Jump to content
Hammerel

Mafia 19

Recommended Posts

1. showtek mi-a iesit curat acum cateva zile. azi-noapte am investigat hotcold si e clean. singura persoana pe care n-am investigat-o e lastkiss care nu prea cred ca sunt dubii

2. am pistol, daca ma ataca cineva ii ciurui :P

sa vedem ce zice lastkiss de showtek, eu pe showtek il votez pana una alta, e singurul dubios.

Link to comment
Share on other sites

Guest LastKiss

showtek mi-a iesit curat la investigatii,posibil sa fie nas,votez showtek

blk,apropo de hotncold,e presedinte

Link to comment
Share on other sites

Guest LastKiss

blk,eu nu sunt sigur nici de ursuletz,il voi vota urmatoarea noapte daca are grija wanksta de mine :) , apropo wanksta sigur e doctor? mi se pare putin dubios ca te intreaba de ce nu mori noaptea :-?

Link to comment
Share on other sites

Cel mai probabil mai e doar un nas in joc deoarece mie mi-au iesit toti curati. Deci unul din astia e nas (in ordinea suspiciunilor mele):

- showtek

- ursulet

- wanksta (daca cei 2 de mai sus sunt curati)

Link to comment
Share on other sites

eu sunt bun, stai flex :) ..ok, nu prea mai are rost sa faceti multe investigatii, nu o sa va iasa nimic, doar nasul e in joc ...

votez showtek

asa ca lastkiss, nu mai investiga, stai in casa, ma indrept asupra altuia, in functie de noaptea asta :P

valabil la toti reporterii

sa lamuresc un lucru, faza cu blk. Stiu de ce l-am intrebat, si va spun acum, 1 singur rol poate sa investigheze si sa fie imun noaptea, stiti care e acela, un obiect ca vesta nu are, e cam imposibil acest lucru, si totusi, el este imun noaptea :) si blk, e ceva dubash la mijloc.. stii si tu asta :P

PS: au fost 2 tabere de mafioti, posibil 2 nasi in joc :)

Link to comment
Share on other sites

Guest LastKiss

sunt 4 voturi ,deci moarte instanta asupra lui showtek,wanksta stai chill ca la noapte tu vei fii cel investigat,sper sa-l investigheze blk pe ursuletz si asa vom afla 100% ce si cum

Link to comment
Share on other sites

gandeste-te.. daca showtek e nas, si jocul nu se termina, o singura persoana mai e in joc cu rol de nas.

acest jos a avut clanuri multiple ( utilizarea presedintelui ). DECI probabil 2 nasi, si blk nu are pistol, va asigur de asta :) doar vesta te face imun, iar tu nu o ai blk :) caci e la mine.

Link to comment
Share on other sites

Exista mai multe obiecte in joc, probabil a vrut sa fie sigur ca nu mor politistii competenti fara sa traga un mafiot dupa ei.

In orice caz, wanksta e suspectul numarul 2 acum:

- zice ca e doctor

- zice ca are vesta

- zice ca are detector de metale ("blk nu are pistol, va asigur de asta"). un doctor nu are cum sa fie sigur de ata fara detector

- daca aveai detector si il foloseai pe mine, iti iesea ca sunt inarmat deci minti

- m-a intrebat de ce nu mor noaptea, i-am zis ca am pistol, s-a prins ca nu poate sa ma omoare noaptea deci trebuie sa faca in asa fel incat sa mor la vot

Wanksta, daca showtek nu e nas, maine urmezi.

p.s. Ursulet l-a dat in gat pe Daddy de la inceputul jocului, nu cred ca e nas:

Voi lua in serios cazul in aceasta seara , eu il suspectez pe DaddyYankee .

ursuletz, ce a fost cu replica aia de ieri ? spune ce investigatii ai facut, daca esti politist :)

Am facut investigati si DadddyYankee este mafiotu` , presupun ca este nas ...

Link to comment
Share on other sites

imi intorci cuvintele, incat sa te scoti tu, that is so wrong :). Ti-am specificat in postul de mai sus, CA NU SUNT DOCTOR, m-am dat drept doctor, pentru ca, rolul meu e asemanator, protejez in fiecare noapte o pers de la atacuri, avand sansa ca, daca aceea persoana este atacata, atacatorul moare, deci, nu sunt doctor, sun bodyguard si eu am VESTA. lukl avea pistolul, iar tu nu ai pistol.. si nici nu mori noaptea, si tot eu sunt suspectul a ?:)

n-am nici un detector de metale, aiurezi, am zis ca nu ai pistol pt ca lukl avea. iar pistolul din cate stiu eu, nu te face imun noaptea. si nu cred ca s-au dat ami multe obiecte de acelasi fel...

ursuletz e reporter doh, iti e frica blk ca, dupa ce moare showtek (indiferent de ce e) urmezi tu, pt ca esti rol negativ, si stii ca doar ziua ne poti linsa, in rest nu, fiinda suntem toti imuni la atacuri nocturne.. get over it, ziua urmatoare, ai picat.

Link to comment
Share on other sites

Guest LastKiss

poate fii nas la tabara adversa daca ma intelegi,oricum nici eu nu sunt sigur in cazul lui wanksta..momentan trebuie sa intre lucyo sa il omoare pe showtek si sa ne spuna ce era.

Link to comment
Share on other sites

Yep.

V-am servit pe tava vreo 2-3 mafioti pana acum. Daca esti bolovan sa crezi ca sunt nas, treaba ta.

Daca are cineva detector de metale sa il foloseasca pe mine in noaptea asta sa confirme ca am pistol.

Nu ma face imun dar face sa castig jocul daca sunt atacat deoarece mor si eu si nasul.

Link to comment
Share on other sites

VOTEZ BLK. sper ca v-am explicat ieri de ce.

imi intorci cuvintele, incat sa te scoti tu, that is so wrong :). Ti-am specificat in postul de mai sus, CA NU SUNT DOCTOR, m-am dat drept doctor, pentru ca, rolul meu e asemanator, protejez in fiecare noapte o pers de la atacuri, avand sansa ca, daca aceea persoana este atacata, atacatorul moare, deci, nu sunt doctor, sun bodyguard si eu am VESTA. lukl avea pistolul, iar tu nu ai pistol.. si nici nu mori noaptea, si tot eu sunt suspectul a ?:)

n-am nici un detector de metale, aiurezi, am zis ca nu ai pistol pt ca lukl avea. iar pistolul din cate stiu eu, nu te face imun noaptea. si nu cred ca s-au dat ami multe obiecte de acelasi fel...

ursuletz e reporter doh, iti e frica blk ca, dupa ce moare showtek (indiferent de ce e) urmezi tu, pt ca esti rol negativ, si stii ca doar ziua ne poti linsa, in rest nu, fiinda suntem toti imuni la atacuri nocturne.. get over it, ziua urmatoare, ai picat.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...