Jump to content
SenSei.

Apel catre Comunitatea LinkMania numarul 2 !(primul a fost sters abuziv)

Recommended Posts

@Lancelotin perioadele alea de glorie, samp-ul aduna mai mulți playeri pe un server decât restul serverelor la un loc. 🙂

@41nd pentru ce sa aducă dovezi daca asta o stim cu toții? Nu zic ca nu au făcut nimic in trecut(managerii), poate au meritat, dar in momentul asta, activitatea pe forum este nula, absolut NULĂ, TE COMPLACI VAZAND ASTA? 

Edited by Potco
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

RIP LM

 

N-am treaba cu subiectul principal al topicului dar si daca se apuca Iceman impreuna cu Moro sa cladeasca un server pentru voi, primele doua saptamani va avea succes dar apoi va cadea in cap datorita anilor pe care ii aveti. Nostalgia e nice insa nu aveti nici voi timp sa claditi un server impreuna cu administratia si in cateva zile max 2 sapt va pica din nou, asta e motivul pentru ultimele doua esecuri, luati exemple de la celelalte 3 comunitati mari din RO, nr jucatorilor de acum 3-4 ani si cel de acum.
 

un fivem ar merge.

salutari

Edited by moody
Link to comment
Share on other sites

Acum 42 minute, TheGodfather1339 a spus:

@DadSpikese poate, daca eu am sv de peste 3 ani fara playeri, lucrez continuu la el si platesc host da. 100% se merita. Cum spuneam mai sus, daca ar veni jucatori, as intra cu sv in comunitate dar nu mi-a dat nimeni niciun mesaj

salut, poate lucrezi tu ca programare pawno dar  daca nu ai niciun proient  prezentat de tine pe vre-o platforma de Sa:mp.
acum nu stiu ce sa zic am observat ca erai si  pe vremea lui @axelutz3 cand era propriu lui proiect si ai castigat 3 euro pentru gasirea unor bug-uri.

Edited by Andu.
Link to comment
Share on other sites

@Andu.nu am nicio treaba cu axelutz, nici nu stiu cine e. Iar legat de prezentare, cine vrea sa vada sv imi poate da mesaj in privat sau pe discord. Nu dau ip aici sau ceva ca nu am venit sa fac reclama ca un nesimtit 🙂

Edit: Plus ca nu rezolv buguri pentru altii, indiferent ca e gratis sau platit

Edited by TheGodfather1339
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Acum 7 minute, TheGodfather1339 a spus:

@Andu.nu am nicio treaba cu axelutz, nici nu stiu cine e. Iar legat de prezentare, cine vrea sa vada sv imi poate da mesaj in privat sau pe discord. Nu dau ip aici sau ceva ca nu am venit sa fac reclama ca un nesimtit 🙂

ai fost mentionat aici deasta am si reactionat

 

Link to comment
Share on other sites

Eu acum n-am nici o nevoie, nu mai sunt jocuri, nu mai e lume, dar măcar faceți ceva cu forumul ăsta. Eu înțeleg că forumul are podoabe de pom, e colorat frumos, am pus și betală, dar e defect rău. Deci nici măcar la capitolul ăsta nu stăm bine, ce să mai zic de o mai mare atenție la gaming.

Cât despre comunitate, nu mai poți învia mortul de la groapă. Practic așa s-a întâmplat cu toate comunitățile de gaming, vezi cazuri similare precum: Level, PC-Games, X-TREME PC, Game Over sau Nivelul 2.

Singurul lucru care mai poate fi făcut este să aduceți old-school-ul în prim plan, un server de MU 97d, poate un server de Star Wars - Jedi Academy 2, unul de SAMP Classic și poate (de ce nu) un server de CS-GO, în rest toată lumea joacă mp pe unde poate, dacă mai poate.

Dau cu buretele peste tot ce-am scris, dar de un singur lucru îmi pare rău, că s-a șters vechiul forum, asta odată cu venirea noului staff.

 

Toate cele bune!

Edited by Sly
  • Like 2
  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

@41nd de ce @Kittefăcea presiune pe X sa renunțe la actualul staff de pe GTA, dacă ea nu avea nici-o legătură pe partea de SAMP? De ce o mai țineți ca Manager?

@freezeR după ce a dat fail cu proiectul, pentru ce a mai rămas Manager GTA?

De ce nu ați oferit atât suport și pe partea de GTA, cum ați oferit pe partea de MU?

@Lancelot, sunt aici din 2007. Îți spun sigur ca această comunitate a avut momentele de glorie când serverul de GTA era full, 300/300. Când tot ce se întâmplă în joc, se activa pe forum.

Aplicații pentru facțiuni, reclamații, rapoarte s.a.m.d

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@TheGodfather1339 am făcut secțiunea de propus proiecte dar poate nu e suficient de clară exprimarea de acolo:

https://www.linkmania.ro/forum/1725-projects/

@Sly ai scris la secțiunea de probleme ce vezi în neregulă cu forumul? Sau nu poți posta acolo ?

https://www.linkmania.ro/forum/1711-problems-concerns-complaints/

"Dau cu buretele peste tot ce-am scris, dar de un singur lucru îmi pare rău, că s-a șters vechiul forum, asta odată cu venirea noului staff. " Din păcate în perioada aia nu aveam deloc resurse (pe termen scurt-mediu) așa c-a fost singura soluție pentru a supraviețui și continua comunitatea.

@qwertz0r să înțeleg că nu poți să-mi oferi nici un exemplu clar legat de acuzația ta și rămânem doar la nivelul de bârfă..

"De ce nu ați oferit atât suport și pe partea de GTA, cum ați oferit pe partea de MU?" Suport constând în... ? Forumul oferă doar suport de forum - egal tipurilor de jocuri acceptate.

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nu mai postez acolo, chiar de-ar fi să fiu off topic.

1. în primul rând pagina se încarcă foarte greu, am constatat că și când treci de la o secțiune la alta, aceiași problemă, timpii de încărcare sunt foarte mari. 

2. nu putem face upload pe forum la nici un fel de imagine. Știu că baza de date e mică, dar nici preview la cele externe nu putem face.

3. quote sau multi-quote nu vor să funcționeze deloc.

Nu înțeleg de ce erau necesare resurse pentru a continua cu vechiul forum, dar mă rog.

Edited by Sly
Link to comment
Share on other sites

@41ndinainte sa fac cerere m-ar interesa daca ar veni jucatori, am mai fost prin alte comunitati si nu a venit nimeni. Iar de conducere nu mai zic, dezinteres total. Daca vrei/vreti imi spuneti daca vreti sa va dau ip sau linkuri de la niste promovari pe care le-am avut pe youtube sa va faceti o idee de cum e gamemodeul. Asa pe scurt e combinatie intre GF-RPG, sisteme precum atm rob, stunt eventuri, hunting event, servieta, air drop si altele, e tradus 99% in engleza. 

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

@Sly din păcate ultimele actualizări la forum au adus niște complexități în plus pe care sper să le rezolvăm anul ăsta.

"Nu înțeleg de ce erau necesare resurse pentru a continua cu vechiul forum" pentru că plătim pentru actualizări la forum și în timp au fost integrate facilități noi care au venit și cu un necesar de resurse mai mare.

E ca și cum m-ar întreba cineva de ce nu folosesc un Windows 95 pe un Pentium ca să navighez pe Internet-ul actual 🐠 🦈

@TheGodfather1339 e imposibil să-ți garantăm o populație de jucători dar noi îți putem oferi ce ți-am scris puțin mai devreme la propunerea ta de la proiecte și de acolo depinde doar de tine și de echipa ta să vă dezvoltați mai departe.

Link to comment
Share on other sites

Nu am prea multe de spus eu. 

Nu sunteti ASUMATI si stergeti orice e spus intr-o nota " vulgara " pentru acest forum. Stergeti conturile oamenilor care au insemnat linkmania in decursul a 10 ani, chit ca au fost perioade cu 15 playeri sau cu 300, ei nu au plecat, si voi nu dati 2 bani pe ei.

1. Conducere comunista ( asteptati sa faceti 63 de ani sa iesiti la pensie ), nu dau exemple, va stiti voi. 

2. Daca nu sunteti de la sectiunea SA:MP, nu vad legatura multora de la MU aici, sunteti ca mustele alea care trag la rahat.

3.  Nu ocupati functia de MANAGER doar cu numele, ca sunteti absolut 0 cu activitatea pe acest forum, e mort demult.

4.Nu va este putin rusine? Sunt postari din 2019 pe header-ul forumului ( ca nu o pot numi comunitate cu 6 oameni pe forum odata la 2 luni ).

5. Daca cu adevarat vreti o schimbare, ar fi bine sa lasati baietii ce vin din spate cu ambitie si proiecte noi, poate mai salvati si voi ceva

2019 fratilor, sunteti morti de 3 ani aproape, si nimeni nu face nimic pentru ca sunteti incuiati la minte si nu lasati noua generatie sa faca ceva. 

image.thumb.png.152f03eceda62732b460ac12dedd68ea.png

CONCLUZIE: LinkMania dupa pandemie:

Primăria Botoșani a închiriat un excavator pentru a face față valului de  decese / Criza locurilor în cimitir, similară cu cea din Italia, din  primăvară

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Am înțeles, noi suntem muștele, acceptăm și asta, dar mă-ntreb cine naiba o fi rahatul? 

Amice, și noi am jucat SAMP, însă chiar de-ar fi vreo persoană care n-a jucat decât MU, de unde și până unde ideea asta că n-are voie să posteze și în secțiunea asta? Trebuie să dăm examen, să facem cerere la primărie, e nevoie de acte parafate, semnate și taxă de timbru?

Ș-apoi, "COMUNISM, COMUNISM"! Ilogic și ridicol...

Edited by Sly
Link to comment
Share on other sites

Având în vedere cele discutate, așteptăm cu nerăbdare o decizie finală. 

Dacă se răspunde la o săptămână de fiecare dată, probabil până la sfârșitul anului știm și părerea administratorului, așa-i aind? 

Fall Dancing GIF

Link to comment
Share on other sites

@Sly "Da, dar baza aia putea fi salvată într-un fel" sigur dar imposibil de importat sau extras din ea și adăugat la forum mai târziu..

Cred că topicul ăsta a trăit suficient. 

Pentru cine dorește să aducă un proiect valabil în comunitate - avem în continuare secțiunea de propuneri proiecte (am editat puțin ghidul principal):

https://www.linkmania.ro/forum/1725-projects/

Pentru alte reclamații (că asta înțeleg c-a fost scopul principal al topicului) - avem secțiunea potrivită:

https://www.linkmania.ro/forum/1711-problems-concerns-complaints/

 

  • Downvote 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...