Jump to content
tecty

MU Online - Season 14 Part 1-3

Recommended Posts

Salut, impreuna cu @ureqqe dorim sa deschidem un Season 14 Part 1-3.

Host-ul e deja cumparat si activ.

Server Files vor fi cumparate de la IGCN - http://community.igcn.mu/store/product/22-igcpremium-plus/ .

Clasa noua Rune Wizzard ; Aripi Lv4, Mape noi, Awakening Soul upgrade set Ruud, etc.

Am cativa doritori care sunt dispusi sa se alature noua si sa ajute in diverse feluri.

Dorim ca serverul sa fie low xp, 7-10x, ca prin fiecare harta sa se treaca. Event-urile, quest-urile si party-ul sa aiba importanta si overall sa fie un joc treptat, in care orice faci sa fie o senzatie de realizare . Sunt de parere ca doar asa ne putem bucura de un joc RPG si prin care  sa avem mai multe  intreactii intre playerii serverului. 

Vor fi donatii, ajustate sa fie un mic ajutor pentru cei care-si permit, fara boost xp, ceva care prin jucand poti realiza.

@Lancelot @Kitte @41nd

@mircea_dbv @Merida 

 

igcn-mu-online-server-files-season-14-premium-200-D_NQ_NP_799260-MLA29504749144_022019-F.jpgru2.png

-_--636704221982152060.jpg-_--636704221902218620.jpg

-_--636704221828998340.jpg-_--636704221757651500.jpg

-_--636704221646181820.jpg-_--636704221529247940.jpg

-_--636704221466019340.jpg-_--636704221376250340.jpg

55.jpg50.png51.jpg

Edited by tecty
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Acum 2 ore, 41nd a spus:

Salut, mulțumim pentru ofertă, așteptăm alte întrebări de la posibilii jucători și de la voluntarii din staff interesați !

Pe partea de technic am deja 2 persoane care o sa ma ajute.

Edited by Kitte
La cerere
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Cum a spus si tecty ,

 Asta am vrea sa facem

Season14 serverul cumparat de la IGCN

 Web : cumparat de la IGCN

XP : Maxim 5-10 ca pe old 97d

Quest Sistem :On  in game iti da un plus de experienta si te ajuta cu multe lucruri noi/te invata sa faci lucruri noi, asta depinde de player daca vrea sau nu sa le faca, dar tinand cont de xp mic,drop cred ca oricine le va face pentru a primi extra xp 

Donatiile : Global Sistem (doar lucrurile care se vand si pe global) lucruri marunte ca serverul sa supravietuiasa si sa aiba o intretinere buna atat el cat si oameni care se ocupa de el si joaca pe el.... 

Spots : Low Maps fara spoturi decat mobii normali care sunt pe harta x2 ( de 2 ori mai multi ) sa pastram sistemul de Quest .

High Maps - Spoturi ... 

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt sponsorul si ma ocup si de technic. Tecty este technic si supervizeaza tot ce tine de server, @Gonke si inca o persoana care trebuie sa isi faca cont pe forum, amandoi ajutand cu partea de technic. Nu avem asteptari financiare de la nici un player pe linkmania, cine vrea sa doneze este binevenit . Donatiile nu vor incurca gameplay-ul, jocul se va baza pe Questuri / Gameplay.

Edited by ureqqe
Link to comment
Share on other sites

Acum 2 ore, Lancelot a spus:

si care este echipa de tehnic? si cam ce asteptari financiare aveti de la jucatorii de pe link mania?

Echipa de technic a mentionato @ureqqe

Donatiile vor fi facultative, nu va fi nimic ce nu poate fi realizat in joc, pentru cei care isi permit sa fie mai lenesi sau cei care vor sa ajute serverul.

Exemple concrete nu-ti pot da deoarece inca asteptam okay-ul vostru ca sa achizitionam tot ce e nevoie si sa putem incepe lucrul, beta-ul si sa facem testele necesare. 

Ce o sa folosim, cum vrem sa-l setam (inca dezbatem diferite ideii) si ce rol vor avea donatiile sunt baza, restul o sa vina cand incepe lucrul. 

Am precizat si in primul post, nu or sa fie boost-uri de xp.

Edited by tecty
Link to comment
Share on other sites

Acum 8 ore, tecty a spus:

Echipa de technic a mentionato @ureqqe

Donatiile vor fi facultative, nu va fi nimic ce nu poate fi realizat in joc, pentru cei care isi permit sa fie mai lenesi sau cei care vor sa ajute serverul.

Exemple concrete nu-ti pot da deoarece inca asteptam okay-ul vostru ca sa achizitionam tot ce e nevoie si sa putem incepe lucrul, beta-ul si sa facem testele necesare. 

Ce o sa folosim, cum vrem sa-l setam (inca dezbatem diferite ideii) si ce rol vor avea donatiile sunt baza, restul o sa vina cand incepe lucrul. 

Am precizat si in primul post, nu or sa fie boost-uri de xp.

Aici ma refer la xShop, o sa vedem, s-ar putea sa bagam la quest rewards, gen de 30min, poate la eventuri etc. 

Sunt destule oricum de testat, ca sa stim ce lvl max o sa fie, si ce xp o sa fie, 7x ar fi fost la lvl 400, dar sunt si iteme de lvl 900 pe S14, deci s-ar putea sa facem lvl max 1000, in fine sunt multe de vazut, noi doar asteptam sa putem incepe 🙂 

Edited by tecty
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Nu ar fi o idee buna sa ne unim . Oameni care au facut server pe linkmania au dovedit ce pot face . Aveti dovezile la s12 si multe altele. Inca asteptam si nu stiu de ce dureaza atat de mult sa se dea un raspuns . 

Link to comment
Share on other sites

Acum 8 minute, Lancelot a spus:

Pentru ca nu inspirati incredere si pentru ca asociatul tau dl tecty insulta actuala echipa pe pm?

poate fi o varianta si asta

ce incredere sa mai ai in ziua de azi cand 4 proiecte de server de Mu au dat fail in maxim o saptamna de lansare macar bunavointa sa aveti sa lasati si pe altii si isi incerce norocul poate au un proiect stabil si de durata ...

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu despre ce incredere este vorba cand eu investesc aproape 1000$ si timp sa fac un server decent , probabil incredere va inspira serverul actual de 20$ ... nu stiu ce sa spun de tecty ce face pe pm , dar mi se pare un player care isi da interesul pentru aceasta comunitate si unul dintre putinii care cunosc jocul si chiar isi doreste un server stabil

Edited by ureqqe
Link to comment
Share on other sites

Acum 29 minute, Lancelot a spus:

Pentru ca nu inspirati incredere si pentru ca asociatul tau dl tecty insulta actuala echipa pe pm?

poate fi o varianta si asta

Daca baieti au bani de igcn ce conteaza restu,dale o seansa.

 

 

@Dumnezeu cu mila 😇

Edited by Dumnezeu
Link to comment
Share on other sites

Acum 1 minut, ureqqe a spus:

Nu stiu despre ce incredere este vorba cand eu investesc aproape 1000$ si timp sa fac un server decent , probabil incredere va inspira serverul actual de 20$ ... nu stiu ce sa spun de tecty ce face pe pm , dar mi se pare un player care isi da interesul pentru aceasta comunitate si unul dintre putinii care cunosc jocul si chiar isi doreste un server stabil

Si eu imi doresc acelasi lucru , chiar daca tecty cateodata se exprima (in felul lui ) are dreptate ! 

+ca putina critica nu strica la nimeni !! 

Link to comment
Share on other sites

Acum 2 ore, ureqqe a spus:

Nu ar fi o idee buna sa ne unim . Oameni care au facut server pe linkmania au dovedit ce pot face . Aveti dovezile la s12 si multe altele. Inca asteptam si nu stiu de ce dureaza atat de mult sa se dea un raspuns . 

Urecqqe, pe tine nu te cunosc si probabil n-am de unde pentru ca esti nou venit in comunitate - sau poate ai mai fost sub alt nume, dar asta n-am de unde sa stiu. Pentru ca proiectul sa fie viabil trebuie sa ai oameni cu cunostinte tehnice. Ce cunostinte tehnice ai tu nu am de unde sa stiu, dar Tecty pana acum nu si-a aratat abilitatile de configurator, administrator si tehnician, dar si-a aratat abilitatea de a critica si a avea o atitudine sa spunem nepoliticoasa. Apreciem intentia de a veni cu un proiect si intelegem ca esti dispus sa dai niste bani in acest sens, dar nu avem nici un interes sa iti spunem sa cumperi niste fisiere pana nu suntem convinsi ca vom colabora (desigur voi puteti sa le cumparati oricum, ca nu e ca si cum va impiedicam cu ceva!). Aveti banii sa cumparati fisierele, super. Vreti sa lucram impreuna si sa fie un proiect mutual avantajos, nu ne intelege gresit chiar apreciem! Dar este un proiect viabil? Ai o echipa tehnica reala sau niste entuziasti care au impresia ca daca au jucat MU stiu si sa configureze un server? A mai lucrat cineva din echipa ta cu aceste fisiere? Sau macar cu ceva similar? Ati mai avut un server vreodata?

Tecty are intr-adevar entuziasm. Dar doar cu entuziasm nu o sa iasa nimic. Este necesar, dar nu suficient.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...