Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Zaicooo

Ne spune si noua cineva ceva noutati despre server?

Recommended Posts

Lance, nu este vorba ca aplicatia are 100 de ani, ideea e ca aplicatia in sine a fost creata de niste maimute. Sa va dau si un exemplu din protocolul folosit de 99% din serverele de muonline :

	if (protoNum == 0xF1 || protoNum == 0xF3)
	{
		switch (protoNum)
		{
		case 0x0E:
			if (DataEncryptCheck(aIndex, protoNum, Encrypt) != FALSE)
			{
				CGLiveClient((PMSG_CLIENTTIME*)aRecv, aIndex);
			}
			break;

Are o acadea de la mine cel care observa "maimuta" din cod.

Avand in vedere exemplul de mai sus aplicat pe un packet neimportant, gandeste-te ce buguri exista pe packete importante din joc ...

 

De unde ai luat acest cod sursă al jocului MU, PsychoSad?

Iar acum, să vedem „maimuța” din cod (adică greșeala) ...

Deci ... avem protocolul protoNum, un număr hexazecimal.

Dacă acesta este egal cu 0xF1 sau 0xF3 ...

Se execută o instrucțiune ... dar numai dacă

Valoarea lui protoNum este egală cu 0x0E !!!

Cum o veni asta? Avem de-a face cu o eroare logică!

Link to comment
Share on other sites

Guest Silphy

Eu nu neg si reneg meritele si skill-urile nimanui

Din contra- pe cei care stiu mai multe decat mine intr-un domeniu -ii apreciez

Dar nici nu poti da baza de date a unui server plus accesul la fisiere unuia care a fost certat atat cu regulamentul cat si cu echipa de-a lungul vremii de n ori

E vorba de incredere :)

stii vorba matza blanda zgarie rau ^_^ nu stii niciodata la ce te poti astepta si mai era una parca cainele care latra nu musca :>

Link to comment
Share on other sites

Eu unul de fel sunt mai realist si nu cred in promisiuni si sperante desarte atata timp cat de peste o luna nici cel mai elementar lucru nu mai functioneaza : pagina de suspend. Ce versiune noua, ce rr db  ... daca intra unul acuma si isi face de cap nu-l poate opri nimeni.

 

 

 

 

Flacara aia de speranta se stinge incet dar sigur...

Link to comment
Share on other sites

are are de unde sa-l aiba :))

Psy da pe oamenii ceilalti ii mai chinui sau ii lasi si pe ei sa se joace?

Dupa cum vezi serverul lor este offline ...Asa se intampla atunci cand sunt incapatanati si nu vor sa comunice .. ba mai mult, sa lase porturile de la dataservere si mssql deschise, astfel a avut toata lumea acces la baza lor de date, lucru care s-a si intamplat, cineva a modificat parolele la toate conturile. Ca sa isi ascunda incompetenta s-au gandit ca e bine sa arunce vina pe mine .. ca na .. doar suntem romani ^^

Link to comment
Share on other sites

ma baieti , a venit caldura , sau cel putin vine , in viitorul apropiat :) , deci vine distractia , eu zic sa o lasati mai moale cu toate topicurile astea :)) parerea mea , voi credeti ca tehnicienii sau cine se ocupa de noua vers o sa stea toata vara sa rezolve servaru , no chance ..

Link to comment
Share on other sites

ma baieti , a venit caldura , sau cel putin vine , in viitorul apropiat :) , deci vine distractia , eu zic sa o lasati mai moale cu toate topicurile astea :)) parerea mea , voi credeti ca tehnicienii sau cine se ocupa de noua vers o sa stea toata vara sa rezolve servaru , no chance ..

Am aceiasi parere, nu mai visati :) vremea viselor era candva in vara-toamna fie iarna dar deja e aproape vara eu zi si ca vara viitoare tot asa o sa fie :)

Link to comment
Share on other sites

ma baieti , a venit caldura , sau cel putin vine , in viitorul apropiat :) , deci vine distractia , eu zic sa o lasati mai moale cu toate topicurile astea :)) parerea mea , voi credeti ca tehnicienii sau cine se ocupa de noua vers o sa stea toata vara sa rezolve servaru , no chance ..

Am aceeasi parere, nu mai visati :) vremea viselor era candva in vara-toamna fie iarna dar deja e aproape vara eu zi si ca vara viitoare tot asa o sa fie :)

Link to comment
Share on other sites

servarul nu a murit , cel putin asta e parerea mea , doar ca , lumea de acum se mai pregateste si de altele , daca iarna cand a fost frig si sa stat mai mult prin case (work/casa) etc . nu au pus la punct noua versiune , acum in nici un caz cand vin perioadele de concedii , etc. daca se va da drumu la noua versiune , tot prin toamna / iarna se va da .

 

parerea mea

Link to comment
Share on other sites

Da, fara suparare sunt fanteziile jucatorilor :)) iar Lancelot ce vrei sa zica.. nu stim, poate o sa fie tot 15 jucatori ca si acuma ?:))) si plus ca nimeni nu are nicio idee cand va fi vreo schimbare asa ca stati linistiti si bucurati-va de vremea frumoasa de afara :))

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...