Jump to content
Random Hero

Baietii mai mari

Recommended Posts

Sincer fetele nu prea au in mare masura nici o vina daca nu le'am baga in seama , dar cum ne place sa mai avem ceva prospaturi , sa fie ceva nou si crud apelam la aceste fetite de liceu dornice de afirmare B) . Nu e greu sa impresionezi , sa le zici 2-3 cuvinte siropoase , si dupa zile , saptamani , luni sa pice in plasa . Fapta fiind consumata , ea ramane cu o amintire placuta daca a fost pentru prima data si stie acuma ce reprezinta sex-ul , sau o sa sufere dupa cavalerul de pe calul alb care a lasat'o cu ochii in soare . (aici depinde de fiecare in parte) .

Putem zice lucrurilor pe nume , doar sex cauta un baiat de 20+ la o pustoaica ca in rest sunt doar vorbe goale .

Link to comment
Share on other sites

@fury .. cam asa e. Dar vad ca altii tot continua sa nege..

@SouthBoy_Lucyo .. iti raspund maine ca acuma is oleaca baut si imi e greu sa-mi pun ordine in idei. Oricum in mare ceea ce am vrut sa zic a fost ceva de genul: odata si odata se va termina aceasta "polenizare", si vei fi cu o tipa, permanent. N-ai sa simti niciun moment vreun regret ca n-ai fost doar al ei? Nu stiu, eu tind sa cred as simti un oarecare regret - de asta te-am si intrebat.

Noapte buna! :tiphat:

ps:

http://www.youtube.com/watch?v=hI-K84pFW04

Link to comment
Share on other sites

Guest SouthBoy_Lucyo

@fury .. cam asa e. Dar vad ca altii tot continua sa nege..

@SouthBoy_Lucyo .. iti raspund maine ca acuma is oleaca baut si imi e greu sa-mi pun ordine in idei. Oricum in mare ceea ce am vrut sa zic a fost ceva de genul: odata si odata se va termina aceasta "polenizare", si vei fi cu o tipa, permanent. N-ai sa simti niciun moment vreun regret ca n-ai fost doar al ei? Nu stiu, eu tind sa cred as simti un oarecare regret - de asta te-am si intrebat.

Noapte buna! :tiphat:

ps:

http://www.youtube.com/watch?v=hI-K84pFW04

Nu as avea regrete . De ce sa am ? La nivel sentimental oricum daca prima relatie serioasa pe care ai avut-o sa dus de suflet in sapte directii sfartecata de vijelie....orice ar urma dupa va pleca de la un nivel de teama in privinta implicarii. Sa fi doar al cuiva, si ea doar a ta, este frumos, romantic. Insa, suntem oameni. Animale. Actionam condusi de instincte. Intervin intrebari...oare cum e si...cu altcineva. Oare si ea/el gandeste la fel? Daca a incercat si a comparat ? Si de aici hop si gelozia .

Ca voi ramane cu cineva permanent. Mai mult ca sigur. Ca va fi mereu poveste? 50% sanse. Depinde. Viata ne schimba, nu poti sti acum ce vei gandi peste cativa ani....

Link to comment
Share on other sites

Sincer fetele nu prea au in mare masura nici o vina daca nu le'am baga in seama , dar cum ne place sa mai avem ceva prospaturi , sa fie ceva nou si crud apelam la aceste fetite de liceu dornice de afirmare B) . Nu e greu sa impresionezi , sa le zici 2-3 cuvinte siropoase , si dupa zile , saptamani , luni sa pice in plasa . Fapta fiind consumata , ea ramane cu o amintire placuta daca a fost pentru prima data si stie acuma ce reprezinta sex-ul , sau o sa sufere dupa cavalerul de pe calul alb care a lasat'o cu ochii in soare . (aici depinde de fiecare in parte) .

Putem zice lucrurilor pe nume , doar sex cauta un baiat de 20+ la o pustoaica ca in rest sunt doar vorbe goale .

Eu cred ca amintirea aia placuta se duce pe p*la dupa cativa ani, cand intalneste unul care se poarta frumos cu ea, bla bla si ea isi aminteste ca la 13-14 ani s-a f*tut cu un carlan de 20 de ani care a lasat-o balta dupa putin timp. In plus, ce dragoste sa simta dom'ne o pustoaica de 13-14 ani pentru unul de 20 de ani?

Link to comment
Share on other sites

Exact asa am o colega ... in pauze umbla numai cu d'astia mari.. S-a transferat anul asta aici, si fie vorba intre noi am auzit ca, la fosta scoala a cam fost f**ta de majoritatea baietilor. Multi o stiu ca si c**va. Daca o tine tot asa in curand o sa apara pe redtube. Sincer mi se pare o prostie, la 13-14 ani sa ai relatie cu unu de 19-20. De ex daca are 14 ani, sa-si gaseasca unu cam de varsta ei .. sau nah cu 1-2 maxim mai mare.

Link to comment
Share on other sites

Nu as avea regrete . De ce sa am ? La nivel sentimental oricum daca prima relatie serioasa pe care ai avut-o sa dus de suflet in sapte directii sfartecata de vijelie....orice ar urma dupa va pleca de la un nivel de teama in privinta implicarii. Sa fi doar al cuiva, si ea doar a ta, este frumos, romantic. Insa, suntem oameni. Animale. Actionam condusi de instincte. Intervin intrebari...oare cum e si...cu altcineva. Oare si ea/el gandeste la fel? Daca a incercat si a comparat ? Si de aici hop si gelozia .

Ca voi ramane cu cineva permanent. Mai mult ca sigur. Ca va fi mereu poveste? 50% sanse. Depinde. Viata ne schimba, nu poti sti acum ce vei gandi peste cativa ani....

Daca e asa cum ai descris tu , atunci nu e o relatie serioasa si persoana care e langa tine nu e cea potrivita . Daca vrei sa vezi cum e cu altcineva , ok ii zici si ori ii propui ceva ca pana la urma asta e o relatie care dureza , in care este comunicare. Ceva in 3 sau un schimb de cupluri . Nu mai ca ideea a 2-a e cam aiurea pentru tine sa stii ca'ti freaca careva femeia dar asta ramane la conceptia fiecaruia.

Eu cred ca amintirea aia placuta se duce pe p*la dupa cativa ani, cand intalneste unul care se poarta frumos cu ea, bla bla si ea isi aminteste ca la 13-14 ani s-a f*tut cu un carlan de 20 de ani care a lasat-o balta dupa putin timp. In plus, ce dragoste sa simta dom'ne o pustoaica de 13-14 ani pentru unul de 20 de ani?

Am zis ca asta tine de fata ..... oricum de prima / primul toti ne amintim si pentru fete care sunt mai sensibile conteaza mai mult.

Link to comment
Share on other sites

Guest SouthBoy_Lucyo

Daca e asa cum ai descris tu , atunci nu e o relatie serioasa si persoana care e langa tine nu e cea potrivita . Daca vrei sa vezi cum e cu altcineva , ok ii zici si ori ii propui ceva ca pana la urma asta e o relatie care dureza , in care este comunicare. Ceva in 3 sau un schimb de cupluri . Nu mai ca ideea a 2-a e cam aiurea pentru tine sa stii ca'ti freaca careva femeia dar asta ramane la conceptia fiecaruia.

Am zis ca asta tine de fata ..... oricum de prima / primul toti ne amintim si pentru fete care sunt mai sensibile conteaza mai mult.

Nu nu nu, nu ai inteles. Nu este cazul meu. Eu ii raspundeam lui SilenR. El este intr-o relatie de tipul first love.

La mine e un inceput de relatie. Ce va fi...ramane de vazut :)

Link to comment
Share on other sites

Ce se intampla cu fetele de 13-17 ani din ziua de astazi? Inca de pe la 13 ani se tin de gat cu unii de 16-17 ani si diferenta asta de varsta se mentine, chiar creste mai tarziu, ajungand sa vad fete de 16 ani cu "iubiti" de 21-22 de ani. Maturitatea e argumentul lor, ca vezi doamne aia stiu nu ce fac.

Astia de >18 ani nu or mai fi virgini. Cand pun problema sexului in fata unei copile de 15 ani ea ce-o sa faca, o sa se spele pe cap cu maturitatea pe care o slavea pana atunci... Ce parere aveti despre chestia asta?

da crezi ca problema e fetelor de 14 ani care stau cu baieti de 18 sau mai mult sau a baietilor de 18 care stau cu fete de 14?

Link to comment
Share on other sites

Au inceput sa se uita doar la bani / masini . Peste tot am vazut pustoaice de 15-16 ani cu baieti de 20-25 . Sincer si ei nu gandesc , ce poti face cu una de 15-16 ani ? Tu ai 20+ si te uiti la una de 15 ? Inseamna ca nu poti mai mult . O mare prostie .

Link to comment
Share on other sites

da crezi ca problema e fetelor de 14 ani care stau cu baieti de 18 sau mai mult sau a baietilor de 18 care stau cu fete de 14?

Problema e de ambele parti: unii or fi disperati care nu isi gasesc pe una de varsta lor, altii poate chiar or fi idioti. In acelasi timp, e si problema lor ca se agata ca scaiul de cei mari... Cate episoade din astea am vazut, sunt satul.

Prostia nu tine de varsta. E ca si cum ai intreba de ce le plac oamenilor manelele.

Ce raspuns ai putea primi?

Link to comment
Share on other sites

in situatia baiat 19++ & fata 16-- mi se pare prostia baiatului (or fi si mici exceptii, dar f putine). adica ce ar putea discuta impreuna? pe fata o inteleg sa zicem...baiat mai mare, i se pare interesant, se simte in siguranta, whatever. dar baiatul? ii place sa domine categoric in relatie? vrea sex? pai sex poate avea si de la una de varsta lui. nu e in stare? sau poate e penibil in pat si cauta numai fete care n-au cu ce compara :P pierdere de vreme. daca nu ai si o relatie intelectuala buna cu parteneru, e degeaba. pt relatii strict fizice, exista mastercard.

Link to comment
Share on other sites

dar baiatul? ii place sa domine categoric in relatie? vrea sex? pai sex poate avea si de la una de varsta lui. nu e in stare? sau poate e penibil in pat si cauta numai fete care n-au cu ce compara :P pierdere de vreme. daca nu ai si o relatie intelectuala buna cu parteneru, e degeaba. pt relatii strict fizice, exista mastercard.

Am un prieten de familie (are vreo 30 de ani) care toata viata lui a umblat cu fete mult mai mici decat el, pe motiv ca ii placea partea copilareasca din ele si faptul ca nu aveau atatea cerinte ca o femeie matura. A avut o relatie cu o fata de 17 ani (care a durat destul de mult), iar in prezent este casatorit cu o fata mai mica cu 9 ani decat el si urmeaza sa fie tatic.

Probabil ca la barbatii peste 30-40 de ani exista si atractia asta pentru fete tinere, ca in lumea lor incep sa se cam lase cururile si sa se inmoaie sanii, asa ca au nevoie de prospaturi. :)

Link to comment
Share on other sites

Probabil ca la barbatii peste 30-40 de ani exista si atractia asta pentru fete tinere, ca in lumea lor incep sa se cam lase cururile si sa se inmoaie sanii, asa ca au nevoie de prospaturi. :)

Aici vorbim de aia de pana la 20-22 de ani, nu de aia de 30-40. Si doar unul de 40 nu s-o da la una de 15 ani...

Link to comment
Share on other sites

Aici vorbim de aia de pana la 20-22 de ani, nu de aia de 30-40. Si doar unul de 40 nu s-o da la una de 15 ani...

Ba chiar se da. Si de ce vorbiti voi numai de aia de 20 de ani care sunt cu tipe de 16 ani, ca pana la urma nu mi se par mari diferentele de pana la 5 ani. Bineinteles, asta daca nu ea are 12 si el 17...

Link to comment
Share on other sites

Ba chiar se da. Si de ce vorbiti voi numai de aia de 20 de ani care sunt cu tipe de 16 ani, ca pana la urma nu mi se par mari diferentele de pana la 5 ani. Bineinteles, asta daca nu ea are 12 si el 17...

Atunci adu-ne niste argumente pentru care diferenta nu e mare si relatia e normala. o.O

Link to comment
Share on other sites

Nu am zis ca e normala, dar nu e nici ceva de pus in cartea recordurilor. O sa iau un caz concret: ea are 16 ani si el 20. Ea e la liceu, el la facultate. Acelasi oras, se vad dupa orele ei, el vine s-o mai vada in pauze, se vad in weekenduri, etc. Depinde si cat au de gand ambii sa lase de la ei.

Daca au o viata sexuala, relatia o sa mearga mai bine de cat in cazul in care ea ar fi virgina si el ar obliga-o sa faca sex cu el. Un alt caz fericit ar fi daca ea ar fi virgina si el ar fi capabil sa astepte.

Daca se vad des si se inteleg bine, nu vad de ce nu ar reusi relatia. Si nu-mi aduceti argumente de genul "nu are ce sa discute cu ea", ca totusi nu sunt veniti de pe planete diferite si se presupune ca fetele se maturizeaza mai repede decat baietii, deci ar trebui sa fie cam la acelasi nivel.

Link to comment
Share on other sites

Nu am zis ca e normala, dar nu e nici ceva de pus in cartea recordurilor. O sa iau un caz concret: ea are 16 ani si el 20. Ea e la liceu, el la facultate. Acelasi oras, se vad dupa orele ei, el vine s-o mai vada in pauze, se vad in weekenduri, etc. Depinde si cat au de gand ambii sa lase de la ei.

Daca au o viata sexuala, relatia o sa mearga mai bine decat in cazul in care ea ar fi virgina si el ar obliga-o sa faca sex cu el. Un alt caz fericit ar fi daca ea ar fi virgina si el ar fi capabil sa astepte.

Daca se vad des si se inteleg bine, nu vad de ce nu ar reusi relatia. Si nu-mi aduceti argumente de genul "nu are ce sa discute cu ea", ca totusi nu sunt veniti de pe planete diferite si se presupune ca fetele se maturizeaza mai repede decat baietii, deci ar trebui sa fie cam la acelasi nivel.

Vorbesti prostii, ar trebui sa fie la acelasi nivel? Ai 16 ani, arata-mi daca poti sa discuti cu cineva de 20 de ani pe diverse teme (tu nu te tii nici dupa mine in dezbateri :)) ). Cazurile astea fericite de care vorbesti sunt atat de rare incat n-am auzit de niciunul. Interesele pe care le au oamenii la diverse varste sunt diferite si sansa unui caz fericit scade si mai mult.

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca gresesti putin in interpretare. Cine a zis ca daca ai 20 de ani esti neaparat destept? Cine a zis ca daca ai 16 ani esti neaparat inapoiata? Poate la 16 o fata poate fi naiva, dar proasta mai rar

Nu mai luati cazurile in care amandoi sunt destepti, amandoi sunt frumosi, ea e fata devreme acasa, el asteapta ca ea sa fie pregatita si toate chestiile astea. RAR!

Link to comment
Share on other sites

Sunt foarte multe cazuri de genul acesta. In liceu aveam o colega care iesea cu unu de 27 de ani, ea avand pe atunci 17 :| Si, totusi, si acum ma intreb ce dracu` a vazut la el? Frumos nu era, bani nu avea ( ca sa zici ca statea cu el pt bani), si pe langa asta era si extrem de gelos. Sincer pe mine nu ma mai mira nimic in ziua de azi...

Link to comment
Share on other sites

Guest SouthBoy_Lucyo

eu cred ca fiecare din cei implicati in acest tip de relatie obtine ce-si doreste...

fetele experienta plus un strop de maturitate

Pedofilii un pic de prospatura.

Not so bad after all :))

Pedofilii .... I guess it takes one to know one :))

Diferenta de 8 ani. Ea 16 el 24 . Subiecte de discutie - infinite, asa cum s-a mai spus mai sus, la 16 ani o fata nu e proasta, doar naiva. O mai poti invata cate ceva, iar ea iti aduce aminte cum e sa mai fi copil.

Cum s-a spus si mai sus, daca iti plac fetele copilaroase, e ok. Nu cred ca motivatia este fizicul, pentru ca sunt femei la 20++ care arata mai bine decat multe la --18 .

Si cum a zis Lemonade mai sus, daca se inteleg, de ce sa nu reziste o astfel de relatie? -_-

Link to comment
Share on other sites



  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...