Jump to content
ureqqe

MuOnline Season 15 - REDESCHIDERE. Fara Donatii / Seal XP

Recommended Posts

Salut am dorii sa redeschidem Serverul de MuOnline cu o versiune noua Season 15 , de data aceeasta fara donatii , sealuri de xp , no X shop , "nu se va vinde nimic contra cost"

M.am gadit undeva la 10x / 100x xp

Reset la level 400 / 500 de puncte pe reset indiferent de clasa . Punctele se vor scoate si vei primii 500 de puncte bonus pentru fiecare reset / maximul de reset va fi 150

Max Stats : 60000

De ce m.am gandit sa redeschid ? Simplu  sper sa iasa ceva mai bine de data aceeasta fara certuri din cauza donatiilor si fara ca cineva sa fie avantajat datorita "banilor"

 Sa va faceti o idee Test : http://linkmania.ddns.net:82/

100xp - Xshop DESCHIS GRATIS - Doar pe perioada testului

Reset - Level 400 Burn Stats - 500 puncte BONUS .

Va fi cat de cat greu sa Obtii Iteme bune.

@41nd @Lancelot @Kitte

Edited by ureqqe
  • Upvote 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, ureqqe said:

Salut am dorii sa redeschidem Serverul de MuOnline cu o versiune noua Season 15 , de data aceeasta fara donatii , sealuri de xp , no X shop , "nu se va vinde nimic contra cost"

M.am gadit undeva la 10x / 100x xp

Reset la level 400 / 500 de puncte pe reset indiferent de clasa . Punctele se vor scoate si vei primii 500 de puncte bonus pentru fiecare reset / maximul de reset va fi 150

Max Stats : 60000

De ce m.am gandit sa redeschid ? Simplu  sper sa iasa ceva mai bine de data aceeasta fara certuri din cauza donatiilor si fara ca cineva sa fie avantajat datorita "banilor"

 Sa va faceti o idee Test : http://linkmania.ddns.net:82/

100xp - Xshop DESCHIS GRATIS - Doar pe perioada testului

Reset - Level 400 Burn Stats - 500 puncte BONUS .

Hard Economy.

Va fi greu sa Obtii Iteme bune. 

@41nd @Lancelot @Kitte

 

Link to comment
Share on other sites

Securitatea serverului cred ca este 100% sigura fiind hostat la o firma de specialitate . 

Website http://linkmania.ddns.net:82/

Conturile se pot creea pe site , clientul se poate descarca tot de pe site ,serverul este deschis pentru teste . 

Staff deocamdata sunt sigur ,dar probabil vor mai fi care vor sa se alature staffului  in viitor . 

Edited by ureqqe
Link to comment
Share on other sites

On 3/4/2020 at 11:54 AM, ureqqe said:

Salut am dorii sa redeschidem Serverul de MuOnline cu o versiune noua Season 15 , de data aceeasta fara donatii , sealuri de xp , no X shop , "nu se va vinde nimic contra cost"

M.am gadit undeva la 10x / 100x xp

Reset la level 400 / 500 de puncte pe reset indiferent de clasa . Punctele se vor scoate si vei primii 500 de puncte bonus pentru fiecare reset / maximul de reset va fi 150

 

Daca vrei sa nu ai conflict intre ei dece nu faci ca donatori adica cei care doneaza ceva bani sa intre pe servar VIP iar restu care nu doneaza deloc sa ramane pe cel simplu...

Adica nu vad de ce sa renunti la o mana cand poti sa lucrezi cu ambele maini separat/simultan, si nu cu o mana doar...

Ok 150 maxim de reset doar pentru test sau stil Demo adica demonstrativ ?

Majoritatea servarelor au nelimitat la reset sau au Grand reset la 20 sau 30 un grand reset.

Iar in cazul asta si la 150 ar fi misto un grand reset doar sa nu fie limitat...

 

Am testat putin jocu se pare ca cam toate servarele au probleme cu setarile shopurilor cu npc.

Oare dece sunt asa nearanjate deloc.... doar 1 singur servar gasisem ok si acela e inchis acum si nu mai lau reparat pff... Ma refer la MUREBIRTH care avea toate bookurile in shop Lorencia Bar Girl si totusi si asa era destul de complicat si cu bookurile in shop chiar toate pana la +5 pentru ca atunci cand a inceput jocul si voi stiti de cand a inceput doar la 3 jucatori deci era sanse de 3 la 1 sa gasesti haina potrivita la drop acum e de 10 la 1 foarte dezamagitor daca nu pica nimic din 9 incercari. Aici trebuia setat dropul de caractere sa fie totusi ca la inceput de 3 la 1 macar.

Sau un drop foarte mare de minimi de 3 bokuri din toti goldeni poate chiar si  5 bookuri drop si nu vreau din acelea drop cu noua moneda Rud in loc de ZEN din care nu poti sa cumperi mai nimic cu Rud cum sunt setate unele servare facute cam tote la misto sau la caterinca....

Si am impresia ca setarile astea slabe si facute la misto sunt facute ca sa nu castige alt servar inafara de cel original cea ce e foarte grav sau ciudat ca nici aproape 1 servar nu e setat deloc potrivit pentru reseturi sau grand reseturi...

-Echipamentul si NPC cu shopuri trebuia sa fie setat mai frumos si nu la plesneala sau la nimereala cum am vazut la mai toate servarele macar cu book +1 pana la +5 daca nu stiu sa seteze NPC cu shopurile pe hartile cu toate Shopuri...

-Si in shopul cu WC si Goblin points trebuie sa se poata cumpara toate itemelurile last levels cu full options...

Si de cearta cu donatori eu stiu ca de obicei donatori sunt separati de jucatori fara donati... Cel putin stiu ca deacea exista Servar VIP... right ??? 🙂 GL and GG with new servar ON. Cia and see you later or in-game...

Good your servar has at least Reset in-game with new command /reset in-game. Thx all.

 

Link to comment
Share on other sites

Si eu recomand tot 100x toate sub 25x sau u 50x au renuntat pentru mai mult xp... peste 100x poate si  500x sau 1000x+ au ramas cam in jur pe aici se circula cam toate servarele din observatile mele recente asa sta lucurile.

PS: cand se termina testul de servar ??

Edited by Angelomon
pt a nu face alt post thx.
Link to comment
Share on other sites

Va dura destul de mult ,nu vrem sa grabim lucrurile ca data trecuta si sa avem surprize . Poti juca linistit ,o luna doua nu se va da reset db .

Avem nevoie  playeri sa testeze serverul deocamdata ,si de stafful linkmania sa aprobe proiectul daca sunt de acord, la final se va lua o decizie in privinta xp .

2 hours ago, Angelomon said:

Daca vrei sa nu ai conflict intre ei dece nu faci ca donatori adica cei care doneaza ceva bani sa intre pe servar VIP iar restu care nu doneaza deloc sa ramane pe cel simplu...

Adica nu vad de ce sa renunti la o mana cand poti sa lucrezi cu ambele maini separat/simultan, si nu cu o mana doar...

Ok 150 maxim de reset doar pentru test sau stil Demo adica demonstrativ ?

Majoritatea servarelor au nelimitat la reset sau au Grand reset la 20 sau 30 un grand reset.

Iar in cazul asta si la 150 ar fi misto un grand reset doar sa nu fie limitat...

 

Am testat putin jocu se pare ca cam toate servarele au probleme cu setarile shopurilor cu npc.

Oare dece sunt asa nearanjate deloc.... doar 1 singur servar gasisem ok si acela e inchis acum si nu mai lau reparat pff... Ma refer la MUREBIRTH care avea toate bookurile in shop Lorencia Bar Girl si totusi si asa era destul de complicat si cu bookurile in shop chiar toate pana la +5 pentru ca atunci cand a inceput jocul si voi stiti de cand a inceput doar la 3 jucatori deci era sanse de 3 la 1 sa gasesti haina potrivita la drop acum e de 10 la 1 foarte dezamagitor daca nu pica nimic din 9 incercari. Aici trebuia setat dropul de caractere sa fie totusi ca la inceput de 3 la 1 macar.

Sau un drop foarte mare de minimi de 3 bokuri din toti goldeni poate chiar si  5 bookuri drop si nu vreau din acelea drop cu noua moneda Rud in loc de ZEN din care nu poti sa cumperi mai nimic cu Rud cum sunt setate unele servare facute cam tote la misto sau la caterinca....

Si am impresia ca setarile astea slabe si facute la misto sunt facute ca sa nu castige alt servar inafara de cel original cea ce e foarte grav sau ciudat ca nici aproape 1 servar nu e setat deloc potrivit pentru reseturi sau grand reseturi...

-Echipamentul si NPC cu shopuri trebuia sa fie setat mai frumos si nu la plesneala sau la nimereala cum am vazut la mai toate servarele macar cu book +1 pana la +5 daca nu stiu sa seteze NPC cu shopurile pe hartile cu toate Shopuri...

-Si in shopul cu WC si Goblin points trebuie sa se poata cumpara toate itemelurile last levels cu full options...

Si de cearta cu donatori eu stiu ca de obicei donatori sunt separati de jucatori fara donati... Cel putin stiu ca deacea exista Servar VIP... right ??? 🙂 GL and GG with new servar ON. Cia and see you later or in-game...

Good your servar has at least Reset in-game with new command /reset in-game. Thx all.

 

Nu inteleg ce este gresit la shopuri , este un low server nu poti gasii totul in shop trebuie sa joci pentru a obtine iteme bune etc .

Goldeni dropeaza cate 3.4sau 5 bookuri depinde de golden . 

Va fi un server FREE To PLAY , toata lumea va juca egal . Nimic nu se va cumpara si nu se va vinde pe bani .

Apropo de serverele care ai zis , fiercare server incearca sa fie unic in felul lui .

 

Edited by ureqqe
Link to comment
Share on other sites

150 reset ,am calculat gresit, ar fi cam 300 max reset-fiind max stats 60 000 pentru fiecare categorie la abilitati /str/agi/vit/ene / 300 resets ar fi cam 150000 puncte deci ar ramane ca fiecare sa isi distribuie punctele cum vrea fara a avea full stats

Edited by ureqqe
Link to comment
Share on other sites

Salut,

Suna interesant ce vrei sa faci, cu atat mai mult faptul ca e FULL pay to win dar din cele descrise, serverul pare putin cam prea greu. Pe x100 dureaza circa 2-3 ore sa dai un reset, in conditiile in care esti "bazat" si faptul ca e stat burn o sa faca totul sa fie si mai dificil. Inteleg ideea de a munci pentru iteme si restul dar nu cred ca o sa vrea lumea sa stea 2-3 luni numai pentru a aduna suficient ruud sa isi ia 1 singur item sau alte chestii de genul.

As recomanda x100 dar fara stat burn si cu max stats 32767, in felul asta la 25 -30 de reseturi esti full stats si poti da primul GR. Facand serverul 100% play to win, trebuie sa gasesti o modalitate prin care sa faci acel GR sa se merite, sa vrea lumea sa dea un GR si sa o ia de la capat pentru ca da, au luat ceva bun in urma lui (100k ruud sau cine stie ce).

Partea de vip nu cred ca trebuie facuta pe 2 servere separate pentru simplul fapt ca vor fi 2 lumi diferite si nu isi are rostul.

As fi interesat sa lucrez cu tine si sa incerc sa te ajut cum si cat pot pentru a ajunge la serverul "perfect" pentru ca si eu caut un server bun pe care sa joc de ceva vreme si nu gasesc nicaieri.

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Oviii93 said:

Salut,

Suna interesant ce vrei sa faci, cu atat mai mult faptul ca e FULL pay to win dar din cele descrise, serverul pare putin cam prea greu. Pe x100 dureaza circa 2-3 ore sa dai un reset, in conditiile in care esti "bazat" si faptul ca e stat burn o sa faca totul sa fie si mai dificil. Inteleg ideea de a munci pentru iteme si restul dar nu cred ca o sa vrea lumea sa stea 2-3 luni numai pentru a aduna suficient ruud sa isi ia 1 singur item sau alte chestii de genul.

As recomanda x100 dar fara stat burn si cu max stats 32767, in felul asta la 25 -30 de reseturi esti full stats si poti da primul GR. Facand serverul 100% play to win, trebuie sa gasesti o modalitate prin care sa faci acel GR sa se merite, sa vrea lumea sa dea un GR si sa o ia de la capat pentru ca da, au luat ceva bun in urma lui (100k ruud sau cine stie ce).

Partea de vip nu cred ca trebuie facuta pe 2 servere separate pentru simplul fapt ca vor fi 2 lumi diferite si nu isi are rostul.

As fi interesat sa lucrez cu tine si sa incerc sa te ajut cum si cat pot pentru a ajunge la serverul "perfect" pentru ca si eu caut un server bun pe care sa joc de ceva vreme si nu gasesc nicaieri.

 

 

Nu are rost sa faci keep stats pentru ca se ca ajunge foarte repede la full stats , in plus este problema cu move ,odata ce ai facut lvl ML te poti teleporta unde doresti de la normal level 1 , cu burn stats este mai echilibrat , adica joci pana la 20 ,100 rr maxim karutan 2 , iar abea apoi poti ajunge in hartile mai mari , asta este si iddeea sa strangi ruud in timpul a 300 de reset  ceea este destul de mult . Ideea serverului este sa dureze cat mai mult nu sa faci full stats in 2sapt iar apoi sa te muti pe alt server . 

Nici nu are rost sa discutam de VIP sau alte metode de vanzare pe server pentru ca nu vor fi . 

Trimite-mi niste informatii despre tine , daca ai cunostinte despre servere de MuOnline etc  . 

Edited by ureqqe
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ureqqe said:

Nu are rost sa faci keep stats pentru ca se ca ajunge foarte repede la full stats , in plus este problema cu move ,odata ce ai facut lvl ML te poti teleporta unde doresti de la normal level 1 , cu burn stats este mai echilibrat , adica joci pana la 20 ,100 rr maxim karutan 2 , iar abea apoi poti ajunge in hartile mai mari , asta este si iddeea sa strangi ruud in timpul a 300 de reset  ceea este destul de mult . Ideea serverului este sa dureze cat mai mult nu sa faci full stats in 2sapt iar apoi sa te muti pe alt server . 

Inteleg ce zici dar acolo intervine grand resetul. Una e sa fii full stats alta e sa fii full build.. din cum am descris mai devreme, daca la 30 de reseturi ai full stats si dai grand resetul, o iei de la capat pentru a lua ceva ce ai nevoie.. un grand reset, intr-adevar il dai undeva la 2-3 saptamani daca il faci la x100 fara stat burn, dar mai apoi trebuie sa dai alte grand reseturi pentru a lua ruud-ul necesar si asa mai departe. si asta poate dura... daca iei 100k ruud la gr (doar ca si exemplu) ai nevoie de 2m ruud pentru a-ti face setul, fara armura, maxim (neluand in considerare jwls si ahs si restul) 2milioane ruud inseamna 20 de grand reseturi. 20 de grand reseturi la fiecare gr fiind 2-3 saptamani, ajungi sa fii full in circa jumatate de an, daca nu si mai bine ca o sa mai trebuiasca si arma, ghost horse si restul. Zic ca e rezonabil 6 luni minim, tu ce zici?

Link to comment
Share on other sites

Incearca sa joci putin si spune.mi cum ti se pare  

Jocul nu se bazeaza pe GR sa faci RUUD , ruudul si itemele le faci din bossi , invazii , farm . Majoritatea serverelor au GR . Si max rr 30 , stats burn cu 300rr este mai long term , daca este nevoie se va pune si GR dupa aceste 300rr , ceea ce zici tu este un server HIGH rate . Serverul va ramane in varianta aceeasta, ceea ce ma intereseasa este sa nu fie buuguri in joc . 

Edited by ureqqe
Link to comment
Share on other sites

Acum 2 minute, 41nd a spus:

Sigur - cât timp există pasionați în staff care au timp să se ocupe... :gu_41:

Ce nu fac eu pentru MU. 

 

@ureqqe te rog considera proiectul aprobat. Discutam mai departe la Voluntari despre proiect. O sa iti dau tag dupa ce iti schim grupul, in cursul zilei de azi. 

 

Discutiile despre setari o sa le continuati pe sectiune, o sa mut eu de aici sectiunea relevanta din discutie, ceva mai tarziu.

 

Merci tuturor. 

  • LinkMania 1
Link to comment
Share on other sites

Scuze dar acum am devenit total impotriva servarelor slow incluzand x100 e praf mai ales ca avem deja commanda /reset in-game acum totul depinde de viteza deci toate servarele slow cad prost. scuze dar eu ma retrag deja a aparut iteme delux etc.... deci nu mai e nici un rost sa mergem slow deloc.. Si deja am gasit ce cautam. Si din cate obser stafu nu a zis ca avem grand reset drept sa spun pentru servare low slow nu se merita nici grand resetul deloc.... In fine am gasit ce cautam.

Ps stiam sa fac un servar model dar acum iau clasa de la alti mai incarcati cu adevarat speed for MU not original statornic.

Si eu am fost cu voi mai demult defapt aproape de cand a aparut mu chiar mati evoluat  dar e timpu sa renunta la slow deacea a aparut servarele cu reset pt ca originalul era prea slow si prea oprit din joc defapt

 

Dupacea m-am suparat eu pe eii ca facusera Rebirt ca celelalte si eam zis dece sa iesim ca prosti din joc cand putem sa jucam continu dupacea  dupa acuzatile mele au inchis Rebirt-ul offical de ei sa copieze si ei High dar nu au putut chiar asa bine acum au realizat exact ce am spus eu Reset e pt speed iar grand reset este pentru ultra speeed cea ce linkmania va ramane in urma mai ales cand acum deja vad o invazie de iteme delux etc... chiar o tona unde ei spune ca nu le putem avea si au dreptate e prea slow si x100 no sa va mearga eu iam facut sa inchida Rebirthu original asa va fi si cu voi ati ramas ca mine slow dar acum am gasit ce cautam si aveau dreptate cei pe fast mai ales ca am doamne 1200 level unde vedeti voi x100 nu rezista deloc va spun eu daca nu veti vedea ca  mine o sa gresiti oricum o sa puteti oricand seta pe mai mare viteza cred si o sa imi dati dreptate poate nu acum dar in timp. Ms pt ca acti citit tot eu vreau sa ajut Originalul dar si rapidul MU al nostru servar.... Norock in continuare!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...