Acum 4 ore, Kitte a spus:

Managerul  care se ocupa de mutarea dintr-un grup in altul ar fi trebuit sa fie si cel care va pune Alumni sau alt grup dupa caz. 

Pe voi 2 v-am mutat eu Alumni, ca va cunosc. As avea si alte opinii mai departe, dar le tin pentru mine ca nu mi le-a cerut nimeni 🙂 

Mulţumesc,  Kitte. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/26/2020 at 10:05 PM, Frank said:

Salut,

Îmi cer scuze dacă creez confuzii sau altele dar aş dori să întreb de ce foştii membri ai staff-ului care chiar au pus o piatra în zidul comunitatii au fost trecuti in grupul de "LinkManiac" iar cei ce au fost in functie 1-2 luni maxim li s-a oferit functii de "ex-staff" "Alumni" , etc.

Un mic exemplu, @Potco  ,@Need, @qwertz0r, @nemo si alti (se poate verifica in topicul de la GTA intern), au fost trecuti in acest grup chiar si cu helper. 

Am fost moderator in tot acel timp cu @qwertz0r si s-a intamplat ca ambii sa ne lasam de joc in aceasi saptamana. 

Iar spre exemplu eu ca Moderator pe GTA mai bine de 5-6 lumi am fost trecut "LinkManiac", pentru mine este indiferent, dar as vrea sa stiu motivul. 

Se poate verifica istoricul functiilor in topicul de la GTA. Cred ca cei mai inalti in functie au acces.

@41nd @Kitte 

Scuze ca intervin dar eu nu am grupul din cauza funcțiilor de pe GTA. 😁

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...