Jump to content
tecty

MU Online - Season 14 Part 1-3

Recommended Posts

Pai sincer am "crescut" pe linkmania am jucat si urmarit acest forum de cand s.a deschis . Fac servere si setez servere la 2 ani dupa ce am jucat mu . Daca nu aveam aceasta "optiune" sa nu pot parasi domiciliu un timp , probabil nu eram acum , aici pe forum sa fac aceasta propunere . Am si eu un server in momentul de fata s12 (MuEmu) .

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, ureqqe said:

Pai sincer am "crescut" pe linkmania am jucat si urmarit acest forum de cand s.a deschis . Fac servere si setez servere la 2 ani dupa ce am jucat mu . Daca nu aveam aceasta "optiune" sa nu pot parasi domiciliu un timp , probabil nu eram acum , aici pe forum sa fac aceasta propunere . Am si eu un server in momentul de fata s12 (MuEmu) .

da link ca sa nu mai ai 🤣

Link to comment
Share on other sites

1 oră în urmă, Kitte a spus:

Urecqqe, pe tine nu te cunosc si probabil n-am de unde pentru ca esti nou venit in comunitate - sau poate ai mai fost sub alt nume, dar asta n-am de unde sa stiu. Pentru ca proiectul sa fie viabil trebuie sa ai oameni cu cunostinte tehnice. Ce cunostinte tehnice ai tu nu am de unde sa stiu, dar Tecty pana acum nu si-a aratat abilitatile de configurator, administrator si tehnician, dar si-a aratat abilitatea de a critica si a avea o atitudine sa spunem nepoliticoasa. Apreciem intentia de a veni cu un proiect si intelegem ca esti dispus sa dai niste bani in acest sens, dar nu avem nici un interes sa iti spunem sa cumperi niste fisiere pana nu suntem convinsi ca vom colabora (desigur voi puteti sa le cumparati oricum, ca nu e ca si cum va impiedicam cu ceva!). Aveti banii sa cumparati fisierele, super. Vreti sa lucram impreuna si sa fie un proiect mutual avantajos, nu ne intelege gresit chiar apreciem! Dar este un proiect viabil? Ai o echipa tehnica reala sau niste entuziasti care au impresia ca daca au jucat MU stiu si sa configureze un server? A mai lucrat cineva din echipa ta cu aceste fisiere? Sau macar cu ceva similar? Ati mai avut un server vreodata?

Tecty are intr-adevar entuziasm. Dar doar cu entuziasm nu o sa iasa nimic. Este necesar, dar nu suficient.

Scuza-ma, dar l-ati lasat pe Damian singur sa faca un server, care mi-a zis foarte clar ca nu stia seta un CS, si care nu avea timp/interes sa acorde acestui server mai mult de poate 1-2ore pe zi, dar a-ti repetat de fiecare data cand ii era adusa o critica ca : FACE SI OMUL CE POATE, DOAR LUCREZA PE GRATIS, SI CA NU POATE STII TOTUL (Ceea e ce adevarat) dar pentru cei care cred ca, sa faci un server de MU e magie neagra, lasati-ma sa va luminez, nu e, cel putin nu pentru cei care au deja cunostinte diferite in lumea informaticii si cand exista atatea tutoriale pe net, cu niste timp si interes se poate face.

Eu am timp momentan de investit ~8ore+/zi, am 2 persoane care ma ajuta in plus de  @ureqqe, daca voi chiar nu vreti sa ne dati o sansa, cand voi nu aveti ce pierde sincer, voi nu dati nici un ban, nu bagati cam nici o munca si timp personal investit, ne dati un dns si o particica din forum, de ce faceti tot procesul asta atat de greu, de parca aveti deja servere exemplare, si totul a fost ireprosabil pana acum, cand nu a fost? 

Cat despre mine stiind jocul, da... poate nu stiu totul, in termen de PVP/CS dar in perioada destul de scurta in care am jucat + timpul destul de lung pe beta, stiu cum functioneaza jocul overall.

Iar critica mea adusa staff-ului... nu cred cred ca se pot numii insulte sincer, nu cred ca am zis ceva fara nici un motiv si in nici un caz injuraturi, etc daca unii considera "nesimtit" a fi o injuratura, nu e... inseamna sa fii ne - simtit. 

@41nd @Lancelot

Va rog sa ne dati un raspuns, ori da ori nu, nu cred trebuie sa cersim ca sa putem baga banii si timp, daca nu vreti, spuneti, daca aveti ceva de zis inainte de okay, spuneti, dar hai sa facem ceva. 

Edited by tecty
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Aici este invers , si nu vreau sa judec pe nimeni , la "lucruri bune , de calitate" le spune.ti NU  , sau lasa.i sa astepte si daca nu au rabdare sa se duca etc .  , iar la cele care fac de rusine linkmania le spune-ti DA , sau ii lasati in continuare in propria mizerie , imi cer scuze nu am vrut sa jignesc , decat am spus o parere .

Edited by ureqqe
Link to comment
Share on other sites

Acum 2 ore, Lancelot a spus:

Pentru ca nu inspirati incredere si pentru ca asociatul tau dl tecty insulta actuala echipa pe pm?

poate fi o varianta si asta

 

Acum 1 oră, Kitte a spus:

Urecqqe, pe tine nu te cunosc si probabil n-am de unde pentru ca esti nou venit in comunitate - sau poate ai mai fost sub alt nume, dar asta n-am de unde sa stiu. Pentru ca proiectul sa fie viabil trebuie sa ai oameni cu cunostinte tehnice. Ce cunostinte tehnice ai tu nu am de unde sa stiu, dar Tecty pana acum nu si-a aratat abilitatile de configurator, administrator si tehnician, dar si-a aratat abilitatea de a critica si a avea o atitudine sa spunem nepoliticoasa. Apreciem intentia de a veni cu un proiect si intelegem ca esti dispus sa dai niste bani in acest sens, dar nu avem nici un interes sa iti spunem sa cumperi niste fisiere pana nu suntem convinsi ca vom colabora (desigur voi puteti sa le cumparati oricum, ca nu e ca si cum va impiedicam cu ceva!). Aveti banii sa cumparati fisierele, super. Vreti sa lucram impreuna si sa fie un proiect mutual avantajos, nu ne intelege gresit chiar apreciem! Dar este un proiect viabil? Ai o echipa tehnica reala sau niste entuziasti care au impresia ca daca au jucat MU stiu si sa configureze un server? A mai lucrat cineva din echipa ta cu aceste fisiere? Sau macar cu ceva similar? Ati mai avut un server vreodata?

Tecty are intr-adevar entuziasm. Dar doar cu entuziasm nu o sa iasa nimic. Este necesar, dar nu suficient.

Doar nu sunt banii vostri care urmeaza sa fie investiti in server.Nu stiu de ce insistanti pe aburelile astea in loc sa colaborati sa faceti un svr ca lumea ca de ani de zile numa failuri dati cu toate.Asa cum s12 e de tot rahatu asa va fi si s6 care nici nu este dorit de la bun inceput.

+1 pentru s14 ,desi iti pierzi timpul cu linkmania,parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu de ce , dar am impresia ca este un conflict de interese aici (s6 si un s12 pe duca) ... daca stii ce zic !!

 

Eu inteleg acum ca va aveti cu damian si cu zyrot ca na a dat bani/investit in servere  ,dar nu trebuie sa taiati craca la altii care vor sa faca ceva mai bun !! 

Iar calculand asa in cap cu 3 clase ale mele un server de 450 E + subscriptie pe luna si tools necesare pentru configurare este mai bun ( mult mult mult mai bun ) decat o licenta de 20 E pe luna .....  FACEPALM !!!!

Edited by Ulmann
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ureqqe said:

Aici este invers , si nu vreau sa judec pe nimeni , la "lucruri bune , de calitate" le spune.ti NU  , sau lasa.i sa astepte si daca nu au rabdare sa se duca etc .  , iar la cele care fac de rusine linkmania le spune-ti DA , sau ii lasati in continuare in propria mizerie , imi cer scuze nu am vrut sa jignesc , decat am spus o parere .

Luand in considerare white paper-ul cu care v-ati prezentat precum si modul in care sodomizati limba romana in mod repetat, nu inteleg cum aveti tupeul sa considerati ca ar trebui sa va ia cineva in serios. Nu are nimeni pretentia exprimarii intr-o limba romana utilizata absolut desavarsit, dar folosirea complet inadecvata a semnelor de punctuatie denota o lipsa totala de profesionalism. Puseurile de personalitate in care va dati cu fundul de pamant nu contribuie nici ele cauzei.

My 0.084 Romanian leu.

  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Acum 18 minute, ratseloP a spus:

Luand in considerare white paper-ul cu care v-ati prezentat precum si modul in care sodomizati limba romana in mod repetat, nu inteleg cum aveti tupeul sa considerati ca ar trebui sa va ia cineva in serios. Nu are nimeni pretentia exprimarii intr-o limba romana utilizata absolut desavarsit, dar folosirea complet inadecvata a semnelor de punctuatie denota o lipsa totala de profesionalism. Puseurile de personalitate in care va dati cu fundul de pamant nu contribuie nici ele cauzei.

My 0.084 Romanian leu.

 Cand o sa devina forumu link o ora de limba romana o sa anuntam .... ca d'astia alde tine e plin netu ( voi astia de nu aveti ce comenta ori nu va ajuta capu si o bagati cu aia cu limba si semnele de punctuatie samd ..) .

Daca ai ceva de adaugat la postu asta care sa ajute , te rog , daca nu atunci abtine-te nu cauta atentie .

Edited by Ulmann
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Acum 18 minute, ratseloP a spus:

Luand in considerare white paper-ul cu care v-ati prezentat precum si modul in care sodomizati limba romana in mod repetat, nu inteleg cum aveti tupeul sa considerati ca ar trebui sa va ia cineva in serios. Nu are nimeni pretentia exprimarii intr-o limba romana utilizata absolut desavarsit, dar folosirea complet inadecvata a semnelor de punctuatie denota o lipsa totala de profesionalism. Puseurile de personalitate in care va dati cu fundul de pamant nu contribuie nici ele cauzei.

My 0.084 Romanian leu.

Cu tot cu romana lui, e dispus sa bage banii intro comunitate in care tu doar postezi sarcasme cu expresii englezesti, vezi un post de-al tau imediat iti dai seama cine e, acelas tip de sarcasm de 2lei si fraze over-used din meme-uri s.a.m.d. 

Deci inafara de a face cleaning ca pisica in locuri de care cainii sunt interesanti, faci? 

 

Link to comment
Share on other sites

Acum 40 minute, ratseloP a spus:

Luand in considerare white paper-ul cu care v-ati prezentat precum si modul in care sodomizati limba romana in mod repetat, nu inteleg cum aveti tupeul sa considerati ca ar trebui sa va ia cineva in serios. Nu are nimeni pretentia exprimarii intr-o limba romana utilizata absolut desavarsit, dar folosirea complet inadecvata a semnelor de punctuatie denota o lipsa totala de profesionalism. Puseurile de personalitate in care va dati cu fundul de pamant nu contribuie nici ele cauzei.

My 0.084 Romanian leu.

Luand in considerare "profesionalismul" de care voi dati dovata in mentinerea serverlor de mu si rezolvarea probemelor lor ,eu personal,prefer sa ii susitin pe @ureqqe si @tecty prentru simplul fapt ca ei doresc sa faca ceva si sa va scoata din gramada asta de cacat in care sunteti de ani de zile cu serverele de mu si sa revitalizeze cat de cat comunitatea asta de care iti place sa o iei la misto cu sarcasme ieftine si plictisitoare.

Link to comment
Share on other sites

Acum 11 minute, Satoshi Nakamoto a spus:

spSzoSK.png

Ce inseamna sa fii asa penal, sa-ti fie frica ca-ti pierzi poate niste playeri de pe serverul cu cont premium si set-uri fo la 20euro. Ia vezi poate-ti pica serverul si ramai fara paine la gura. 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Acum 1 minut, Satoshi Nakamoto a spus:

Noi defapt iti tocim nervii pt a demonstra minunatului staff linkmania ca esti netrebnic si temperamentul tau vulcanic lasa de dorit.

sa stii ca setul fo nu costa 20€, ma descurc destul de bine si fara banii pe mu

cat despre picat, poti incerca.

Stai calm ca stiam, trebuie sa fii prost sa nu-ti dai seama ca incerci sa bagi raca, nu sa faci tu nici un favor staff-ului,..

Devii vulcanic cand vad spam-ul asta de aici si nimic din partea staff-ului. 

Cine sa incerce sa pice o relicva de S6 folosit si refolosit? 

Link to comment
Share on other sites

O relicva care a mers pe aici cu 800-1000 playeri on timp de vreo 3 ani si dupa ce a plecat de aici au fost vreo doua igeceneuri si vreo trei muemu cu 100 playeri timp de 25 zile insumat.

sper din tot sufletul sa fie un al treilea igecene poate face si lincmania 30 zile uptime in 2 ani

Link to comment
Share on other sites

Acum 4 minute, Satoshi Nakamoto a spus:

O relicva care a mers pe aici cu 800-1000 playeri on timp de vreo 3 ani si dupa ce a plecat de aici au fost vreo doua igeceneuri si vreo trei muemu cu 100 playeri timp de 25 zile insumat.

sper din tot sufletul sa fie un al treilea igecene poate face si lincmania 30 zile uptime in 2 ani

A fost din cauza incompentei altora, nu ca ai facut tu ceva special, cum am zis ai refolosit relicva. Iar faza cu 800-1000 nici tu nu o crezi, cate shopurile offtrade si secundare pe persoana?

In fine. @mircea_dbv dai si tu closed te rog pana asteptam un raspuns ca deja devine off-topic si spam.

Edited by tecty
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Lancelot said:

Petreci cam mult timp intr-o comunitate cu 30 de ore up time in ultima vreme..stii tu cine 🙂

ma plictisesc si ma intarata polestarii astia.

da-le raspuns la baieti sa bage banii la igcn sa faca server frumy. Ca eu aveam shopuri si Internal a furat de pe ragezone muservere refolosite

Vreau sa fac nr de posturi sa imi pot pune avatar

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ureqqe said:

iti dai seama sa scrie pro powered by linkmania powered by ureqe . 

mie mi-ar fi rusine sincer sa imi fac reclama pentru 500euro . acum nu stiu voi . 

In calitate de potential player al linkmania season14 doresc sa te intreb ce anume te-a inspirat sa iti alegi acest nickname?

O a doua intrebare ar fi, de ce nu poti parasi domiciliul? Ai o bratara la picior?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...