Jump to content
Alyx

Propunere pentru sectiunea de muzica

Recommended Posts

Bună, doresc să propun reducerea limitei de postare în topicurile secțiunii de muzică, nu văd rostul acelei reguli de 24 de ore, după parerea mea nu sunt atâția useri pentru a exista spam și cred că 6 ore este de ajuns. @41nd

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Mult prea mult spam inutil cu melodii de toata jena. 

Nimeni nu va mai avea timp sa le asculte pe toate din cauza spamului care se va produce in topicul respectiv. 

Contra.png.ddbb47facbbacf1a9570be14144a623e.png

Acea regula a fost pusa cu un scop, nu este pusa de dragul de a fi o regula in topic.

 

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Acum 5 minute, Rothschild a spus:

Mult prea mult spam inutil cu melodii de toata jena. 

Nimeni nu va mai avea timp sa le asculte pe toate din cauza spamului care se va produce in topicul respectiv. 

Contra.png.ddbb47facbbacf1a9570be14144a623e.png

Acea regula a fost pusa cu un scop, nu este pusa de dragul de a fi o regula in topic.

Nu stiu cum sa iti explic frumos, dar maxim 3-4 useri posteaza in sectiunea respectiva de unde spam, tocmai ca e nevoie de activitate.

Iar melodiile postate nu sunt pe gustul tuturor, cum tie poate nu iti place ce postez eu de exemplu poate nici mie nu imi place ce postezi tu. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Fiind in charge de sectiune, imi sustin mai departe punctul de vedere. 

Orice regula de 24 / 36 / 10000 de ore nu o sa schimbe gusturile oamenilor. Daca ei asta asculta, asta posteaza. Regula spune 24 de ore, nu "Va rog nu postati melodii care sa nu imi placa", plus ca gusturile nu se discuta, mie mi se par oribile si sunt sigura ca ei au acceasi opinie despre muzica pe care o postez eu. 

Nu cred ca se pune problema ca va fi spam daca postam la 6 ore. Daca cineva posteaza melodie dupa melodie, nerespectand o minima perioada intre postari, sunt de acord ca este o problema. Este un forum, nu blogul personal al unui utilizator. 

Regula exista, dar nu este scrisa in piatra. Oamenii mai reevalueaza. Poate regula era pe vremea cand postau 200+ utilizatori sau 50+ utilizatori activi pe sectiune. Acum chiar nu e prea aglomerat la muzica si eu o simt ca pe o restrictie neplacuta. Mai ascult si eu o melodie noua pusa de oameni ale caror gusturi muzicale le apreciez. De ce trebuie sa astept 24 de ore ? 🙂

Nu sustin sa incalcam regula cu buna stiinta, ci sustin schimbarea ei. @41nd

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Acum 23 minute, Sykerr a spus:

contra, nu prea vad cu ce încurcă regula aia, este fix cat sa oprească spam-ul având în vedere că îl cunosc pe Alexx si stiu cum este el când vine vorba de postat intr-una,

Cand spui spam la ce te referi? Deoarece eu când ma uit la secțiunea de muzica vad doar un loc în care mai activează maxim 3-4 useri nu 1000.

Acum 23 minute, Sykerr a spus:

având în vedere că îl cunosc pe Alexx si stiu cum este el când vine vorba de postat intr-una

Cand vine vorba de postat la 6 ore vrei sa spui. 

Edited by 41nd
Link to comment
Share on other sites

Nu am zis ca o sa am 1000 de persoane sa activeze pe secțiune, ma refer ca nu sunt atât de multe persoane pentru a se creea spam.

Si totuși acele puține persoane care încă postează acolo au de așteptat 24 de ore, ceea ce mi se pare cam mult. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You are posting as a guest. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...