Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Zaicooo

Ne spune si noua cineva ceva noutati despre server?

Recommended Posts

Sunt curios si eu.

Acu-s cateva zile am incercat sa-mi fac un cont. Am tot studiat topicurile pe aici, intr-un final m-am dibuit cum ar trebui sa se poata face un cont de MU.

Dar cand dau click pe link-ul pentru creare de cont nou, nu apare nimic. Oare de ce?

Chiar nu se mai ocupa nimeni de server-ul asta? Linkmania a devenit o gluma proasta?

Link to comment
Share on other sites

Sunt curios si eu.

Acu-s cateva zile am incercat sa-mi fac un cont. Am tot studiat topicurile pe aici, intr-un final m-am dibuit cum ar trebui sa se poata face un cont de MU.

Dar cand dau click pe link-ul pentru creare de cont nou, nu apare nimic. Oare de ce?

Chiar nu se mai ocupa nimeni de server-ul asta? Linkmania a devenit o gluma proasta?

 

da-i un pm lui ija4ok si roaga-l sa iti creeze un cont , daca nu te ajuta , o sa iti dau eu unu cu o elfa cu 1 reset

Link to comment
Share on other sites

Guest Silphy

ca de obicei venin sa rascolim fiecare cuvant

1 nu am zis ca e fondul de jucatori constant ONLINE pe server.Insa sunt convins ca la un rr db si o versiune atractiva LM ar strange mai multi jucatori online din prima zi decat toata concurenta- mai mult sau mai putin organizata de altfel

2 Versiunea care s-a oferit? NU poti accepta o versiune de MU din partea unor oameni care au primit suspend in masa pentru hacks and cheats.E la mintea copilului ca si-au pierdut orice credibilitate- cel putin in ochii nostri

Ce folos ca te pricepi pe partea de tehnic si setari daca ai facut dupe si speed hack la greu?

 

Lance prietene amic long time no  see/talk but : Sa iti raspund la intrebarea : "Ce folos ca te pricepi pe partea de tehnic si setari daca ai facut dupe si speed hack la greu?" De ce google'u si alte companii platesc hackeri ca sa le sparga o anumita chestie porma sa le zica cum au facut-o? Bun alta chestie tii minte cand mi-ai acordat suspend pe cont si defapt nu aveai nici o dovada si ai scris in topic ( nu avem nici o dovada dar de gura lumi) Asta de ce nu te-ar baga si pe tine in aceasi oala cu cei care folosesc aceste programe chestii socoteli? In fine nu ti-am scris sa ma cert cu tine sau cu cineva , am scris pentru ca inca aveti aceasi mentalitate de copii de  14 ani daca ala mio facut ceva nu mai vorbesc cu el pana in ceasul mortii. Acu de ce ai baga pe cineva in staff care foloseste speed si d/c si mais tiu eu ce? Pentru ca uni dintre ei stiu cum se papa chestia aia si este o mare posibilitate sa stie cum sa si stopeze acele programele . Dar bine inteles ca mai bine il inchidem intr-o celula si aruncam cheia . Adevarat?

App ntz ^_^

Link to comment
Share on other sites

 

ca de obicei venin sa rascolim fiecare cuvant

1 nu am zis ca e fondul de jucatori constant ONLINE pe server.Insa sunt convins ca la un rr db si o versiune atractiva LM ar strange mai multi jucatori online din prima zi decat toata concurenta- mai mult sau mai putin organizata de altfel

2 Versiunea care s-a oferit? NU poti accepta o versiune de MU din partea unor oameni care au primit suspend in masa pentru hacks and cheats.E la mintea copilului ca si-au pierdut orice credibilitate- cel putin in ochii nostri

Ce folos ca te pricepi pe partea de tehnic si setari daca ai facut dupe si speed hack la greu?

 

Lance prietene amic long time no  see/talk but : Sa iti raspund la intrebarea : "Ce folos ca te pricepi pe partea de tehnic si setari daca ai facut dupe si speed hack la greu?" De ce google'u si alte companii platesc hackeri ca sa le sparga o anumita chestie porma sa le zica cum au facut-o? Bun alta chestie tii minte cand mi-ai acordat suspend pe cont si defapt nu aveai nici o dovada si ai scris in topic ( nu avem nici o dovada dar de gura lumi) Asta de ce nu te-ar baga si pe tine in aceasi oala cu cei care folosesc aceste programe chestii socoteli? In fine nu ti-am scris sa ma cert cu tine sau cu cineva , am scris pentru ca inca aveti aceasi mentalitate de copii de  14 ani daca ala mio facut ceva nu mai vorbesc cu el pana in ceasul mortii. Acu de ce ai baga pe cineva in staff care foloseste speed si d/c si mais tiu eu ce? Pentru ca uni dintre ei stiu cum se papa chestia aia si este o mare posibilitate sa stie cum sa si stopeze acele programele . Dar bine inteles ca mai bine il inchidem intr-o celula si aruncam cheia . Adevarat?

App ntz ^_^

bili 35 de ani suspend sa ai :)))

 

Link to comment
Share on other sites

 

 

ca de obicei venin sa rascolim fiecare cuvant

1 nu am zis ca e fondul de jucatori constant ONLINE pe server.Insa sunt convins ca la un rr db si o versiune atractiva LM ar strange mai multi jucatori online din prima zi decat toata concurenta- mai mult sau mai putin organizata de altfel

2 Versiunea care s-a oferit? NU poti accepta o versiune de MU din partea unor oameni care au primit suspend in masa pentru hacks and cheats.E la mintea copilului ca si-au pierdut orice credibilitate- cel putin in ochii nostri

Ce folos ca te pricepi pe partea de tehnic si setari daca ai facut dupe si speed hack la greu?

 

Lance prietene amic long time no  see/talk but : Sa iti raspund la intrebarea : "Ce folos ca te pricepi pe partea de tehnic si setari daca ai facut dupe si speed hack la greu?" De ce google'u si alte companii platesc hackeri ca sa le sparga o anumita chestie porma sa le zica cum au facut-o? Bun alta chestie tii minte cand mi-ai acordat suspend pe cont si defapt nu aveai nici o dovada si ai scris in topic ( nu avem nici o dovada dar de gura lumi) Asta de ce nu te-ar baga si pe tine in aceasi oala cu cei care folosesc aceste programe chestii socoteli? In fine nu ti-am scris sa ma cert cu tine sau cu cineva , am scris pentru ca inca aveti aceasi mentalitate de copii de  14 ani daca ala mio facut ceva nu mai vorbesc cu el pana in ceasul mortii. Acu de ce ai baga pe cineva in staff care foloseste speed si d/c si mais tiu eu ce? Pentru ca uni dintre ei stiu cum se papa chestia aia si este o mare posibilitate sa stie cum sa si stopeze acele programele . Dar bine inteles ca mai bine il inchidem intr-o celula si aruncam cheia . Adevarat?

App ntz ^_^

bili 35 de ani suspend sa ai :)))

 

 

 

 

ca de obicei venin sa rascolim fiecare cuvant

1 nu am zis ca e fondul de jucatori constant ONLINE pe server.Insa sunt convins ca la un rr db si o versiune atractiva LM ar strange mai multi jucatori online din prima zi decat toata concurenta- mai mult sau mai putin organizata de altfel

2 Versiunea care s-a oferit? NU poti accepta o versiune de MU din partea unor oameni care au primit suspend in masa pentru hacks and cheats.E la mintea copilului ca si-au pierdut orice credibilitate- cel putin in ochii nostri

Ce folos ca te pricepi pe partea de tehnic si setari daca ai facut dupe si speed hack la greu?

 

Lance prietene amic long time no  see/talk but : Sa iti raspund la intrebarea : "Ce folos ca te pricepi pe partea de tehnic si setari daca ai facut dupe si speed hack la greu?" De ce google'u si alte companii platesc hackeri ca sa le sparga o anumita chestie porma sa le zica cum au facut-o? Bun alta chestie tii minte cand mi-ai acordat suspend pe cont si defapt nu aveai nici o dovada si ai scris in topic ( nu avem nici o dovada dar de gura lumi) Asta de ce nu te-ar baga si pe tine in aceasi oala cu cei care folosesc aceste programe chestii socoteli? In fine nu ti-am scris sa ma cert cu tine sau cu cineva , am scris pentru ca inca aveti aceasi mentalitate de copii de  14 ani daca ala mio facut ceva nu mai vorbesc cu el pana in ceasul mortii. Acu de ce ai baga pe cineva in staff care foloseste speed si d/c si mais tiu eu ce? Pentru ca uni dintre ei stiu cum se papa chestia aia si este o mare posibilitate sa stie cum sa si stopeze acele programele . Dar bine inteles ca mai bine il inchidem intr-o celula si aruncam cheia . Adevarat?

App ntz ^_^

 

Hackeri aia sunt platiti de catre google si alte companii .

Aici in staff ce ti se da>? unu-l nu cred k vine nimeni sa faca munka benevol .

Link to comment
Share on other sites

Guest Silphy

Mai tineti minte pe cand era problema cu clikeru ?  Ei bine le-am facut eu un clicker si l-am trimis pe pm unui "Moderator" mi s-a spus ca o sa il verifice sa vada ce si cum si nici pana acu nu s-a facut un clicker care sa mearga in joc . Pentru numele lu dzo suntem in 2014 nu mai stam cu scociu pe mouse sau mai stiu eu ce alte ches tii foloseam pe vremea primului db  ^_^ si da a fost munca benevol. De ce? Pentru ca in aceasta comunitate am crescut sa ii zic asa :)

Link to comment
Share on other sites

Eu nu neg si reneg meritele si skill-urile nimanui

Din contra- pe cei care stiu mai multe decat mine intr-un domeniu -ii apreciez

Dar nici nu poti da baza de date a unui server plus accesul la fisiere unuia care a fost certat atat cu regulamentul cat si cu echipa de-a lungul vremii de n ori

E vorba de incredere :)

Link to comment
Share on other sites

Eu unu cred ca serveru e inchis din motive de securitate in ziua de azi ai putea opri cam 80% din hack`uri... dar bypassu`rile alea nu poti sa le opresti asa usor.. trebuie multe cunostinte mssql , C++  si php.Cea mai buna solutie e un gameguard licentiat si nu mai ai treaba.Eu am reusit sa opresc hack`urile singur si am testat vro 4 - 5 bypassuri. nu merg posibil sa fi gasit solutia antihack cea mai buna.

PS:

Lancelot daca nu am dreptate lasa reply
Link to comment
Share on other sites

 

Eu unu cred ca serveru e inchis din motive de securitate in ziua de azi ai putea opri cam 80% din hack`uri... dar bypassu`rile alea nu poti sa le opresti asa usor.. trebuie multe cunostinte mssql , C++  si php.Cea mai buna solutie e un gameguard licentiat si nu mai ai treaba.Eu am reusit sa opresc hack`urile singur si am testat vro 4 - 5 bypassuri. nu merg posibil sa fi gasit solutia antihack cea mai buna.

PS:

Lancelot daca nu am dreptate lasa reply

 

Unu la mana, pentru a face un bypass la antihack, trebuie sa stii doar ollydbg, adica limbaj de asamblare (pentru a  face reverse la functiile din main)

Doi la mana, chiar daca ai platit pentru un gameguard, asta nu iti ofera certitudinea ca vei fi protejat impotriva hackurilor / bypassurilor.

Trei la mana, lasa-mi si mie te rog antihackul asta magic al tau, sa vedem de ce este capabil :)

Link to comment
Share on other sites

Psy ca si cei care va pricepeti la programare si scripturi- da nu e usor sa dai jos un joc/o aplicaite veche de 100 de ani pentru are update-urile de securitate sunt doar povesti de adormit copii.

Noi incercam sa asiguram o versiune cat mai safe si cu cat mai putine exploatari de bug-uri si un anti -cheat pe masura

Bineinteles ca nu va fi perfect- bineintels ca se poate primi si flood fara prea mare stress

Totul tine pana la urma de comunitate si de interesul fiecaruia de a deveni famos :)

Link to comment
Share on other sites

Lance, nu este vorba ca aplicatia are 100 de ani, ideea e ca aplicatia in sine a fost creata de niste maimute. Sa va dau si un exemplu din protocolul folosit de 99% din serverele de muonline :

	if (protoNum == 0xF1 || protoNum == 0xF3)
	{
		switch (protoNum)
		{
		case 0x0E:
			if (DataEncryptCheck(aIndex, protoNum, Encrypt) != FALSE)
			{
				CGLiveClient((PMSG_CLIENTTIME*)aRecv, aIndex);
			}
			break;

Are o acadea de la mine cel care observa "maimuta" din cod.

Avand in vedere exemplul de mai sus aplicat pe un packet neimportant, gandeste-te ce buguri exista pe packete importante din joc ...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...