Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Zaicooo

Ne spune si noua cineva ceva noutati despre server?

Recommended Posts

Nu sunt de acord cu rr db pana nu are cine sa se ocupe de server (admini + tehnicieni ). Deocamdata nimeni nu se ocupa de server. Drept dovada : Statusul nu merge, Creare cont nu merge; lista de suspenduri nu merge si nu mai zic mai multe ( problemele acestea se pot rezolva mai usor decat sa dai un rr db si sa bagi alta versiune ) . O seara buna.

Link to comment
Share on other sites

Asta zic si eu. Toti suntem buni la comentarii dar daca eram noi in locul lor poate procedam la fel :) E usor sa vorbesti din exterior.

De parca ar curge lapte si miere pe "interior", pe bune acuma....

 

Nu stiu daca vreodata va mai fi vreo persoana gen vdragosh care chiar s-a ocupat, fara el nu ar fi fost posibil nici macar s1/s2 pe linkmania. S-a implicat si personal in upgradarea sistemului care hosta serverul de mu. A avut o perioada cand facea si razii...

Poate sunt mai nostalgic dar eu nu cred ca vom mai avea parte de o perioda ca aceea (2008-2011?). Motivul? Simplu , RDS nu se implica, nu ii intereseaza ... mai degraba se construieste vreo autostrada decat sa ii pese cuiva de la RDS de Linkmania.

 

 

Nu as zice ca asistam la o lipsa de jucatori...fondul de jucatori este constant.

40 online constant nu cred ca e vreo mare realizare, fata de alte perioade cand nu era loc pe server deci cum e cu lipsa aia de jucatori?

 

 

am primit deja un pm

cine are solutii TEHNICE- crede ca poate ajuta cu adevarat sau are un sfat pe aceasta tema..e invitatul meu /nostru

Si nu conteaza din ce alianta a fost / este? Acum ceva ani cand vi s-a oferit o mana de ajutor unii s-au apucat sa comenteze acest aspect, ceea ce nu era normal.

Link to comment
Share on other sites

Grasulee nu uita cum ai luat ai luat admin :)))) . Cand toti trageam cu es in tarc bk inainte de rr db in 2007 si tu stateai sa postezi pe fiecare in parte chiar daca nu avea nici un rost pentru ca se dadea rr db :D

Ce treaba are una cu alta si n-am inteles , eu sunt aici subiect de studiu ? De parca tu esti vreun sfant ma.

Sincer credeam ca ai si tu mai mult de 1 neuron.

Link to comment
Share on other sites

ca de obicei venin sa rascolim fiecare cuvant

1 nu am zis ca e fondul de jucatori constant ONLINE pe server.Insa sunt convins ca la un rr db si o versiune atractiva LM ar strange mai multi jucatori online din prima zi decat toata concurenta- mai mult sau mai putin organizata de altfel

2 Versiunea care s-a oferit? NU poti accepta o versiune de MU din partea unor oameni care au primit suspend in masa pentru hacks and cheats.E la mintea copilului ca si-au pierdut orice credibilitate- cel putin in ochii nostri

Ce folos ca te pricepi pe partea de tehnic si setari daca ai facut dupe si speed hack la greu?

Link to comment
Share on other sites

Din păcate, pe serverul de MU Linkmania merg numai bugurile și codurile, în nici un caz pagina de status, cea de suspendați sau activarea conturilor!
Urmează, evident, închiderea definitivă și irevocabilă a serverului, urmată de o pauză, în care se va testa o nouă versiune de MU, vă rugăm așteptați!

Link to comment
Share on other sites

ca de obicei venin sa rascolim fiecare cuvant

1 nu am zis ca e fondul de jucatori constant ONLINE pe server.Insa sunt convins ca la un rr db si o versiune atractiva LM ar strange mai multi jucatori online din prima zi decat toata concurenta- mai mult sau mai putin organizata de altfel

2 Versiunea care s-a oferit? NU poti accepta o versiune de MU din partea unor oameni care au primit suspend in masa pentru hacks and cheats.E la mintea copilului ca si-au pierdut orice credibilitate- cel putin in ochii nostri

Ce folos ca te pricepi pe partea de tehnic si setari daca ai facut dupe si speed hack la greu?

Nu e nici un venin , doar puneam si eu toate cartile pe masa, ca unii nu stiu chestiile astea.

Suspend in masa? Exagerezi... doar pentru ca o persoana a facut ce a facut (si asta acum vreo 5 ani) nu trebuie sa etichetezi un grup (asa cum din pacate ati mai facut voi in trecut).Ce usor e sa zici ca cine se aseamana se aduna, nu? Sunt atatea specimene cu antecedente mai grave care nu au fost asa de "blamati".

In fine alegerea voastra, ati ales sa ramaneti la mila RDS, si din ce se vede o sa dureze ani lumina pana se misca ceva concret pe aici.Mi se pare o miscare falimentara, stii prea bine cum merge treaba.

 

Sau daca ai floodat servere mai nou ^_^

Nu vreau sa iau apararea nimanui dar la cat de nesecurizat e serverul (chestie demonstrata de atatea ori), putea fi oricine... asa ca sa nu sarim direct la concluzii. E usor sa arati cu degetul catre vinovatul care pare cel mai plauzibil. Asa puteam sa zic si eu de fiecare data cand a picat serverul in timpul CS ca Gunit e de vina (cand erau aparatori), intelegi? Speculatii poate face oricine.

Link to comment
Share on other sites

 

ca de obicei venin sa rascolim fiecare cuvant

1 nu am zis ca e fondul de jucatori constant ONLINE pe server.Insa sunt convins ca la un rr db si o versiune atractiva LM ar strange mai multi jucatori online din prima zi decat toata concurenta- mai mult sau mai putin organizata de altfel

2 Versiunea care s-a oferit? NU poti accepta o versiune de MU din partea unor oameni care au primit suspend in masa pentru hacks and cheats.E la mintea copilului ca si-au pierdut orice credibilitate- cel putin in ochii nostri

Ce folos ca te pricepi pe partea de tehnic si setari daca ai facut dupe si speed hack la greu?

Nu e nici un venin , doar puneam si eu toate cartile pe masa, ca unii nu stiu chestiile astea.

Suspend in masa? Exagerezi... doar pentru ca o persoana a facut ce a facut (si asta acum vreo 5 ani) nu trebuie sa etichetezi un grup (asa cum din pacate ati mai facut voi in trecut).Ce usor e sa zici ca cine se aseamana se aduna, nu? Sunt atatea specimene cu antecedente mai grave care nu au fost asa de "blamati".

In fine alegerea voastra, ati ales sa ramaneti la mila RDS, si din ce se vede o sa dureze ani lumina pana se misca ceva concret pe aici.Mi se pare o miscare falimentara, stii prea bine cum merge treaba.

 

Sau daca ai floodat servere mai nou ^_^

Nu vreau sa iau apararea nimanui dar la cat de nesecurizat e serverul (chestie demonstrata de atatea ori), putea fi oricine... asa ca sa nu sarim direct la concluzii. E usor sa arati cu degetul catre vinovatul care pare cel mai plauzibil. Asa puteam sa zic si eu de fiecare data cand a picat serverul in timpul CS ca Gunit e de vina (cand erau aparatori), intelegi? Speculatii poate face oricine.

 

 

cred ca a fost un typo :) si vroia sa scrie "venim"

 

e impropriu spus "sunteti la mana lui rds" pt ca nu este comunitatea lui lancelot:) este a rds-ului.

 

E drept ca a fost creata ca o strategie de marketing in trecut cand rds nu era un colos cum este acum si vroia sa atraga clienti prin intermediul gamingului dar daca este o firma care se respecta ar trebui sa ofere un serviciu pe masura pentru a demonstra ca este un brand puternic si cum celelalte servicii digi net , tv , telefonie etc prospera , asta ar trebui sa se intample si cu linkmania

Link to comment
Share on other sites

Mai devreme sau mai tarziu lucrurile vor fi din nou inspre bine, e prea devreme sa ridici o nota impotriva, cred ca ei sunt mai constienti decat noi despre ce va fi.

Prin atitudinea descurajatoare nu facem decat sa lungim starea de rau pe cand, consider eu au nevoie de sprijin, idei constructive si intelegere indiferent de cat dureaza. 

Daca ai fost alaturi cand Mu online avea glorie? Fii alaturi si cand e down, aratati respect de dragul vremurilor bune.

 

Mulutumesc.

Link to comment
Share on other sites

 

Mai devreme sau mai tarziu lucrurile vor fi din nou inspre bine, e prea devreme sa ridici o nota impotriva, cred ca ei sunt mai constienti decat noi despre ce va fi.

Prin atitudinea descurajatoare nu facem decat sa lungim starea de rau pe cand, consider eu au nevoie de sprijin, idei constructive si intelegere indiferent de cat dureaza. 

Daca ai fost alaturi cand Mu online avea glorie? Fii alaturi si cand e down, aratati respect de dragul vremurilor bune.

 

Mulutumesc.

 

As vrea dar nu prea am cum sa fiu asa de optimist mai ales cand stiu cum functioneaza sistemul...sa fim seriosi de cand a plecat vdragosh nu s-a schimbat nimic in bine dar absolut nimic nene. Da, mi-a placut perioada de "glorie" dar sunt realist, ce te face sa crezi ca brusc se va schimba totul daca timp de 3 ani  nimeni de la RDS nu a facut nici un demers pentru Linkmania?

vdragosh cumparase un muguard din ce stiu , a ramas in pom si ala...

Link to comment
Share on other sites

 

 

Mai devreme sau mai tarziu lucrurile vor fi din nou inspre bine, e prea devreme sa ridici o nota impotriva, cred ca ei sunt mai constienti decat noi despre ce va fi.

Prin atitudinea descurajatoare nu facem decat sa lungim starea de rau pe cand, consider eu au nevoie de sprijin, idei constructive si intelegere indiferent de cat dureaza. 

Daca ai fost alaturi cand Mu online avea glorie? Fii alaturi si cand e down, aratati respect de dragul vremurilor bune.

 

Mulutumesc.

 

As vrea dar nu prea am cum sa fiu asa de optimist mai ales cand stiu cum functioneaza sistemul...sa fim seriosi de cand a plecat vdragosh nu s-a schimbat nimic in bine dar absolut nimic nene. Da, mi-a placut perioada de "glorie" dar sunt realist, ce te face sa crezi ca brusc se va schimba totul daca timp de 3 ani  nimeni de la RDS nu a facut nici un demers pentru Linkmania?

vdragosh cumparase un muguard din ce stiu , a ramas in pom si ala...

 

 

Da Alex cu totii stim cate ceva mai mult sau mai putin despre cei ce au contribui intr.un fel sau altul de.a lungul timpului.

Insa care este rostul sa arati cu degetul spre X-ulescu, avand in vedere ca de.a lungul timpului a fost o comunitate non profit, nu ti.a cerut un banut pentru ce efort au despus si depun cei din spate, totul a fost si este un hobby, ti s.a oferit sansa sa.ti faci legaturi noi dincolo de un simplu caracter de joc, ti s.a aratat partea faina a jocului online. Puteau toti foarte bine sa spuna ca "Nici in cot nu ma doare sa stau dupa o adunatura sa le tin un Joc Gratis pe cand pot face asta contra cost" si ce faceam atunci? Unde este respectul reciproc? Atata vreme cat nu s.a intamplat sa auzi "Ma doare.n cot, il iau si.l inchid"?

Eu personal o parte din adolescenta am ptrecut.o cu Linkmania Mu, stiu ce.a fost, vad ce este si constat ca daca lucrurile au hotarat sa mearga in jos e pentru a.si lua demaraj pentru inca o perioada faina in ascensiune, indiferent cand se va intampla si cat mai dureaza.

Hai sa fim oameni si sa.i lasam totusi pe cei care stiu ce au de facut si cunosc problema mai bine decat noi.

 

Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...