Jump to content
Edy

Mafia 18 - Blocati in Siberia

Recommended Posts

toti l-am votat pe kenny din acelasi motiv.

nush, blk parca prea are asa o determinare asupra mea fara dovezi si tu il aperi .

De ce il aperi?

De ce nu se apara el singur?

si determinarea pe care ai avut-o tu asupra lui kenny, tot fara dovezi cum e?

il apar? unde vezi tu ca-l apar? eu doar am sesizat o intrebare ciudata pusa lui blk care mi-a dat de gandit :)

Link to comment
Share on other sites

nush, blk parca prea are asa o determinare asupra mea fara dovezi si tu il aperi .

See:

> UN DOCTOR PE MINE

1 day later

> nu am activitate noaptea

1+1 = dubios

De ce il aperi?

De ce nu se apara el singur?

Deci unde am fost eu atacat? Daca vorbesti de faptul ca l-am votat pe kenny vezi propriul tau raspuns:

toti l-am votat pe kenny din acelasi motiv.

edit: blk ai fost intrebat ce ai facut tu noaptea in care smiley a dat ortu popii

Unde? Cine m-a intrebat?

Link to comment
Share on other sites

toti l-am votat pe kenny din acelasi motiv.

nush, blk parca prea are asa o determinare asupra mea fara dovezi si tu il aperi .

De ce il aperi?

De ce nu se apara el singur?

si determinarea pe care ai avut-o tu asupra lui kenny, tot fara dovezi cum e?

il apar? unde vezi tu ca-l apar? eu doar am sesizat o intrebare ciudata pusa lui blk care mi-a dat de gandit :)

VOTEZ lukl

Link to comment
Share on other sites

' date='23 October 2011 - 17:10' timestamp='1319379039' post='6034924']

toti l-am votat pe kenny din acelasi motiv.

nush, blk parca prea are asa o determinare asupra mea fara dovezi si tu il aperi .

De ce il aperi?

De ce nu se apara el singur?

si determinarea pe care ai avut-o tu asupra lui kenny, tot fara dovezi cum e?

il apar? unde vezi tu ca-l apar? eu doar am sesizat o intrebare ciudata pusa lui blk care mi-a dat de gandit :)

Nu mai schimba?i conturile ! SouthBoy, posteaz? de pe al t?u !

Link to comment
Share on other sites

PCH eu iti spun sincer: habar nu am ce rol ai / daca e pozitiv sau negativ / daca ai activitate sau nu - lucrurile astea nu sunt specifice rolului meu din pacate, insa inainte de a incepe tu posturile astea aoe, eram undeva la 30% sigur ca esti mafiot. Dupa ce am citit ultimile tale posturi, tot ce pot sa zic este ca siguranta mea a crescut considerabil. Pe langa motivele invocate anterior, nu mai am nici o constrangere in a te vota.

Link to comment
Share on other sites

PCH eu iti spun sincer: habar nu am ce rol ai / daca e pozitiv sau negativ / daca ai activitate sau nu - lucrurile astea nu sunt specifice rolului meu din pacate, insa inainte de a incepe tu posturile astea aoe, eram undeva la 30% sigur ca esti mafiot. Dupa ce am citit ultimile tale posturi, tot ce pot sa zic este ca siguranta mea a crescut considerabil. Pe langa motivele invocate anterior, nu mai am nici o constrangere in a te vota.

ok voteaza-ma.

cert e ca :

dupa ce mor o sa va dati seama ce roluri au lukl si blk.

sau daca nu mor linsat o sa va zic eu...poate ma insel poate nu ,,,,insa sunt dubiosi.

VOTEZ LUKL

Link to comment
Share on other sites

Este foarte posibil sa ne certam ca prostii, sa fim toti curati si sa ne legam de niste virgule puse aiurea. In cazul asta mafia nu posteaza deloc si ne lasa sa ne omoram unii pe altii.

Pana acum doar PCH mi se pare dubios (sa ceri doctor e cea mai pe fata chestie care poti sa o faci in jocul asta.. si dupa o zi sa zici ca de fapt n-ai rol noaptea) si acum si kimmy ca il voteaza pe lukl pe un motiv luat din basme.

Pana una alta nu imi schimb votul.

Link to comment
Share on other sites

@PCH - La inceput nu as fi crezut ca esti murdar.Ma gandeam ca ai facut o greseala sau ceva(in legatura cu kenny)...Dar o dai din rau in mai rau...

Votez PCH11

Cu ce o dau mai rau?

vrei sa stau cum a stat kenny si sa zic sa ma omorati pentru ca apoi sa va lamentati ca "vai ce am facut"?

prefer sa incerc sa demonstrez ca sunt nevinovat, sa faceti cheta sa imi luati titlu de martir daca ma votati ok?

blk : am avut o strategie la faza cu doctorul, insa nu mi-a iesit.....o sa explic after game

Link to comment
Share on other sites

Este foarte posibil sa ne certam ca prostii, sa fim toti curati si sa ne legam de niste virgule puse aiurea. In cazul asta mafia nu posteaza deloc si ne lasa sa ne omoram unii pe altii.

Pana acum doar PCH mi se pare dubios (sa ceri doctor e cea mai pe fata chestie care poti sa o faci in jocul asta.. si dupa o zi sa zici ca de fapt n-ai rol noaptea) si acum si kimmy ca il voteaza pe lukl pe un motiv luat din basme.

Pana una alta nu imi schimb votul.

A postat PCH de pe contul ei dar acum a ?ters con?inutul . . .

Link to comment
Share on other sites

Cu ce o dau mai rau?

vrei sa stau cum a stat kenny si sa zic sa ma omorati pentru ca apoi sa va lamentati ca "vai ce am facut"?

prefer sa incerc sa demonstrez ca sunt nevinovat, sa faceti cheta sa imi luati titlu de martir daca ma votati ok?

Fi si tu mai inteligent atunci. Unde a gresit kenny:

- s-a aruncat ca bolovanul in prima zi (ca si tine cu VREAU MEDIC)

- nu ne-a zis ce investigatii a facut (probabil cum o sa faci si tu.. ia vezi, hint hint)

Link to comment
Share on other sites

Cu ce o dau mai rau?

vrei sa stau cum a stat kenny si sa zic sa ma omorati pentru ca apoi sa va lamentati ca "vai ce am facut"?

prefer sa incerc sa demonstrez ca sunt nevinovat, sa faceti cheta sa imi luati titlu de martir daca ma votati ok?

Fi si tu mai inteligent atunci. Unde a gresit kenny:

- s-a aruncat ca bolovanul in prima zi (ca si tine cu VREAU MEDIC)

- nu ne-a zis ce investigatii a facut (probabil cum o sa faci si tu.. ia vezi, hint hint)

nu m-am aruncat ca bolovanul , am avut o strategie care nu a iesit. a fost un worst case scen. here .

rezultatele investigatiilor se spun cand gasesti pe cineva murdar sau cand unul curat e acuzat...hint HINT cat mine de mare HINT

Link to comment
Share on other sites

kimmy a spus ca-i curat pch, si nu spune sa n-adoarma.

la cat de inversunati sunt lukl si blk as putea paria ca sunt murdari.

pch=southboy , kimmy = his girlfriend , get it? :P

and votez pch11 si ca sa stii asa initial nu am vrut sa te votez , dar mi-ai dovedit ca trebuie atunci cand ai inceput sa te ataci si sa ma votezi :)

Link to comment
Share on other sites

Haide amice.. daca esti intr-adevar bun, vrem si noi rezultatele tale. Esti pe muchie de cutit si singura forma de aparare a ta e tot circul asta...

Sa fie clar pentru toata lumea.. Votez PCH11

Cum am scris si mai sus , rezultatele investigatiilor se zic daca cineva e murdar. nu zici direct am investigat x si e curat, ptr ca te arunci si pe tine si pe el in cusca cu lei.

esti baiat istet daca pui cap la cap ce am scris iti dai seama, mai ales ca in tine imi pun oarecum nadejdea.

stai 5 minute si citeste atent

Link to comment
Share on other sites

Cum am scris si mai sus , rezultatele investigatiilor se zic daca cineva e murdar. nu zici direct am investigat x si e curat, ptr ca te arunci si pe tine si pe el in cusca cu lei.

esti baiat istet daca pui cap la cap ce am scris iti dai seama, mai ales ca in tine imi pun oarecum nadejdea.

stai 5 minute si citeste atent

Nu are sens sa-ti pui vreo speranta in mine, atata timp cat eu nu pot investiga => nu pot spune cu certitudine daca esti pozitiv sau negativ - ar fi doar impresii. Plus de asta, nu stiu cum pot convinge toata populatie de mai sus sa isi indrepte privirea catre altcineva avand in vedere ultimele tale posturi si faptul ca in realitate nu avem nici o tinta. Uite, astea sunt niste chestii care nu pot fi facute din postura mea, de rol fara putere de investigatii.

Iar daca tu esti intr-adevar ceea ce sustii, cel mai intelept ar fi sa spui care sunt investigatiile tale de pana acum, iar rolul si tintele tale ar putea fi niste indicii.

Link to comment
Share on other sites

eta ce cred eu

1. pch s-a luat de kenny tare pentru a era EVIDENT ca-i mafie la cat de prost a jucat. kenny si-a facut-o cu mana lui btw

2. daca pch era mafie, nu sarea primul pe kenny. pentru ca la sfarsitul zilei se vedea ca-i politist, si evident. pch cadea de mafiot => era linsat next day, si de ce ar risca asta?

3. pch a cerut medic ptr ca a fost 100% sigur ca kenny e mafie. DIn nou, kenny a jucat mega prost, toti am crezut ca-i mafie.

4. pch a zis ca n-are rol de noapte pentru a nu atrage atentia asupa lui, pentru a nu fi atacat de mafioti

5. blk, daca era vreun nevinovat in cautatea mafiotilor, nu insista aiurea asupra lui pch fara vreo dovada concreta. Ba chiar as putea spune ca blk e mafiot si incearca sa-l infunde pe pch. Oricum... daca pch moare, si se dovedeste a fi nevinovat.. din pct meu de vedere blk urmeaza.

Link to comment
Share on other sites

5. blk, daca era vreun nevinovat in cautatea mafiotilor, nu insista aiurea asupra lui pch fara vreo dovada concreta. Ba chiar as putea spune ca blk e mafiot si incearca sa-l infunde pe pch. Oricum... daca pch moare, si se dovedeste a fi nevinovat.. din pct meu de vedere blk urmeaza.

lol.. esti cam praf. tu crezi ca vre-un politist intreg la cap ar zice "baieti, eu sunt politist si l-am investigat pe pch si e murdar"? s-ar lega de ceva dubios ce a zis in trecut si ar zice "imi lasa impresia de om dubios in care nu poti avea incredere". trebuie sa fi tembel ca politist sa-ti dai viata ca sa infunzi un singur mafiot.

dpmdv asta s-a intamplat cu pch. s-a incurcat in scuze. in primul rand l-a votat pe kenny primul desi nu era nevoie. dupa cum s-a vazut, omul nu avea experienta.

apoi a cerut doctor (aceeasi greseala ca si kenny)

apoi a zis ca nu are rol noaptea

apoi a zis ca de fapt are rol noaptea dar nu vroia sa ne zica (LOL sa stii ca nu ne-am prins atunci cand ai zis ca vrei doctor)

astea sunt dubii care au rasarit asupra lui plus ca nu se poate scoate. ca vine gaigca lui si zice ca e curat nu ma intereseaza deloc. poate fi nas foarte simplu si sa ceara ca sheriful sa fie investigat stiind ca va aparea curat tuturor.

p.s. faptul ca tu vrei sa ma votezi pe mine nu ma impresioneaza deloc. chiar daca e politist:

- s-a aruncat prost

- nu isi gaseste scuze bune

- nu ne zice ce investigatii a facut sa stim cine e curat

Link to comment
Share on other sites

5. blk, daca era vreun nevinovat in cautatea mafiotilor, nu insista aiurea asupra lui pch fara vreo dovada concreta. Ba chiar as putea spune ca blk e mafiot si incearca sa-l infunde pe pch. Oricum... daca pch moare, si se dovedeste a fi nevinovat.. din pct meu de vedere blk urmeaza.

lol.. esti cam praf. tu crezi ca vre-un politist intreg la cap ar zice "baieti, eu sunt politist si l-am investigat pe pch si e murdar"? s-ar lega de ceva dubios ce a zis in trecut si ar zice "imi lasa impresia de om dubios in care nu poti avea incredere". trebuie sa fi tembel ca politist sa-ti dai viata ca sa infunzi un singur mafiot.

Aici insinuezi ca esti politist si m-ai fi investigat dar nu poti spune direct asa ca faci simple aluzii.

p.s. faptul ca tu vrei sa ma votezi pe mine nu ma impresioneaza deloc. chiar daca e politist:

- s-a aruncat prost

- nu isi gaseste scuze bune

- nu ne zice ce investigatii a facut sa stim cine e curat

aici iei in calcul si posibilitatea sa fiu politist. te hotarasti si tu , sunt murdar sau nu? daca iei in calcul varianta ca sunt politist de ce sa ma votezi? raspund eu : ca sa scapi de mine.

Link to comment
Share on other sites

Nu am insinuat nimic, am zis doar cum joaca un politist competent (sper sa avem macar unul). Iau in calcul si posibilitatea sa fi curat, normal. Doar ca nu pari. Si nu ai nicio scuza pentru felul in care joci.

Am zis eu undeva ca 100% esti murdar? Am zis doar ca joci ca un om murdar si de-aia te votez. Din punctul meu de vedere joci ca un nas care se crede invincibil.

Hai ca devine repetitiv. Aveti votul meu, ne vedem mai tarziu.

Link to comment
Share on other sites

lol.. esti cam praf

io cred ca ti-am vorbit destul de frumos, asa ca praf esti tu cu m4-t4 a!a inf!pt@-n t4t@

daca pch moare azi, si nu-i vinovat, sper ca-ti e destul de clar ca urmezi, da? Si nu ca ti-a bubuit tie mintea aia sa te iei de mine, ci pentru ca insisti si insisti si insisti sa-l votam pe ala, fara nicio dovada.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...