Jump to content

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Politistul

Topic discutii si intrebari

Recommended Posts

Crede-ma, conteaza foarte mult. E ca si cum ai pune 1 elf cu 1000 pct la agility si 200 energy vs un elf cu 1500 pct la agility si 200 energy, ia ghici cine are mai multe sanse de castig?

Macar ai mai participat la un event de acest gen sa poti spune asta sau? Daca nu, te rog lasa-i pe cei ce au mai participat sau au o idee despre ce cer eu aici sa vorbeasca sau sa imi reproseze. Daca e sa o luam, fac cum zice mau^ si pun toti participanti cu seturi ne-exc din oras si rezolvam o treaba. Dar vreau asa ca fiecare sa aibe cate o carte diferita de joc folosind un set sau o combinatie de iteme ce il avantajeaza, un player cu ancient vs un player cu set exc full ref, care pica primul? cel ce da dmg dublu sau triplu de la ancient si pica din ref adevrsarului, sau cel cu set full ref dar putin hp?

Hai totusi sa treaca primul event si dupa sa ne dam cu parerea ce e corect si ce nu, ok?

toti si-au facut seturi/cumparat +9 maxim, nu vii tu acum sa schimbi pe ultima 100 de metri ca asa ne pe el de event daca ne sucim pe zi ce trece

Nu el decide ce se schimba si ce nu, eu sunt cel ce hotaraste asta. Si pana acum nu am decis sa schimb nimic, mai ales ca nu a trecut nici primul event.

In alta ordine de idei, participanti inscrisi si nu au depus inca taxa de participare sunt rugati sa intre asta-seara intre 20:00 si 21:00 sau cel tarziu maine intre aceleasi ore. Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

Macar ai mai participat la un event de acest gen sa poti spune asta sau? Daca nu, te rog lasa-i pe cei ce au mai participat sau au o idee despre ce cer eu aici sa vorbeasca sau sa imi reproseze. Daca e sa o luam, fac cum zice mau^ si pun toti participanti cu seturi ne-exc din oras si rezolvam o treaba. Dar vreau asa ca fiecare sa aibe cate o carte diferita de joc folosind un set sau o combinatie de iteme ce il avantajeaza, un player cu ancient vs un player cu set exc full ref, care pica primul? cel ce da dmg dublu sau triplu de la ancient si pica din ref adevrsarului, sau cel cu set full ref dar putin hp?

Hai totusi sa treaca primul event si dupa sa ne dam cu parerea ce e corect si ce nu, ok?

Da, am participat pe 97d unde am castigat cel putin 3 events de acest gen si nenumarate war-uri cu mg-ul meu non-rr, crede-ma ca nu vorbeam in necunostinta de cauza. :P

Ma rog, sa vedem ce iese...

Link to comment
Share on other sites

nu se poate schimba data sa fie in fiecare sambata?

ca draq sa nimerit sa fiu tura a doua ajung la 12 acasa, si peste 2 sapt tot tura a doua sunt, peste 2 sapt la fel... si tot asa.... :((

Nu esti singurul cu program nasol de lucru, lucrez de luni pana vineri de noapte, iar un part-time de cate 10 ore sambata si duminica. Numai asa mai aveam timp.

Link to comment
Share on other sites

Nu esti singurul cu program nasol de lucru, lucrez de luni pana vineri de noapte, iar un part-time de cate 10 ore sambata si duminica. Numai asa mai aveam timp.

pai si pana la urma se schimba data sau??

eu unu maine seara nu pot fii prezent la event.

Link to comment
Share on other sites

Din pacate ca in orice event oficial, odata ce un participant e inregistrat si nu mai apare se considera ca a pierdut prin abandon.

Poate ai mai mult noroc data viitoare.

Poate poti lasa pe cineva de incredere pe caracter? macar sa iti faci aparitia.

Link to comment
Share on other sites

Din pacate ca in orice event oficial, odata ce un participant e inregistrat si nu mai apare se considera ca a pierdut prin abandon.

Poate ai mai mult noroc data viitoare.

Poate poti lasa pe cineva de incredere pe caracter? macar sa iti faci aparitia.

care data viitoare?? :))

ca tot tura a doua pic peste doua saptamani :)))))

as putea sa las pe altcineva in loc meu.

Link to comment
Share on other sites

Multumesc tuturor participantilor ce si-au facut simtita prezenta la acest prim event. Dupa cum am spus in joc, acestea au fost doar luptele pentru a intra in semifinala, iar abia luni se vor desfasura restul luptelor. Si bineinteles Marti finala unde se va stabili Locul,1,2,3.

Cum am promis, filmuletele cu luptele le voi posta imediat cum pot fi vazute. Pana atunci am rugamintea ca cei ce s-au luptat si li s-a cerut poza cu inventarul+store sa o posteze. Au la dispozitie 24 ore din acest moment.

http://www.youtube.com/watch?v=l1U9HO7cf0A&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=26XEMn1Pvdc&feature=player_embedded

http://www.youtube.com/watch?v=5cjgYx21mFs&feature=player_embedded

Link to comment
Share on other sites

ce voce sexy ai :>

ps: pentru urmatorul event ar trebui sa se interzica potiunile de sd, e ca si cum ai avea potiuni de viata in plus 8-|

poi toata lumea are acces la ele doar ca tre sa le aduni nu vad de cce ar trebui interzise .

Link to comment
Share on other sites

foarte reusite filmuletele Rudy :D , pierzatorii mai pun printul cu inventory? =))

Pierzatori nu mai sunt nevoiti deoarece nu pot trece mai departe.

ce voce sexy ai :>

ps: pentru urmatorul event ar trebui sa se interzica potiunile de sd, e ca si cum ai avea potiuni de viata in plus 8-|

S-a mai prins cate un pic din vocea mea de tenor pe pelicula. :>

Potiunile de SD le-am lasat tocmai pentru a vedea daca stie lumea sa se foloseasca de ele sau nu, de ajutat ajuta, dar nu asa mult, plus ca fata de potiuni de hp ce ajung stocate cate 100 sau mai mult, acestea au un numar limita de 3 daca nu ma insel. Deci poti purta cate iti permite inventarul, asta daca nu mai ai si potiuni de alcohol, love sau alte lucruri.

Toata lumea are acces la pots, right? Dar e interzis sa avem mai mult de 200 (low) pots, de ce sa nu avem voie cu pots normale daca tot este permis si sd pots? E tot acelasi lucru, nu?

Cum am zis mai sus, acestea au un numar limitat de pozitii in inventar, eu nu cred ca am dat de inteles ca daca ai voie cu alcohol sau alte potiuni inafara de cele de hp si mana nu ai voie cu sd. Fiecare foloseste o strategie, un lucru in plus, de ce sa-l oblig pe cel ce stie de potiuni de SD sau de potiuni de viteza sa nu le foloseasca, doar pentru ca un alt jucator nu stie de ele?

Link to comment
Share on other sites

Dupa cum se poate vedea am modificat putin regulamentul de participare in vederea potiunilor primite, uni dintre voi si-au dat seama de asta in timpul eventului, altii nu, a-ti primit 250 de potiuni in loc de cele 200 cum era pana acum, cu un scop:

Potiuni: Fiecare jucator va primi inainte de a incepe pvp de la mine personal 250 de potiuni de hp si 50 mana low grade, care sa le foloseasca cu cap. Alte potiuni inafara de cele de la mine sunt strict interzise.

Potiunile le veti primi in acest format, deci va rog sa va organizati bine inventarul inainte de a va veni randul:

http://img406.imageshack.us/i/potiuni.jpg/

Fiecare participant va fi rugat inainte de a primi potiunile sa faca o poza cu inventarul + store, cursorul pe aripi, astfel demonstrand ca nu are nici un alt item sau alte potiuni de hp existente la el.Dupa ce se va incheia lupta castigatorul e rugat sa posteze acele screenuri in acest topic. Cei ce nu vor posta in maxim 24h de la terminarea pvp for fi descalificati, urmand ca adversarul sau sa mearga mai departe si sa posteze la randul sau acele screenuri.

Cred ca se poate vedea destul de clar locul care il ocupa in inventar cele 50 de potiuni extra adaugate. Plus ca cele 50 de potiuni si-au facut simtita prezenta intr-o lupta ce a tinut mai mult de 2 runde, lupta dintre KhnuL si Politia, unde au ajuns amandoi la lupta 3 si nu a tinut chiar putin. Oricum, dupa feedbackul luptelor din semifinala de luni, si finala de marti am sa ma consult cu colegii mei si stabilim exact odata pentru totdeauna daca raman 200 sau 250.

Asemenea modificari, minore sau nu am sa va rog sa va asteptati pe parcursul acestui prim event, deoarece totul e inca in teste. Dar fiecare schimbare am sa o fac anuntata aici si adaugata in regulamentul de participare a eventului.

O seara buna. :right:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...