Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Zaicooo

Ne spune si noua cineva ceva noutati despre server?

Recommended Posts

Am fost plecat pentru ceva timp... si am revenit cam dupa vreo 7 luni.

 

 

Lance prima data citeste asta:

 

 

au fost nenumarate persoane care s-au oferit sa ajute aceasta comunitate... degeaba spunem ca x a fost hacker sau y a fost persoana cinstita.

 

panduru Member Since 27 Jan 2005

imediat fac 10 ani de cand jucam pe linkmania, pot spune ca totul este pierdut.

 

Link to comment
Share on other sites

Nimic nu s-a schimbat... pentru ca asa e la noi romanu e mai usor sa aruncam cu pietre si sa aratam cu degetu. Sunteti peste 40 de persoane in echipa care are grije de intrega comunitate linkmania... daca acuma ziceti ca ala era hacker si va este frica sa ii dati serverul pe mana... de ce nu ati facut o adunare generala a adminilor sa puneti in discutie directia in care se intreapta aceasta comunitate? 

O idee simpla: faceati frumos un topic ceva de genul donatie, banii care se strangeau (si sunt sigur ca sunt multi care ar fii facut donatii) ii lua -ija- (dau un exemplu) si cu acesti bani platea pe cineva care era expert in scripturi si programare, cineva din exteriorul acestei comunitati si care sa nu faca diferente. (adica sa nu il intereseze ca eu Biggles sunt din Guilda Sicily si tu Lancelot esti din Guilda HH... pur si simplu sa il intereseze banul)

 

Asa a fost mai tot timpul aici... majoritatea adminiilor nu au stiut sa faca diferenta dintre subiectivitate si obiectivitate si bineinteles nepasarea.

Link to comment
Share on other sites

Nimic nu s-a schimbat... pentru ca asa e la noi romanu e mai usor sa aruncam cu pietre si sa aratam cu degetu. Sunteti peste 40 de persoane in echipa care are grije de intrega comunitate linkmania... daca acuma ziceti ca ala era hacker si va este frica sa ii dati serverul pe mana... de ce nu ati facut o adunare generala a adminilor sa puneti in discutie directia in care se intreapta aceasta comunitate? 

O idee simpla: faceati frumos un topic ceva de genul donatie, banii care se strangeau (si sunt sigur ca sunt multi care ar fii facut donatii) ii lua -ija- (dau un exemplu) si cu acesti bani platea pe cineva care era expert in scripturi si programare, cineva din exteriorul acestei comunitati si care sa nu faca diferente. (adica sa nu il intereseze ca eu Biggles sunt din Guilda Sicily si tu Lancelot esti din Guilda HH... pur si simplu sa il intereseze banul)

 

Asa a fost mai tot timpul aici... majoritatea adminiilor nu au stiut sa faca diferenta dintre subiectivitate si obiectivitate si bineinteles nepasarea.

da ar fi o ideea..dar linkmania[rds] nu ia bani de la oameni fara chitana..cv in genu..am mai vazut chestia asta..in fine..sa ales prafu de mu linkmania..daca nu se face cv rpd...dejaba dati rr si bagati s7..ca nu mai o sa joace nimeni

Link to comment
Share on other sites

la gta a functionat repopularea!!!

si crezi ca va fi asa si la lm??dupa 4 ani de s2.. lumea vrea cv mai nou..eu m-as multi si cus2..nas avea treaba..dar sa se ocupe de servar..sa fie admini activi..sa fie 2 admini la fiecare cs...sa fie securizat servaru cum trebe..mai multe..dar nu are rost..eu cred ca lm mu a murit..

Link to comment
Share on other sites

la gta a functionat repopularea!!!

Probabil ca acolo s-a si facut ceva palpabil... aici in afara de cate un post la doua-trei luni "se lucreaza/testeaza" ati mai vazut vreun semn care poate fi incadrat drept progres? Nu s-a schimbat absolut nimic de atata timp, sa nu uitam ca de prin februarie nu mai merge pagina de suspend..

Link to comment
Share on other sites

 

la gta a functionat repopularea!!!

Probabil ca acolo s-a si facut ceva palpabil... aici in afara de cate un post la doua-trei luni "se lucreaza/testeaza" ati mai vazut vreun semn care poate fi incadrat drept progres? Nu s-a schimbat absolut nimic de atata timp, sa nu uitam ca de prin februarie nu mai merge pagina de suspend..

 

Daca mergea si pagina de suspend , nu mai avea cine sa se joace :)) trebuie sa dea 99 pe toate conturile existente ...

Link to comment
Share on other sites

 

la gta a functionat repopularea!!!

si crezi ca va fi asa si la lm??dupa 4 ani de s2.. lumea vrea cv mai nou..eu m-as multi si cus2..nas avea treaba..dar sa se ocupe de servar..sa fie admini activi..sa fie 2 admini la fiecare cs...sa fie securizat servaru cum trebe..mai multe..dar nu are rost..eu cred ca lm mu a murit..

 

pei logic ca a murit daca nu se ochupa nimeni

 

la gta a functionat repopularea!!!

Probabil ca acolo s-a si facut ceva palpabil... aici in afara de cate un post la doua-trei luni "se lucreaza/testeaza" ati mai vazut vreun semn care poate fi incadrat drept progres? Nu s-a schimbat absolut nimic de atata timp, sa nu uitam ca de prin februarie nu mai merge pagina de suspend..

 

ori cum nici aic nu ar strica o campanie +  ceva noutati dar nu se aude nimika :((

 

 

la gta a functionat repopularea!!!

Probabil ca acolo s-a si facut ceva palpabil... aici in afara de cate un post la doua-trei luni "se lucreaza/testeaza" ati mai vazut vreun semn care poate fi incadrat drept progres? Nu s-a schimbat absolut nimic de atata timp, sa nu uitam ca de prin februarie nu mai merge pagina de suspend..

 

Daca mergea si pagina de suspend , nu mai avea cine sa se joace :)) trebuie sa dea 99 pe toate conturile existente ...

 

exact pt asta ar trebuiii cv noutati + securitate una alta

Link to comment
Share on other sites

Salutare. Sunt un membru vechi de linkmania dar necunoscut mi-a placut sa joc far sa ma implic in certuri pe forum ks etc. am jucat pur si simplu am avut un elf de lvl 300+ fara rr acum 4 ani m-am lasat de mu poate si mai mult nu stiu sigur dar pot spune ca acum o luna m-am apucat iar si am fost dezamagit ca serverul este oarecum ''mort'' am cautat disperat un server sa fie macar 40% ca vechiul linkmania dar din pacate nu am gasit tot ce am gasit sunt servere 99999x si pay to play este prima data cand postez si nu vreau sa fiti duri cu mine.. verific zilnic acest forum in speranta de a vedea o minune dar din pacate nu am vazut linkmania a fost sau este nu stiu cum sa ma exprim un server unicat care din partea mea bate si originalu te face sa joci pur si simplu fara motiv sunt dezamagit ca nu se intampla nimic doar pur si simplu vorbe daca este problema de hosting sau bani eu unu pot da din buzunar 30-40 de lei sau prin telefon si nu cred ca sunt singuru ar fi mare pacat sa pierdem jocu din lipsa hosting sau staff idea de a folosi un s4 sau mai mare eu zic sa o lasam moarta cand ma gandesc la linkmania ami vine in minte 97d parerea mea e sa ramana s2 iar cei ce spun stai ca s4 are eventu asta sau are itemele astea este foarte simplu poti avea s2 cu eventuri din alte sezoane si iteme trebuie doar un coder bun sper ca cineva va citi asta si va intelege ce vreau sa spun in cel mai rau caz si serverul chiar este mort (doamne fereste) cineva oricine sa ami dea un pm si sa ami zica sau sa posteze aici sa nu ami mai fac sperante.

Thx.

Link to comment
Share on other sites

Mda... deci R.I.P linkmania  :bye: poate cinev s ami dea un pm cu un server mu bun s2 sau 3 ?

Un server LinkMania nu va disparea niciodata indiferent de ce este serverul(mu/SA:MP/Cs/Minecraft).Trebuie doar sa avem rabdare.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...